Veryga pasakė, ar Lietuva galėtų skelbti pandemijos pabaigą

Pateikus pavyzdį, kad Slovėnija paskelbusi pandemijos pabaigą po to, kai pastarąsias dvi savaites buvo nustatoma mažiau nei 7 atvejai, ir paklaustas, pagal kokius kriterijus Lietuva galėtų skelbti epidemijos pabaigą, ministras tokias galimybes vertino be entuziazmo.

„Tai įdomus paskelbimas. Bet norėčiau priminti, kad ekstremalią situaciją pasiskelbėme dar iki nustatant 7 atvejus, žinodami, kad ji yra aplinkui. 

Tad sakyčiau, kad tai drąsus sprendimas su epidemijų pabaigos skelbimais, nes kai kurių šalių padėtis rodo, kad nustojus atidžiai prižiūrėti atvykstančius asmenius vėl gali augti susirgusiųjų skaičius. Tad tikrai neskubėsime atšaukinėti šios ekstremalios situacijos vien dėl to, kad galėtume sukontroliuoti visus galimus tiek įvežtinius, tiek vietinius atvejus“, – spaudos konferencijos metu penktadienį kalbėjo A. Veryga.

Jis teigė nežinantis, kuo remiantis buvo pasirinktas toks kriterijus ir panašių dalykų Lietuvoje kol kas neįsivaizduojantis.

„Nežinau, kuo vadovaujantis tas 7 atvejų skaičius buvo nustatytas. Bent jau aš kažkokių kriterijų nesu girdėjęs. Pas mus bent kas parą vidutiniškai nustatoma apie 10 atvejų. Nors mūsų plitimai daugiau klasteriniai, jie visgi yra“, – sakė ministras.

Karantino sąlygos gyvuos dar ilgai

Paklaustas, ar jei nebūtų fiksuojama apskritai nė vienas atvejis, tai būtų indikacija svarstyti apie karantino nutraukimą ir skelbimą gal vėliau esant poreikius, A. Veryga sutiko, kad variantų gali būti įvairių.

„Viskas gali būti svarstytina ir dabar tą situaciją vertiname apsispręsdami dėl tam tikrų sušvelninimų ir dabar galime judėti prie tam tikrų atlaisvinimų. Bet virusas yra gyvas visuomenėje. Ir kol yra fiksuojamas, kol yra užsikrėtusių, virusas gyvena, jis yra gydymo įstaigose, tad jo plitimo galimybė išlieka.

Juo labiau kad yra šalių, kur virusas plinta labai greitai. Taigi karantino sąlygų išlaikymas, ypač atvykstančiųjų tikrinimas, izoliavimas, bus labai ilgai aktualus, nes Lietuva galėtų karantiną atsišaukinėti tik tada, jei būtų izoliuota sala, į kurią niekas negalėtų atvykti“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Pasveikusiųjų – dvigubai daugiau nei sergančių 

Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 15 d. duomenimis, per vakar buvo patvirtinta dvigubai daugiau nei vakar – 12 naujų COVID-19 infekcijos atvejų.

Iš viso patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 1523.

Šiuo metu koronaviruso sukelta infekcija serga 489 žmonių, pasveikusių jau yra kone  dvigubai daugiau – 965. 

Mirusių nuo COVID-19 žmonių skaičius išlieka toks pats – jų yra 54. Užsikrėtusiųjų koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių – 6.

Izoliacijoje šiuo metu yra 260 asmenų. Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys.

Per vakar dieną ištirti 7994 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iki šiol iš viso ištirti 216 tūkst. 247 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Visą spaudos konferenciją žiūrėkite čia:

 


Rašyti komentarą...
T
Taupus
2020-05-15 16:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažkam labai naudingas karantinas, nes valstybės pinigus galima "taškyti" kur reikia ir kur neriekia
Atsakyti
-3

Šlykštu
2020-05-15 16:18:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be karantino veryga-visiškas nulis.Todėl laikysis įsikibęs.Nors jau ir gydytojai stebisi dėl to
Atsakyti
-5

v
verygai
2020-05-15 16:31:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada baigsis teroras 60+ LT gyventojams??????????Visos parduotuves apkabinetos skelbimais.....NEPAGEIDAUJAMI!!!!!!!!po rinkimu nepageidaujami jus busite ,p. veryga ir ta jusu kompanija.......palauksim,baigsis sitas zmoniu skirstymas.......
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų