Nors valdžia leidžia atverti mokyklų duris paskutinėms mokslo metų savaitėms, tėvai ir mokymosi įstaigos to daryti neskuba. Tačiau ne dėl to, kad nuotolinis mokymasis būtų itin mielas. Naujausias tyrimas atskleidė, kad vaikai į pamokas žiūri neigiamai, nuotolinis mokymasis išvargino ir tėvus, kurie, pasirodo, pervertino savo atžalų galimybes.

Nuotolinis mokymasis (nuotr. stop kadras)

Nuotolinis mokymasis (nuotr. stop kadras)

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius kiek anksčiau paskelbė, kad paskutinėms mokslo metų savaitėms vaikai galėtų grįžti į klases ir dalyvauti gyvose pamokose.Svarstoma, kad pradinukai grįžtų nuo gegužės 25 d., o pagrindinio ir bendrojo ugdymo mokiniams nuo birželio 1 d.

Vienas iš ministerijos argumentų leisti dviem savaitėms sugrįžti į mokyklas – karantino keliamos psichologinės problemos.

„Psichologai pataria, kad vaikams grįžimas į klases, pabendravimas su pedagogais gyvai, yra svarbus“, – yra sakęs A. Monkevičius.

„Tikrai tos dvi savaitės visko čia neišspręs. Bet, kad vaikai pasiilgę to socialinio gyvenimo, tai aiškiai sako ir tėvai, ir, panašu, kad ir vaikai“, – naujienų portalui tv3.lt teigė vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys.

REKLAMA

Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininko Dariaus Trečiakausko nuomone, į klausimą, ar vaikams nuotolinis mokymasis yra psichologiškai sunkus, turėtų atsakyti psichologai, individualiai įvertinę kiekvieno vaiko psichologinę būseną ir raidą.

„Šitą ministro pasakymą galima vertinti nevienareikšmiškai, nes, kiek skirtingų vaikų ir šeimų, tiek skirtingų situacijų. <...> Tačiau vaikams, be jokios abejonės, būtinas socialinis bendravimas“, – pažymėjo tėvų atstovas.

Vaikai į nuotolinį mokymąsi žiūri neigiamai

L. Slušnys pasakojo, kad neseniai buvo atliktas tyrimas, kuriame buvo aiškinamasi, koks yra tėvų ir vaikų požiūris į nuotolinį mokymąsi. Pasak L. Slušnio, vaikai į jį žiūri labiau neigiamai.

„Jis jiems labiau įgrisęs, vaikams nusibodo visą laiką viską savarankiškai spręsti užduotis. Jie buvo įpratę dažniau paaiškinimus gauti iš mokytojų“, – pasakojo vaikų psichiatras.

Jo teigimu, vaikams nuotolinis mokymasis neatrodo toks mielas, nes jie jaučiasi, kad gauna per daug darbo, yra perkrauti.

Vaikų psichiatro teigimu, nuotolinio mokymosi metu išryškėjo gana aiški problema, su kuria susiduria jaunesni mokiniai – jie neturi tiek technologinių žinių, kad galėtų įvykdyti jiems mokytojų duotas užduotis.

„Penktokų dar niekas nemokė, kaip nuotrauką įkelti į wordinį failą. Nuotrauką perkelti, paversti kažkuo. Jie šito dar tik mokosi. Staiga, atėjus nuotoliniam mokymuisi, mokytoja ėmė reikalauti, kad visą tai būtų savaime suprantama“, – teigė L. Slušnys.

Pasak jo, mokytojai įsitikinę, kad tokius dalykus vaikai patys mokės arba juos pamokys tėvai. Jei tėvai nepamoko, L. Slušnio teigimu, vaikui prasideda stresas. Dar didesnė panika užvaldo mokinį, jei valandų valandas darytas darbas neišsisaugo ir, L. Slušnio žodžiais, visas triūsas nueina velniop.

REKLAMA

„Vienas toks atvejis, kitas toks atvejis ir motyvacija mokytis eina žemyn“, – įsitikinęs pašnekovas.

Tėvai vaikų sugebėjimus vertina geriau

L. Slušnys atskleidė, kad neseniai jo su kolegomis darytas tyrimas parodė, kad tėvai galvoja, kad nuotolinis mokymasis jų vaikams sekasi daug geriau nei yra iš tikrųjų.

Tyrimo duomenimis, 70 proc. tėvų palaiko nuotolinį mokymąsi kaip tinkamą ir efektyvų.

Tačiau dabartinė situacija turi ir neigiamų pasekmių. Pasak L. Slušnio, apklausta beveik 3 tūkst. respondentų. Duomenys rodo, kad dėl nuotolinio mokymosi 40 proc. suaugusiųjų jaučia nerimą, o daugiau nei 50 proc. jaučia nuovargį.

Išbandymai tėvams – nevaldomi vaikai ir kompiuterių trūkumas

Nuotolinio mokymosi sunkumus išskyrė ir Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas D. Trečiakauskas. Anot jo, vienas didžiausių nuotolinio mokymosi išbandymų – kompiuterių trūkumas šeimose.

„Kai šeimoje trys vaikai ar daugiau, visi skirtingo amžiaus, o kompiuteris tik vienas. Mes girdėjome tą situaciją, kad trūko 35 tūkst. kompiuterių nepasiturinčioms šeimoms. Bet apie tai, kad yra šeimų, kur du, trys ar daugiau vaikų ir yra lygiai tos pačios problemos, niekas garsiai nekalbėjo“, – tvirtino D. Trečiakauskas.

Pasak jo, nuotolinis mokymas buvo iššūkis ir tėvams, bandant nuraminti savo vaikus.

„Juokais kalbant, tėvai klausė mokytojų, kaip jūs sugebat nuraminti 25 vaikų klasę, o mes savo dviejų ar trijų nesuvaldom“, – pasakojo tėvų atstovas.

D. Trečiakausko nuomone, nuotolinis mokymasis tėvams parodė, kad mokytojų darbas nėra paprastas, jis – sudėtingas ir atsakingas.

REKLAMA

Žvelgia į šviesų rytojų

Lietuvos tėvų forumo atstovo D. Trečiakausko teigimu, mokymasis iš namų mokiniams davė ir naudos savarankiško ugdymosi prasme.

„Einame į tą informacinių technologijų pasaulį, kai negalime sakyti, kad ugdymo tikslas yra atsiminti. Ne, ugdymo tikslas yra suprasti, išmokti mąstyti ir rasti kūrybiškus sprendimus“, – dėstė pašnekovas.

Jo nuomone, nuotolinio mokymosi laikotarpis parodė ir ne vieną mokyklų, mokinių, mokytojų ir tėvų bendradarbiavimo pavyzdį.

L. Slušnys tikina, kad nors nuotolinis mokymasis išvargino kai kuriuos tėvus ir suteikė jiems nerimo, į ateitį mokinių tėvai žiūri šviesiai. L. Slušnio ir kolegų atliktame tyrime pusė tėvų atsakė, kad į viltingai žiūri į ateitį.

„Nors jie tuo pačiu metu bijo, turi vilties, kad visgi viskas bus gerai“, – teigė L. Slušnys.

Nors valdžia atvėrė galimybę mokslo metus baigti klasėse, dauguma savivaldybių ir mokyklų linkusios juos užbaigti nuotoliniu būdu.

Nuo rugsėjo 1 d. dalis Lietuvos tėvų turės galimybę perimti mokytojo vaidmenį ir mokyti savo vaikus namuose. Tiesa, tapti savo vaikų mokytojais galėtų tik tam tikras sąlygas išpildę tėvai. Be to, jei moksleivio rezultatai bus nepatenkinami, mokykla bet kada galėtų nutraukti mokymosi namuose sutartį.

Vytautas
2020-05-19 16:01:20
Vaikams nusibodo savarankiškai spręsti užduotis.Pasak L. Slušnio nuotolinis mokymas
ne toks mielas vaikams, jie apkrauti, tėvai negali susitvarkyti, nuraminti dviejų vaikų
namuose.Kur mes einame, kodėl ir psichologai prisideda prie tokių argumentų ir vis
užstoja tėvus ir vaikus.Tai kas pagaliau turi vadovauti šeimai, tėvai ar vaikai, todėl
dabar ir yra tai, kad dalis tėvų terorizuojant vaikams tupi kampuose ir bijo jems pasakyti
kas galima ,kas negalima, o kaip reikia? Kas pavargo, kas persidirbo, baikit rašinėti
utopijas, reiškia ir toliau keliaklupsčiaukim prieš vaikus, tėvus, pseudo edukologijos mokytojus, o vaikus ir toliau nemokykime darbo, arsakomybės, mokymosi mokytis,
neugdykime savarankiškumo ir t.t. tenkinkime vaikų norus ir plokime rankomis rėkdami
kaip prastai moko mokytojai.Atsipeikėkime , taip toliau einant ugdymo reikalai tik
prastės, visa esmė, kad dauguma vaikų nedirba, nesimoko, o su kai kuriais tėvais ir
supertėveliais tik keikia mokytojus, o jaunimas tuo ir naudojasi.Tai kodėl tie rašinėjantys
rėksniai nesusitvarko net su dviem savo vaikais, kuria pasakas, kad labai gerai išmoko,
o iš tikrųjų niekina kitus, o tuo apgaudinėdami žaloja savo vaikus. Ko Jūs gerbiamieji laukiat, pabandėte, net nesąmonių prirašinėjote, kad viduryje mokslo metų reikia
baigti mokslo metus.Kodėl norite eiti lengviausiu keliu, kaltinti kitus, aukštinti ir ginti
vaikus, o negalvoti kaip padėti vaikams, kad pasikeistų nenorinčių girdėti kitus ir
suprasti, kad jūs patys kasat savo vaikams ateities duobę.Rašinėjat apie mokymą
namuose, tai kodėl pastarieji nesidalina gerąja patirtimi, o tik kniaukia , kad viską
padarys ir aukščiausiu lygiu.Aš siūlau gydyti dalį sergančios visuomenės ir keisti
požiūrį į ugdymą ir pradėti ne tik kitaip galvoti, bet ir mokyti o svarbiausia motyvuoti
vaikus mokytis ir dirbti
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mama 2020-05-21 19:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas nemato ir nežino kas ištikro atlikinėja pamokas.Tėvai pasakinėja vien dėl to kad mokytojas nesikabinėtu ir gautų geresnį pažymį.Be to vaikas visą die na prie kompiuterio.Ir pamokos ir namų darbai.Visi žinom kad daktarai pataria nedaugiau dvi valandas   ATSAKYTI
Tevas 2020-05-19 23:04:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bus matyti kaip su ekonomika, bet mokymosi krizės valstiečiai garantuotai neišlaikė. Užlipdė pusantro mėn. beveik visiškai bevertėmis online pamokėlėmis ir dabar eikit egzaminus laikykit - neprivalgę neprilaižysit )) Būtų linksma, jei nebūtų taip liūdna   ATSAKYTI
Kaip čia dabar 2020-05-19 17:07:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jūs veržiatės į nekenčiamą mokyklą pas bukagalvius mokytojus? Jie dar per langus lipo.    ATSAKYTI
2020-05-19 16:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko tas birželis nepadės...juk jau ne pamokos turės vykti   ATSAKYTI
UPĖ 2020-05-19 16:06:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tiesa tai, kad karantinas užklupo nelauktai, nebuvo laiko pasiruošti. Tikrai, vaikai turi naujausią įrangą, bet nemoka tinkamai ja naudotis. Žaisti, parsisiųsti žaidimus - tai moka. Ir tai ne visada, kiek skaitome, kaip vaikai tėvams pridarė tūkstantinių išlaidų, kai siuntėsi brangiai įkainotus dalykus.Nemoka prisegti dokumento, fotografuoti, išsiųsti užduotį. Bet pramoko, kai reikalas prispyrė išmoko. Na, tėvams, mokytojams teko galvoti, kaip pamokyti...Tėvai ir mokytojai sugaišo dirbdami tikrai daugiau, negu įprastinėmis sąlygomis. Stebino dar vienas dalykas. Tėvai turėjo prisijungimus prie e. dienynų, bet nesijungdavo, užmiršę prisijungimus, slaptažodžius...Tai kaip jie domėjosi vaiko rezultatais? Tiesiog nerūpėjo. Kur normalus tėvų, mokinių, mokytojų bendravimas, viskas sprendėsi gerai, kiekvienas tikrai turi apie ką pagalvoti, jeigu iš vis galvoja...kokios patirties igijo...   ATSAKYTI
2020-05-19 16:35:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra tiesa. Ir dabar tėvai nesijungia prie dienų. Laiškai apie jų vaikų mokymąsi "kabo" neskaityti  
2020-05-19 16:03:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei vaikai išeis į mokyklas-bus dar blogiau.Jie nesilaikys Verygos jokių nurodymų,o ir klasės ir visos erdvės mokykloje per mažos.Ir galiausiai nebus visi užsidėję kaukių per visą laiką,kol bus mokykloje.O be to aš,mama,esu medikė-tai gal mano vaikas ,,turi " tą covid 19 ir užkrės mokytojus(didžioji dauguma mūsų mokykloj yra rizikos grupėj).Mano nuomone geriausiai pradėti mokslo metus nuo rugsėjo mėn.Nesiblaškykim.Kiek žinau kai kurie tėvai neleis savo vaikų į mokyklą,nes sako - saugojomės saugojomės,o dabar ,prieš vasaros atostogas - lai užsikrečia.Ar čia kokie bandymai vyksta- užsikrės-neužsikrės,susirgs-nesusirgs,įgys imunitetą-neįgys?   ATSAKYTI
vartotojas 2020-05-19 16:07:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nekalbėkite už visus ir apibendrintais dalykais - nesilaikys, nemokės, nedarys...iš kur toks įsitikinimas, nespręskite pagal save....  
Vytautas 2020-05-19 16:01:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vaikams nusibodo savarankiškai spręsti užduotis.Pasak L. Slušnio nuotolinis mokymas
ne toks mielas vaikams, jie apkrauti, tėvai negali susitvarkyti, nuraminti dviejų vaikų
namuose.Kur mes einame, kodėl ir psichologai prisideda prie tokių argumentų ir vis
užstoja tėvus ir vaikus.Tai kas pagaliau turi vadovauti šeimai, tėvai ar vaikai, todėl
dabar ir yra tai, kad dalis tėvų terorizuojant vaikams tupi kampuose ir bijo jems pasakyti
kas galima ,kas negalima, o kaip reikia? Kas pavargo, kas persidirbo, baikit rašinėti
utopijas, reiškia ir toliau keliaklupsčiaukim prieš vaikus, tėvus, pseudo edukologijos mokytojus, o vaikus ir toliau nemokykime darbo, arsakomybės, mokymosi mokytis,
neugdykime savarankiškumo ir t.t. tenkinkime vaikų norus ir plokime rankomis rėkdami
kaip prastai moko mokytojai.Atsipeikėkime , taip toliau einant ugdymo reikalai tik
prastės, visa esmė, kad dauguma vaikų nedirba, nesimoko, o su kai kuriais tėvais ir
supertėveliais tik keikia mokytojus, o jaunimas tuo ir naudojasi.Tai kodėl tie rašinėjantys
rėksniai nesusitvarko net su dviem savo vaikais, kuria pasakas, kad labai gerai išmoko,
o iš tikrųjų niekina kitus, o tuo apgaudinėdami žaloja savo vaikus. Ko Jūs gerbiamieji laukiat, pabandėte, net nesąmonių prirašinėjote, kad viduryje mokslo metų reikia
baigti mokslo metus.Kodėl norite eiti lengviausiu keliu, kaltinti kitus, aukštinti ir ginti
vaikus, o negalvoti kaip padėti vaikams, kad pasikeistų nenorinčių girdėti kitus ir
suprasti, kad jūs patys kasat savo vaikams ateities duobę.Rašinėjat apie mokymą
namuose, tai kodėl pastarieji nesidalina gerąja patirtimi, o tik kniaukia , kad viską
padarys ir aukščiausiu lygiu.Aš siūlau gydyti dalį sergančios visuomenės ir keisti
požiūrį į ugdymą ir pradėti ne tik kitaip galvoti, bet ir mokyti o svarbiausia motyvuoti
vaikus mokytis ir dirbti
   ATSAKYTI
Rusne 2020-05-19 16:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikra tiesa, psichologai turi padėti vaikams, tėvams spręsti atsiradusias problemas, o ne ieškoti mokiniams, tėvams pateisinimų.... Tai tik kiršina žmones, nepadeda vaikų, tėvų, mokytojų bendravimui. Tai tokį tikslą sau kelia psichologai?  
REX 2020-05-19 15:53:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal klystate? Kokius mokinius tyrėte? Gal būt, kur techninės galimybės ribotos, mokiniai priešingai nusiteikę, bet tapo savarankiškesni, atsakingesni. Kurie netapo, tie ir netaps....kur ir kaip juos mokytum. Manau, kad pasitvirtino nuotolinis mokymas miestuose, kur prieinamas internetinis ryšys, kur galima prisijungti prie pasirinktų, siūlomų platformų. Tiesa, dėl bendravimo tai taip, mokiniai pasiilgo bendravimo su draugais, mokytojais. Nemanau, kad suprastėjo rezultatai. Tik tėvai turi suvokti, kad mokymosi vieta mokiniui turi būti sukurta. Kaip perkame mokymo priemones, taip turi mokiniai turėti ir IT įrangą.   ATSAKYTI
Yra kaip yra 2020-05-19 15:44:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip svarbiausia vsiksi, jir nesuvaldomi, nemoka naudotis technologijomis, o kodel niekas nekalba apie mokytojus, kurie informacija kelia nezinia kur, prisijungia tik jiems tinkanciu laiku arba neapai6kina ko is to mokinio reikalauja   ATSAKYTI
AS 2020-05-19 15:54:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai tik susitarimų reikalai. Kur mokyklos ir toliau dirbo pagal tą patį tvarkaraštį, problemų nekilo....  
Nuomonė 2020-05-19 15:33:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tai vaikų bukinimas, o ne mokymas. Ar norima daugiau psichiatrijos sritį išvystyti??!! Kuo gi vaikai nusikalto prieš globalistus?! Veryggeit, kukuraitisgeit   ATSAKYTI
EMA 2020-05-19 15:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko rėkiate, kaltinate? Ką kaltinate? Nereikėjo karantino? Pažiūrėkite, ką gavo pasaulis, kuris juokėsi iš karantino?Apie kokius globalistus kalbate? Įsiklausykite, domėkitės ir darykite išvadas....  
AS 2020-05-19 16:12:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nesupratau Tamstos nuomonės....
Norėjote, kad nebūtų Karantino, kad vaikai būtų paleisti atostogauti ir tiek? Ar bent susimąstėte, ką teigiate?  

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)
Daug nerimo ir kritikos gydytojų bendruomenėje sukėlęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas dėl rekomendacijos keliose įstaigose dirbantiems medikams ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Baltijos šalyse iki sekmadienio iš viso patvirtinta 4493 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys. Lietuva: patvirtinti ...
Aly­taus ko­le­gi­jos di­rek­to­rė D. Remeikienė at­leis­ta iš pa­rei­gų, bet lai­ki­nai jai va­do­vauja (tv3.lt fotomontažas)
Po teismų maratono ir beveik metus trukusio nedarbingumo gegužės pirmomis dienomis į darbą grįžusi Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė buvo atleista iš pareigų, nes ...
Sovietinė medicina (nuotr. Wikipedia)
Prievarta gydomi alkoholikai, psichiatrinėse kenčiantys demokratijos mylėtojai ar venerinių ligų ligoninėje užstrigę hipiai sovietmečiu niekam nekėlė nuostabos. Gydyti per ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo politinės kampanijos pradžios, partijų ir atskirų kandidatų rinkimų sąskaitos yra tuščios arba papildytos tik nuosavomis lėšomis. Remiantis ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų