Klaipėdos gamykloje – sprogimas: evakuoti įmonės darbuotojai papildyta 13.33 val.

Penktadienį sutrikus technologiniams procesams įvyko sprogimas „Orion Global Pet“ gamykloje Klaipėdoje, ugniagesiai gesina po sprogimo kilusį gaisrą. 

sprogimas Orion Global Pet (nuotr. Fotodiena.lt)
6

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė BNS pranešė, kad sprogimas įvyko 12.38 val. 

Pasak jos, gaisrą gesina penkios ugniagesių autocisternos, dvejos autokopėčios. Įvykio vietoje dirba štabo automobilis. 

Iš gamyklos jau anksčiau buvo evakuoti žmonės, teritorija buvo atitverta, imtasi kitų prevencinių priemonių. 

Bendrojo pagalbos centro duomenimis, apie 10.50 val. buvo gautas pranešimas, kad dėl sutrikusių technologinių procesų Metalo g. 16 esančioje PET granulių gamykloje gali kilti gaisras. 

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. sprogimas Orion Global Pet

Įmonė pranešė , kad dėl biokuro katilinės šildymo sistemoje laikinai susidariusių dūmų, pagal įmonės avarijų likvidavimo planą buvo evakuoti teritorijoje buvę neoperatyvinės srities darbuotojai. Dėl incidento gamyba įmonėje nenutrūko, rizikos darbuotojams ir aplinkai nėra. 

Dėl incidento žmonių sveikatai pakenkimų nenustatyta, o teritorijoje buvę neoperatyvinės srities darbuotojai evakuavosi pagal įmonės avarijų likvidavimo planą. 

Nutraukus biokuro padavimą ir deginimą bei vėstant katilinės įrenginiams, apie 12:38 val., užfiksuotas lokalus sprogimas katilinėje. Pirminiais duomenis, sprogti galėjo vienas katilinės filtrų. 

Kompanijos gamybinė veikla tęsiama be pertrūkio. Pastebėjus incidentą, biokuro katilas buvo iš karto išjungtas, o energijos gamyba įmonės reikmėms iš biokuro buvo laikinai perjungta į gamtines dujas. 

„Orion Global PET“ aiškinasi įvykio aplinkybes ir kol kas neprognozuoja, kada bus atkurta biokuro katilo veikla.


Rašyti komentarą...
J
Jep
2020-05-22 13:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiti specialiai taip daro nes policija tik baudas deda. Pagaus ar ne.Adrenalino reikia.Jei policija butu normali taip nebutu
Atsakyti
-1

D
Dmitrijus
2020-05-22 14:26:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip suprasti kilo dumai iš dūmų nuaidėjo sprogimas.Zmones evakuoti bet kiti dirba.Tikina kad žmonės saugus ir į aplinką pavojingų medžiagų nepakliuvo.Bet į telefoną atėjo įspėjamoji žinutę kad iš metalo gatvės 16 Klaipėda į orą pateko pavojingos medžiagos.Vos pajutę blogą kvapą eikite į vidų uzsidarykite langus bei isjunkite ventiliacija.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų