Karantino metu valdžia ir visuomenė susiduria su dilemomis, kurios anksčiau – neiškildavo. Viena tokių yra prievartinis gydymas, užsikrėtus pavojingu visuomenei virusu. Paskutinės įstatymo pataisos numato, kad asmuo, užsikrėtęs pavojingu virusu, prievarta gali būti gydomas visą mėnesį. Tam, kad ligonis atsidurtų saugomoje ligoninės palatoje, užtenka vos vieno gydytojo sprendimo, anksčiau šis sprendimas nebuvo toks lengvas. 

Ligoninė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Ligoninė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Tiesa, teisininkai ir žmogaus teisių specialistai nėra tikri, ar priverstinis gydymas su vos vieno mediko rekomendacija neperžengia tam tikrų ribų. O štai sovietmečiu infekcinėse ligoninėse dirbę medikai mena, kad tokia praktika anuomet buvo visiškai normali. 

Seimas prieš gerą mėnesį ypatingos skubos tvarka priėmė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas. Prieš kelias dienas šį sprendimą savo parašu patvirtino sveikatos apsaugos ministras. 

Pataisos numato, kad sprendimą dėl būtinojo hospitalizavimo ar būtinojo izoliavimo ir jo trukmės priims gydantis gydytojas. Vieno mediko sprendimu žmogus gali būti izoliuotas ir priverstinai gydomas mėnesį, per tą laiką jam turi būti užtikrinamas maisto tiekimas, garantuota būtinoji higiena. 

REKLAMA

Iki šiol galiojusi norma numatė, kad tokį sprendimą gali priimti trijų gydytojų komisija, maksimalus privalomo izoliavimo terminas buvo septynios dienos.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, senoji įstatymo redakcija rašyta net neįsivaizduojant, kad galėtų susidaryti tokia sudėtinga situacija, kaip dabar dėl koronaviruso plitimo. Todėl ir prireikė pataisų. 

Jis pabrėžė, kad nuostata dėl vieno mėnesio priverstinio hospitalizavimo ar gydymo įsigaliotų tik, kai šalyje paskelbtas karantinas ir Vyriausybė priimtų sprendimą, jog kitų taikomų priemonių neužtenka užkirsti kelią užkrečiamosios ligos protrūkiui. Lietuvoje karantinas galioja nuo kovo 16 dienos, jis pratęstas iki gegužės 11 dienos. 

Teisininkams kelia susirūpinimą

Teisininkas, advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė sako, kad priverstinės hospitalizacijos įstatymo pataisos verčia traukioti pečiais. Ten taip viskas suvelta ir painu, kad priverstinai gydytas asmuo tikrai gali kreiptis į teisininkus ir tikėtis pergalės. 

„Žiūrint į nacionalinės teisės aktus, mes turime žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą, kuris eina kartu su civilinės saugo įstatymu ir nutarimu dėl karantino paskelbimo. Ir visi trys, jie pasako, kad mes turime atvejų, kai gali atsirasti žmonių, kurie platintų užkrečiamąsias ligas. 

Pagal tarptautinę teisę iš pirmo žvilgsnio žvelgiant, teisiškai viskas sureguliuota tinkamai. A. Veryga balandžio 17 dienos sprendimu iš esmės pakartoja tai, ką Seimas yra priėmęs prieš pusę mėnesio, nes tada parlamentas pakeitė šiek tiek įstatymą, o tiksliau jo 9 straipsnį ir jame nurodyta, kada žmogų galima priverstinai sulaikyti, hospitalizuoti. Taigi, įstatymas suteikia teisę tą padaryti, o ministras pasako vienintelį dalyką, kur aš matau riziką „laikyti pavojumi aplinkinių sveikatai“. Nes įstatymas sako kiek kitaip“, – aiškino teisininkas. 

REKLAMA

Pasak jo, painiausia dalis yra ta, kuri kalba apie teisę hospitalizuoti ir izoliuoti mėnesiui, nes neaišku, kuo tai pagrįsta. 

„Vyriausybės nutarime dėl karantino paskelbimo nuoroda virus yra į 14 dienų. Tiek reikia karantinuotis grįžus, saviizoliuotis, gydytis. Tai ar čia nesuderintas dalykas? Ar kas kita? Nes jei visur kalbama apie dvi savaites, tai kodėl čia jau mėnuo? Bent būtų padarytas pratęsimo mėnuo. Taigi, terminas kelia susirūpinimą.

Nes žmogaus teisių konvencijoje, Konstitucijoje net jei yra pasakyta, kad išimtis galima, visada žiūrima proporcingumo. Jei mes sakome, kad privalome izoliuoti 14 dienų, tai kodėl kitoje vietoje jau kalbame apie priverstinį uždarymą mėnesiui?“, – klausė teisininkas. 

Karantinas

Karantinas

Anot I. Vėgėlės, abejojama, ar Seimas teisingai priėmė šį teisės aktą ir ar jis yra proporcingas. Jis tikino, kad ne vienam gali kilti klausimų, ar taisyklės, pagal kurias gali uždaryti žmogų mėnesiui, yra proporcingos. 

Nes įsakyme matosi, kad gali kliūti ne tik sergančiam, bet ir įtariamam, o taip pat tiems, kurie galimai serga ir pažeidžia ligoninės tvarką, kelia pavojų aplinkinių sveikatai. Visgi nėra aišku, kokie veiksmai yra laikytini pavojingi aplinkinių sveikatai. O ir ligoninių tvarkų būna visokių. 

„Vien faktas, kad asmuo turėjo sąlytį? Buvo įtariamas? Pažeidė asmens sveikatos priežiūros įstaigos vidaus tvarką? Tai šito užtenka, kad jį priverstinai hospitalizuotų ir izoliuotų? Šis įsakymas ministro yra prezumpcija, kad žmogus kelia pavojų, bet nebūtinai taip yra. Galima ne ten koją pastatyti ir tai jau bus pažeidimas?“, – stebėjosi teisininkas. 

REKLAMA

Jei šis įsakymas bus taikomas pažodžiui, gali būti visokių variantų.

„Aš matau rizikas, kad pacientai tikrai gali skųsti sprendimus, jei jie būtų priverstinai hospitalizuoti mėnesiui. Antras dalykas, pasakyta, kad hospitalizavus įstaiga privalo asmenį gydyti. Tai reiškia, kad asmeniui yra taikomas gydymas, jei šis nesutinka? O ir gydymo nuo Covid-19 nėra“, – sakė I. Vėgėlė. 

Ankstesnis įstatymas, pasak jo, nebuvo netinkamas. Žmogų priverstinai taip pat galima buvo hospitalizuoti, bet reikėjo trijų medikų komisijos, savivaldos institucijos pritarimo, visuomenės sveikatos centras turėjo būti informuojamas. O ir terminas buvo tik septynios dienos. 

„Dabar turime visą mėnesį priverstinio gydymo, apie kurio būtinumą nusprendžia vienas medikas. Tai gali būti, tarkime, šeimos gydytojas. Žinote, šeimos gydytojų yra daug. Yra gerų ir ne tokių gerų. Yra klaidos galimybė. Pagal tuos teisės aktus, kurie yra dabar, traktavimas yra platus. <..> Medikui, žinoma, būtų paprasta priimti tokį sprendimą apeliuojant į ministro įsakymą. Klausimas ar teismas manytų taip pat“, – sakė teisininkas, pasvarstęs, kad medikai gali pasitelkti net policiją. 

Anot jo, situacijoje, kai yra priverstinai sulaikomas ir hospitalizuojamas gali atsidurti kiekvienas, nes priverstinai uždaryti ligoninėje galima ne tik tuos, kurie serga, bet ir tuos, kurie turėjo kontaktą ir net tuos, kurie yra įtariami turėję kontaktą. Tai gali būti kiekvienas žmogus gatvėje, užtenka pasakyti, kad kažkas jį įtaria. 

REKLAMA

Bet kokį veiksmą, pasak advokato, kuris pažeidžia asmens teises, galima skųsti.

„Lygiai taip pat ir čia bus galima skųsti. Tarkime dėl to paties gydymo. Jis bus taikomas ir neduok dieve sukels žalą. Jis galės ginčyti. Nes klausimas gi ar galima gydyti žmogų, kuris to nenori. Galios tas pats pacientų žalos atlyginimo įstatymas ir bendrosios Civilinio kodekso normos“, – kalbėjo I. Vėgėlė. 

Karantinas – proga suvaržyti teises

Profesorius, Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas Dainius Pūras kalbėdamas apie priverstinį gydymą pandemijos metu vienos nuomonės neturėjo, pasak jo, svarbu žiūrėti į aplinkybes ir tai, ar taikomos priemonės išties yra adekvačios, proporcingos ir nediskriminuoja žmogaus.

JT specialusis pranešėjas teisės į sveikatą klausimais, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Dainius Pūras. Sigitos Inčiūrienės nuotr.

JT specialusis pranešėjas teisės į sveikatą klausimais, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Dainius Pūras. Sigitos Inčiūrienės nuotr.

Tiesa, pasak profesoriaus, bendrų žmogaus teisių pažeidimų karantino ir pandemijos metu išties padaugėjo ir taip nutiko ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

„Lietuvoje ir pasaulyje šiuo metu vyksta esminių vertybių patikrinimas. Ši pandemija išryškino kovą, kuri vyko ir anksčiau. Tai kova dėl žmogaus teisių. Geriausiai sekasi toms valstybėms, kurios nuosekliai įgyvendina pamatinius žmogaus teisių principus. Bet jau iki pandemijos buvo banga, ataka iš kitų jėgų, buvo atakuojami laisvės principai“, – sakė profesorius, pabrėžęs, kad visgi geriau su krizine situacija susidoros tie, kurie laikosi žmogaus teisių principų, nors šiuo metu ir aiškinama, kad žmogaus teises reikia padėti į šoną ir rūpintis kitais dalykais. 

REKLAMA

„Įsiveržimai į asmens laisvės ribas turi būti, mes žinome, kodėl. Plinta infekcija. Visgi jie negali būti taikomi neproporcingai, pertekliniu būdų ir diskriminuojant. Pasaulyje yra daug žmonių, kurie neturi namų. Tai juos gatvėje muša ir aiškina, kodėl jie nesilaiko karantino ir nelieka namuose. Bet jie neturi namų. Tai liūdnas pavyzdys. Kitur imama stiprinti diktatūra, tarkime, Vengrijoje. Lenkijos valdžia vėl ėmėsi moterų teisių. Taip pat nori kriminalizuoti lytinį švietimą. Tai blogosios praktikos, kuriomis mums tikrai nereikėtų užsikrėsti“, – aiškino D. Pūras. 

Anot jo, netiesa, kad geriau susitvarko tie, kurie neigia demokratiją. Štai Kinijoje iki šiol neaišku, kas išties nutiko ir kokios šios pandemijos pasekmės. Profesorius kritikavo ir mūsų valdžios spendimus dėl prievartinio izoliavimo viešbučiuose bei kelionių draudimo per Velykas, kai keliauti buvo leista tik tiems, kurie kituose miestuose turi nuosavybės. 

„Kas tuo buvo pasakyta? Žmogus, kuris neturi vilų pajūry, negali važiuoti, o tie, kurie turi – gali važiuoti? Nemačiau tame logikos. Tokie sprendimai turi būti priimami atsižvelgiant ne tik į kitus įstatymus, bet ir į Konstituciją“, – sakė profesorius. 

D. Pūras įsitikinęs, kad dabar labai dėkinga situacija daryti „bet ką“. Galima daryti kažką, kas nusižengia įstatymas ir kaip Viktoras Orbanas sakyti, kad tai vardan karantino ir pandemijos.

Jis taip pat tikino, kad krizė – ne tik galimybė suvaržyti teises, bet ir galimybė padaryti proveržį. Esą tuo ir reiktų užsiimti šiuo metu. 

REKLAMA

Sovietiniais laikais niekas teisėmis nesirūpino

Sovietiniais laikais Lietuvą kankino choleros, raupų, šiltinės proveržiai. Jie buvo itin dažni, bet sovietinė medicina, pasak infektologo Alvydo Laiškonio – neatsiliko. 

Karantinas, higiena ir izoliacija buvo pagrindiniai sovietinių medikų ginklai, o žmogaus teisės ir norai nieko nereiškė. Sergantys ir rodantys bent menkiausius simptomus būdavo uždaromi į specialias infekcines ligoninės, kurių šalyje buvo išties daug. 

Medicina sovietmečiu

Medicina sovietmečiu

Ten nieko neįleista ir niekas iš ten neišleistas net tada, kai pasveikdavo. Dingus ligos simptomams dar dvi savaites medikai stebėjo pacientus. Laiškų iš infekcinių ligoninių pacientai taip pat nerašė, o artimieji žinią ir maistą perduodavo lauknešėliais, tiekiamais kartą per savaitę. 

Profesorius, infektologas A. Laiškonis sako, kad užkrečiamų ligų sovietmečiu buvo apstu, su jomis kovota itin aršiai, negailėta pinigų ir pastangų, žmonių teisės rūpėjo mažai. 

„Žmones masiškai guldydavo į infekcines ligoninės, o ten buvo griežtos karantino sąlygos. Vyresni žmonės puikiai prisimena, kad į tokias ligonines nebuvo galima patekti. Net laiškų rašyti iš ten nebuvo galima, tik siutinėlius su maistu perduoti ligoniams leista. Tikrai buvo sudėtinga situacija, ligų buvo itin daug. Gydytojai, dirbantys ligoninėje, gaudavo priedus ir pinigų duonai, dirbo tik 5 valandas per dieną“, – pasakojo profesorius.

Anot jo, po ligonines važinėjo medikai-konsultantai, kurie išmanė infekcines ligas, ir vos pastebėję įtartiną atvejį, žmogų veždavo į infekcinę ligoninę. 

REKLAMA

Karantino metu, pasak profesoriaus, būdavo pasitelkiama kariuomenė, žmonės neįleisti ir neišleisti į miestus, kareiviai gatvėse stovėdavo kas dešimt metrų, bet tokia buvo praktika ir mažai kas ja stebėjosi.

Akis
2020-04-22 17:33:55
Pagaliau įteisinsime ilgai slėptą diktatūrą. Net Stalinui reikėjo troikos, kad galėtų žmogų sušaudyti ar nutremti į Sibirą, ar kasti garsiųjų kanalų. Lietuvoje užteks vieno gydytojo. Tai pažanga. Demokratinėje Lietuvoje kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis Konstitucija, bet tam, kad galėtų tas teises ginti, kiekvienas turi gauti teisingą atlyginimą už darbą, kad galėtų tas teises visose instancijose ginti.Teisių gynimas Lietuvoje - viena iš brangiausių viešųjų paslaugų,todėl savo teises gali ginti tik Seimūnai ir prezidentines pajamas gaunantys valstybės biurokratai. Skurdžiams valstybė suteikia savo advokatus nemokamai, bet valstybės advokatai gina valstybės interesus, o ne skurdžių.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Anas 2020-05-12 14:49:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seime,priimami,istatymu,simtai,o,vykdomos,eigos,beveik,lygus,Nului,   ATSAKYTI
Birutė 2020-04-30 08:55:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip jūs norėtumėt?Prievartinis gydymas pažeidžia teises?Ir kiek išvedžiojimų,įstatymų aiškinimų,net bloga skaityt.O kaip tada žmonių teisė nebūt užkrėstam? Susirgai,gydykis,jei reikia,nors ir per prievartą.   ATSAKYTI
Oho!!!! 2020-04-28 02:01:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Š portalai vis baugina žmones.. gave komanda fas.....   ATSAKYTI
Kristina 2020-04-26 09:10:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apsaugok, Viešpatie! Matyt per šia ligą labai gerai žmonėms atsivers akys: kiek parsidavusių gydytojų, valdžios, policijos.... Žmonės pamiršo kas yra sąžinė, Hipokrato priesaika, ištikimybė ir pulietiškumas. Prabuskime! Nes neesam vergai!   ATSAKYTI
Kristina 2020-04-26 09:10:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apsaugok, Viešpatie! Matyt per šia ligą labai gerai žmonėms atsivers akys: kiek parsidavusių gydytojų, valdžios, policijos.... Žmonės pamiršo kas yra sąžinė, Hipokrato priesaika, ištikimybė ir pulietiškumas. Prabuskime! Nes neesam vergai!   ATSAKYTI
Бармалей 2020-04-24 09:42:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sitas laikrastis tai didelis rulonas popieriaus uzpakaliui valyti, nesuprantu zmoniu kurie skaito ta visa cirka ir ispustus sio laikrascio balionus..   ATSAKYTI
STop 2020-04-24 04:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuo alkoholizmo gydymas prie sovietų buvo priverstinis. Kažin kaip patemptų ligoninės jeigu visus ligonius pradėtų guldyti priverstinai?   ATSAKYTI
Q 2020-04-24 01:20:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip greit pasalino komentara,bet linkiu zmonem netapti avinais vedamais i skerdykla,panasu kad tai vyksta ypac sparciu tempu.   ATSAKYTI
Q 2020-04-24 01:17:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Priverstinai gydyt,o vaistu tai nera,reiskia priverstinai zmones pavers bandomaisiais triusiais,nes sutikimo nereik,viskas priverstinai.Gal net praktikas atlikines studentai,mokysis kaip prijunginet prie dirbtinio kvepavimo aparatu,pripirko o dirbti tai mazai kas moka,tai bus ant ko treniruotis.VISISKAS ABSURDAS,KEISKIT VERYGA I LOGISKAI MASTANTI IR SUPRANTANTI KAS YRA ZMOGAUS TEISE IR LAISVE.Atsipeiketi reikia visiem,zmonem irgi netapti ibaugintais avinais vedamais i skerdykla.   ATSAKYTI
Sažine 2020-04-23 23:29:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kodel negydo tu kurie serga kitomis lygomis,pvz.vežys,širdis,ir plius išvarža kuria reikia operuot dabar?   ATSAKYTI
Gytis 2020-04-23 19:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sovietų laikais į psichuškes kišdavo tuos ,kurie prieštaravo tarybų valdžiai , tai dabar bus tas pats neitiksi valdininkui paskambins daktarui ir uždarys į psichuškė kaip įrodysi ,kad esi sveikas.   ATSAKYTI
Irena 2020-04-23 16:44:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sovietmečiu įdarbindavo priverstinai...   ATSAKYTI
Fricas 2020-04-23 09:40:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia reik valdziazmogius apkrėsti visus iki 'viena tegu dves parazitai   ATSAKYTI
Joli 2020-04-23 08:19:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai, kad pas mus gali uzdaryti ir dvejiems metams, pavyzdziui Palecki. Tada niekam neparupo, kad pazeitos zmogaus teises ir konstitucija.   ATSAKYTI
julkar57 2020-04-24 17:12:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Nuo kada paleckis tapo zmogumi?  
Laikas permainoms 2020-04-22 23:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na, tikrai idomu pasidare, neseniai buvo sunku prisiprasyti gydymo, kruvos tyrimu reikejo, siuntinejo vienas gydytojas pas kita, sedeti eilese reikejo, o dabar taip paprastai, labai greitai gali uzdaryti ir “gydyti”, manau valdzios vyrai stipriai persistenge ir parode savo poziuri i tauta ir demokratija. Karantino metu daugelis galejo atidziai sekti valdzios veiksmus ir labai tikiu, kad padarys isvadas apie ju tinkamuma artejant rinkimams.    ATSAKYTI
Laisva 2020-04-22 21:43:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Patys gydykitės. O šiaip pasvajokit.   ATSAKYTI
Rimas 2020-04-22 20:52:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Yra zmoniu kurie noretu gyditis bet ju negido o cia per prievarta apsurdas    ATSAKYTI
Eli 2020-04-22 20:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suprasciau, jei butu nepriklausomas zmogus kazkoks, dabar farmos klapciukas medikas, panorejes uzdarys menesiui!    ATSAKYTI
Anon IMas 2020-04-22 20:01:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O CIA jau komentuot neiseina... senzura
.
F u, sucos!   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-04-22 19:28:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ką gydys? Seimui reikia pirmumo teisę suteki, nes ten ne tik virusas ant smegenų, bet ir psichiatro skubiai !!!! Ir ne nuo depresijos gydyti, o šizofrenijos sunkios formos!!!!   ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)
Daug nerimo ir kritikos gydytojų bendruomenėje sukėlęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas dėl rekomendacijos keliose įstaigose dirbantiems medikams ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Baltijos šalyse iki sekmadienio iš viso patvirtinta 4493 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys. Lietuva: patvirtinti ...
Aly­taus ko­le­gi­jos di­rek­to­rė D. Remeikienė at­leis­ta iš pa­rei­gų, bet lai­ki­nai jai va­do­vauja (tv3.lt fotomontažas)
Po teismų maratono ir beveik metus trukusio nedarbingumo gegužės pirmomis dienomis į darbą grįžusi Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė buvo atleista iš pareigų, nes ...
Sovietinė medicina (nuotr. Wikipedia)
Prievarta gydomi alkoholikai, psichiatrinėse kenčiantys demokratijos mylėtojai ar venerinių ligų ligoninėje užstrigę hipiai sovietmečiu niekam nekėlė nuostabos. Gydyti per ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo politinės kampanijos pradžios, partijų ir atskirų kandidatų rinkimų sąskaitos yra tuščios arba papildytos tik nuosavomis lėšomis. Remiantis ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų