Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga penktadienį spaudos konferencijoje pateikdamas naujausią informaciją dėl koronaviruso grėsmės valdymo ir prevencijos  pranešė, kad Lietuvoje užfiksuotos jau 22 mirtys nuo COVID-19, 54 asmenys laikomi pasveikusiais.

„Deja, iš gydymo įstaigų informacija mus pasiekia kiek vėluodama, tad jau turime užfiksuotas 22 koronaviruso sukeltas mirtis", – sakė ministras.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per vakar patvirtinti dar 44 nauji koronaviruso atvejai, bendras koronaviruso atvejų skaičius penktadienio rytą pasiekė 999. Per vakar dieną ištirti 3242 ėminiai.

Ligoninėse penktadienį gydomi 130 koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

„Reanimacijoje yra 14 pacientų, iš jų 9 yra su dirbtine plaučių ventiliacija, dar 36 pacientai naudoja deguonies terapiją, bet jiems sudėtingesnės pagalbos šiuo metu nereikia", – sakė ministras.

Spaudos konferencijos metu paklaustas, kiek daugiausiai šiuo metu pacientų galėtų būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, SAM vadovas informavo, kad skaičiuojant ne tik minėtus aparatus, bet ir anestezijos mašinas, kurių didžioji dalis taip pat  gali būti pritaikoma dirbtinei plaučių ventiliacijai, jų turime virš 1000.

REKLAMA

„Šiuo metu mokome medikus, kurie nėra anestiozologai-reanimatologai, kaip tokiomis mašinomis naudotis. Jei vertintume situaciją lyginant su šios dienos duomenis, tai galima padalinti, kiek kartų augiau pacientų galėtume priimti ir teikti tokią pagalbą“, – sakė jis.

54 jau pasveiko

Kartu jis pasidžiaugė, kad buvo sureaguota į raginimus ir tie asmenys, kuriems yra praėjęs saviizoliacijos laikas, kreipėsi dėl ištyrimo.

„Taigi šiandien jau turime 54 pasveikinimo nuo šio viruso atvejus. Tikiuosi, kad artimiausiomis dienomis šis skaičius augs dar greičiau", – informavo ministras.

Kartu A. Veryga dar kartą paragino per šventes niekur nevykti ir likti namuose. 

„Deja, vakar teko matyti žinutes ir siužetus apie suaktyvėjusį judėjimą ir bandymą  išvykti iš miesto dar iki įsigaliojant apribojimams. Dar kartą prašau visų sąmoningumo. Nereikėtų per daug greitai apsidžiaugti ir atsipalaiduoti. Tie atlikti duomenys iš tų testų galbūt ir suteikia optimizmo, pasveikusiųjų skaičius auga, tačiau rizika ir pavojus tikrai niekur nedingo. Ši liga yra tarp mūsų ir gali plisti visuomenėje ir nuo mūsų visų atsakingo elgesio priklausys, ar taip bus.

Jei nepavyks išlaikyti šio egzamino ir toliau judėsite, aktyviai judėsite, keliausite ir liga labiau išplis, teks atidėti  planus dėl karantino sąlygų palengvinimo. Tiesiog būkime sąmoningi", – sakė jis.

Iki 2-jų metų vaikams kaukė pavojinga

Ministras kartu priminė apie penktadienį įsigaliojusį reikalavimą viešose vietose dėvėti veidą dengiančias kaukes. Pabrėžiama, kad nebūtina chirurginė kaukė, veidą galima prisidengti skarele ar šaliku. 

REKLAMA

„Bet noriu kartu patikslinti, kad vaikams iki 2 metų kaukių dėti tikrai nereikia, nes jiems vaikščioti su tokiu burnos ir nosies uždangalu gali būti pavojinga. Taip pat pareigūnai tikrai lanksčiai reaguos į negalią ar elgesio sutrikimų turinčių vaikų elgesį, t. y. kaukės neturėjimą.

Apsaugos kaukė

Apsaugos kaukė

Primenu, kad jei jau nėra galimybės išvengti intensyvesnio kontakto ir matoma, kad vaikai susidurs su grupe kitų vaikų, į tokias vietas paprasčiausiai nereikėtų eiti", – kalbėjo A. Veryga.

Jis priminė, kad 120 tūkst. kaukių šventinėmis dienomis bus išdalinta pasitelkiant policijos pareigūnus, kurie budės prižiūrėdami tvarką ir ribodami judėjimą.

Kontroliuos medikų judėjimą po gydymo įstaigas

A Veryga pabrėžė, kad didelį susirūpinimą kelia viruso plitimas medikų bendruomenėje.

„Dėl to labai intensyviai dirbama su profesinėmis sąjungomis, gydytojų asociacijų vadovais. Kaip aiškėja, ką jau seniau esu minėjęs, čia specifika yra, kad medikai dirba keliose gydymo įstaigose. Tie atvejai, kur buvo užfiksuotas nemažas ligos užkrato plitimas tarp medikų, nemaža dalis jų buvo susiję su jų darbu keliose vietose. 

Taigi jau yra parengtas operacijų vadovo sprendimas tam, kad būtų galima sudeklaruoti medikų darbo vietas, nurodyti pagrindinę darbovietę, tam, kad organizuojančios institucijos galėtų imtis lyderystės ir išdėstyti medikų darbo grafikus, suderinant su jų kuruojamomis įstaigomis, kad šios kryžminės taršos būtų galima išvengti judėjimo į skirtingas įstaigas", – kalbėjo jis.

REKLAMA

Laboratorijose koronaviruso tyrimai nestringa, tačiau kai kuriems žmonėms kelias dienas tyrimų atsakymai gali vėluoti dėl informacinių sistemų trikdžių, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Paaiškino situaciją dėl vėluojančių tyrimo

Ministras spaudos konferencijos metu tvirtino, kad, jo žiniomis, „nė vienas tyrimas niekur nėra pasimetęs“.

„Jei kas nors negauna savo tyrimų atsakymų, tai yra ne dėl laboratorijų darbo, bet dėl duomenų perdavimo tam tikrų problemų, kai duomenų negauna žmogus, dėl to, kad tie duomenys laiku nenukeliauja šeimos gydytojui, ar kažkas atsitinka su duomenų perdavimu informacinėse sistemose. Tikrai laboratorijose užsilaikymų nėra“, – sakė A. Veryga.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ketvirtadienį tuo metu teigė, kad sostinėje yra beveik 30 asmenų, kurie ilgiau nei savaitę nesulaukia rezultatų.

Lietuvoje – keli „karšti“ taškai

Pasiteiravus apie situaciją Marijampolėje, A. Veryga neigė, kad tai – pats didžiausias židinys Lietuvoje.

„Mes vis dar turime Ukmergę, Klaipėdą, yra keletas tų karštų taškų, kur  situacija yra pakankamai sudėtinga. Kalbant apie priemones, kurių imamasi, minėjau, kad yra kalbamasi ir su profesinėmis sąjungomis, gydymo įstaigų vadovais, kokiu būdu užtikrinti, kad medikai karantino metu nedirbtų keletoje įstaigų.

Ukmergės ligoninė (nuotr. TV3)

Ukmergės ligoninė (nuotr. TV3)

Be to, yra plečiamas medikų testavimas. Be to, kad yra tiriama visa įstaiga, kur tas virusas išplitęs, čia minėjau tą patį Marijampolės pavyzdį. Yra suplanuota, kaip tam tikrą skaičių mėginių planiškai kiekvieną dieną paimti iš medikų, kurie neturi jokių simptomų, t.y. kartu atlikti ir epidemiologinį situacijos vertinimą", – sakė jis.

REKLAMA

Tirs slaugos ligonines

SAM vadovas informavo, kad tikimasi kitą savaitgalį tikimasi pradėti slaugos ligoninių personalo tyrimus dėl koronaviruso.

„Slaugos ir globos įstaigų tyrimas prasidės dar šią savaitę, tikimės, kad jau savaitgalį tie tyrimai įsibėgės ir ten pirmiausia medikai ar personalas, kuris prižiūri vyresnio amžiaus asmenis, bus tikrai intensyviau tiriamas. Tokį preliminarų įstaigų tyrimo planą mes jau turime“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga. 

Taip pat bus tikrinami ir kiti asmenys, kurie turi didelę riziką užsikrėsti, tie patys pareigūnai tam tikromis aplinkybėmis.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Boba
2020-04-10 14:46:58
Kokio amžiaus miršta 94m,87m,79m,98m,viena išmtis59m bet ligonis žmogus buvo.Visi kiti jau ir taip buvo kito pasaulio gyventojai.Nereikia čia dar ir dirbtinai kelt paniką,mūsų valdžia mėgsta patirštint spalvas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vaidas 2020-04-20 12:27:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar galetu atsirasti buves hospiso darbuotojas, kuris neseniai yra dirbes, kuris zinotu vidine sistema ir paaiskintu naujai komandai viska   ATSAKYTI
Irena Zita Gigoraitiene 2020-04-13 18:05:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tuoj pradesime arba sirgti arba mirti ne nuo viruso o nuo to,kad didele dalis gyventoju yra tiiesiog uzdaryti namuuose,ar negalima sugalvoti ko nors protingesnio   ATSAKYTI
whyndt 2020-04-11 18:20:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žmonėms antsnukiai uždėti, valdžiai antsnukiai nebūtini. Kaip ir su seimo valgykla....   ATSAKYTI
Pernai per metus nuo plauciu uzdegimo mi 2020-04-10 19:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pernai per metus nuo plauciu uzdegimo mire 147, tai viskas eina kaip ir kas met, tai kam to streso? Eikit marguciu margint, tautos negazdine.    ATSAKYTI
Aras 2020-04-10 19:38:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau jie nuo slogos isėja būtų neturi ką veikt ginčijas ką rašyt o vergui aplamai nosį į dugną ir namo Kuris nuejas meddicinine gauna iš psichu klausimą padorų jie patys lai pasigydo šiaip jai ne Saulius pardutuvese tik karikatūrą liktu   ATSAKYTI
Ricardas 2020-04-10 15:03:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas tas gyvenimo klaida juokina lietavu   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-04-10 15:00:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Valdžiai skubiai atsistadydinti, visiems, be išimties!!!!!!   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-04-10 14:55:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nekompetetingą valdžią teisti reikia, ir kuo skbiau!!!!!   ATSAKYTI
Kas tas gyvenimo klaida juokina lietuva 2020-04-10 14:54:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ricardas   ATSAKYTI
Vytka 2020-04-10 14:52:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ateisiu kai,, poną " kals prie kryžiaus.    ATSAKYTI
Jokeris 2020-04-10 14:48:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Veryga nejuokink žmonių, pats be kaukės o iš žmonių reikalauji drausmės! Jums reikėtų bauda uždėti, juk ten vieša vieta!    ATSAKYTI
Boba 2020-04-10 14:46:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokio amžiaus miršta 94m,87m,79m,98m,viena išmtis59m bet ligonis žmogus buvo.Visi kiti jau ir taip buvo kito pasaulio gyventojai.Nereikia čia dar ir dirbtinai kelt paniką,mūsų valdžia mėgsta patirštint spalvas.   ATSAKYTI
Ansnukius į ..opa 2020-04-10 14:34:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tipo per visą laikotarpį natūralių mirčių nebuvo, jūs kaip italai viską daugina kad gautų kompensacija iš Europos o ką ir jūs gal norite gauti pašalpą tai iš 3 daugink asile , ir kodėl būtent tokie debilai į seimą patenka kai pinigų yra o smegenis šiknoje ir nahrena plikiu vaikščioti tikras debilizmo išraiška    ATSAKYTI
Smalsusis 2020-04-10 14:30:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Socialinių mokslų daktarai,s kaičiuodami 2020 m. mirtis kasdien, palyginimui pridėkite kiek mirė tą pačią dieną 2019 ir 2018 metais arba per paskutinį dešimtmetį tą dieną mirusių vidurkį. Tikiu, kad statistiniai duomenys nustebins visus, nes jie kaitaliosis nežymiai.   ATSAKYTI
Ponas Veryga prasau pasakyti Kaip rytoj 2020-04-10 17:34:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
M ilda  
Ponas Veryga prasau pasakyti Kaip rytoj 2020-04-10 17:34:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
M ilda  
liūdna 2020-04-10 14:28:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nėra ta situacija Lietuvoje labai bloga, bet galėjo būti ir geresnė. Sveikatos apsaugos sistema patyrė visiškai pelnytą ir seniai išpranašautą fiasko. Spyris į užpakalį kaip reikiant. Tik ar atsiras valios nubausti kaltuosius ir padaryti reikiamas išvadas? Netgi ne visi gydytojai pasirodė esantys atsakingais.   ATSAKYTI
Jonas 2020-04-10 14:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Veryga viešoje vietoje be antsnukio!!! Jam privaloma 500 € bauda (šalia stovinti vertėja į gestų kalbą tai patvirtina – ji su apsaugos priemonėmis! Tai vieša vieta!)    ATSAKYTI
bosas 2020-04-10 14:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
o mirtys lietuvoje tik nuo koronos o siaip niekas siuo metu nemirsta debilizmas gana zmones gazdinti sakykit visa statistika   ATSAKYTI
bosui 2020-04-10 14:31:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
nuo kada ponuli pradėjai domėtis mirštančiais nuo kitų ligų ? o iki šiol žinojai ?
Gal sėsk ir pradėk vesti tokią apskaitą, jei nuo to būsi sveikesnis ...  
Ttttyyy 2020-04-10 14:14:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bei visu tu 75+ amziau i bendra statistika nereik rasyt :D is 22 lieka koki 2-3 :D   ATSAKYTI
Triusiukas 2020-04-10 14:09:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paaiskinkit Verygai per tiesiogine jog kaukiu nebutina nesiot nes jos neapsaugo :D tegul nesioja tie virs 80+m :D   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Liūdnas vyras (asociatyvi nuotrauka) (nuotr. 123rf.com)
Karantinas uždarė lietuvius į namus. Iš dalies jų – atėmė darbą, na, o kiti buvo priversti laiką leisti vieni, arba, patiems netikėtai, su šeimynykščiais, kurių tikrąjį veidą ...
Tėvo dienos proga gėlininkai trina rankomis: negaili išleisti ne vieną dešimtinę (nuotr. stop kadras)
Nors visą pavasarį gėlių verslą kaustęs karantinas augintojams kėlė nemenką rūpestį ir baimę prarasti viską, prasidėjusi kalendorinė vasara pagaliau pripildė turgus būrius ...
Senovės lietuvių ritualinės lėlės: jos padeda išsipildyti jūsų slapčiausiom svajonėm (nuotr. stop kadras)
Norite, kad išsipildytų slapčiausias noras ar svajonė? Pasigaminkite ritualinę lėlę – tokias gamino senovės lietuviai, siekdami ne tik į namus prisikviesti laimę, bet ir ...
Elektroninės cigaretės (nuotr. stop kadras)
Viešai vykdo nusižengimą, bet pažaboti verslininkų nepavyksta. Štai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti internetu yra uždrausta, tačiau prekyba vyksta pilu tempu. Maža to, ...
Mediena (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
Dažnas lietuvis savo privačiame sklype užsiima sodininkyste, taip pat neretai, norėdami padailinti aplinką, griebiasi pjauti medžius. Visgi, už ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų