Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per paskutinę parą koronavirusu užsikrėtė 8 žmonės, taip pat patvirtinta dar viena mirtis. Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga trečiadienį spaudos konferencijoje pristatė naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo valdymą. 

A. Veryga teigia, kad šiandien Vyriausybės pasitarime bus teikiamas siūlymas Lietuvos statistikos departamentui pavesti rengti statistinę informaciją apie COVID-19 plitimą šalyje, siūlant gyventojams mobiliojoje programėlėje savanoriškai ir anonimiškai užpildyta anketas apie jų patiriamus simptomus, sergamumą lėtinėmis ligomis.

„Ši patirtis nusižiūrėta iš Izraelio ir ten veikiančių praktikų, tai tikimės, kad šitas funkcionalumas leis papildyti informacijos rinkimą tam tikrais duomenimis ir leis tiksliau prognozuoti galimus ligos protrūkius Lietuvos teritorijoje“, – kalbėjo A. Veryga. 

Pranešta apie dar dvi mirtis nuo koronaviruso: viso jau 68 aukos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė trečiadienį spaudos konferencijoje pranešė apie dar dvi mirtis nuo koronaviruso. Lietuvoje koronavirusas viso nusinešė 68 gyvybes. 

REKLAMA

R. Lingienė pranešė, kad šios mirtys dar nėra įtrauktos į statistiką ir tai bus padaryta rytoj. 

R. Lingienė pridūrė, kad COVID-19 aukomis tapo Antavilių pensionato globotinis ir Marijampoles savivaldybės gyventojas.

Kaip teigė R. Lingienė, Antavilių pensionato globotinis priklausė 81–90 metų amžiaus grupei ir turėjo lydimų susirgimų. Marijampoles savivaldybės gyventojas mirė gegužės 25 dieną, tačiau NVSC informaciją apie mirtį gavo tik šiandien. 

„Šis asmuo iki balandžio 26 dienos buvo gydomas Marijampolės Pirminės sveikatos priežiūros centro Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje ir tą dieną pablogėjus sveikatai buvo perkeltas į Kauno klinikinę ligoninę, kurioje ir mirė“, – pranešė R. Lingienė. 

Trečiadienio rytą pranešta apie 66-ą mirtį nuo koronaviruso. Ligos auka tapo 61-70 metų amžiaus grupei priklausantis vilnietis, sirgęs gretutinėmis ligomis. 

„Šis asmuo susijęs su koronaviruso židiniu, esančiu Santaros klinikose, jis buvo hospitalizuotas krūtinės chirurgijos skyriuje“, – pranešė R. Lingienė.

„Šiuo metu Santaros klinikose COVID-19 liga buvo nustatyta 18-ai žmonių. 15 darbuotojų ir 3 pacientams. Deja, visi 3 pacientai mirė, apie šias mirtis buvote informuoti anksčiau“, – pridūrė R. Lingienė. 

Visi 8 nauji koronaviruso atvejai fiksuoti Vilniaus apskrityje

Trečiadienio rytą pranešta apie 8 naujus susirgimus koronavirusu. Visi jie, kaip spaudos konferencijoje pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, fiksuoti Vilniaus apskrityje.

REKLAMA

„Du atvejai susiję su sergančiu Vilniaus miesto klinikinės ligoninės darbuotoju, susirgo jo artimieji. Trys atvejai susiję su buvusiais Vilniaus miesto klinikinės ligoninės pacientais. Taip pat fiksuotas pirmasis išorinis kontaktas su „Rimi“ darbuotoju – užsikrėtė sąlytį su vienu iš susirgusių darbuotojų turėjęs asmuo, artimas šeimos narys. Ir dar du atvejai galimai susiję su Santaros klinikomis, tačiau labai plačiai negaliu to komentuoti, nes epidemiologinis tyrimas dėl šių atvejų vyksta labai intensyviai“, – pranešė R. Lingienė. 

„Apibendrindama noriu pasakyti, kad net 6 iš 8 naujų koronaviruso atvejų yra susiję su esamais židiniais. Likę du atvejai, vėlgi, tikėtina, kad bus susiję su esančiu židiniu sveikatos priežiūros įstaigoje“, – pastebi R. Lingienė. 

NVSC Vilniaus departamento vadovė pridūrė, kad dabartiniuose židiniuose iki šiol viso užfiksuoti 37 koronaviruso atvejai. 

„Vien kalbant apie mano paminėtus aktualius židinius Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, Santaros klinikose, UAB „Rimi Lietuva“, matosi, kad, atliekant atvejų epidemiologinę diagnostiką, mūsų epidemiologai nustatė net 37 naujus koronaviruso atvejus. Reiškia, susirgo 37 asmenys, užsikrėtę nuo asmenų dirbančių arba besigydančių mano minėtose įstaigose.

Tad norėčiau pasakyti, kad tai parodo, kaip svarbu laiku ir tinkamai identifikuoti susirgusius, ypatingai, besimptome forma susirgusius, ir ne mažiau svarbu, kad kuo operatyviau ir profesionaliau surinkti visus sąlytį turėjusius asmenis, įvertinti šio sąlyčio pobūdį ir riziką, ir šiuos asmenis kuo greičiau izoliuoti. Galite įsivaizduoti, jeigu šie asmenys nebūtų laikęsi saviizoliacijos reikalavimų, kaip paplistų infekcija“, – pastebėjo R. Lingienė. 

REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

REKLAMA

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Asta
2020-05-27 13:01:29
Kada bus pradėtos registruoti neteikiamu medicinos paslaugų aukos- širdies, kraujagysliu, infarkto? Kada bus teisiami už žmonių genocida šitie PSO garbintojai ir pinigų švaistytojai?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2020-05-28 22:24:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada sitas plikakiausis fings is ekrano. Ot kur debilas dar visokiu programeliu prigalvos. Negi nezinom kad nori sekti mus, bet nepavyks. Gal dar noretum pamatyt kas kiek turi pinigu? Tau vienasyk reikia i karceri ir but ramu   ATSAKYTI
Covid19 2020-05-28 08:39:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie nieko patys nesugalvoja tik kopijuoja   ATSAKYTI
Hdjdhd 2020-05-28 07:56:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kai jisai cia peza, is izraelio. Taigi jau kalbejo apie programeles ar neatsimenat? :D
   ATSAKYTI
Ausra 2020-05-27 15:56:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Savo smegenu nerasta,butinai reikia kazka is kazko kopijuot,per amzius amen   ATSAKYTI
As 2020-05-27 15:18:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kur dingo ligos istorijos?Durnesniu dalyku dar nesugalvojom. Zyda is musu vezasi vaistus,maista,mes is ju. Karavanas eina,rasytojai raso   ATSAKYTI
Stasys. 2020-05-27 14:40:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bybi tam durniui kad mazeu nusisneketu .prietranka    ATSAKYTI
Prisiminimai 2020-05-27 13:56:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teko gulėti tripbare visuotinio deficito laikais, seksas nebuvo išimtis. Mėgau žiopsoti per langą, kai voronokas atveždavo eilinį susemtą kvartetą. Sudėtis pastovi - viena dama ir trys kavalieriai. Kaip dabar mokslininkai nustatė, kad korona randasi ir spermoje, tai atrodo idiotizmas presuoti atgyvenusius dauginimosi metus. Kam problema su senioku? Nu pasigavo, numirė, tai kartu į kapus nuėjo ir virusas. Reikia tik džiaugtis. O kas bus, kai į minėtą kvartetą patenka nors vienas su virusu. Tai jums ne koki lašeliai, o litrai virusų. Iš karto jau keturi , o toliau tokia karuselė užsisuka, kad mažai nepasirodys. Taigi būtinai reikia uždrausti seksą, reklamuoti Vuko-Vuko ir panašiai. Juk lauke pavasaris nuožmus ir katės kaukia po kaimyno langu.   ATSAKYTI
Elvyra 2020-05-27 13:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suregistruojam ir turime iš ko rinktis-kam leisti dar pagyventi,o ką numarinti prisidengus koronos virusu.   ATSAKYTI
Ne tik 2020-05-27 13:51:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jiems reikia zombių, kurie klusniai vykdytų turčių nurodymus. Reikia tik pafantazuoti, kokius jie mus nori padaryti.   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-05-27 13:22:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai dabar aišku, kokios tautybės šis nupušėlis. Nieko nuostabaus, pavardė juk ne lietuviška. Plikas, nuprotėjęs hazarų mafijos vykdytojas.   ATSAKYTI
Javol 2020-05-27 13:12:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagal šita pavyzdį visus apipjaustyti ir niekas nebesirgs    ATSAKYTI
Javol 2020-05-27 13:07:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jo izraelio patirtis - visus priverstinai supjaustyti , ir nieks nebesirgs    ATSAKYTI
Javol 2020-05-27 13:08:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apipjaustyti    ATSAKYTI
Jomajo 2020-05-27 13:05:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodel nieko savo nesugalvoja irkazko protingo o viska kopijuoja nuo kitu.Ta salis taip daro aha vadinasi ir mums reikia.anoniminiai ar ne su adresais ir net darbo adresa,glusiu armija.   ATSAKYTI
Rimka 2020-05-27 13:02:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tipo fantazija baigėsi? Ar komanda tokia duota, kad Izraelis būtų "kraštinis".    ATSAKYTI
Asta 2020-05-27 13:01:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kada bus pradėtos registruoti neteikiamu medicinos paslaugų aukos- širdies, kraujagysliu, infarkto? Kada bus teisiami už žmonių genocida šitie PSO garbintojai ir pinigų švaistytojai?   ATSAKYTI
Petras 2020-05-27 12:42:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Grybas kovojo su Rusijos agresija.
Veryga kovoja su nematomu priesu.
Tuo tarpu zmones skursta ir bega is Lietuvos.   ATSAKYTI
Jo 2020-05-27 12:21:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ką dar sugalvos suregistruoti,ar ans kas rytą iš psichuskes išeina.viena dieną paišo, kitą vėl nusipeza   ATSAKYTI
Jo 2020-05-27 12:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką dar sugalvos suregistruoti,ar ans kas rytą iš psichuskes išeina.viena dieną paišo, kitą vėl nusipeza   ATSAKYTI
Morta 2020-05-27 12:17:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Iškrypėlis tu , kiek gali burbinti nesąmones. Tu savo liežuvį gerai išsiplauk, išdezinfekuok, gal tada protingiau pradėsi kalbėti.    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Santaros klinikų medikai (nuotr. Vidmanto Balkūno)
Lietuvos ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydoma 13 žmonių, vienas iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Apie tai BNS pirmadienį informavo Nacionalinio ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Du iš penkių per praėjusią parą patvirtintų naujų koronaviruso atvejų yra įvežtiniai, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. „Vienas įvežtinis atvejis ...
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pirmadienį, liepos 13-ąją, paskelbė naujausią informaciją apie koronaviruso situaciją šalyje. Paaiškėjo, kad per pastarąją parą ...
Lėktuvai (nuotr. Fotodiena.lt)
Gana papildė sąrašą šalių, iš kurių grįžus bus privaloma 14 dienų izoliacija. Praėjusią savaitę į sąrašą taip pat buvo įtrauktos Rumunija, Bulgarija, Mergelių salos, Seišeliai, ...
Karantinas Lietuvoje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonų gyventojai liepos 13-19 dienomis bus intensyviau profilaktiškai tiriama dėl koronaviruso infekcijos. Šiose savivaldybėse ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų