Mokyklos bando nutrūkusį mokymo procesą tęsti nuotoliniu būdu, tačiau tėvai ir švietimo atstovai pripažįsta, kad jaučiamas didžiulis chaosas. Vieni tėvai piktinasi, kad pamokos „online“ jų mokykloje iš viso nevyksta, tik įmetamos užduotys mokiniams, bet mažesni vaikai jų negeba atlikti savarankiškai. Kiti tėvai antrina, kad retas jų mokyklos mokytojas prisijungia prie „online“ tinklo, dažniausiai tik pateikia užduotis.

Vilniuje dirbančių medikų vaikams siūloma atidaryti tris naktinius darželius (nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės)

Vilniuje dirbančių medikų vaikams siūloma atidaryti tris naktinius darželius (nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas pripažįsta, kad „online“ mokymai yra reikalingi.

„Be abejo, tokios konsultacijos yra reikalingos. Aš džiaugiuosi, kad tik kai kurios mokyklose dar to nėra, bet, tikiuosi, greitai bus. Tikiuosi, kad tie kurie nesusipratę, kas yra nuotolinis mokymas, tuoj pat ateis į protą.

Ministerija jiems yra parengusi daug rekomendacijų ir paaiškinimų. Ne nurodymų, bet interpretuojamojo pobūdžio dalykų. Mokyklos galės įsivertinti – kur jos yra ir kiek gali su savo esamomis pajėgomis daryti. Manau, kad tos dvi savaitės, kurios prasidėjo po atostogų, tai geras laikas, kad ta sistema susireguliuotų“, – sako A. Aldakauskas.

REKLAMA

Kai kuriuose mokyklose „online“ pamokos nevyksta

Vilniuje gyvenantis tėvas tv3.lt piktinasi, kad jo vaikams pamokos „online“ iš viso nėra vykdomos. Mokytojai vaikams tik atsiunčia užduotis ir žurnale pažymi, kad vyksta nuotolinis mokymas, tačiau realiai pamokos nevyksta.

Pasak jo, mokytojai tik dabar bando prisijungti prie „Google“ platformų ir organizuoti veiklą nuotoliniu būdu. Tačiau, kuo mažesni vaikai, tuo sunkiau jiems mokytis savarankiškai ir jie negeba patys atlikti užduočių.

Dar vienas vilnietis tėvas antrina, kad dauguma mokytojų tik atsiunčia užduotis, bet retas prisijungia prie „online“ pokalbių.

„Retas mokytojas, kuris veda „online“ pamokas internetu. O jei tokių pasitaiko, tai prie jų prisijungia mažiau nei pusė mokinių. Dažniausiai mokytojai surašo užduotis, kokias atlikti, bet, realiai, pamokos nevyksta.

Klasės auklėtoja informavo tėvus, kad jaučiamas chaosas. Dėkojo už kantrybę, nes labai lūžta sistemos dėl didžiulės apkrovos ir ne visiems vaikams pavyksta prisijungti. Galbūt ne visi vaikai ir nori prisijungti.

Akivaizdu, kai kurios mokyklos nespėjo pasiruošti šiam kritiniam atvejui. Galbūt reikėjo daugiau padirbėti su mokytojais, kad jie pasiruoštų ir būtų dirbama sistemiškai, o ne taip chaotiškai. Dabar visi mokytojai tvarkosi skirtingai – vieni prašo elektroninius laiškus siųsti, kiti per „zoom“ bendrauti, trečias dar kažkaip“, – kalbėjo tėvas.

Tėvai pažymėjo, kad kai kurios mokyklos karantino metu pro pirštus žiūri į nuotolinį mokymą.

Susirašinėjimas

Susirašinėjimas

Ministerija: mokyklos galvojo, kad viskas greitai baigsis

ŠMSM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius A. Aldakauskas teigė, kad mokyklos negalvojo, kad karantinas truks taip ilgai.

REKLAMA

„Mokyklos startavo su nuotoliniu mokymu kiekviena įsivertindama savo kompetencijas ir patirtį. Negalime atmesti, kad yra ir tokių mokyklų, kurios naudojasi tik elektroniniu dienynu ar elektroniniu paštu.

Kovo 16 dieną mokykloms davėme klausimyną, kuriame matėsi, kad dauguma mokyklų šias įprastas priemones, elektroninį dienyną ir elektroninį paštą, renkasi kaip vieną iš galimybių. Manau, kad tai yra laikina, nes tos mokyklos turbūt galvojo, kad viskas baigsis labai greitai, bet signalai rodo, kad greitai nesibaigs ir reikia rimčiau pasiruošti nuotoliniam mokymui.

Apklausoje, kokias aplinkas naudoja mokyklos, tai tokių neapsisprendusių ir dar eksperimentuojančių mokyklų yra apie 20 proc. Kitos mokyklos yra apsisprendusios ir naudoja patikimas ir tinkamas virtualias mokymo aplinkas, kaip „Google“, „Microsoft“ ir „Moodle“. Nedaug truks ir kitos mokyklos nueis tuo pačiu keliu“, – teigė A. Aldakauskas.

Mokykloms pasirengti talkina savivaldybių švietimo padaliniai. „Pats asmeniškai nuolat jiems teikiu informaciją, dalinamės žiniomis iš mokyklų. Atkreipiame dėmesį į mokyklas, kurios labai žemai įsivertino, bandome kartu išspręsti šitą iššūkį.

Kažkokių priežiūros tarnybų neturime. Būna mokytojai, tėvai ar mokiniai atkreipia dėmesį, kad lūžo dienynas, ar kažkas vaizdo pokalbių neorganizuoja, ar pasirinko vieną, o ne kitą variantą. Tokių paburbėjimų natūralu, kad buvo ir bus, nes esame tik kelio pradžioje.

Mes taip pat rekomendavome mokykloms nespausti mokinių dėl lankomumo. Rekomendavome dabar juos parsivesti į mokymus atgal, į tą virtualią mokyklą. Jau eina antra savaitė ir mokyklos pradeda susirūpinti, kodėl kai kurie vaikai neatsakė į užduotis, nepadarė jų, ar neturėjo kompiuterių, ar pramiegojo. Dabar prasidėjo antra dalis ir reikės prižiūrėti, kas vyksta mokyklose“, – sakė A. Aldakauskas.

REKLAMA

Tėvų forumo narė: per mažai laiko pasiruošimui

Lietuvos tėvų forumo (LTF) narė Indrė Pavinkšnienė teigė, kad mokyklos turėjo per mažai laiko pasiruošti.

„Labai daug priklauso nuo mokyklų išankstinio pasiruošimo. Mokyklos turėjo labai trumpą laiko tarpą – tik dvi savaites, kad pasiruoštų nuotoliniam mokymuisi. Tai tikrai nėra tas laikas, per kurį galima kokybiškai pasiruošti.

Tos mokyklos, kurios jau anksčiau buvo kažkiek pasiruošusios ir vykdė nuotolinio mokymo dalį – tai jos jau pilnai dirba. Kitos kūrybiškai pasižiūrėjo į šią situaciją ir daugiau kūrybiškas užduotis siunčia mokiniams.

Ypač pirmomis nuotolinio mokymo dienomis labai stipriai strigo visos sistemos, tačiau taip greitai perorientuoti visas technologijas tokiai didelei apkrovai, tai žinoma, sudėtinga. Mokytojai šiuo metu taip pat patiria pakankamai didelę įtampą ir stresą, kai reikia taip greitai persiorientuoti ir pasiruošti visą tą medžiagą, kurią perteikdavo gyvai bendraujant“, – teigė I. Pavinkšnienė.

Sunkiausia – nuo 5 iki 8 klasės

LTF narys Kęstutis Mikolajūnas teigė, kad dauguma mokyklų pasirinko namų darbų modelį.

„Šiuo metu mokymas vyksta įvairiai ir nėra vienodos tvarkos. Dauguma mokyklų pasirinko modelį – namų darbų variantą. Mokytojai atsiunčia užduotis, vaikai pasimoko ir vėliau juos pakonsultuoja. Mokytojas būtų kaip korepetitorius. Vaikai daugiausiai mokosi savarankiškai.

Tikrai nedaug mokytojų vykdo pamokas „online“. Vyksta po dvi ar tris pamokas. Dažniausiai jos būna ne 45 min, o kokių 20 min. Kitos pamokos vyksta vaikui mokantis savarankiškai.

REKLAMA

Sunkiausia yra progimnazinėse klasėse – nuo 5 iki 8 klasės. Tai toks amžius, kai jie nei vaikai, nei suaugę. Jie galvoja, kad yra suaugę, bet jiems dar reikia globos, jie protestuoja prieš viską. Tiek tėvams, tiek mokytojams yra sunkiau su jais susitvarkyti. Jie labai gerai apie save galvoja ir laužo taisykles“, – teigė forumo narys.

Pasak jo, į akis krenta kitas labai svarbus dalykas, kas galėjo būti išspręsta valstybės mastu, tai likęs senas tvarkaraštis.

„Kai nelieka mokyklos ir to ritmo, pamokų po 45 min. ir pertraukų, man atrodo, kad būtų logiška perdaryti tvarkaraštį. Reikėtų palikti dvigubai mažiau pamokų, kai kurias jų apjungti. Laikytis senojo tvarkaraščio, kuris buvo mokykloje, neatrodo išmintingai, nes sąlygos pasikeitė ir tikrai sunku 45 min. išlaikyti dėmesį penkiems ar septyniems skirtingiems dalykams.

Kitas momentas, net geriausių mokyklų vadovai pasirenka namų darbų variantą, išdalina užduotis, o tose šeimose, kur nėra interneto arba turi ribotas galimybes – tai nuveža popierines užduotis.

Svarbu, kad apskritai tas mokymasis išliktų, nes dabar matosi labai daug imitavimo. Kai kurios mokyklos pasirinko ir pasiliko tokį tvarkaraštį, koks buvo klasėse, jį žymį, bet realiai pamokos vyksta kitokios“, – kalbėjo K. Mikolajūnas.

Karantinas suteikė progą įvertinti švietimo sistemą

LTF pirmininkas Darius Trečiakauskas teigė, kad vieniems pasisekė labai gerai – atrado naujų metodų ir priemonių. Kitiems sekasi kaip visada, o tretiesiems – ko gero, nepasisekė.

„Problemų ar priežasčių yra labai daug. Pirmas dalykas, tai yra visiškai naujas būdas, iššūkis, priemonė ir tuo pačiu nauja galimybė tiek moksleiviams, tiek tėvams. Antras dalykas, techninių priemonių visi neturi vienodai. Yra tokių, kurie atsidūrę kitokiame socialiniame statuse, arba yra daug vaikų šeimoje, o kompiuteris vienas ar du, o visiems reikia priimti. Trečias dalykas, gebėjimai mokytojų, tėvų ar moksleivių yra labai skirtingi. Visa tai susumavus, mes turime ir turime rezultatą.

REKLAMA

Nuo ko tai priklauso? Visose situacijose, kaip ir visada, dažniausiai atpirkimo ožiu lieka mokytojas. Aišku, nuo mokytojo mokymo procese priklauso didžiausia dalis sėkmės. Aplinka, techninės priemonės, organizavimas, vadovybės požiūris, lygiai taip pat moksleivių, jų tėvų bendradarbiavimas ir požiūris šiame procese taip pat lemia be galo daug. Mokytojo atsakomybė net šioje vietoje gal sumažėja. Tėvai daugiausiai atsakingi, kad moksleiviai dabar dalyvautų ir į tą procesą gilintųsi, norėtų, siektų ir gautų naudą bei rezultatus. Vien mokytojų negalima statyti į kampą ir sakyti, kad jis yra atpirkimo ožys. Žinoma, jei mokytojas yra kūrybingas ir iš didžiosios raidės, pašaukimo – tai jis bet kokioje situacija randa būdus, priemones ir sprendimus, kaip moksleivius užkabinti ir juos vesti į priekį“, – sakė D. Trečiakauskas.

Pasak jo, apskritai, verta pasižiūrėti, kokia mūsų švietimo sistema.

„Mes kalbame ne apie mokymąsi, o apie mokymą. Nors reikėtų šnekėti apie ugdymąsi. Yra bendras požiūris, kad švietimo sistema turi pasiekti bendro rezultato, o tas rezultatas – tai brandos egzaminai ar įstojimas į aukštąją mokyklą. Tai iškreipia visą švietimo sistemos esmę, pagrindą ir vertybines nuostatas. Ko gero, nemaža dalis mokytojų žiūri per tą prizmę, kuri yra suformuota bendrai valstybės.

Orientuojamasi į tai, kad moksleivį paruošti ne gyvenimui, o egzaminui. Bet tai nėra vien mokytojų kaltė, nes jei mes paimsime išsilavinimo standartus, bendrojo ugdymo programas, ugdymo planus – tai pamatysime, ką moksleivis turi pasiekti, į kokius klausimus turi atsakyti, kokį žinių bagažą sukaupti.

REKLAMA

Tas iškreiptas požiūris šiandien akivaizdžiau pasimato, nes tėvai ir moksleiviai realiai su tuo susiduria ne klasėje, o savo namuose. Gyvenimo situacija taip sudėstė, kad dabar mes matome problemas ir jos išryškėjo, kas seniau buvo paslėpta už gražių žodžių ar lozungų. Jei pasižiūrėsime, kinų kalboje žodis „krizė“ verčiamas kaip „galimybė“. Manau, kad pasižiūrėję į tai, kiekviena situacija mums suteikia ne dvi, tris, o galbūt šimtus galimybių. Galbūt koronavirusas ir karantinas mums suteikia galimybę pamatyti situaciją iš kito taško, kitaip pasižiūrėti, pervertinti, kad pradėti kažką keisti ir švietime, ir ugdyme“, – kalbėjo D. Trečiakauskas.

 Prisiminkite, kaip jautėsi tėvai ir pedagogai, kai Kaune nuspręsta netęsti nuotolinio neformalaus švietimo:

Dd
2020-04-08 17:13:32
O tevai nepyksta kad ju apsisnargleje vaikai tyciojasi ir zemina mokytojus? Tevam tas normali?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vaida 2020-04-23 22:06:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Legali vaiku pornografija, o ne nuotolinis mokymas, ar reikia nepilnameciams siusti video ir foto kaip sportuoji? Ar patus sugebetumete sukurti video filmuka ir papasakoti i kamera ismokta tema? Ar galima taip?   ATSAKYTI
J. 2020-04-19 14:31:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikite dejuoti.....   ATSAKYTI
Erine 2020-04-17 08:08:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai dėl didesnių algų tai per langus lipa tą pačią akimirką, o kai atsisiųsti programėlę, per kurią galėtų bendrauti su vaikais online, tai ir mėnesio maža... Niekaip nesuprantu, kokia problema, juk viskas turi vykti taip kaip mokykloje, tik fiziškai į ją neini dailė, kūno kultūra ir t. t. Jei mokytoja nesijungia online tai reiškia ji neatvyko į darbą, jei vakas nesijungia tai jis nedalyvauja pamokoje ir už tai tada atsakingi jau tėvai, kodėl taip yra. Jei vaikas neturiu priemonių jungtis online, tai jau tėvai turėtų susimastyti, kad pasaulis žengia į priekį ir viduramžiai jau baigėsi, o jei mokytoja neturi kompiuterio, na tai tada aš jau patylėsiu...    ATSAKYTI
WWW 2020-04-10 22:30:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juk ugdymo programų nesumažino, mokytojai turi būti kūrybingi ir plačiausią programą mokytojai turi išmokyti per 2 savaites savarankiškai išmokę dirbti nuotoliniu būdu? Vaikai be mokytojų negeba ir normalu, o ministerija galvoja, kad tvarkaraščiai turi būti nauji. Gal pagaliau sumažinkite vaikams ugdymo programas ir jie nejaus tokios įtampos.   ATSAKYTI
Agne 2020-04-10 13:42:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tam kad įjungti Zoom reikia užeiti į tamo kur krūvą žinučių. Antrokui sunku susigaudyti tarp viso šito šlamšto. Tai kol aš namie tai pajungiu. Bandėm variantą, kad pats pajuntu. Be sansu. O dar 3 mokytojai ir kiekvienas su savo nurodo. Bet reik eit dirbt. Negaliu gi ištisai imt ne darbingumą, nes be darbo liksiu.    ATSAKYTI
ojojoi 2020-04-13 16:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasiimkit atostogų ir mokykitės rašybos, skyrybos, minčių raiškos ir kaip dirbti kompiuteriu kartu su savo antroku.  
Viktor 2020-04-10 09:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Labas. Kas nori, tas ir mokosi. O kas nenori ir tingi, tai tam ir nuotolinis mokymas yra labai sunkus.Ne visi tėvai yra profesoriai , kad mokytų savo atžalas. Kas kaip išmano iš tėvų taip ir aiškina savo vaikams.
Kad ir mano anūkas, mokosi ir jam viskas gerai gaunasi. Nereikia stenėti ir verkšlenti, o dirbti ir mokytis reikia. Tik tai gyvenime pasieks savo rezultatu.   ATSAKYTI
Mama 2020-04-10 04:40:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Na, pas mus vyksta didelis krūvis, klasės darbai, namų darbai, popierinėse pratybose, toliau iš vadovėlių, dar perrašymų.. Toliau Eduka platforma kelios pamokos, dar būtinai Ema spręsti, dar spėti knygas perskaityti.. Tai kol susirenki viską... Nekalbu apie dailės ir darbų, tikybos pilnas pamokas. Jų nespėjau su vaiku atlikti. Viskas parašyta, kol sutapatini vadovėlį, pratybas, daugybos lentelė kas antrą dieną vis iš kito skaičiaus. Ir tai antrokui.. Jokio online mokymo. Surašyta, o tu jau daryk klasės ir namų darbus... Ir matematikos el. platformos, bei klasės kokie 5, dar namų darbų kokių 6 pratimai... Knygoj aišku, o kur pratybų du puslapiai. Vien matematikos.. Nėra kada mokytis, nes tiesiog turi skubeti viską daryti.
Gal kur ir kiraip yra, bet baikas verkia nuo krūvio. Jis mėgo mokytis, bijau, kad po šitų pamokų tokiu, jis nenorės mokytis. Arba tegul normaliai krūvius sudaro, ar bent online pamokos būtų. Dabar kažkas baisaus. Mes atsiliekam, nepadarom per dieną visko. Gaila.    ATSAKYTI
Hkk 2020-04-09 23:55:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Patys mokykit savo benkartus   ATSAKYTI
RK 2020-04-09 21:48:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gal pagaliau nors dalis zmoniu supras: kokia "lengva" mokytoja duona....   ATSAKYTI
Eli 2020-04-09 22:05:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei namuose reiktų mokinti vaikus viena tema ir dar nereiktų tuose tarpuose ir kitų namų ruošuos darbų pdaryti būtų liuks.   
az 2020-04-10 16:36:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O kur tie lengvi darbai??? Gi mokytojai moko darbo metu, o mes po darbo dabar dar mokytojo darbą turim padaryti. Taip kad komentaras ne laiku ir ne vietoje...  
vi- 2020-04-10 17:29:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
pritariu, kad komentaras durnas, visu duona sunki, mokytojai patys ja renkasi, o tevams po savo darbu daryti mokytojo darba sori bet irgi dunas sumanimas, zmonems turi laiko likti tam kad dar ir gyventi.   
JJ 2020-04-11 13:37:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Verkia, kad su vienu nespėja ir nesusitvarko, negeba motyvuoti. Mokytojas su 25 dirba per vieną pamoką ir 6 pamokas per dieną, motyvuoja, padeda, pasikalba ir dar medžiagą darbui visą suruošia!!! Tegul dabar žiba tie tėveliai kuriems mokytojai amžinai blogi ir per dideles algas gauna. Juk taip smagu iš idėjos dirbti!   
Su mokytojais 2020-04-11 17:42:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apklausiau dešimtį mokytojų, kiek laiko trunka nuotolinio darbo dieną. Mokytojos dirba skirtingose mokyklose, su skirtingu stažu ir kategorijom. Visos teigė tą patį: pasiruošimas pamokoms, atliktų užduočių tikrinimas, online pamokų vedimas, įvairių nuotolinių seminarų klausimas, gilinant IT žinias,įvairiausių ataskaitų pildymas ir dar aibė visokių, nuo mokyklų vadovybių fantazijos prigalvotų veiklų, sudaro 9-11 darbo valandų per dieną. Sekmadienis mokytojams - darbo dieną, nes ruošiamasi pirmadienio veikloms. Apie nemokamai dirbamus viršvalandžius čia nekalbėsim, mokytojas - patriotas!
Taigi, dejuojantys tėveliai, sunku visiems. Mažiau pamazgų ant mokytojų galvų! Šiuo metu jie ne dirba, bet aria. Ir aria dėl mūsų vaikų, kad kiek įmanoma mažiau nukentėtų jų ugdymo(si) procesas šiuo visiems žiauriai sudėtingu metu.
  
Jole 2020-04-09 21:43:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Reikia džiaugtis, kad vaikai gali mokintis nuotoliniu būdu.o ne pastoviai dejuoti kad sunkų. Tam ir tėvai kad vaikams padėtų. O ir mokytojai nėra blogį stengiasi kad mūsų vaikai mokintusi šiuo sunkiu laikotarpiu. Mokytojai irgi sunkiai dirba kol pasiruošia pamokoms.    ATSAKYTI
Šalčininku mamyte 2020-04-09 21:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano sunus pradinukas, tai musu aukletoja sauniai veda online pamokas. Visa informacija surasyta is vakaro, tad vaikas kuo puikiausiai pasiruosia. Mokytoja visafa paskambina ar paraso tevams, jei kyla kokiu klausimu. Na, bet sokiu pamoka, tai tikrai ribu nera. Siuncia failus, kurie uzima daug vietos, neatsidaro. ...   ATSAKYTI
Opa 2020-04-09 20:49:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Prasme tu pamoku galima suprasti. Bet vesti tokias pamokas onlay e kaip muzika,kuno kultura,daile,sokis,ir visokios tokios per kurias nieko nera veikiama ir vaikai yra priversti ramiai sedeti prie ekranu,nes tecams grasinama vaudomis,tai cia yra virs visko. Mokytojai patys nebezino ko nori. Kai musu treciku mokytojai buvo pasiulyta,rai ji piestu stojo,kad kuo jums neitinka!? Turetu buti vyriausybes nuspresta kiek konkreciai pamoku turi buti pradinukams tiesioginiu. Kiek vyresniems. O ne sitaip,kad vieni jungiasi dviems pamokoms ir dirba savarankiskai. O kiti vaikai yra priversti kasdiena atsedeti 5-6 pamokas. Mokytojos pacios jau nebezino ka pasakyti,vet dar neatjunge,tai mes dar turim minute! Praita savaite vaikus verte sedeti po 45 min tiesioginio eterio    ATSAKYTI
Fgh 2020-04-09 14:55:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tevai tegu pasidomi kas tas nuotolinis mokymas. Tai nera pamokos online. Gera tvarka- pagaliau tevai yra atsakingi uz vaiko mokymosi rezultatus   ATSAKYTI
As 2020-04-09 20:50:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O ka daryti kai mokytoja vercia vaikus ten sedeti kiekviena pamoka?  
Mokytojas 2020-04-09 13:20:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kaip atsibodo tos bobos, kurios moko mokyti!!!   ATSAKYTI
Kaune viskas gerai 2020-04-09 11:13:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuabsoliutinkim. Sočiai to onlin'o vyksta. Dirba kaip bitės, vaikai užsiėmę iki 15.00. Ir tuo labai džiaugiamės, nes kitaip skylę lovose pragultėtų ir telefonai priželtų prie delnų.
Pagaliau galime pamatyti pamokos virtuvę iš vidaus. Nėra saldus tas darbas. Nuorodą "numesti" taip par yra reikalų. Ją pirma surasti reikia.
Manau tokiom sąlygom viskas visai neblogai einasi.    ATSAKYTI
As 2020-04-08 23:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Po tokio eksperimento. Visose mokyklose ir klasese vaizdo jameras sudeti,kad matytune ur girdetume jaip mokytojai elguasi su vaikais. Oi kokie jie ne aventi. Tegul tik neverkua ir sventu karviu nevaidina. Kokia jiems itampa,nes neva yra stebimi. Daugelis zmoniu jasdiena dirva stebimi vaizdo kameru ir niekas nebijo. Tai ko jau pedagogai tiek jaudinasi? Bes patys labai nepagarbuai elgiasi su vaikais. Per tas dvi savaites girdejau savo ausimis ir esu pasiryzusi pagauti momenta ir nufilmuoti. Gana tyciotis is musu vaiku. Jauskite mieli pedagogai ribas!   ATSAKYTI
Lina 2020-04-09 09:15:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tik nekalbėkite apie visus pedagogus....  
Fuuu 2020-04-09 14:56:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai pati mokyk :) kamtie mokytojsi dabar?  
Ed 2020-04-09 21:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O mokytojai girdi ir mato kaip tevai elgiasi su savo vaikais per pamokas, kaip jiems atsibodo matyti savo vaikus namuose.   
Tau 2020-04-10 18:09:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rizikuojate susidirti su teisėsauga jeigu filmuosite be asmens sutikimo. Čia ne cirkas. Nepetsistenkite, ,,As".   
Netava reikalas 2020-04-08 22:14:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš einu į 12 ir savarankiškai neišsprendžiu xdd ką kalbėt apie jaunesnius...   ATSAKYTI
kad viskas gerai 2020-04-08 21:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai kuriems dalykams (dailė, dorinis ugdymas, geografija, istorija) tikrai nereikia online pamokų, jei mokinys neadaptuotas ir neturi problemų su teksto suvokimu. Tai užduočių atsiuntimas ir po kiekvienos užduoties patikrinimas yra daug efektyviau nei online pamoka, kurios metu pusė mokinių turbūt lovoj guli, kiti mokytojų memus daro ar į tik toką kelia įrašę kokius bajerius. Ministerijos lygiu turi būti uždrausta per zoom ir pan platformų online pamokas mokytojui naudoti video. Jo mokiniai neturi matyti, tik girdėti. Nes kaupiasi patyčių iš mokytojų bomba, prie kurios prisideda ir neturintys ką namie veikti tėvai: pažiūrėsiu kaip zooparke į tą mokytoją. Žinau iš vaikų draugų, pasakoja, kaip net tėvai sėdi kartu ir žvengia iš mokytojų ir net vaikus pakursto tai daryti. Pvz man patogu kad nebereikia kelti vaikų 6.30 ryto kad spėtų į pamokas 8 ryto. Online 2-3 pamokų per dieną pakanka. Kurie mokytojai atsiunčia tik užduotis, tą pačią dieną įvertina, dar geresnis nei anksčiau grįžtamasis ryšys. Kur problemos kam, nežinau.   ATSAKYTI
TEDIS 2020-04-08 21:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
Kitais metais vel bus mokytojų streikas, net idomu ką dar sugalvos. Pernai švietimo ministerijoi gyveno. Šiemet sėdi namie už algą, tai ir be streiko gavos normaliai. Nu dar ir vaikų tėvus pašokdina, nes užduoda padaryt daugiau negu patys mokykloje padarydavo. Kitais metais kas bus??? :D   ATSAKYTI
Lina 2020-04-09 09:17:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Siap jau dabar nuotoliniu dirbu dar daugiau, jei ką...  
Mokytoja su akiniais ir dar senmergė 2020-04-09 11:15:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sugalvos kitais metais streikuoti tol, kol Tedis išmoks taisyklingai lietuviškai rašyti :)  
Mokytoja 2020-04-09 11:37:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nusišnekat. "sėdi namie už alga". Ariu trigubai. Ryte nuotolinės pamokas, po pietų pasiruošimas rytojui, dienyno su pildymas, darbų iš taisymas, o po to nuosavi vaikai su pamokom. Vakare nieko nesinori. Taip kad patylėkit geriau.   
GG 2020-04-08 20:41:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
visi vaizdai atsivere,kieno kokie yra vaikai,ir ka moka mokytojai   ATSAKYTI
2020-04-10 18:41:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir kokie tėvai – nenorintys nei pirštelio pajudinti dėl savo vaikų (nes jie juk – tobulybės...)   

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Liūdnas vyras (asociatyvi nuotrauka) (nuotr. 123rf.com)
Karantinas uždarė lietuvius į namus. Iš dalies jų – atėmė darbą, na, o kiti buvo priversti laiką leisti vieni, arba, patiems netikėtai, su šeimynykščiais, kurių tikrąjį veidą ...
Tėvo dienos proga gėlininkai trina rankomis: negaili išleisti ne vieną dešimtinę (nuotr. stop kadras)
Nors visą pavasarį gėlių verslą kaustęs karantinas augintojams kėlė nemenką rūpestį ir baimę prarasti viską, prasidėjusi kalendorinė vasara pagaliau pripildė turgus būrius ...
Senovės lietuvių ritualinės lėlės: jos padeda išsipildyti jūsų slapčiausiom svajonėm (nuotr. stop kadras)
Norite, kad išsipildytų slapčiausias noras ar svajonė? Pasigaminkite ritualinę lėlę – tokias gamino senovės lietuviai, siekdami ne tik į namus prisikviesti laimę, bet ir ...
Elektroninės cigaretės (nuotr. stop kadras)
Viešai vykdo nusižengimą, bet pažaboti verslininkų nepavyksta. Štai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti internetu yra uždrausta, tačiau prekyba vyksta pilu tempu. Maža to, ...
Mediena (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
Dažnas lietuvis savo privačiame sklype užsiima sodininkyste, taip pat neretai, norėdami padailinti aplinką, griebiasi pjauti medžius. Visgi, už ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų