Saudo Arabijos karalius dėl koronaviruso pratęsė komendanto valandą

Saudo Arabijos karalius Salmanas liepė iki atskiro pranešimo pratęsti komendanto valandą, įvestą svarbiausiuose karalystės miestuose ir provincijose, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, sekmadienį pranešė televizija „al Arabiya“.

Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu paragino piliečius laikytis valdžios įvestų suvaržymų ir priminė, kad buvo įšaldytas susisiekimas tarp visų 13 karalystės provincijų.

Anot „al Arabiya“, pirmadienį šalies valdžia įvedė komendanto valandą sostinėje Rijade, taip pat Džidos, Dahrano, Hufufo, Damamo, Taifo, Katifo, Chobaro ir Tabuko miestuose. Anksčiau tokių priemonių buvo imtasi ir dvi švenčiausiose islamo vietose – Mekoje bei Medinoje. Be to, Saudo Arabijoje uždrausta atlikti umrą – apskritus metus vykstančias piligrimines keliones.

Visiems gyventojams, išskyrus būtiniausių įmonių ir tarnybų darbuotojus, uždrausta keliauti tarp karalystės regionų. Piliečiams leidžiama palikti namus nuo 6 iki 15 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, neišeinant iš gyvenamųjų rajonų ribų ir tik esant poreikiui nusipirkti maisto ar vaistų.

Teritorijose, kur galioja komendanto valanda, draudžiama bet kokia komercinė veikla, bet leista dirbti gydymo įstaigoms ir tokioms įmonėms kaip vaistinės, maisto prekių parduotuvės, degalinės ir bankai.

JAV įsikūrusio Džonso Hopkinso universiteto duomenimis, Saudo Arabijoje nustatyti apie 4 333 užsikrėtimo koronavirusu atvejai; iš jų 52 buvo mirtini.

Europoje susirgimų skaičius perkopė 75 tūkst.

Europoje koronaviruso pandemija pasiglemžė jau daugiau nei 75 tūkst. gyvybių, o 80 proc. mirties atvejų užfiksuoti Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje, rodo sekmadienį naujienų agentūros AFP paskelbti apibendrinti duomenys, surinkti iš oficialių šaltinių.

Europa, kur 12 val. 45 min. Lietuvos laiku buvo 909 673 užsikrėtimo ir 75 011 mirties atvejų, išlieka labiausiai pandemijos paveiktas žemynas. Pasaulyje nuo COVID-19 infekcijos iš viso mirė 109 133 žmonės.

REKLAMA

Labiausiai nukentėjusi Europos šalis yra Italija, kur mirė 19 468 žmonės; po jos eina Ispanija (16 972 aukos), Prancūzija (13 832) ir Jungtinė Karalystė (98 875).

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 12 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų yra 1053.

Per vakar dieną patvirtinti 27 nauji ligos atvejai, per vakar dieną ištirti – 2113. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 40712.

Balandžio 11 d. 22.30 val. duomenimis, nuo COVID-19 yra užfiksuota 23 mirtys, 97 asmenys pasveiko (iš jų 15 – sveikatos priežiūros specialistų,1 iš jų – farmacininkas).

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų