Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga ketvirtadienį spaudos konferencijoje pristatydamas naujausią informaciją dėl koronaviruso grėsmės valdymo ir prevencijos dar kartą paragino šventinį savaitgalį likti namuose ir ramino, kad sprendimas, jog kaukes dėvėti viešose vietose yra privaloma, pakankamai lankstus.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro  spaudos konferencija dėl naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro spaudos konferencija dėl naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Naujausiais Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, balandžio 9 d. Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų yra 955. Per vakar dieną patvirtinta 42 nauji ligos atvejai.

Pranešama, kad per vakar dieną ištirta 2699 mėginiai. Ministras informavo, kad ryte dar buvo likę 782 mėginiai, bet tai yra normalus darbinis kiekis, kuris lieka mėginių nesukrovus jų į mašinas.

Kalbėdamas apie vis dar mažus pasveikusiųjų skaičius ministras pabrėžė, kad jų tuoj turėtų būti daugiau ir statistika įneš vilties.

„Pacientų, kurių būklė yra sunki, santykinai turime nedaug. O dėl pasveikusių kaip tik raginsime šeimos gydytojus aktyviau siųsti tuos asmenis, kuriems yra praėjęs dviejų savaičių laikotarpis. Jei jie neturi simptomų tiesiog turėtų nukeliauti į mobiliuosius punktus. Mūsų skaičiavimais, šiuo metu yra daugiau nei 270 asmenų, kuriems jau yra suėjęs šis terminas", – pranešė jis.

REKLAMA

COVID-19 infekcija patvirtinta 16 Lietuvoje mirusių žmonių, 8 laikomi pasveikusiais.

Išdalins kaukių nemokamai

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Vyriausybė posėdyje nuspręsta karantiną Lietuvoje pratęsti iki balandžio 27 dienos 24 val.

„Taip pat yra priimtas sprendimas dėl kaukių ar kitų apsauginių priemonių dėvėjimo viešose vietose, tam tikri judėjimo suvaržymai šventinėmis dienomis. gera žinia yra ta, kad per savaitgalio šventines dienas patruliuojantys pareigūnai išdalins apie 120 tūkst. veido kaukių gyventojams, kurie kažkur judės keliaus ir tokių priemonių neturės. Nors tai yra santykinai nedidelis kiekis, bet vis tik tai bus praktinė apčiuopiama pagalba, kuriems priemonių įsigyti sudėtinga.

Nors vaistinės ir skelbia, kad jas pasiekia nemaži kiekiai šių apsaugos priemonių, bet šių apsaugos priemonių niekada nebus per daug", – kalbėjo A. Veryga. 

Tačiau jis kartu ragino neišsigąsti, nebūtina turėti tokių priemonių, kurias naudoja medikai. Jo teigimu, užtenka veidą prisidengti skarele, šaliku ar kita turima priemone.

„Raginu saugoti vieni kitus, kad tie rezultatai, kurie buvo pasiekti, nebūtų nubraukti per Velykų savaitgalį. Ypač primenu senesnio amžiaus asmenims neiti į maldos namus, likti namuose, pabendrauti su šeima nuotoliniu būdu", – sakė ministras.

Tirs daugiau medikų

Ministras spaudos konferencijos metu informavo, kad nelikus laboratorijų apkrovimo problemos ir plečiant jų apimtis bus tiriami besimptomiai ir ligos židiniuose nesantys medikai.

REKLAMA

„Kas savaitę bus išdalinamas tam tikras mėginių kiekis, kuris bus paimamas medikams. Taip bus profilaktiniu tikslu atliekamas tam tikras skryningas ir bus galima išsiaiškinti, koks infekcijos plitimas yra tarp medikų.

Taip pat bus tiriami įstaigų židiniai, tiek medikai, tiek pacientai. Pirmiausia tai bus padaryta Marijampolės ligoninėje“, – kalbėjo A. Veryga.

Jis pabrėžė, kad situacija Marijampolėje stebima itin atidžiai: „Situacija stebima, vertinama, ar nereikia papildomo įsikišimo į situacijos valdymą. Apskritai ruošiame bendrą tvarką, kaip būtų reaguojama į tokius židinius, kokios komandos ten vyktų."

Kartu ministras pranešė, kad sudaromos patogesnės sąlygos ir galimybės išsitirti pareigūnams.

A. Veryga taip pat priminė, kad priimti sprendimai siekiant aprūpinti gydymo įstaigas koronaviruso infekcijai gydyti skirtais vaistais.  

„Skubiai organizuojamas vaistų pirkimas ir šie pirkimai bus vykdomi per centrinę perkančiąją organizaciją ir nupirkti vaistai bus perduoti 5 pirkimą organizuojančioms įtaigoms, o jos pagal poreikį paskirstys tame regione sveikatos priežiūros įstaigoms", – sakė jis. 

Ramino, kad lovų pakaks

Paprašytas įvertinti pesimistines mokslininkų prognozes dėl gegužės mėnesį galimo susirgimų išaugimo net iki 20 tūkst., ministras tikino, kad lovų tikrai nepristigsime. Tačiau kartu patvirtino, kad yra ruošiamasi ir sudėtingiems scenarijams.

„Yra perkami ir vaistai, įranga, priedai tai įrangai, dėliojami planai, jei prireiktų papildomai įsteigti vietas, kur galėtų būti gydomi pacientai. Vis dėl to, minimas skaičius yra pateikiamas kaip bendras ir tik nedidelei daliai jų prireiktų realaus gydymo ligoninėje ar net dirbtinės plaučių ventiliacijos. Pagal dabartinius skaičiavimus, Lietuva su šiuo uždaviniu turėtų susidoroti ir be didelių arenų. 

REKLAMA

Aišku, Vilnius yra kiek išskirtinė vieta, nes didžiausias miestas, gyventojų koncentracija didžiausia, gydymo įstaigų gali ir neužtekti. Bet skaičiuojant mastelius, kiek Lietuvoje yra lovų, su tokiu iššūkiu Lietuva turėtų susidoroti. Dėl rangos – ji yra perkama, yra sudėlioti planai, kaip įstaigoms išplėsti deguonies prie lovų įrengimą. Čia yra vienas didesnių iššūkių“, – kalbėjo jis.

Apsauginius chalatus gamins Lietuvos gamintojai

Ministras konferencijos metu pasidalino džiugia žinia - į situacijos suvaldymą įsitraukiančius lietuviškus verslus.

„Labai džiugu, kad Lietuvos verslai, gamintojai įsijungia į sudėtingos situacijos sprendimu ir pradeda gaminti produkciją, skirtą medikams. Tai – vienkartiniai rūbai: beveik 30 tūkst. vienkartinių chalatų ir virš milijono prijuosčių bus pagamintos ir pasieks medikus. Priemones tieks įstaigos „Interscalit" ir UAB „Audimas". 

Tai yra musų gamintojai, Lietuvos gyvenntojai, kurie dirba įmonėse, jos veikia Lietuvoje ir užtikrina, kad šalies ekonomika būtų gyvybinga, nes yra labai daug iššūkių susijusių su viruso valdymu, tad labai svarbu, kad pelno nereikėtų išvežti į kitas šalis", – akcentavo ministras.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

REKLAMA

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Stebėtojas
2020-04-09 14:37:05
Tai jau pradės dalinti kaukes? Eik tu sau!!! O gal ir pingų kažkiek duos? Na, po kokį 100 € savaitgaliui kiekvienam. Ne?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Eserys 2020-04-14 14:51:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur cia taip dalina   ATSAKYTI
Mesingas 2020-04-09 21:28:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū, geriau vėliau negu niekada.
Tą reikėjo daryti prieš mėnesį. Tai tik dabar pripażino kad kaukės būtinos.    ATSAKYTI
Rimas 2020-04-09 21:06:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikes ir man visa diena trintis centre gal kaukiu gausiu arba karona irgi gerai   ATSAKYTI
Rimas 2020-04-09 21:02:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaukes gaus tie kurie nesilaikis karantino zajabis   ATSAKYTI
Jonas 2020-04-09 20:37:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegu pirma pats kauke uzsideda debilas. O tada kitus mokina kaip elgtis ir ka daryt rekia. Beto ju pirkt neimanoma rast. O nesiot reikia. Ir tos pacios kaukes atkeliauja is kinijos. Kur viskas ir prasidejo.    ATSAKYTI
Aurelijus 2020-04-09 18:26:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga ar su skverneliu nesiosit ir dalinsit kaukes zmonem,blet bulvegalvis....   ATSAKYTI
janina 2020-04-10 13:35:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
turiu viena kauke ir man užteks ,del maskarado  
Kardas 2020-04-09 18:12:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur pono atsiprašymas,kad yra pasakęs,jog kaukės nieko nepadės? Kažko matyt būsiu neperskaitęs arba ponas nesiteikė tai padaryti.   ATSAKYTI
suduvis 2020-04-09 17:44:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VARYSIM VISI PASIVAIKŠČIOTI IR KAUKIŲ PASIIMTI...IR VIS RATUS SUKSIM, KAD IR SAVIŠKIAMS, KURIE NEGALI Į MIESTĄ ĮVAŽIUOTI PAIMTUME..O jeigu atvirai,,,SUNKIAI SUVOKIU kas tai tai politinė reklama su policijos pagalba    ATSAKYTI
Jonas 2020-04-09 20:39:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Budas surinkti pingu. Be kaukes, o jai dar keliese. Tai pizdec, baudos. Tai ar vienaip ar kitaip vistiek gauna pinigus.  
Tiesiai 2020-04-09 17:01:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kai kuriems piliečiams viskas yra blogai. Neįmanoma įtikti, net nemokamų kaukių dalijimas nervina. Tai tokiems vienas patarimas: sėdėti namie neiškišant nosies, neklausyti žinių.   ATSAKYTI
janina 2020-04-10 13:46:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokios ten bl.žinios jūsų -odna pizdiož  
Kristina 2020-04-09 16:04:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stiprybės jums visiems ne dzinai esat bet ačiū žmonėms kad padedant newisagaliai esat mes juk paprasti žmonės ir darote ką galit    ATSAKYTI
Prajuokino 2020-04-09 15:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
vien antraštė toliau neverta net skaityt :D :D :D :D    ATSAKYTI
Viska matau 2020-04-09 15:29:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pareigūnai vogs kaukes   ATSAKYTI
Hg 2020-04-09 17:43:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
100 proc reiks is ju pirkt papigiai  
Komemtatore 2020-04-09 15:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tegu tik buna kaukiu nusipirkti nereikia mums to dalijimo    ATSAKYTI
Janina 2020-04-09 15:22:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Važiuokit, žmonės, važiuokit, dar po kaukę jum duosim   ATSAKYTI
Proletaras 2020-04-09 15:22:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, prisidengiant karantinu, oligarchinė-turtuolių valdžia apvagia - išnaudoja proletariatą. Karantinas bus tęsiamas tol, kol liaudies biudžetas bus išvogtas. O tada, oligarchai, suvaržę proletariato laisves ir teises, sumažins algas ir pensijas, kad oligarcija ir toliau gyventų laisva ir nepriklausoma.   ATSAKYTI
Demo+kratija 2020-04-09 15:13:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas keliauja ,tas gaus, kas šiaip eina į parduotuvę, kad nemirtų badu,negaus. Socializmas- komunizmas - betvarkė per kurią oligarchai prisikemša kišenes ir maišus pinigų iš visai liaudžiai priklausančio biudžeto.   ATSAKYTI
As 2020-04-09 15:09:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip bus dalinamos vienkartines kaukes kai yra paskelbe karantinas ir gyventojams pakankamai neiti is namu tai kaip policija dalinamos kaukes, turbut eis per butus ir dalinamos kaukes. Arba vyriausybe kartu su psyhu veryga nesupranta kaip isdalinti kaukes   ATSAKYTI
Danguole 2020-04-09 15:08:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar visa galva ir siela uzimta virusu,jei namie liepia sedeti ,bent per tv kazka rodytu,vien mexico ir indu filmai..Ar filmą "Kaukė"parodytų senukams ,o dar siaubiakai apie virusus ir taip baisu   ATSAKYTI
zemaitis 2020-04-09 14:57:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
susikisk tas savo kaukes i klyna    ATSAKYTI
Vytautas 2020-04-09 14:51:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar Covid-19 valdo tik Covid-19 kitų ligų negali būt tik Covid-19 iškrito pro langą žmogus priezastis Covid-19 karocia bespridelas tikri saliamonai jau taip atsibodo tas Auriukas taip tas savo rankutes susidėjęs ant tumbaskes aiškina dėsto savo brieda varo ta pati    ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Liūdnas vyras (asociatyvi nuotrauka) (nuotr. 123rf.com)
Karantinas uždarė lietuvius į namus. Iš dalies jų – atėmė darbą, na, o kiti buvo priversti laiką leisti vieni, arba, patiems netikėtai, su šeimynykščiais, kurių tikrąjį veidą ...
Tėvo dienos proga gėlininkai trina rankomis: negaili išleisti ne vieną dešimtinę (nuotr. stop kadras)
Nors visą pavasarį gėlių verslą kaustęs karantinas augintojams kėlė nemenką rūpestį ir baimę prarasti viską, prasidėjusi kalendorinė vasara pagaliau pripildė turgus būrius ...
Senovės lietuvių ritualinės lėlės: jos padeda išsipildyti jūsų slapčiausiom svajonėm (nuotr. stop kadras)
Norite, kad išsipildytų slapčiausias noras ar svajonė? Pasigaminkite ritualinę lėlę – tokias gamino senovės lietuviai, siekdami ne tik į namus prisikviesti laimę, bet ir ...
Elektroninės cigaretės (nuotr. stop kadras)
Viešai vykdo nusižengimą, bet pažaboti verslininkų nepavyksta. Štai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti internetu yra uždrausta, tačiau prekyba vyksta pilu tempu. Maža to, ...
Mediena (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
Dažnas lietuvis savo privačiame sklype užsiima sodininkyste, taip pat neretai, norėdami padailinti aplinką, griebiasi pjauti medžius. Visgi, už ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų