Karantinas, sukėlęs ekonominę krizę, grasina Lietuvą paskandinti išvykstančių migrantų lavinoje. Darbo ir pajamų netekę tautiečiai vis garsiau svarsto apie tai, kad atsivėrus sienoms teks darbo ieškoti Vokietijoje, Norvegijoje ar duris migrantams užvėrusioje Didžiojoje Britanijoje. Tiesa, specialistai sako, kad viskas nėra taip paprasta, iš Lietuvos bėgama ne tik dėl finansų, o ir bėgti gali nebūti kur. 

išvykimas (nuotr. asm. archyvo)

išvykimas (nuotr. asm. archyvo)

Vos porą metų Lietuva džiaugėsi nuliniu migracijos balansu, tai reiškia, į šalį atvyko tiek pat žmonių, kiek iš jos išvyko. Visgi, džiaugsmas nebuvo itin pagrįstas, nes tautiečiai masiškai negrįžinėjo, tiesiog pas mus vietoje jų atvyko ukrainiečiai, baltarusiai ar rusai.

Ekonominė situacija šalyje buvo gera ir gerėjo, todėl ūpo nestigo ir atrodė, kad slogūs 2008 metų prisiminimai nueina į praeitį. Visgi, vos per pusantro mėnesio tie prisiminimai ne tik kad atgijo, bet ir tapo itin aktualūs. Karantinas ir darbų praradimas, nežinia dėl rytojaus, ciniškas kai kurių darbdavių elgesys neretam žmogui priminė įvykius, vykusius prieš dešimt ir daugiau metų.

REKLAMA

Neretas apie išvykimą svarstantis žmogus kasdien prisimena Lietuvą siaubusią krizę ir vėliau sekusią emigracijos bangą. Bijo, kad ir vėl teks krautis lagaminus. Visgi specialistai ragina neskubėti, nebijoti ir palaukti.

Pasak jų, situacijos yra skirtingos, pamokos išmoktos, o viltis, kad žmonės važiuos mažiau – nepagrįsta. Lietuviai emigruoja ne tik todėl, kad stinga pinigų, bet ir todėl, kad čia tiesiog negera gyventi. Vienintelė viltis, kad vidinė situacija pasikeitė, o tai keis ir žmonių nenorą sprukti pirmai progai pasitaikius.

Migruojame, nes čia negera

Vilniaus universiteto docentas Daumantas Stumbrys sako, kad apie būsimą migracijos bangą kalbėti dar anksti, bet praeitos krizės patirtis rodo, kad ji tikrai gali užplūsti. Tiesa, 2020 metais situacija yra kitokia nei 2008 metais, o ir išvažiuoti dirbti į užsienį gali būti gerokai sunkiau. 

Statistika rodo, kad 2008 metais migracijos srautai nešoko išsyk, ji kilo 2009 ir 2019 metais. Pažvelgus į statistiką, matosi, kad, 2007 metais buvo 30 tūkst. migrantų, 2008 – 25, 2009 – 38, o štai 2010 metais jau – 83. 

Visgi problema ta, kad šis migrantų skaičius susijęs ne su tais, kurie tiesiogiai išvažiavo, o su deklaracija, kuri tapo privaloma. Taigi, privalu žinoti kontekstą. Nepaisant visko, emigracijos srautas buvo didelis, ir jis pamažu didėjo. 

Oro uostas

Oro uostas

„Recesijos laikotarpiu migracijos srautai Lietuvoje padidėja. Jei mes turėsime ne trumpalaikę recesiją dabar, tai gali būti, kad turėsime panašią situaciją. Visgi dabar dar sunku pasakyti, kas laukia. Jei tai bus ilgalaikės pasekmės, emigracijos srautai išaugs. Visgi, imigracijos srautai Lietuvoje irgi yra padidėję. Mes šiuo metu turime subalansuotą migracijos rodiklį, kai panašiai atvažiuoja ir panašiai išvažiuoja. Tai porą metų tą matome ir galime tikėtis, kad augs ne tik emigracijos, bet ir imigracijos srautai“, – sakė mokslininkas. 

REKLAMA

Anot jo, galima tikėtis, kad ne tik mes ieškosime geresnio gyvenimo užsienyje, bet ir užsieniečiai iš Ukrainos ar Baltarusijos kelsis gyventi į Lietuvą.

„Taip pat svarbu žinoti, kas bus tose šalyje į kurias lietuviai nori vykti. Jei ten bus ekonominė recesija, suvaržymai, tai klausimas, ar tos kryptys bus tokios patrauklios“, – sakė D. Strumbrys. 

Vienareikšmiškai sakyti, kad išvykstančiųjų srautai išaugs – negalima. Tiesa, iš tų žmonių, kurie išvažiavo po 2008 metų krizės, nemažai ir grįžo. Ilgą laiką tai buvo pagrindinis imigracijos srautas į Lietuvą, visgi skirtumas tarp išvažiuojančių ir įvažiuojančių buvo nemenkas, kasmet mes netekdavome po 30 tūkst. gyventojų. Tai pasikeitė vos prieš porą metų. 

„Paskutinius porą metų imigrantų paveikslas pasikeitė, daugumą jų sudaro ne Lietuvos piliečiai. Dominuoja ukrainiečiai ir rusai su baltarusiais. Mūsų migraciją subalansavo ne tai, kad mažiau išvažiuoja ar daugiau grįžta lietuvių, bet tai, kad atvyksta daug ukrainiečių ar baltarusių“, – kalbėjo D. Stumbrys. 

Lietuva pagal Jungtinių Tautų duomenis yra šalis, kuri patyrė pačią didžiausią depopuliaciją. Emigracijos srautai buvo tokie, su kuriais nesusidūrė net šalys, patiriančios ginkluotą konfliktą. Emigracijos priežasčių daugybė, bet esmė – ekonominė nelygybė. Žmonės nesijautė Lietuvoje gerai, nejautė, kad gali gyventi gerai. 

„Visgi, tai paradoksas, nes Europos Sąjungoje mes buvome sėkmės pavyzdys, klausimas, į ką mes lygiuojamės. Jei į ES, tai mes galime likti paskutiniai, bet jei į buvusias sovietines respublikas – mes esame sėkmės pavyzdys. Geriausias to įrodymas, tai, kiek pas mus atvažiuoja ukrainiečių ir baltarusių“, – svarstė D. Stumbrys.

REKLAMA

Žinoma, pasak jo, yra ir kitų problemų: streso, korupcijos, psichikos sveikatos problemas, didžiausius savižudybės rodiklius. 

„Mes nesijaučiame laimingi. Turime didžiausią, tarkime, kalinių skaičių. Lietuvoje vyrauja baudimo kultūra. Taigi, sakyti, kad žmonės iš čia išvažiuoja tik dėl ekonomikos – nesąžininga. Tarkime, mes turime daug žmonių gyvenančių globos namuose, institucijose. Turime nemažą pundą kompleksinių problemų“, – kalbėjo mokslininkas. 

Sveikatos ir gyvenimo trukmės rodikliai taip pat neblizga. Ji – viena trumpiausių Europoje, per 50 metų mūsų sveikata nė kiek nepagerėjo. 

Jis tikino, kad per psichinę sveikatą gali kirsti ir dabartinis karantinas, žmonės patirs dar daugiau streso. Bedarbiai pusantro karto dažniau migruoja, nei tie, kurie turi darbą. Padaugėja skyrybų, smurto šeimoje. 

Skaičiai paaiškės po pusmečio

Sociologas, Vilniaus universiteto socialinių tyrimų centro specialistas Liutauras Labanauskas sako, kad polinkio migruoti po šios krizės, pamatysime po pusės metų arba metų. Tiesa, finansinės nesėkmės tikrai gali paskatinti išvažiavimą. Bet tai vyks neiškart. 

Krizė yra pasaulinė, ji paveiks ir kitas šalis. Kitų šalių ekonomikos gali trauktis, kyla klausimas ar tikrai bus pakankamai darbo vietų užsienyje. Padėtis ten taip pat nėra gera, todėl ši krizė palies pačius pažeidžiamiausius žmones. Socialiai rizikingiausia grupė nukentės labiausiai“, – sakė sociologas. 

„Wizz Air“ priėmė sprendimą: stabdys skrydžius į Lietuvą

„Wizz Air“ priėmė sprendimą: stabdys skrydžius į Lietuvą

Anot jo, tiesa, kad lietuviai – itin migruojantys. Juos iš namų anksčiau vydavo nepasitikėjimas sava šalimi ir darbdavių požiūris į juos. Iš paskos savęs jie „patraukdavo“ ir šeimą, net senelius. Tokiu būdu vyksta, taip vadinamoji, grandininė migracija. Būtent todėl tie skaičiai yra tokie bauginantys.

REKLAMA

Tiesa, požiūris į migrantus taip pat nėra geras, jis, anot sociologo, formavosi ilgus metus ir yra apipintas mitais. 

„Jis pradėjo formuotis itin seniai, nes pajamų lygis ten ir čia buvo labai skirtingas. Bet gerėjant gyvenimui čia tie skirtumai nyko, nors mitai – ne. Pradėta manyti, kad migracija yra svajonė, o jei neišvažiuoji, lieki prie suskilusios geldos.

Pamažu tas mitas bliuško, ėmė formuotis neigiamas išvykusio žmogaus stereotipas. Atsirado susipriešinimas tarp skirtingų grupių, atsirado priešiška komunikacija, gimtinės nuvertinimas“, – sakė L. Labaunauskas, patikinęs, kad migracijos istorijose trūko aiškumo, tai formavo gandus. 

Anot jo, migracija visgi yra individualus dalykas. Prieš išvažiuodami žmonės intensyviai svarsto, tariasi. Tai, dažniausiai, nėra lengvas ar greitas sprendimas. 

„Neigiamas įvaizdis, kuris supa migraciją, gali paskatinti besiruošiančius išvykti, pasidairyti aplink. Gal galimybių yra ir čia, gal jų tiesiog nematome. Žolė žalesnė nebūtinai auga toli“, – kalbėjo mokslininkas. 

Jis tikino, kad norinčiųjų priimti svarbų emigracijos sprendimą skaičių, pamatysime po gero pusmečio. Metų pabaigoje jau galėsime daryti tam tikras išvadas, ką mums atnešė ši krizė. Šiuo metu kurti realius planus yra gana sunku.

Linas
2020-05-11 07:41:09
Kai valdzia supras kad jei kainos Lietuvoje kaip Europoje,tai ir atligynimai turi buti europiniai
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
lietuve 2020-05-19 10:30:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nusibodo sita melo masina. Kodel nei viena TV neparode protesto akcijos vykusios Vilniuje prie seimo 17.17 ?Kodel gasdinami zmones? Kas diriguoja Verygai, PSO ir pasauliui. Pagalvokit.   ATSAKYTI
Airijos gidas 2020-05-18 15:51:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nežinau jokios ce krizės nematau bent jau aš visą karantina dirbau ir dabar dirbu alga tapati, džiaugiuosi kad isvaziavau kai dar lengva buvo įsitvirtinti uzseni aš ce ir liksiu visam gyvenimui turiu darbdavį auksinį žmogų man viskas ok, o taip jo nebus lengva be gerų specelybiu ir anglų kalbos, bet aš už tai kad imigruotu tvarkingi žmonės o ne narkomanai,vagys ir alkasai tegu sėdi savo šalyje, nes ce žmonės geri ir jie nenori kad slaistytusi aplinkui agresyvus padugnės.   ATSAKYTI
Grigorij 2020-05-15 08:46:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Cia Juratei Vazgauskaitei pritariu. Uz viska reikia moketi. Koronaviruso krize smogs visom valstybem. Bet ypac nukentes tos, kurios neturi saugumo pagalves, rezervu. Ka dare LR per 30 metu, kad stiprinti savo ekonomine galia? Bat'ka Lukasenko issaugojo daugeli imoniu, Gamyba, kolukius. Svarbiausia - Rytu rinkas, abipusiai naudinga bendradarbiavima su RU, NVS salim. Dar ir su Kinija placiai bendradarbiauja. Jutiube paziurejau karini parada Minske, skirta Pergales 75 metinems, ir buvau nustebes, kokia dali karines technikos gamina BY, arba giliai modernizuoja Tarybine technika, taip pat bendradarbiaujant su Kinija. BY, spaudziama Vakaru, zvaigzdziu is dangaus negaudo. Bet yra STIPRI, socialiai orientuota valstybe, vykdanti socialinius isipareigojimus savo pilieciams. Ten kazkaip apsiejo be "optimizaciju": be "geltonu" autobusiuku, Medicinos "reformos"-zudymo (prisiminkit musu "reforma", panaikinusi 30% "lisnu" vietu ligoninese ir "lisnu" gydytoju, kuriu ypac prireiktu per pandemija, o I.Degutiene dar nepakarta). Galinga valstybe gali taip greitai pastatyti Astravo AES vietoj LR pras*ktos IAES. Tik jurates vazgauskaites gali patiketi, kad BY leidzia statyti "nesaugia" AES tik tam, kad... "nubausti" LR. Ar Astravo galima avarija gali nepakenkti paciai BY??? O gal LR nereikia pigios el.energijos?

Ka dare LR? Su barbarisku dziaugsmu griovet "Monstrus" - Tarybines imones, su pasididziavimu tampant... "postindustrine" visuomene, panaikinus Gamyba, net modernia saugiausia IAES. Taip pat, vardan "restitucijos", isdrasket kolukius. Dabar net masiskai perkate maisto produktus PL, kuri juos dotuoja is daugumoj issaugotos Gamymos (ten tokiu idijotu, kaip Landsbergis, Kubilas, Grybauskaite, Simonyte, Nauseda nerinko). Vietoj valstybes ekonominio potencialo stiprinimo, isnaudojant tradicines Rytu rinkas, buvo pasirinktas sprendimas to atsikratyti, kartu su "priklausomybem", persiorientojant i Vakarus. Tik neivertinot, kiek Vakaruose yra reikalinga jusu produkcija, maisto produktai. Na, baldininkai, rubu ir avalynes gamintojai kazkiek produkcijos pardavineja. O kur LR HaiTekas? Kur "nugenocidintu" lietuviu galingi lazerininkai? Kiek ten yra darbo vietu, kur ju "aukso kiausiniai"? Uz tris rublius parsidave, ar, be valstybes paramos, buvo priversi uz tiek parsiduoti? Kuomet RU lazerininkai per trumpa laika sukure unikalu lazerini ginkla "Peresvet"! Visa tai - puse bedos, dar butu pataisoma su didelem islaidom, uzsienio investicijom. Taciau, 30 metu buvo deginami tiltai, pjaunama saka, ant kurios sedim - kurstomas JAV uzsakytas arsiausias vienpusiskas priesiskumas RU - "saltasis karas", karines islaidos, NATO bei "Independence" islaikymas. Maza to, LR Verslo ir ZU dusinimas pelnytom RU kontrsankcijom.

Kai ivyksta sunki krize - stipri valstybe sugeba ne tik skirti lesas kovai su ja, bet ir paremti savo Versla, paprastus zmones. Nualinta vienpusisko karo su "Rusu", driske LR, kuri nieko negali, gali tik skolintis. O skolas reikia grazinti, ES nepades. Taip, gal koki pusmeti, metus laiko lietuviams bus sunku isvykti i uzsieni, kad ten apsigyventi ir isidarbinti. Bet, как только - так сразу. Nes "Lietuviai emigruoja ne tik todėl, kad stinga pinigų, bet ir todėl, kad čia tiesiog negera gyventi". O ka lietuviams gali pasiulyti darbdaviai, kai Verslas cia yra toks silpnas, Gamyba sunaikinta? "LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA! VIENS SU PUSE, DU SU PUSE, GRAZI LIETUVA BE "RUSO"!" Tepadeda jums, "issilaisvinusiems", Vakarai ir NATO! :))) Protinga valstybe seniai isstotu is NATO ir susidraugautu, susikooperuotu su RU, BY. Suomija, 1939 sunkiai kariavusi su TSRS, is to sriebia gretineles, dar ir broliams estams padeda. Bet, ne jums, martynams, Melynas Dangus. Jus laukia Vakaru darbdaviai, perkant, kaip ta mergele, uz tris rublius, o gal uz... tris kapeikas!
   ATSAKYTI
taip 2020-05-19 10:34:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jusu straipsnis informatyvesnis ir teisingesnis uz sios autores.  
Kvailiui 2020-05-20 18:41:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teisingai pasakiai šude, Suomiai kovojo su tavo mešlinais tevynainiais ir pažiūrėk kur jie dabar. Jie neleido i savo šalį komunistinio mėšlo ir gyvena oriai. Taip pat butu ir su baltijos valstybėmis, bet deja raudonasis maras nustekeno Lietuva ir pasejo savo komunistine marsistine kgb sėkla kuri iki šiol sėdi seime ir griauna ja toliau. O apie baltarusus geriau patyletum jeigu nieko nežinai. Ir nustok ziureti prapogandos tv. Gebelsas matomai tavo giminaitis  
Emigrantas 2020-05-14 10:02:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ko jus pergyvenat ukrainiečiai jus pakeis kad nebūtų kuo pakeisti tada reikėtų pergyventi dabar tai ce maža problema.   ATSAKYTI
Nu jo 2020-05-13 07:52:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Burnoja cia dauguma ant tu darbdaviu, kokie jie siokie tokie ir anokie.... Tai patys tapkit darbdaviais ir pamokykit, kaip reikia... Kodel patys nieko nesukuriat? Tik jums viska duok, viskuo aprupink, o patys dar pagalvosit, ar dirbt...    ATSAKYTI
Ks 2020-05-13 10:58:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Susikūrei, tai ir dirbk vienas, kam samdyt. Niekas neprašo duot, jei reikalauji daug, žmogus atlieka tai ir sumokėk. O m pas mus darbdaviai labdaros iš darbuotojo tikis. Ką verslininkas, už tualeto išklojimą plytelėm paprašė 1000 už darbą, nes kitaip jam neapsimoka. O vaikus jo du man pasiūlė 2 eu už valanadą. Kerti ką nors ar ne?  
Eduardo Adomaitis 2020-05-12 22:00:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
I am Brazilian and have my Lithuanian citizenship. My family immigrated to Brazil in 1928. I am the first to return here after so long. I am concerned that I will not be able to return to work because of the pandemic, and if I lose my job, I will be forced to try to get a job in another country if I cannot find it here.   ATSAKYTI
Rimtas 2020-05-12 16:53:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nemanau, kad blogai kai emigruoja chuliganai, tinginiai-pašalpiniai, vagys. Tiesa, jie nekaip reprezentuoja Lietuvą, bet be jų ramiau, saugiau, švariau. Sakykit ką norit, bet man padorus užsienietis geriau negu budulis nors ir lietuvis. Prašau nesabsoliutinti, ne visi mūsų emigrantai yra buduliai, o ir imigrantai užsieniečiai toli gražu ne visi kelia pasigėrėjimą.   ATSAKYTI
Rrrrrrr 2020-05-12 09:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Buvau emigravusi 15 metu, bet 5 metai Lietuvoje.Dardavio poziuris i zmogu Lietuvoje yra pasibaisetinas.Zinoma, gal galima rasti ir geru pavyzdziu, bet kiek as pati susiduriau, tai ........Tiesiogine zodzio prasme esi- NIEKAS, nors tu jam sukuri ta ekonomine nauda, kuri ji pakelia auksciau eilinio zmogaus.   ATSAKYTI
Nu jo 2020-05-13 07:47:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nekokia ta jusu patirtis. Gal galit pasakyt, kokioj srity tai? Statybos, viesbuciai, slauga?  
Morta 2020-05-11 20:07:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Lietuvoje nėra sąžiningos valdžios. Vagys,melagiai. Kur tas koronas ,kurio iš vis net nebuvo. Valdžiažmogiai, prakeikti.   ATSAKYTI
Oho 2020-05-11 16:19:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O užsienyje krizės nėra? Ar kai kyla bėdos, jas ir paliekam spręst užsieniui, ir ten bedarbystė auga, ir ten virusas yra. Neprisisvajokit   ATSAKYTI
Deidei 2020-05-11 16:07:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kitose salyse kad ir krize bet gyvent geriau ir greiciau atsigaudineja salis o lietuvoja kas viskas blogeja kainos kyla baudos darbu ner moket nenori normaliu algu o ziuri y europos salis musu lietuvikei iki kitu saliu lygio toli grazu pradzei valdzia reik turet kad moketu valdyti saly o ne skandinti skolose ir nevokt. Is paprastu zmoniu    ATSAKYTI
>Deidei 2020-05-12 17:09:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jei "kitos šalys" tik Skandinavijoje, tai sutinku, bet juk yra Afrika, Pietų ir Vidurio Amerika, Balkanai, Vidurinė Azija, Kaukazas, Rusija(be Maskvos) ir kt. kur daug blogiau negu Lietuvoje. Suprantu, kiekviename sakinyje darant po 2-3 klaidas, neturint išsilavinimo, sunku žinoti kas pasaulyje dedasi, lengva pasiduoti kremliaus propagandai, nesusimąstant kodėl ne iš Lietuvos į Rusiją emigruoja, o atvirkščiai.  
Poteisybe 2020-05-12 21:21:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Taikliai pasakyta, dabar darbdavems šventė kiek nori tiek numeta, kur tikrai Ira geras pelnas gripo metu pvz: maisto parduotuvės...   
Gintaras 2020-05-11 15:21:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ką turime bendro su visa Europa, tai kainas ir valiutą. Taip, tie du dalykai ir tegali parodyti, kad mes ES nariai.    ATSAKYTI
Gintaras 2020-05-11 15:19:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuva gyvena 19 amžiuje. Nuo vakarų atsilikome gerais dviem šimtais metų tiek tolerancijos žmogui, tiek apmokėjimu už darbą, tiek darbo sąlygomis. Viskas pas mus labiau baudžiavos laikus primena, nei narystę ES 21 amžiuje.    ATSAKYTI
Gintarai 2020-05-12 17:15:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Įdomu kuo Tu pats save laikai? Ar XIX amžiaus baudžiauninku, ar aukštos kvalifikacijos XXI a. specialistu? Visada reikia pradėti nuo savęs.  
Javol 2020-05-11 12:42:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vėl smegenkrušis   ATSAKYTI
xxL 2020-05-11 12:39:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Tik būtų gerai kad kilus naujai pandemijai tų emigrantų atgal už mokesčių mokėtojų pinigus netemptų ir negydytų prioriteto tvarka. Dauguma emigrantų yra atmatos nepriklausomai nuo valstybės ir tautybės, todėl jų niekas niekus nemyli, todėl jei tokie nori išvykti iš Lietuvos būtų gerai kad visam laikui.   ATSAKYTI
Algis 2020-05-11 23:14:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai tu čia tas išlaikytinis ir varai ant visų pats esi atmata tikriausiai iš pašalpos gyveni  
Algis 2020-05-11 23:22:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Durneliau tą Lietuviška diplomą įsikišk į užpakalį jis užsienyje negalioja  
vergovei ne 2020-05-11 12:17:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bakteriologinines katastrofos metu as suzinojau daug idomiu dalyku,
pas oligarhus prekybcentriuose batus pirkti saugu, taciau, pas smulku verslininka jau nelabai.
Pas oligarha pirkti kamuoli yra saugu, bet pas smulku verslininka jau nebe.
Pirkti geles nesaugu, taciau bambali alaus krautuvei saugu.
Ikea ir Senukai saugiausios vietos, nes atsidare vieni is pirmuju po karantino svelninimo.
Virusas Lietuvoje kitoks. negu pvz UK, UsA, Vokietija. Ten kaukes neprivalomos, pas mus bauda 250eu.
Paste nuo 18:00 siaucia virusai, nes sutrumpintas darbo laikas.
Rubus pirkti parduotuvėje nesaugu, taciau Maximoje jau saugu.
Soliariumo kabina nesaugu, o vat matuotis rubus 10x mazesneje kabinoje saugu.
   ATSAKYTI
Rimas 2020-05-11 10:47:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje likusiems lietuvems reikes sumoketi per karantina valdzios isvogtus milijardus uzuojauta pasilikusems   ATSAKYTI
xxL 2020-05-11 12:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Tipinio emigranto mąstymas, prišikau ir išvažiavau o jūs vietiniai čia Lietuvą statykite, kad užsieniuose prišikęs emigrantas turėtų kur sugrįžti ir nemokamai parazituoti.  
Skaitytoja 2020-05-11 10:23:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uždėkit grandines ant kojų niekas nepabėgs,dirbantėms mokėkit gerus atlyginimus,kad galėtų normaliai gyventi,seimūnai viena karta per savaitę susirenka į puosedį ir tai ne visi o atlyginimai nesumažinti,o kaip gyventi tam kuris neteko darbo?   ATSAKYTI
Sofi 2020-05-11 10:07:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-27
Kažin ar geriausia išeitis bėgti iš savo krašto į kitas šalis ant jų gero...Čia, Lietuvoje, reikia kurt gyvenimą. Mokytis, pamatyti pasaulį reikia, bet tėvų ir senelių žemės, tos šalies neapleisti.   ATSAKYTI
Emigrantė 2020-05-12 00:43:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Per 30m.sukurtas geras gyvenimas?.Myliu gimtinę,artimuosius.Emigrantų būtų dar didesni skaičiai,jeigu nepadėtų likusiems Lietuvoje artimiesiems.Už medicinos paslaugas visada moku,ir nemenkas sumas(nors esu pensininkė),nes gyvenu ne Liet.Apie ką jūs gerbiamieji, valdžia paskutinį kailį nudirtų,jeigu surastų būdą,o vienas iš galingiausių,tai mokesčių sistema.Tikėkime, jog tokio mąsto emigracijos,kaip 2004/5 ir t.t.niekada nebus,nors abejoju.Geros kloties tautiečiai.  
Emigrants mokeschiu moketoja 2020-05-14 00:37:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
P. Sofi, as gerbiu Jusu pilietiskuma...deja, geriausiu atveju ant tevu ir seneliu zemes pasivoliot gali, na dar pasiusiot , "reikalui" pispaudus, bet uzh ta zeme dar ir mokescius moket reikia... is lietuviskos minomalios algos...   
Skaitytoja 2020-05-11 10:05:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tegul žmonėms duoda darbą su gerais atlyginimais,aprūpina butais tai niekas ir nebėgs iš lietuvos,o jeigu nori turėti vergų,vergai veršis į laisvę,laikas užbaigti tyčiotis iš žmonių   ATSAKYTI
Nu jo 2020-05-11 10:15:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Kaip tarybu laikais - duokit man visko, o as pagalvosiu, ar dirbt.  
xxL 2020-05-11 12:48:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Skaitytoja tikriausiai dar gyvena vatos prisiminimais. Daugiausiai vergų šiuo metu gyvena rusyne, nes ten viską kremlius sprendžia. Ką reiškia "tegul duoda darbą"? Kas čia tuos darbus turi dalinti ir už kokius nuopelnus? Darbo reikia sau susikurti o jei tam nėra gebėjimų įsidarbinti radus sau tinkamą vietą pagal gebėjimus. Net rusyne ir šiaurės korėjoje darbo niekas seniai nedalina, nebent priverstinio :)  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Gitanas Nausėda  (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
Lobistinės veiklos įstatymas turi būti keičiamas, nes, remiantis dabartiniu reglamentavimu, sunku pasakyti, kas laikytina legalia, o kas – nebelegalia veikla, sako prezidentas ...
Aidas Budrys (nuotr. LBA)
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) valdyba, reaguodama į asociacijos prezidentui Mantui Zalatoriui pareikštus įtarimus, jo apribotas galimybes atlikti LBA veiklai užtikrinti ...
Vydas Petkevičius (nuotr. stop kadras)
Anapilin iškeliavo legendinis šalies aktorius – Gediminas Girdvainis. Daugelis jo kolegų šiandien sunkiai valdo emocijas ir su TV3 žiniomis dalijasi prisiminimais apie išėjusį ...
Dukras auginantys Neringa ir Romas gyvena tik iš tėvystės išmokų, bet stygiumi nesiskundžia (nuotr. stop kadras)
Artėjant rinkimams Seimas trykšta dosnumu. Vaikams jau ruošiamos išmokos po 120 ir 200 eurų. Priešpensinio amžiaus dirbantiesiems, atsidūrusiems prastovose algas žada ...
Vitas Vasiliauskas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Seimui patvirtinus dvejus metus trukusio buvusios ekonominės krizės tyrimo išvadas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas palankiai vertina faktą, kad tyrimas baigėsi, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų