Gruzdžių kaime ketvirtadienį nuo COVID-19 miręs asmuo –  61-erių žinomas šalies imtynių treneris Valdas Jasotis, tai portalui tv3.lt patvirtino Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas. Gydytojai pabrėžia, kad tai – itin įdomus ir keistas mirties nuo koronaviruso atvejis.

Valdas Jasotis (asociacijos nuotr.)

Valdas Jasotis (asociacijos nuotr.)

„Tai – mylimas gerbiamas mūsų treneris, sportininkas. Viskas labai netikėta. Jis buvo labai komunikabilus, charizmatiškas žmogus, jį labai daug kas mėgo, kas pažinojo. Tik reiktų pamatyti, kiek užuojautų jau plūsta...

Išties labai keista situacija, nes jis nelabai kur judėdavo, turėjo problemų su kojomis. Dar su juo prieš 4 dienas kalbėjome, jis buvo save įtraukęs į tokią rizikos, nes tikrai turėjo ne vieną ligą, pas medikus nevaikščiojo, tikėjo, kad viskas bus gerai..." –  kalbėjo G. Dambrauskas.

Situacija neeilinė

Penktadienį ryte paskelbus apie dar vieną mirtį nuo COVID-19 Respublikinėje Šiaulių ligoninėje teikdamas komentarus žurnalistams įstaigos vadovas Remigijus Mažeika pabrėžė, kad tai – itin įdomus ir keistas mirties nuo koronaviruso atvejis.

REKLAMA

Ligoninės direktorius pabrėžė, kad ši situacija itin nestandartinė, mat kol kas sunku atsekti, kaip pacientas galėjo užsikrėsti. 

„Jei po mirties vienam pacientui nebūtų nustatytas COVID-19 teigiamas tepinėlis, šiandien nebūtume susirinkę. Ši istorija labai pamokanti ir verta apie ją kalbėti. Pacientas, kuris buvo atvežtas vakar per pietus į Šiaulių ligoninę buvo atvežtas iš Gruzdžių, nedidelio miestelio. Turime labai nedaug informacijos apie jo anamnezę. 

Asmuo priklauso rizikos grupei, yra vyresnis nei 60 metų. Sūnus pasakojo, kad pacientas apie 30 metų nėra lankęsis pas medikus, nes bijojo. Taip pat pacientas labai mažai vaikščiojo, sūnus jam atveždavo maistą. 

Vakar dieną vyras neatsiliepė į telefono skambučius, sūnus nuvažiavo pas tėvą, rado sujauktus namus, bendrauti su pacientu buvo labai sunku, į klausimus atsakinėjo neadekvačiai, todėl buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba ir atvežtas į mūsų ligoninę“, – pasakojo R. Mažeika.

Neaišku, kaip galėjo užsikrėsti

Vadovo pastebėjimu, paciento nusiskundimai buvo galimi dėl daugelio ligų – tiek galvos smegenų, tiek psichikos susirgimų.

„Noriu tik pasidžiaugti, kad pagal visus algoritmus suveikė tiek greitosios pagalbos, tiek ligoninės veiksmai. Pacientas buvo atvežtas į buvusią tuberkuliozės kliniką, kuri šiandien skirta COVID-19 infekcijos skubiajai pagalbai teikti, diferencinei diagnostikai ir gydymui. 

Čia pacientui buvo atlikti būtini tyrimai, rastas plaučių uždegimas, kardiogramoje – prieširdžių virpėjimas, širdies nepakankamumo požymiai. Pacientas toliau buvo tiriamas pagal algoritmus, iš klinikos su apsaugos priemonėmis buvo nuvežtas į švarų skubiosios pagalbos skyrių, buvo atliktas kompiuterinės tomografijos tyrimas ir tada įvyko staigi klinikinė mirtis.

REKLAMA

Su apsaugos priemonėmis atvykusi reanimatologų komanda jau nebegalėjo padėti ir pacientas 20 val. mirė. Nors pacientas gyveno vienas, vis tiek buvo daromas COVID-19 tepinėlis. O tokiais atvejais yra fiksuojama mirtis nuo koronavirus“, – aiškino ligoninės vadovas.

Apie galimus paciento kontaktus kol kas nieko nežinoma, juos aiškinasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.

„Tai – labai įdomus ir keistas atvejis, miestelis mažas, pacientas buvo namuose. Sūnus, be abejo, bus tiriamas“, – sakė R. Mažeika.

Kartu jis pridūrė, kad medikai jau yra pasiruošę tokiems susitikimams su pacientais, naudoja priemones pagal saugumo lygius, tad baimės tikrai nejaučia.

Vadovas taip pat informavo, kad turėtas sunkus, kritinės būklės COVID-19 sergantis pacientas šiandien jau yra sąmoningas, bendrauja.

Su nustatyta šio koronaviruso diagnoze šiuo metu Infekciniame ligų skyriuje yra 4 pacientai, du ruošiamasi išleisti. „Taigi lieka 2 vidutinio sunkumo ir 3 pacientai reanimacijoje, kurių vienas yra labai sunkus minėtas pacientas, kurio būklė dabar yra pagerėjusi, o vieną planuojama grąžinti į Infekcinių ligų skyrių", – sakė R. Mažeika.

Jis taip pat pasidalino naujienomis apie išmokėtus atlyginimus medikams.

„Tai yra labai svarbu, su visais priedais. Kita maloni žinia, kad gauname paramos, ir šiandien gavome pusę tonos karpių. Tuos karpius paskirstėme tiems darbuotojams, kurie kovoja su virusu“, – sakė jis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje per vakar patvirtinti dar 44 nauji koronaviruso atvejai, bendras koronaviruso atvejų skaičius penktadienio rytą pasiekė 999. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, per vakar dieną ištirti 3242 ėminiai.

REKLAMA

Iš viso nuo koronaviruso mirė 17 žmonių, 8 laikomi pasveikusiais.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

 

Ass
2020-04-10 10:47:08
Nieko nesuprantu negi nėra daugiau kitų ligų nuo kurių žmonės visą amžių mirdavo o dabar jeigu tik mirė būtinai koronke kažkokia mistika
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
JO 2020-04-10 13:31:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pagal požymius tai greičiausiai žmogui buvo insultas,jei sunku buvo susikalbėt,čia visi insulto požymiai   ATSAKYTI
Arūnas 2020-04-10 13:09:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ilsėkis ramybėje Treneri. Užuojauta artimiesiems    ATSAKYTI
Onute 2020-04-10 13:01:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nes jis nesirgo jokia korona!kiek galima mulkinti zmones?daugiau jokiu ligu nera, tik koronas!    ATSAKYTI
Korona 2020-04-10 12:46:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dabar jau jeigu žmogus numirė, tai jau nuo koronos. Jau net juokinga darosi, kaip mulkinami žmonės, daromi marionetėmis   ATSAKYTI
Babytė Bronė 2020-04-10 12:23:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na čia su tomis mirtimis panašiai taip: Ėjo bobulė į parduotuve duonikės, Ja nutrenkė automobilis. Mirties liudijime išvada ,,mirė nuo carona viruso. O jei rimtai, tai žinau kaip dirba kai kurie Šiaulių respuplikinės ligoninės gydytojai. Teko susidurti. Aš ne tik, kad žmonių, savo šuns gydyti nepatikėčiau. Tokia jau ta realybė.    ATSAKYTI
viliukas 2020-04-10 11:55:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
KARMA   ATSAKYTI
Marke 2020-04-10 11:52:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jazjau jazau mirtis kazkokia keista   ATSAKYTI
Gegute 2020-04-10 11:49:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kuo toliau tuo vis labiau pradedu tiketi kad virusu mes apkreciami tycia...   ATSAKYTI
audre26 2020-04-10 11:21:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O cukraus kiekį kraujuje kas nors susiprato patikrinti? O ,kad užsikrėtus koronavirusu greit ima formuotis trombai ir dėl to plaučių uždegimas tampa pavojingas .Jei visus gydys tik tais preparatais,kurie būk ,naudojami prieš virusą,o ne domėsis kitų šalių medikų praktika,tai mirčių tik daugės.    ATSAKYTI
Mociute 2020-04-10 11:09:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kokie mes protingi,kiek daug ismanom,bet bukit geri,ka cia veltui purvais drabstot,ateikit paragauti tos ,,skanios ir lengvos,, duonos,tiesiog pabukit savanoriais,norit ,prasom,gal kitaip imsit galvoti.Is kur tiek pykcio ir neapykantos pas jus,o mediku nuomone visai kitokia,nereikia jiems nei tu priedu,nei paramu,tiesiog reikia tik buti sveikiems ir nesirgti.Darbas be galo sunkus.Bet ar verta tai aiskinti.Loja tas,kas nieko nedaro   ATSAKYTI
janina 2020-04-10 12:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ne rašyk nesamonių   ATSAKYTI
Justas 2020-04-10 11:03:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuvis iki tol nesupras COVID-19 viruso pavojingumo, kol jo nepalies asmeniškai, kol neduok Dieve neuždus koks artimas šeimos narys. Tada bliaus per visus portalus kad blogi medikai ar kad nebuvo papankamo karantino.   ATSAKYTI
Bbz 2020-04-10 10:59:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cia jusu jibanos ligonines infekuotos. 70proc zmoniu jose ir suserga.   ATSAKYTI
tikrai taip 2020-04-10 11:04:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
...siaip, visame pasaulyje tas pats, neisvengiama.   ATSAKYTI
ss 2020-04-10 11:05:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
...siaip, visame pasaulyje taip pat, neisvengima   ATSAKYTI
Morta 2020-04-10 10:57:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mažeika tu , kokias nesąmones rašai, koks gali būti keistas virusas, žmogus pagal metus dar galėjo gyventi, bet kam jį gydyti, kad galima nurašyti.    ATSAKYTI
Jo 2020-04-10 12:10:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet raso mire O toliau raso kad klinikine mirtis buvo Dabar sveiksta TAI Kiek tos tiesos is tikruju.....   ATSAKYTI
Ass 2020-04-10 10:47:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nieko nesuprantu negi nėra daugiau kitų ligų nuo kurių žmonės visą amžių mirdavo o dabar jeigu tik mirė būtinai koronke kažkokia mistika   ATSAKYTI
Suprask, 2020-04-10 10:50:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
yr, bet nėr kaip susieti su virusiuku.   ATSAKYTI
janina 2020-04-10 12:47:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai ne mistika o debilizmas.   ATSAKYTI
janina 2020-04-10 12:47:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai ne mistika o debilizmas.   ATSAKYTI
Vaizdelis 2020-04-10 10:45:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
toks, kad reikia, vauuuu, kaip reikia mirties faktų nuo koronės.   ATSAKYTI
Na, na, na.... 2020-04-10 10:48:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
mielieji medikai, na, kaip nors raskite ką nors, kad mes šiauliečiai taip pat mirštame nuo koronės. Tiek daug isterijos, tiek pinigų į reklamą įdėta isterikuoti, o čia...nėr, kaip nėr pateisinti tokias sumas....   ATSAKYTI
jop 2020-04-10 10:44:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dabar gali rasytika nori, dabar visus galima nurasyti ant coronos ... sitos ligonines vadovo neatleis ?????????? Neeeee, nes siauliu rajonas visias Karbauskio valstietisku fasizmu permirkes   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
TV Pagalba. Neįgalios moters pagalbos šauksmas – lauke nebuvo jau dvejus metus
Į  „TV Pagalbą“ kreipėsi pasiligojusios moters kaimynai, kurie tapo skaudaus ir žiauraus likimo liudininkai. Ligos prirakinta prie lovos Saulė jau dvejus metus yra ...
Vasariškas lietus (nuotr. J. Auškelis)
Daugiau nei 1000 šalies gyventojų jau pasinaudojo galimybe utilizuoti taršų automobilį ir gauti kompensaciją įsigyjant dviratį, paspirtuką, mopedą, motociklą ar metinį viešojo ...
Eugenijus degina atliekas (nuotr. stop kadras)
Ramygalos gyventojų ramybę ir sveikatą jau mažiausiai penkerius metus nuodija didžiulė ferma. Vos už poros kilometrų nuo miestelio, bebaigiančiame ištuštėti Juodikonių kaime, ...
Kauno policija pristatė naują ginklą kovoje su greičio megėjais ir pažeidėjais (nuotr. stop kadras)
Kauno policija pristato naujausią savo ginklą kovoje su greičio mėgėjais bei kitais pažeidėjais, nepaisančiais kelių eismo taisyklių. Jau greitai į apskrities kelius išriedės ...
Pirmą kartą Lietuvoje atlikta nervo sujungimo operacija panaudojant implantą (nuotr. stop kadras)
Šiauliuose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse panaudojant implantą atlikta rankos riešo nervo sujungimo operacija aštuoniolikmečiui vaikinui. Po operacijos praėjus ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų