Nausėda apie situaciją dėl STT: matau teismo procesą viešoje erdvėje

Prezidentas Gitanas Nausėda, kalbėdamas apie situaciją dėl galimo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovų spaudimo, teigia matantis teismo procesą viešoje erdvėje ir siūlo sulaukti ikiteisminio tyrimo pabaigos.

„Kaip ten bebūtų, aš manau, kad faktas arba sprendimas, kad asmenys pripažįstami kaltais arba nekaltais, jis yra, ačiū Dievui, esame teisinė valstybė, priimamas teismuose“, – žurnalistams antradienį sakė šalies vadovas.

„Ką aš matau dabar, tai teismo procesą viešoje erdvėje, tiksliau – galbūt netgi savotišką gynybos procesą viešoje erdvėje“, – pridūrė jis.

G. Nausėdos teigimu, reikia sulaukti, kol baigsis ikiteisminis tyrimas, kuriame šiuo metu įtarimai dėl galimo poveikio pareikšti trims advokatams ir verslininkui.

„Sulaukime ikiteisminio tyrimo pabaigos, jeigu reikės teismo sprendimo ir teismo proceso, jam pasibaigus, mes sudėsime visus taškus ir nepradėkime šito viešoje erdvėje vykstančio proceso dar pačiam teismo procesui neprasidėjus“, – kalbėjo G. Nausėda.

Praėjusią savaitę dėl galimo neteisėto poveikio STT buvo sulaikytas advokatų profesinės bendrijos „WINT law firm“ advokatas Giedrius Danėlius bei advokatų profesinės bendrijos „Intra lex“ advokatai Valdas Rakauskas ir Dainius Baronas, taip pat bendrovės „Solis Tribus“ akcininkas Antanas Petrošius.

G. Danėlių teisėsauga įtaria neteisėtu poveikiu STT direktoriui Žydrūnui Bartkui ir tyrėjai Vilijai Kerbelienei, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje.

REKLAMA

BNS gauta teismo nutartis rodo, kad įtarimai G. Danėliui yra susiję su jo ketinimais panaudoti kompromituojančią informaciją apie STT kriminalinės žvalgybos pareigūną R. Martišių.

G. Danėlius neigia šantažavęs Ž. Bartkų ir tvirtino, kad STT savo veiksmais „pasitarnavo perpaskirstant tam tikrą rinką – iš vieno verslininko perduoti kitam“, t.y. tuo buvo suinteresuotas Latvijos verslininkas Aleksandras Cesas.

Advokatai teigia, kad STT pareigūno R. Martišiaus susirašinėjimą su kitu tarnybos pareigūnu iš paties pareigūno gavo verslininkas A. Petrošius.

STT laikosi pozicijos, jog prielaidomis apie neteisėtus tarnybos veiksmus siekiama nukreipti dėmesį nuo pagrindinio klausimo – šantažo, kuriuo siekta nutraukti STT vykdomą tyrimą dėl Nacionalinio kraujo centro.

Nacionalinio kraujo centro byloje padėjimu piktnaudžiauti įtariamas verslininkas A. Petrošius, o buvusi Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė įtariama piktnaudžiavimu.

J. Bikulčienė po įtarimų korupcija 2018 metų balandį pasitraukė iš Nacionalinio kraujo centro vadovės pareigų. 

Įtariama, kad ji su bendrininkais siekė užvaldyti ir monopolizuoti kraujo plazmos surinkimą Lietuvoje, taip pat kraujo preparatų tiekimą Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigoms eliminuojant užsienio konkurentus. Pati J. Bikulčienė šiuos įtarimus neigė.  


Rašyti komentarą...
I
Inga
2020-04-28 16:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bus, kaip visada. Kaip su R. masiuliu, kaip su Grigeo, kaip su MG Baltic. Kad zlugtu sita korumpuota valstybe reikia kamuolinio zaibo.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų