Lietuvoje – dar viena mirtis nuo koronaviruso: viso yra 66 aukos per parą užfiksuoti 8 nauji atvejai

Trečiadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė naujausius koronaviruso duomenis Lietuvoje. Paaiškėjo, kad per pastarąją parą Lietuvoje užfiksuota dar viena mirtis nuo šios infekcijos. Tai reiškia, kad Lietuvoje – jau 66 koronaviruso aukos.

Karantinas Lietuvoje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
117

NVSC taip pat praneša, kad per vakar dieną užfiksuoti 8 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Bendras susirgusiųjų skaičius – 1647. Pasveikusiųjų skaičius – 1184. 

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-05-27 10:33:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia naujiena.
Vakar mire keli simtai zmoniu su skirtingomis diagnozemis. Ir kuo skiriasi zmogus mires nuo senatves ar sirdies infarkto.
COVID-19 isterija zudo daugiau zmoniu negu virusas.
Atsakyti
-3

S
SAVA
2020-05-27 10:32:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl niekas neskaičiuoja ir nerašo kiek žmonių mirė nuo kitų ligų, kai med. pagalbos negavo dėl šio viruso??? Kam tai naudinga?
Atsakyti
-4

J
Jonė
2020-05-27 10:59:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip jie nemirs, jei negydomi. Mokslinininkų pripažinti vaistai yra, o Veryga sako, kad gydymo nėra. Tai tada, kokius nuodus duoda, toks ir rezultatas. Karantiną paskelbus, šie vaistai po 2 dienų išimti iš prekybos Verygos įsakymu. Liūdna žmonių negydymo situacija Lietuvoje. PSO organizacijos nurodymu gydymo negali būti. Sveikatos sistema sugriauta visiškai. Lietuva prisidėjo prie PSO žmonių žudymo politikos. Negana to ir gąsdinimo. Taip gali daryti tik menko proto žmonės, negalvodami apie pasekmes jiems patiems. Gydytojai bijo prasižioti. Tai kyla klausimai, kas už to slypi. Ogi aiškus atsakymas. Reikia 200žmonių mirčių, tai tiek šitą gumą ir tempsime. Pagalvokite, mokame už sveikatos apsaugą, o paslaugų negauname. Ligoninės tuščios. Vykdome PSO negydymo politiką, nusikalstamą žmonijai. Lietuvos politikai- nusikaltimo bendrininkai. Atsakyti anksčiau ar vėliau už tai reikės.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų