Staigūs orų pokyčiai: lietų keis sniegas, įsitvirtins vėsa

Vėsusis oras vakarine ciklono puse per Skandinaviją plaukė iš šiaurės į pietus, taip pat pasiekė ir  Lietuvą. Šiluma traukėsi tolyn į rytus. Antradienį vėsūs orai įsitvirtins galutinai, o šiąnakt dar sulauksime ir lietaus bei sniego.

Šiandien per Lietuvą keliavo lietaus debesys, vietomis lijo, kai kur smarkiai. Šį vakarą kurį laiką dar lis, bet vėliau lietus pavirs į sniegą. Atrodo, vietomis gali drėbtelėti ir gana gausiai, tačiau pajūris, Vakarų Lietuva sniego gali ir išvengti. Pūs gūsingas šiaurės vakarų vėjas.

Antradienį maždaug iki vidurdienio snigs rytinėje šalies dalyje, vėliau sniego debesys pasitrauks. Dieną vietomis palis, bet jau iš pavienių debesų ir tikrai ne visur. Dangus šviesės, daug kur nušvis saulė.

(60 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pavasaris Vilniaus pakraštyje

„Kitaip tariant, permainos jau čia pat. Nakties pradžioje lis, vėliau snigs, rytinėje šalies dalyje gali ir gana gausiai. Dieną kurį laiką snigs šalies rytuose, vėliau nustos. Dangus giedrės, nušvis saulė, bet vietomis trumpai palis iš pavienių debesų. Vėjas dar šį vakarą pakryps iš šiaurės vakarų, bus gūsingas. Kur snigs, oro temperatūra bus vos virš 0, dieną šils iki 8 – 10, rytuose 6 – 7 laipsnių šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Trečiadienio naktį šalies vakaruose, dieną daug kur bus mišrių kritulių. Vyraus jau lietus, bet neturėtų stebinti ir šlapias sniegas. Bus vėjuota. Naktį šalies rytuose bus keli laipsniai šalčio, vakaruose – keli šilumos, dieną vyraus 8 – 10 laipsnių šilumos. Ketvirtadienį kai kur trumpai palis. Naktį vyraus menka šiluma, dirvos paviršiuje bus daug šalnų, dieną šils iki 10 – 12 laipsnių. Vis dar bus nemaloniai vėjuota. Žvelgiant dar toliau į priekį galima pasakyti, kad vėsoki orai išliks iki pat savaitės pabaigos, o gal ir ilgiau.

„Ką gi, paaiškėjo, kad tas, kas nepasikeitė žieminių padangų į vasarines yra ne tinginys, o labai apdairus žmogus“, – juojauka N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų