Lietuvoje siaučiant koronavirusui, visos medikų bendruomenės akys krypsta į klastingą infekciją. Naujienų portalas tv3.lt jau rašė apie nelaimę Vilkaviškyje, kai vyrui suskaudus krūtinę ir pakilus temperatūrai, greitosios pagalbos medikų buvo informuotas, kad jam reikia tikrintis nuo koronaviruso. Tačiau pasidaręs tyrimą rezultatų nesulaukė – vyras mirė nuo infarkto, o vėliau paaiškėjo, kad koronaviruso testas – neigiamas. Šį kartą su naujienų portalu tv3.lt susisiekė klaipėdietis Tomas (tikrasis vardas redakcijai žinomas), kuris tvirtina susidūręs su panašia situacija. 

Asociatyvi (nuotr. stop kadras)

Asociatyvi (nuotr. stop kadras)

Tomas pasakoja, kad pajutęs skausmą širdies srityje, šeimos gydytojui rekomendavus, išsikvietė greitąją pagalbą, kad būtų patikrinta širdis. Tačiau atvykę medikai neatliko jokių tyrimų ir išsivežė vyrą į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių tirti nuo koronaviruso. 

„Pradžioje pajutau nedidelį skausmą. Bet skausmas vėliau padidėjo, tai nusprendžiau paskambinti šeimos gydytojui, nes panašaus amžiaus buvo mano tėvukas, kai turėjo infarktą. Šeimos gydytojas išrašė elektroninį receptą vaistams ir liepė pasiskambinti į greitąją pagalbą, kad atvažiuotų padaryti kardiogramą. Aš paskambinau, pasakiau kokios problemos, jie pradėjo manęs klausinėti, ar buvau susitikęs su užsieniečiais, pasakiau, kad kontaktas buvo, bet gan senokai, kovo 15 dieną, todėl 14 dienų terminas praėjęs. Pasakiau, kad aš koronaviruso požymių neturiu – nei temperatūros, nei kosėju, ir nei vienas šeimos narys neturi jokių požymių. Bet sakė vis tiek turėjai kontaktą ir mes atvažiuosim tavęs paimti“, – pasakoja Tomas. 

REKLAMA

Vyras teigia, kad valandos bėgyje atvyko greitoji pagalba, tačiau, pasak jo, jie su savimi neturėjo jokios įrangos. O, taip pat, Tomui pasirodė, kad automobilis iš viso nėra pritaikytas sunkiems pacientams.

Tomas, vykdamas į ligoninę, užfiksavo greitosios automobilio vidų (nuotr. asmeninio albumo)

Tomas, vykdamas į ligoninę, užfiksavo greitosios automobilio vidų (nuotr. asmeninio albumo)

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Klaipėdos Greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiuoju gydytoju Rimvydu Juodviršiu jis teigė, kad net ir Infekcinių ligų skyriuje be COVID-19 tyrimo, vertinami ir kiti susirgimai.

„Visi pacientai turėję kontaktą su išvykusiais ir nesant gyvybei pavojingų sveikatos sutrikimų (sąmonės, kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimų) bei neatsižvelgiant, ar yra Covid –19 simptomai, po konsultacijos telefonu su infekcinės ligoninės specialistais, GMP vežami į infekcinę ligoninę tyrimui. Ten , apart Covid-19 tyrimo, vertinami ir kiti susirgimai“, – atsakyme tv3.lt rašo R. Juodviršis

Pasak Klaipėdos GMP stoties vyriausiojo gydytojo, miokardo infarkto simptomai tikrai labai daugialypiai, todėl visus juos apibrėžti labai sunku. 

Kaip pastebi Klaipėdos Greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiasis gydytojas Rimvydas Juodviršis, greitosios automobiliai dauguma atvejų, kai įtariamas COVID-19, atlieka tik taksi paslaugą.

„Nes šie pacientai neturi (arba jie yra labai nežymūs) sveikatos sutrikimų, todėl į iškvietimus siunčiami automobiliai tik su bazine įranga. Į tokius pervežimus siųsti brigadas su pilnai aprūpinta įranga gyvybinėms funkcijoms palaikyti netikslinga dėl privalomos po pervežimo dezinfekcijos, kurią atlikti visai įrangai yra labai sudėtinga, tuo labiau, kad reikalinga tik taksi paslauga. Jei pacientui įtariami kokie nors gyvybinių funkcijų sutrikimai, siunčiama pilnai aprūpinta GMP brigada, neatsižvelgiant į COVID-19 įtarimą, ir teikiama reikalinga pagalba. Visos brigados aprūpintos EKG aparatais, tačiau GMP nevažinėja į namus šeimos gydytojo siuntimu atlikinėti EKG, nes tai ne šios tarnybos funkcija“, – atsakyme tv3.lt rašo R. Juodviršis

REKLAMA

Tomas sako, kad atvykus į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių, jis paguldytas palatoje, taip pat buvo paimtas koronaviruso testas. 

„Vėliau atėjo slaugytoja ir gydytoja, paėmė COVID-19 testą, paklausiau, kas mane apžiūrės dėl problemų, kurios man yra, tai pasakė, kad neturime mes šiuo metu galimybės ir temą nutraukusios jos išėjo, tik dar pasakė, kad 6-ių valandų bėgyje bus man atsakymas dėl COVID-19 testo“, – pasakoja Tomas.

Vyras sako, kad vakare, apie 21:30 val. jis išsikvietė slaugytoją, kad sužinotų, kada bus atsakymas dėl koronaviruso ir kada bus paleistas.

„Sako pasvajok, šiandien tavęs niekas nepaleis, tik rytoj bus tyrimų atsakymai. Sakau, bet kas mane apžiūrės, man skausmas didelis, tai man ji atnešė nuo skausmo tabletę ir dingo. Kitą dieną vėl jokios informacijos… Buvo palatoje paliktas numeris, paskambinau tuo numeriu, girdžiu, kad skamba telefonas šalia palatos, gal ten slaugytojos ar gydytojos, bet nekelia to telefono“, – teigia vyras

Tomas pasakoja, kad nusprendė paskambinti policijai, esą jo laisvė buvo suvaržyta, o gydytojai nesuteikia jokios informacijos.

„112 man pasakė, kol nebus atsakymo dėl testo, prašom neskambinėti ir mūsų netrukdyti, o kai ištirs tai ir paleis, taip tiesiai šviesiai ir pasakė“, – pasakoja vyras.

Tomas sako, kad tuomet pagalbos mygtuku išsikvietė slaugytoją, nes norėjo kuo greičiau sužinoti, kada bus paleistas. 

„Atėjo slaugytoja labai nepatenkintu veidu, sako, ko čia skambinėji, kai bus atsakymas, tada ir pranešime. Sakau, palaukit, pas mane namuose žmona viena su trimis mažamečiais vaikais, vaikai vis klausia, kada tėtis grįš namo, o aš neturiu, ką jiems atsakyti. Tai jinai nepatenkinta išėjo, tik girdėjau, kaip kitai slaugytojai ar gydytojai ji sako, kad jam vos ne psichiatro reikia, pradėjo visaip taip šnekėti, sako, galvoja mums čia labai lengva persirenginėti. Nu bet atsiprašau, juk jų toks darbas ir yra. Vis tiek jie turi bet kokią pagalbą suteikti“, – apmaudo neslepia vyras. 

REKLAMA

Tomas sako, kad tik 16 val. atėjo gydytoja, kuri informavo, kad koronaviruso rezutatas greičiausiai bus tik 18 valandą. 

„Gydytoja pasakė, kad tikisi, jog viskas bus gerai ir mane šiandien paleis. Tai aš paklausiau, kada koks medikas ateis manęs apžiūrėti, tai ji man tiesiai šviesiai pasakė, kad mes nei įrankių neturime, nei galimybės, ir antras dalykas, kad kol dar nėra COVID-19 testo rezultato, mes prie tavęs liestis negalime“, – pasakoja Tomas. 

Vyras tvirtina, kad galiausiai, apie 19 valandą pavyko sužinoti, kad jo koronaviruso testas yra neigiamas.

„Atėjo gydytojas, jis man iš savo rankų davė tušinuką pasirašyti, kad atsakymas neigiamas. Aišku, jis buvo su pirštinėm, bet kur prieš tai lietėsi, juk aš nežinau. Tai jis man pasakė, kad su šituo lapeliu galiu kreiptis bet kur, kas suteiks man pagalbą. Tai realiai aš prabuvau virš paros laiko, skausmas buvo tikrai nemažas ir manęs niekas neapžiūrėjo, tik padarė kraujo tyrimą, bet nei spaudimą pamatavo, nei kardiogramą padarė, nieko, nes sakė, kad kol nėra atsakymo, mes prie tavęs liestis negalime“, – pasakoja vyras. 

Šiuo metu vyras gydosi šeimos gydytojo išrašytais vaistais.

„Mane šeštadienį vakare išrašė iš ligoninės, tai aš nusipirkau šeimos gydytojo išrašytus vaistus, tai dabar juos geriu, tai šiai dienai nėra, kad būtų labai geriau ar blogiau. Iš tikrųjų, net ir bijau kažkur besikreipti, kai pamačiau, kokiomis sąlygomis, kokiais automobiliais veža. Aš iš ligoninės išeidamas pasakiau, kad kažin, kiek ko atsivežiau į ligoninę, ir kiek išsivežu. Nes, pavyzdžiui, slaugytojos, eina dalinti pietus, jos eina kiaurai per palatas, aišku, jos su apsaugine kauke, su pirštinėmis, bet juk nėra taip, kad iš kiekvienos palatos išėjusi nusiimtų pirštines, dezinfekuotų rankas. Tai iš esmės saugosi save, bet ligonių ne. O tas automobilis, matosi, seniai yra nurašytas ir naudojamas, greičiausiai, kokiems kroviniams vežti, bet ne žmonėms. Ten padaryta pora sėdynių, bet jokios įrangos nebuvo. Kai jie tik atvažiavo, tai aš klausiau, sakau, gal galite man namuose padaryti kardiogramą, sako, ne negalim, tau viską ligoninėje padarys“, – pasakoja Tomas. 

REKLAMA

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Gintautas Virketis naujienų portalui tv3.lt atsiųstame atsakyme rašo, kad atvykusius pacientus apžiūri gydytojas.

„Susipažinus su Jūsų pateikta situacija paneigiame bet kokį mitą, kad nėra atsakymo dėl COVID-19 infekcijos paneigimo, prie paciento liestis nėra galima. Ligoninėje pacientas yra apžiūrimas gydytojo, įvertinama anamnezė ir paimamas tyrimas. Rekomenduotinas kuo trumpesnis kontaktas, tačiau vertinama tai, kas reikalinga“, – rašoma atsakyme. 

G. Virketis priduria, kad skyriuje yra visa įranga, kuri yra reikalinga pacientų priežiūrai ir sveikatos paslaugų tyrimui. 

„Tačiau planinis ištyrimas, nesant aiškių ligos simptomų, neatliekamas, tai gali atlikti šeimos gydytojas“, – priduria G. Virketis.

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba naujienų portalui tv3.lt atsiųstame komentare rašo, kad net jei pacientui pasireiškia klinikiniai koronaviruso simptomai, tyrimu COVID-19 infekcijai nustatyti neturi būti apsiribojama.

„Jeigu pacientui pasireiškia koronaviruso infekcijai būdingi simptomai ir jis atitinka tam tikrus kriterijus, tokiam pacientui pagalba teikiama pagal nustatytą algoritmą, t.y. pacientas greitosios medicinos pagalbos yra gabenamas į ligoninės priėmimo skyrių, kuriame įvertinama objektyvi sveikatos būklė ir atliekamas tyrimas dėl COVID-19 infekcijos. Be abejo, šis tyrimas neturi apsiriboti vien COVID-19 infekcija, turi būti vertinamos ir kitos ūmios būklės ir teikiama reikalinga būtinoji pagalba. Planinė ambulatorinė pagalba šiuo metu nėra teikiama, šeimos gydytojai iš esmės paslaugas teikia nuotoliniu būdu, konsultuodami telefonu ar išrašydami e-receptus“, – atsakyme rašo Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

REKLAMA

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

tai
2020-04-12 21:11:32
Jo dabar kitu ligu nebera, jei korona nesergi, tai ir nesikreipk, nes kol istirs ta korona, gali ir numirti...sunkiai dirba gydytojai, jiems keliami atlygiai, o gaisrininkai mirsta nuo infarkto...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Tadas 2020-04-14 18:18:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įdomu jeigu dabar pvz.apendecitas tai ką operuotų tik po karantino   ATSAKYTI
47354927 2020-04-13 23:42:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai jau,atrodo kitu ligu nera.Tik KORONA   ATSAKYTI
Elas 2020-04-13 20:02:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar kitokių ligų ligoninėse niekas neieško, apart coronos. Statistika tokia, jei mirė, tai nuo koronoviruso sukeltų indikacijų.   ATSAKYTI
Amir 2020-04-13 18:02:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Absurdas. Juk kol tyria tyrimus toje klinikoje turi tokias apsaugas gali ir kardiogramą atlikti ir pasirūpinti žmogumi.Bet košmaras.Nežinau.Turbut turėjo meluoti kad kontakto neturėjo.Tai kur išeitis? Tai mūsų pasiekimai nuo viršaus iki žemės.Tad nenorėdami padėti šaukšto nuo infarkto ar mitos ligos viena tiesa MELUOTI   ATSAKYTI
Amir 2020-04-13 18:02:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Absurdas. Juk kol tyria tyrimus toje klinikoje turi tokias apsaugas gali ir kardiogramą atlikti ir pasirūpinti žmogumi.Bet košmaras.Nežinau.Turbut turėjo meluoti kad kontakto neturėjo.Tai kur išeitis? Tai mūsų pasiekimai nuo viršaus iki žemės.Tad nenorėdami padėti šaukšto nuo infarkto ar mitos ligos viena tiesa MELUOTI   ATSAKYTI
Ne tavo reikalas 2020-04-13 18:00:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žiaurūs laikai atėjo viena tik liga egzistuoja besmegeniai... kiek zmoniu dar mirs ne nuo viruso, o nuo kitu ligu...    ATSAKYTI
Močiutė 2020-04-13 17:41:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu aš numirčiau nuo infarkto,kai nustatyta Kardiolitoje,tiktai nurašytų covid-19....
Juk reikia statistikai!!!...   ATSAKYTI
Pasiutes 2020-04-13 16:52:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei medikai neatsikvoses tai ismirsime nuo kitu ligu taip ir nesulaukia koronos. Gauna tiek saugos priemoniu , ciupina visus is eiles su tuo paciom pirstinem    ATSAKYTI
Pasiutes 2020-04-13 16:52:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei medikai neatsikvoses tai ismirsime nuo kitu ligu taip ir nesulaukia koronos. Gauna tiek saugos priemoniu , ciupina visus is eiles su tuo paciom pirstinem    ATSAKYTI
Pasiutes 2020-04-13 16:52:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei medikai neatsikvoses tai ismirsime nuo kitu ligu taip ir nesulaukia koronos. Gauna tiek saugos priemoniu , ciupina visus is eiles su tuo paciom pirstinem    ATSAKYTI
Pasiutes 2020-04-13 16:52:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei medikai neatsikvoses tai ismirsime nuo kitu ligu taip ir nesulaukia koronos. Gauna tiek saugos priemoniu , ciupina visus is eiles su tuo paciom pirstinem    ATSAKYTI
Danutė 2020-04-13 12:55:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aš galiu papasakoti visai priešingą situaciją.Gyvenu Vilniuje,pasireiškė peršalimo sindromas,o vakare ir sunkumas krutinėja,išsikviečiau greitąją,atvažiavo,uždavė klausimus dėl kontakto su užsikrėtusiais,o tuo metu,matavo spaudimą,kuris buvo žymiai pakilęs,sugirdė vaistus,padarė EKG,po to dar matavo spaudimą,paklausė ar vyksiu į infekcinę,bet aš atsisakiau,kadangi man pagerėjo,pasirašiau atsisakymą,padėkojau nuostabiems medikams,kurie nebuvo įsikabinę vien į Covid-19,profesionaliai atliko savo pareigą.Tokiems medikams didelė pagarba.   ATSAKYTI
Rūta 2020-04-13 16:32:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nors vienas teigiamas komentaras. Ačiū jums. Dabartinė situacija tikrai sudėtinga, todėl žmonės ypač pikti ir ypač tie, kurie mažiau gyvenime supranta, ką ir rodo daugybė gramatinių klaidų.   
Tadas 2020-04-14 18:07:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jums labai pasiseke kad atvažiavo tikri gyd.o ne šarlatanai virusų medžiotojai(o gal nešiotojai)  
Klaipėdietė 2020-04-13 11:57:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na Klaipėdos infekcinėje ligoninėje su gydytojų kompetencija teko susidurti iš neigiamos pusės. Nesugebėjo nustatyti virusinio ensifalito... gydė ibupropenu,laimei pervežus į kitą ligoninę buvo nustatyta diagnozė. Tad nenuostabu...nors šaunu ,kad pirma darė covid testą, bet turėjo tirti ir daugiau.   ATSAKYTI
Mociute 2020-04-13 11:49:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš manau ,kad mirčių nuo infarkto ir insulto bus daugiau negu nuo koronos,jeigu gydytojai bus tokie abejingi ir nenorintys padeti susirgus kita liga,tai nužmogejimas,tai nepateisinama.   ATSAKYTI
Onutė 2020-04-13 11:47:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Privačiai kreipkis pas kardiologus,nes širdis nelaukia,skubek greitai,nes matyt kraujagyslės kišasi.Mano abu broliai mirė per medikus,po mirties pamatė kad 97 proc.kraujagysles užsikišusios,o gyviems sakė kad rėmuo krutinę graužia.Vargas čia,Dievo prašyk išgelbejimo ir nusiųs tinkama linkme   ATSAKYTI
Mariki 2020-04-13 10:26:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Juokas ima. Turi per lietuva20 ligoniu ir medikai jau pervarge alga jiems kelkit. Ziauru. Ka darytu jai but kaip italijoj neduok dieve.    ATSAKYTI
Stasys 2020-04-13 12:11:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paplokime medikams.  
As 2020-04-13 10:22:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jo,, dar jiem kelti atlyginimus. Turi per lietuva 20 ligoniu. Juokas ima. Guli darbe ir viskas. Ka jie darytu neduok dieve jei butu kaip italijoj   ATSAKYTI
Nijolė 2020-04-13 10:09:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Na čia tai baisų kai elgiasi su žmonėmis su gyvūnais veterinarai elgiasi atsakingiau na čia baisų gerai nepskliuti i ta ligoninė nes savom kojom gali ir nebeiseiti nes mirsi ne nuo korono o nuo infarkto ar insulto    ATSAKYTI
Ana 2020-04-13 09:21:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Liudna kai mus supa toks abejingumas :(   ATSAKYTI
Rimas 2020-04-13 08:55:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Del giditoju abejingumo mirs 100 kartu daugiau nei nuo viruso   ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Nors epidemiologai ir toliau džiaugiasi kasdien mažėjančiu sergančių asmenų skaičiumi, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga karantiną žada tęsti visą šią vasarą. ...
Gitanas Nausėda (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Mindaugo Striauko atleidimo iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus ...
Siūloma panaikinti sienų kontrolę su Latvija (nuotr. stop kadras)
Vidaus reikalų ministerija pirmadienį Vyriausybei pateikė siūlymą nuo birželio 1 dienos panaikinti sienų kontrolę su Latvija.  „Stabilizuojantis pandemijos situacijai ...
Darbas (nuotr. stop kadras)
Karantino akivaizdoje Prezidentūroje verslininkai raštiškai pasižadėjo Lietuvos gyventojams nemažinti darbuotojų atlyginimų. Tiesa, su viena sąlyga. Verslininkai žada laikytis ...
Mokykla (nuotr. stop kadras)
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos raginimas bent porai savaičių sugrąžinti moksleivius į mokyklų suolus virto fiasko. Šiandien duris pradinukams atvėrė vos 10 procentų ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų