REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje koronaviruso situacija yra suvaldyta – apie tą, pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės, byloja statistika, mat šiuo metu atvejų skaičius yra mažėjantis, taip pat įmanoma atsekti kiekvieno atvejo plitimo grandinę. Visgi, žurnalistų paklausta, ar dėl to reikėtų atšaukti karantiną, R. Lingienė atsakė, kad to daryti skubėti nereikėtų. 

Lietuvoje koronaviruso situacija yra suvaldyta – apie tą, pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės, byloja statistika, mat šiuo metu atvejų skaičius yra mažėjantis, taip pat įmanoma atsekti kiekvieno atvejo plitimo grandinę. Visgi, žurnalistų paklausta, ar dėl to reikėtų atšaukti karantiną, R. Lingienė atsakė, kad to daryti skubėti nereikėtų. 

REKLAMA

„Matote, sprendimas yra visiškai kito lygio, tai yra Vyriausybės sprendimas. O jie remiasi specialistų įžvalgomis ir patarimais. Karantino režimas, jau ne kartą ir ministras (Aurelijus Veryga – aut. past.) minėjo, kad jis suteikia tam tikrų instrumentų ir galimybių taikyti tam tikrą režimą atvykstantiems“, – pažymėjo R. Lingienė. 

NVCS atstovė priduria, kad neturint išvardintų saugiklių, situacija gali tapti nebevaldoma. 

„Mano nuomone, karantinas turi išlikti, bet jo režimas turi priklausyti nuo epidemiologinės situacijos. Esant palankiai situacijai – švelnėti. Ir reaguoti greitai, jei situacija keistųsi į nepalankią pusę“, – kalbėjo R. Lingienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, ar epidemiologiškai nėra pagrindo pratęsti karantinui, R. Lingienė pažymėjo, kad pagrindo yra – mat dar vis fiksuojami nauji susirgimai. 

REKLAMA

„Kodėl nėra [pagrindo]? Atvejų yra, yra ne tik protrūkiai, yra įvežtiniai atvejai, kurių daugėja, yra plitimas visuomenėje, kuris nėra didelis. Tas virusas yra toks naujas, kad nėra nustatytų tam tikrų epidemiologinių rodiklių, kuriais remiantis tiksliai žinotume, kad nebeverta taikyti karantino ar kokių kitų priemonių.

Tai kiekviena šalis tą sprendžia, tai sprendžia specialistai, epidemiologai, ir sprendimas yra priimamas išklausius ekspertų išvadas. Žinote, situacija epidemiologine prasme yra visiškai nebeaktuali, problemos nebėra, kai mažiau nei dviejų inkubacinių periodų laikotarpyje neberegistruojamas nė vienas ligos atvejis. Tai tokios prabangos mes tikrai neturime dabar“, – pažymėjo R. Lingienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Koronavirusas nustatytas Kauno klinikinės ligoninės gydytojui: kontaktą turėjo 30 pacientų

Ji taip pat pranešė, kad pirmadienį koronavirusas patvirtintas Kauno klinikinės ligoninės Kardiologijos skyriaus gydytojui. 

„Per vakar dieną patvirtinti 4 atvejai. Vienas Kauno ir trys Vilniaus apskrityje. Kaune patvirtintas koronavirusas Kauno klinikinės ligoninės Kardiologijos skyriaus gydytojui. Asmuo paskutinį kartą dirbo gegužės 14 dieną.

Jis taip pat dirba Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinyje, bet paskutinė asmens darbo diena čia buvo dar prieš paskelbiant karantiną, kadangi buvo nutrauktas planinių paslaugų teikimas. <...> Sąlytį turėjo apie 30 pacientų ir 9 sveikatos priežiūros darbuotojai“, – pranešė R. Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiti 3 atvejai – Vilniaus apskrityje. Registruotas vienas Psichikos sveikatos centro darbuotojo susirgimas COVID-19 infekcija. Atvejis išaiškintas profilaktinio patikrinimo metu, asmuo simptomų nejaučia, tačiau dabar hipotezė yra, kad pirminis infekcijos šaltinis yra šeimoje,  nes šeimoje yra asmuo, kuriam pasireiškę ūminės kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Šiuo metu NVSC specialistai dirba Psichikos sveikatos centre“, – pridūrė R. Lingienė. 

„Sekantis atvejis Vilniaus apskrityje yra įvežtinis iš Norvegijos. Kitas asmuo yra UAB „Rimi Lietuva“, Žirmūnų gatvėje esančio prekybos centro darbuotojas, šiame centre viso nustatyti 6 COVID-19 ligos atvejai“, – spaudos konferencijoje pranešė R. Lingienė. 

REKLAMA

Kviečiame žiūrėti tiesioginę transliaciją: 

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų