Abiturientai su nekantrumu laukė žinios, kaip šiemet bus organizuojami brandos egzaminai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ketvirtadienio popietę apsisprendė – paskelbė, kad valstybinių brandos egzaminų dėl susiklosčiusios situacijos šalyje neatšauks. Brandos egzaminų sesija šiemet prasidės nuo birželio 22 dienos.

Valstybinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Valstybinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Grupė aktyvių edukologijos mokslininkų ir švietimo ekspertų anksčiau kreipėsi į valdžios institucijas ir siūlė bent laikinai atsisakyti brandos egzaminų organizavimo tvarkos, o brandos egzaminą išduoti remiantis dvejų paskutinių metų mokyklinių pažymių vidurkiais. Tačiau su tokiais siūlymais ne visi sutiko. O Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS)  nariai pažymėjo, kad kai kuriems abiturientams brandos egzaminai yra itin svarbūs, jei nori studijuoti užsienyje.

Abiturientė skundžiasi, kad LMS negirdi

Abiturientė Rimantė nerimavo dėl brandos egzaminų, kaip jei bus organizuojami ir „Facebook“ dalinosi žinute, kad LMS palaiko valstybinių brandos egzaminų vykdymą, tačiau neatsižvelgia į abiturientų nuomonę.

REKLAMA

„Kadangi abiturientų grupėje, kurią koordinuoja LMS, mano postas jau valandą laiko nepatvirtinamas, ir vargu, ar išvys dienos šviesą, tenka kelti čia. Į susidariusią situaciją, kurioje šiuo metu tenka gyventi mūsų šalies abiturientams, tuo pačiu ir man, reaguoju ir aš.

Visų pirma, atkreipiau dėmesį, jog LMS, turėdami galimybę atstovauti mokinių interesus, tai daro neatsakingai, o sprendimą už abiturientus priima 10-11 klasės mokiniai bei studentai, kuriems ši tema vargu, ar yra aktuali.

Socialinių tinklų platformoje abiturientams buvo iškeltas klausimas, ar dvyliktokai sutinka su sąlyga, jog valstybiniai brandos egzaminai būtų vykdomi pasibaigus karantino laikotarpiui Lietuvoje ir kokios sąlygos moksleiviams turi būti užtikrintos. LMS tikino, jog į dvyliktokų nuomonę bus atsižvelgta, tačiau drįstu tuo abejoti“, – rašė abiturientė.

Pasak jos, kai kurie neigiami komentarai, kuriuose pabrėžiamas LMS įvykdytas, abiturientų nuomone, netinkamas sprendimas, netgi yra šalinami.

Abiturientė: didžioji dalis pasisakė prieš egzaminų vykdymą

„Vis dėlto pastebiu, jog didžioji dalis abiturientų argumentuotai pasisakė prieš valstybinių brandos egzaminų vykdymą:

1. Dauguma mokytojų dirba atsiųsdami užduotis į elektroninį dienyną ir paskirdami laiko terminą, kuriuo metu darbas turi būti atliktas ir nusiųstas mokytojui. Tai įrodo, jog nuotolinis mokymasis virsta savarankišku mokymusi, o savarankiškai pasiruošti brandos egzaminams yra sudėtinga.

2. Dėl nuolatinio mokymosi prie kompiuterio ekrano mokiniams atsiranda įvairūs sutrikimai: skauda galvą ir silpsta akys, atsiranda mieguistumas. Tai įrodo, jog nuotolinis mokymasis kenkia moksleivių sveikatai, o tokioje būsenoje moksleiviams susikaupti tampa ypač sunku.

REKLAMA

3. Nuotolinio mokymosi programos yra paruoštos netinkamai, vyksta įvairūs trikdžiai, o programų galybė yra tokia, jog sinchroninių pamokų metu tenka aiškintis kaip ir kuo naudotis, o ne mokytis naujas temas ar ruoštis valstybiniams egzaminams. Galima daryti išvadą, jog laikas, per kurį abiturientai turėtų ruoštis egzaminams, išnaudojamas netikslingai, o mokymasis virsta pamokų imitavimu.

4. Suteiktos mokymosi priemonės nepadeda. Kompiuteriai duodami senų modelių, todėl neatlaiko apkrovos, o plančetės, kurios taip pat buvo suteiktos, prilygsta mobiliajam telefonui: mažas ekranas, sunku naudotis programomis „Word“, „Excel“ ir pan. Tampa aišku, jog nuotoliniu būdu mokytis mokiniams vis dėlto nėra sudaromos tinkamos sąlygos.

5. Savarankiško darbo krūvis nepaskirstomas tikslingai. Dėl šios priežasties abiturientų asmeninis gyvenimas virsta viena didele mokymosi sistema be poilsio.

6. Tam tikrus dalykus (matematiką, chemiją ar fiziką) yra sudėtinga mokytis nuotoliniu būdu, kadangi sinchroninės pamokos tampa uždavinio sąlygos ir jo sprendimo būdu parodymu kompiuterio ekrane, taigi ar to užteks gerai išlaikyti egzaminus?

Atsižvelgiant į abiturientų iškeltas problemas galima teigti, jog nuotolinis mokymas nesudaro tinkamų sąlygų pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams“, – skelbė Rimantė.

Siekiant rasti kompromisą, LMS, atstovaudami moksleivių interesus valdybos sprendimu pasisakė už valstybinių egzaminų vykdymą užtikrinus moksleivių poreikius atitinkančias sąlygas ir nurodė argumentus.

REKLAMA

1. „LMS teigia, jog šių metų išduoti atestatai, remiantis mokinių metiniais pažymiais negalėtų būti tolygiai vertinami su ankstesniais ar ateinančiais metais įgytais atestatais. Tačiau mokymosi sąlygos taip pat neprilygsta baigusioms ar ateinančioms dvyliktokų laidoms. Taigi, kodėl tolygiai vertinami atestatai tampa problema, o netolygios mokymosi sąlygos ne?

2. LMS teigia, jog svarbu atsižvelgti į abiturientus, kurie savo ateitį planavo pagal iš anksto nustatytas taisykles. Tačiau daug svarbiau yra atsižvelgti į abiturientų daugumą, kurie patiria nepakeliamą stresą šioje ekstremalioje situacijoje, kadangi gerų VBE rezultatų tikimybė nuotolinio mokymo metu stipriai sumažėjo.

3. LMS teigia, jog tokią poziciją palaiko tik tuo atveju, jei būtų vykdomas kokybiškas nuotolinis ugdymas, abiturientams užtikrinamos nuotolinės kontaktinės pamokos ir konsultacijos vaizdo konferencijomis. Tačiau, atsižvelgiant į darbo saugos reikalavimus, kompiuteriu 10-12 klasės mokiniai gali dirbti ne daugiau kaip dvi pamokas. Taigi klausimas, kaip turėtų būti vykdomas sklandus nuotolinis mokymas, kad ruošimasis brandos egzaminams atitiktų nurodytas higienos normas ir kartu nevirstų savarankišku mokymusi?

4. LMS teigia, jog šį sprendimą palaiko tik tuo atveju, jei bus suteiktos reikiamos techninės priemonės, skirtos nuotoliniam ugdymui. Tačiau, kaip jau buvo minėta, anksčiau net ir suteiktos mokymosi priemonės nėra kokybiškos, o mokymosi galimybės nepadidėja.

5. Taip pat LMS teigia, jog egzaminų vykdymo metu turėtų būti užtikrinama tinkama sveikatos apsauga: mažinamas žmonių skaičius kabinetuose. Tačiau, ar galime būti užtikrinti, jog sumažinus žmonių skaičių patalpoje tarp jų nebus COVID-19 viruso nešiotojų, o jie neužkrės kitų, toje pačioje patalpoje esančių asmenų, kurie užkratą parneštų ir savo šeimoms?“, – klausė abiturientė.

REKLAMA

Pasak jos, atsižvelgiant į šiuos aspektus kyla abejonė. Ar Lietuvos moksleivių sąjunga tikrai atstovauja mokinių interesus ir sprendimą priėmė teisingai ir pagrįstai.

„Taip pat atsižvelgiant į užsienyje vykdomus pakeitimus dėl valstybinių brandos egzaminų ir vadovaujantis specialistų įžvalgomis bei atstovaujant mokinių interesus siūlau apsvarstyti alternatyvą:

1. Atsižvelgti į 11-12 kl. metinių pažymių įvertinimus (tokį sprendimą jau priėmė Jungtinė Karalystė, Nyderlandai, ir kt.)

2. Egzaminus keisti į įskaitas, kurios būtų lengvesnės, nei egzaminai.

3. Priėmimą į aukštąsias mokyklas vykdyti motyvacinių laiškų bei pokalbių pagalba (daugumoje užsienio šalių tokia priėmimų tvarka vyrauja ne vienerius metus)

Įvardijamoms problemoms, tokioms kaip praeitų metų abiturientų egzaminų perlaikymams sprendimas taip pat yra. Į šiuos žmones būtų galima atsižvelgti taip pat taikant išlygas, priėmimą vykdyti motyvacinių laiškų pagalba. Juk šie žmonės, laukė vienerius metus, uoliai dirbo ir stengėsi, kad galėtų studijuoti norimoje studijų programoje, tad kodėl bent šioje ekstremalioje situacijoje negalime atsižvelgti į žmogiškuosius faktorius?

Be viso to, nuolatos išryškinama problema, kad prestižinėse mokyklose ir miestelių ar kaimų mokyklose įvertinimai rašomi skirtingai, o mokymosi kokybė skiriasi. Tuomet kodėl gauname vienodas brandos egzaminų užduotis, jei švietimo sistemoje vyrauja tokia nelygybė?

Tad gerbiami Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) nariai, siūlau dar kartą apsvarstyti savo sprendimą ir pagalvoti, ar tikrai elgiatės teisingai“, – savo „Facebook“ profilyje skelbė abiturientė Rimantė.

REKLAMA

LMS palaiko valstybinių brandos egzaminų vykdymą su viena sąlyga

Antradienį Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) pranešė, kad atsižvelgdama į abiturientų išsakytas nuomones, Valdybos sprendimu palaiko valstybinių brandos egzaminų vykdymą, pasibaigus karantino laikotarpiui, užtikrinus reikiamas moksleivių poreikius atitinkančias sąlygas.

„Pagrindiniai argumentai, palaikantys brandos egzaminų vykdymą:

▸Rėmimasis pažymių vidurkiais negali užtikrinti lygaus visų Lietuvos abiturientų žinių (į)vertinimo, būtino baigus vidurinį išsilavinimą ir prieš abiturientams stojant į Lietuvos ir užsienio aukštąsias mokyklas.

▸Atšaukus VBE, o brandos atestatuose pateikiant duomenis tik apie mokomųjų dalykų rezultatus mokyklos mastu, šiemet išduoti brandos atestatai negalėtų būti tolygiai vertinami su ankstesniais ar ateinančiais metais įgytais atestatais. Tai mažina jų, kaip visuotinai pripažįstamo mokyklą baigusio asmens dalykų žinių lygio vertinimo, reikšmę.

▸Svarbu atsižvelgti į abiturientus, kurie savo ateitį planavo pagal iš anksto nustatytas taisykles, nes ruošimasis egzaminui trunka ilgiau nei paskutinius du mokslo metų mėnesius.

▸Padidinus mokyklose rašomų pažymių svarbą smarkiai didėja korupcijos galimybė, kurią sukelti galėtų noras pagerinti savo pažymius tiek iš moksleivių, tiek iš tėvų pusės, taip pat motyvacija mokykloms pagerinti savo reitingus.

Pastebima, jog abiturientai, pasisakantys prieš brandos egzaminų organizavimą, kaip pagrindinę problemą įvardija nekokybišką nuotolinį ugdymą. Tai reiškia, jog sunkumus kelia nekokybiškas nuotolinis mokymas(is), o ne patys egzaminai ar jų vykdymo datos. Tai leidžia daryti išvadą, jog užtikrinus reikiamas, moksleivių poreikius atitinkančias, sąlygas, moksleivių, ir ypač abiturientų, švietimo poreikiai bus patenkinti. Suprantame, jog nuotolinio mokymo(si) problemas šiuo metu yra įmanoma išspręsti, tačiau tai nutiks tik jeigu atitinkamos institucijos, mokyklų administracijos, reaguos į tokius moksleivių poreikius.

REKLAMA

Pabrėžiame, kad tokią poziciją palaikome tik tuo atveju, jeigu būtų užtikrinamos reikiamos ir abiturientų poreikius atitinkančios sąlygos, kaip pavyzdžiui:

▸Kokybiškas nuotolinis ugdymas(is) karantino laikotarpiu (pvz.: sklandus nuotolinių pamokų organizavimas; abiturientams užtikrinamos nuotolinės kontaktinės pamokos ir konsultacijos vaizdo konferencijomis; …)

▸Reikiamos techninės priemonės, skirtos nuotoliniam ugdymui(si) (pvz.: reikiama įranga moksleiviams, skirta nuotoliniam mokymui(si); reikalinga interneto prieiga moksleiviams)

▸Egzaminų vykdymo metu užtikrinama tinkama sveikatos apsauga ir egzamino dalyvių ir vykdytojų saugumas (pvz.: priklausomai nuo epidemiologinės situacijos Lietuvoje, mažinti žmonių, laikančių egzaminą kabinetuose skaičių; užtikrinti reikiamą patalpų dezinfekavimą bei vedinimą; suteikti apsauginių kaukių, kt.)

Svarbu atkreipti dėmesį, jog pagrindinė problema yra ne patys valstybiniai brandos egzaminai ar jų organizavimo laikas, o prasta nuotolinio mokymo(si) kokybė. Atsižvelgdami į tai, neseniai pasidalinome informacija su LMS vienijamomis mokinių savivaldomis, kaip rekomenduojame rengti apklausas / tyrimus mokyklos viduje (https://bit.ly/rekomendacijosLMS).

Šios rekomendacijos turėtų skatinti mokyklos bendruomenę spręsti problemas susijusias su nuotoliniu mokymu(si) taip išsprendžiant ir pagrindinę problemą, dėl kurios dalis abiturientų nepritaria valstybinių brandos egzaminų vykdymui.

Skatiname žiūrėti į problemą sąmoningai, kreiptis į savo mokinių savivaldas arba patiems prisiimti atsakomybę ir sukurti tinkamas sąlygas tiek abiturientams, tiek visos mokyklos moksleiviams turėti kokybišką nuotolinį ugdymą(si). Šiais pavyzdžiais besiremiančios mokyklos jau išsprendė kilusias problemas savo mokyklose bei užtikrino kuo kokybiškesnį ugdymą karantino laikotarpiu“, – skelbė LMS.

REKLAMA

LMS narys: brandos egzaminai kai kuriems yra itin svarbūs

Vienas iš LMS narių Jonas savo „Facebook“ paskyroje rašė, kad palaiko valstybinių brandos egzaminų vykdymą su sąlyga, kad bus sutvarkyta ir užtikrinta nuotolinio ugdymosi kokybė. Jis pažymėjo, kad brandos egzaminai itin svarbūs norintiems studijuoti užsienyje.

„Pats esu vienas iš 36 Lietuvos moksleivių sąjungos valdybos narių ir man teko priimti šį sprendimą. LMS palaiko valstybinių brandos egzaminų vykdymą su sąlyga, kad bus sutvarkyta ir užtikrinta nuotolinio ugdymosi kokybė, įsiskaitykite į šį sakinį, prieš susidarydami nuomonę.

Tai reiškia, jog abiturientai, mūsų nuomone, turėtų gauti kokybišką nuotolinį ugdymą, kuris leistų pasiruošti egzaminams ne prasčiau, už normalias sąlygas.

Manau, kad pozicija yra teisinga, nes juk dabartiniai abiturientai, dėl susiklosčiusių sąlygų turi pasirinkimą nelaikyti egzamino, jeigu to nori, kartoti kursą arba perlaikyti egzaminus kitais metais. Na jie vis tiek prarastų vienerius metus, jeigu egzaminai būtų atšaukti, nes su tokiais nekonkurencingais atestatais, kuriuose būtų įrašytas tik metinis vidurkis, mažai ką būtų galima nuveikti.

O svarbiausia, jog išlieka galimybė valstybinius brandos egzaminus laikyti jiems kruopščiai besiruošiantiems ir gabiems moksleiviams, planuojantiems savo ateitį ir stojantiems į užsienio mokyklas.

Neigiamų aspektų aš čia nematau, nebent jeigu nepavyktų suorganizuoti kokybiško nuotolinio ugdymosi (kas labai priklauso nuo moksleivio įsitraukimo ir noro), bet tuomet galėtų būti taikomos lengvatos ir panašiai, o ne visiškai atšaukiami egzaminai. Visai neseniai mokinių savivaldoms išsiuntėme rekomendacijas, padėsiančias spręsti nuotolinio ugdymo problemas.

REKLAMA

Suprantu, kad su mūsų pozicija nuvylėme daug abiturientų, kurie tikėjosi atestato su metiniais pažymiais, bet mano nuomone ši pozicija yra teisinga. Kaip ir teisinga yra užtikrinti platesnį ir laisvą pasirinkimą abiturientams, kokybišką ugdymą, objektyvų įvertinimą, asmeninį apsisprendimą ir t.t. “, – skelbė J. Trumpa.

Filmukas
2020-04-09 12:19:02
Žmonės kurie galvoja kad anie abiturientai laike egzus ir čia sako nelygybę?!!!! Dabar įtempta situacija dėl korono ir nuotolinis mokymas mus žudo. Anie buvo mokykloje ir galėjo kolsutuotis laisvai o mes sėdim ir savarankiskai mokomes dar truksta pagalbos. Baisūs techniniai gedimai, trikdžiai. Galvojate kad čia lepinimas ?! Ne!! Čia žudimas. Pagalvokit pirmiau apie sveikatą nes ji svarbiau, o jei sako kad egzai svarbiau ?!! Tai eikim ir susirgim korona arba apskirtai pasilaidokim.
Aš ją 100% ją palaikau ir sutinku
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Alibaba 2020-06-30 22:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar normalu, kai per savaitę vyksta abiturientams trys egzaminai? Kur žiūri šv. ministerija?   ATSAKYTI
Ele 2020-04-09 14:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stresas aišku padidintas, bet tas stresas prieš egzaminus ir taip visada būna. Juk realiai čia du mėnesiai, tokiu laiku vyksta pagrinde kartojimas. Aišku pora pirmų savaičių yra sunku, kol viskas susinormalizuos, išmoks ir mokytojai ir mokiniai dirbti nuotolinių būdu, paskirstys krūvius. Juk egzaminus irgi nukėlė, vadinasi laiko bus daugiau pasiruošti. Yra kas nori į užsienį važiuoti studijuoti, yra kas labai stresuoja, bet tokia jau ta situacija, matyt neina susitart kitaip, be egzaminų. Juk čia ir nuo aukštųjų mokyklų priklauso požiūrio, matyt jiems reikia tų balų.    ATSAKYTI
Regina. 2020-04-09 13:16:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Labai gerai. Tai šansas įrodyti brandą. Dirbkite savarankiskai. Ramiai. Skaitykite vadovėlius. Blogiau yra vaikams, kurie neturi kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir interneto, tokių tikrai yra tarp jūsų. Dėl vertinimo, pritariu, kad egzaminas nėra adekvačiausias. Ar visi norite, kad būtų apskaičiuoti jūsų vidurkiai? Gerai bus tiems, kurie kaupė savo žinių kapitalą. O kas kaupė? Tie, kurie nuolat mokosi savarankiškai.    ATSAKYTI
Luka 2020-04-09 13:04:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki.Nors ir žinau,kad mano komentaras bus ištrintas, vis tiek noriu pasisakyti ir aš. Esu abiturientė, kuri kaip ir daugelis mokausi nuotoliniu būdu. Jei atvirai,krūviai yra nežmoniški,palyginus kas buvo mokykloje. Ištisai sėdžiu prie knygų ir kompiuterio,kad spėčiau padaryti užduotis. Ir nepaslaptis,jog nepailsėjus,ima streikuoti visas organizmas ir su siaubinga savijauta,tenka daryti užduotis. Vietoje to,dar tenka per diena rašyti ne 2 atsiskaitymus,o 3 ir daugiau,nes gi mes namie ir laiko turime daug.   ATSAKYTI
Jurgis 2020-04-09 12:57:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negirdėjo ir negirdi mūsų. Mokytis tokiu būdu neįmanoma. Pastovus trigdžiai , neaiškumai , nesklandumai. Namų sąlygomis sunku mokytis. Nėra skirtumo ar tu gulėsi ant lovos ar tu sėdėdamas prie stalo bandysi mokytis. Poveikis tas pats , pavargsta akys , atsiranda nuovargis , mieguistumas. Lygiai taip pat atsiranda stresas kad egzaminai bus neišlaikyti arba labai blogai išlaikyti. Norintiems stot galimybės perpus sumažėja. Antras dalykas , pamokos temų išdėstymas nuotoliniu būdu. Jau nuo pat pamokos pradžios atsiranda daug neaiškumų. Mokytojai apkrauna namų darbais galvodami kad tai išeis į naudą , ir egzaminų rezultatai nesuprastės. Faktas tame kad toks kiekis namų darbų dar labiau vargina o mokymasis tik prastėja. Atsiranda dar daugiau neaiškumų darant namų darbus ir bendraujant su mokytojais pamokų metu. Maža to kad mokytis neįmanoma tai dar ir mokytojai internetu nesugeba išdėstyt pamokos taip kaip priklauso. Yra krūva niuansų kurie nėra sprendžiami. Mano nuomuonę būtų papraščiau atsisakyti brandos egzaminų.
Egzaminų rezultatai šių metų bus prasti. Dauguma abiturientų negalės eiti toliau mokytis.   ATSAKYTI
Kęstutis 2020-04-09 12:32:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pasitikėkime mokytojais. Juk ir laikant egzaminus tik keli procentai neišlaikydavo pvz. Fizikos egzamino. Nereikia galvoti kad 9 ar 10 rašomi neasakingai. Nepamirškime kokia yra situacija. Nėra kontakto nėra srovės gerbiamieji.   ATSAKYTI
Vincas Kudirka 2020-04-10 11:35:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiskai su jumis sutinku.   ATSAKYTI
Filmukas 2020-04-09 12:19:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žmonės kurie galvoja kad anie abiturientai laike egzus ir čia sako nelygybę?!!!! Dabar įtempta situacija dėl korono ir nuotolinis mokymas mus žudo. Anie buvo mokykloje ir galėjo kolsutuotis laisvai o mes sėdim ir savarankiskai mokomes dar truksta pagalbos. Baisūs techniniai gedimai, trikdžiai. Galvojate kad čia lepinimas ?! Ne!! Čia žudimas. Pagalvokit pirmiau apie sveikatą nes ji svarbiau, o jei sako kad egzai svarbiau ?!! Tai eikim ir susirgim korona arba apskirtai pasilaidokim.
Aš ją 100% ją palaikau ir sutinku   ATSAKYTI
Ugnė 2020-04-09 12:13:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip ir sakiau mano komantaras bus ištrintas nes mūsu nuomonė niekam neidomi :)    ATSAKYTI
Vincas Mykolaitis-Putinas 2020-04-10 11:34:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baik verkti cia   ATSAKYTI
Ugnė 2020-04-09 12:11:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Bet būkime visi supratingi mokytis nuotoliniu būdu yra tikrai sunku, nevisi namuose mokosi papildomai ir nevisi supranta aiškinamas temas, tai kokie egzaminai. Prabyla tie kurie jau išlaikė egzaminus ar dar net kitiem toli iki egzaminų. O kas mūsu abiturientu išklausys jo tikrai yra sunku pasiruošti tinkamai egzaminams nes pripažinkime kad motyvacijos tam nebėra. Žinoma šita komentara pamatys ne visi, nes jis bus ištrintas jog išsakiau taip kaip yra išties.    ATSAKYTI
Edita 2020-04-09 13:02:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ne visi mokydavosi papildomai ir ne karantino metu. Jei kažko mokinys nesupranta jis turi galimybę bendrauti online ir išsiaiškinti kas neaišku.O ,kad motyvacijos nėra tai čia mokinio problema ir čia nepasiteisinimas kodėl turėtų abiturientai nerašyti egzaminų. Egzaminui ruoštis mokiniai turėjo begales laiko,o tie kurie nusprendė,kad ruošis likus dviem mėnesiams iki egzamino tai čia jau jų problema,tokie mokiniai labiausiai ir nori,kad leistų nerašyti egzaminų,nes taip galėtų jau nebesimokyti ir žinoti jog atestą vis tiek gaus:)   ATSAKYTI
Studentas 2020-04-10 11:33:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai nevisi ir 100 gauna, naturali atranka.   ATSAKYTI
Jonas 2020-04-09 11:59:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Koks skirtumas, ar atšaukus egzaminus būtų nelygybė palyginus su praeitų metų abiturientais??? Ar jų mokymosi sąlygos buvo tokios kaip dabar??? Kas čia per nesąmonė po velnių.   ATSAKYTI
Tomas 2020-04-09 11:45:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Puiku proga mokytis egzaminams sedi namie neikur eit negalima ir mokais. Plius be egzu Ka jie planuoja veikti jokie unevrsitetai kolegijos Ku nepriims   ATSAKYTI
Žilvinas 2020-04-09 13:48:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O jūs tamsta bent žinote kas yra mokslas? Jei taip taip prašau pačiam sėdėti namie ir bandyti kažką išmokti, juk mokykla ir mokytojai ne be priežasties yra, o tam kad suteiktų galimybę mums išmokti, kam apskritai ta mokykla ir be karantino jeigu taip pasak jūsų galima sėdėti namie ir mokytis ?   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Du iš penkių per praėjusią parą patvirtintų naujų koronaviruso atvejų yra įvežtiniai, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. „Vienas įvežtinis atvejis ...
Linas Linkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuva tikisi po Lenkijos prezidento rinkimų išsaugoti pasiektą bendradarbiavimo intensyvumą ir kokybę, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Tėvai su vaikais (Fotobankas)
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pratęsė mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, ...
Urtė Builytė (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)
Būsimąją kraujagyslių chirurgę Urtę Builytę daug kas prisimena kaip tą jaunąją gydytoją, kuriai kartu su kitais medikais stojus į pirmas gretas ginant sveikatos ...
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena)
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pirmadienį, liepos 13-ąją, paskelbė naujausią informaciją apie koronaviruso situaciją šalyje. Paaiškėjo, kad per pastarąją parą ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų