Nuo koronaviruso ištirtas Vilkaviškio rajono Virbalio miestelio gyventojas mirė nuo infarkto, nesulaukęs savo COVID-19 tyrimo rezultato, teigia su naujienų portalu tv3.lt susisiekusi Vilija. Netramdydama ašarų moteris pasakoja, kad pablogėjus sugyventinio sveikatai, atvykę medikai nesiruošė paciento vežti į ligoninę tikrinti širdies, mat jam įtartas koronavirusas. O Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro atstovai sako, kad vyrui buvo suteikta visa reikiama medicinos pagalba ir duoti patarimai, kaip elgtis toliau. Dėl vyro mirties pradėtas vidaus tyrimas. 

Greitosios pagalbos skyrius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Greitosios pagalbos skyrius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vilija pasakoja, kad medikus kvietėsi naktį iš kovo 26 dienos į kovo 27-ąją, kai vyrui pakilo temperatūra ir jis jautė skausmą krūtinėje. 

„01:30 val. naktį iš kovo 26-osios į kovo 27-ąją išsikviečiau greitąją, jam temperatūra pakilo. Sudavė paracetamolio, pamatavo spaudimą, buvo 140/90. Medikė pasakė, kad negalima jo vežti, nes jo į priėmimą nepriims, neva jam įtariamas koronavirusas. Pasakė, kad skambintų ryte šeimos gydytojui, kad duotų siuntimą vykti pasidaryti tyrimą nuo COVID-19.“, – pasakoja Vilija. 

REKLAMA

Moteris teigia, kad jau kovo 27-osios rytą vyras susisiekė su savo šeimos gydytoju ir užsiregistravo karščiavimo klinikoje patikrai. 

„Vyras 12:30 val. karščiuodamas nuvažiavo į tą karščiavimo kliniką, prieš važiuojant dar išgėrė paracetamolio, nes karščiavo ir skaudėjo krūtinę. Ten nuvažiavus prašvietė plaučius, padarė COVID-19 testą ir paleido“, – teigia moteris. 

Vilija pasakoja, kad niekaip negalėjo sužinoti rezultatų dėl COVID-19 testo, skambinant nurodytais telefonais vis buvo siunčiama skambinti kitu. 

„Pasakė skambinti naktį, nes tik tada bus rezultatai. Skambinau vieną kartą, skambinau kitą kartą, skambinau paskui jau antradienį ryte. Paskui skambinau 1808, kažkoks berniukas man davė numerį, kur skambinti, bet ir ten jokio atsakymo negavau, ar ten koronavirusas ar ne, niekas pagalbos nesuteikė. Vyro būklė laikėsi stabili, antradienį ryte dar pavalgėm, atsigėrėm kavos, viskas buvo gerai, jis tik temperatūrą pasimatavo, sako vėl 37,5°C, jis vėl išgėrė tabletę. Tada aš išėjau į parduotuvę, pareinu – jau nebegyvas“, – susijaudinusi pasakoja moteris. 

Vilija teigia, kad COVID-19 testo rezultatus sužinojo tik po draugo mirties – tik mirties faktą konstatuoti atvykusiems medikams paskambinus keliais telefono numeriais pagaliau buvo patikinta, kad vyro COVID-19 testas – neigiamas. 

„Tik po mirties, kai sulėkė greitoji, policija, tai greitosios medikai pradėjo patys skambinėtis, ar tas žmogus serga ar ne, tai net ir greitajai niekaip neišėjo prisiskambint, kad sužinotų atsakymą. Paskui jau pati greitoji gavo žinią, kad nėra to koronaviruso. Kažkas pasakė, kad tyrimo rezultatas atsiradęs tik antradienį 08:45 val. O jau žmogaus nėra! 20 metų buvome kartu...“ – netramdydama ašarų pasakoja moteris. 

REKLAMA

Vilija teigia, kad mirties išvadose nurodyta, kad žmogus mirė nuo infarkto. 

„Mirties išvadose buvo parašyta, kad mano vyras mirė nuo širdies infarkto. Tai vadinasi, kad krūtinę skaudėjo ir temperatūra buvo nuo infarkto, ne koronaviruso. O kai greitoji atvažiavo pirmą kartą, kai vyras sunegalavo, tai sakė, kad jam plaučių uždegimas ir į priėmimą net negalim vežti. Tai žmogus pusę savaitės buvo su streikuojančia širdim, skaudėjo krūtinę ir ranką, ir niekam nekilo mintis tikrinti širdį“, – stebisi moteris.

Pradėtas vidaus tyrimas

Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro paklausus, kodėl sunegalavusiam vyrui nebuvo tirta širdis, PSPC vyresnioji skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Natalija Anisimavičienė laiške pateikė tokį komentarą:

„2020 m. kovo  mėn. 27 d. buvo kviesta greitoji medicinos pagalba Jūsų nurodytu adresu. Buvo įvertinta ligonio būklė, suteikta reikiama medicinos pagalba, duoti patarimai, kaip elgtis toliau. Visi duomenys yra užfiksuoti Greitosios medicinos pagalbos kvietimo kortelėje F-110/a ir yra konfidencialūs. Pradėtas vidaus tyrimas.“

Vilkaviškio PSPC taip pat klausėme, kodėl nuspręsta vyro nevežti į medicinos įstaigą, kokie simptomai yra priešinfarktiniai, kaip greitosios medikai elgiasi įtarus infarktą, taip pat, ar greitoji pagalba turi įrangą, skirtą atlikti kardiogramą, tačiau į šiuos klausimus Vilkaviškio PSPC neatsakė. 

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba naujienų portalui tv3.lt atsiųstame komentare rašo, kad net jei pacientui pasireiškia klinikiniai koronaviruso simptomai, tyrimu COVID-19 infekcijai nustatyti neturi būti apsiribojama.

REKLAMA

„Jeigu pacientui pasireiškia koronaviruso infekcijai būdingi simptomai ir jis atitinka tam tikrus kriterijus, tokiam pacientui pagalba teikiama pagal nustatytą algoritmą, t.y. pacientas greitosios medicinos pagalbos yra gabenamas į ligoninės priėmimo skyrių, kuriame įvertinama objektyvi sveikatos būklė ir atliekamas tyrimas dėl COVID-19 infekcijos. Be abejo, šis tyrimas neturi apsiriboti vien COVID-19 infekcija, turi būti vertinamos ir kitos ūmios būklės ir teikiama reikalinga būtinoji pagalba. Planinė ambulatorinė pagalba šiuo metu nėra teikiama, šeimos gydytojai iš esmės paslaugas teikia nuotoliniu būdu, konsultuodami telefonu ar išrašydami e-receptus“, – atsakyme rašo Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI

REKLAMA

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

Taigi
2020-04-09 12:17:38
Su ta koronke gavosi psichozė juk žmonės turi ir kitų ligų juk visa laiką žmonės kažkuo skundėsi ir sirgo kodėl dabar į tai net neziurima
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
M. - W. 2020-04-20 15:31:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne duok, dieve, dabar susirgti. Pagalbos jokios, o jei ir suteiks, tai priedams dar ir coroną prikabins... Padėtis be išeities...   ATSAKYTI
bosas 2020-04-12 00:50:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
visada sirgo ir plauciu ligom ispustas pasaulio burbulas zmones mulkina o savo daro grazinas akcijas ir taip toliau patys saukia kad testai neteisingi o virusa randa pas kiekviena nesvarbu pries mirty ar po mirties mirtis korona ir viskas juk jokios atsakomybes paziurekit ka pasaulis rodo ligonines tuscios o ka rodo pati valstybe kas kita saukia kad europa uzsidarius is prancuzijos y vokietija lek da lek gal pastabdys temperatura patikrint ir viskas o cia uzdare kaip kalinius ir meluoja ir meluos tol kol paskolas is europos nepraplaus y kisenes o po to mes ir atiduosim tas skolas o valdzia dar keleta vilu pasistatys nusibodo tas melas kiek berinktum juos vagys ir melagiai
   ATSAKYTI
To bosas 2020-04-20 14:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Koks tu čia sušvilptas bosas?? Šmeižikas, ne kitaip. Nes be jokių įrodymų ir faktų puoli tuos, kurie ypatingai dirba pasiaukojamai ir profesionaliai, gelbėdami žmones. Kad jie kuo mažiau užsikrėstų ir susirgtų. Dėl to ir būtina nekontaktuoti gyvai, sėdėti karantine. Nepatinka, tai ir važiuok kur rasi tą laisvę. Prasikrapštyk akis, o ne putokis. Gal tada palyginsi su kitom šalim, kad mūsų padėtis viruso situacijoj dar labai gera ir gerai suvaldyta.  
Alex 2020-04-10 15:13:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir tokiu atveju bus labai daug   ATSAKYTI
Marytė 2020-04-10 12:08:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl sakot kad tik lietuvoj negydo kitų ligų, dabar niekur jų negydo vien tik koronovirusą, italijoje, ispanijoje skelbia kad namuose bus išmirusių beveik toks skaičius kaip ligoninėse, nes daktarai negydo žmonių nuo kitų ligų, uždarė ir laukia kada numirs ir padidės skaičius nuo šio viruso   ATSAKYTI
Oj 2020-04-10 08:53:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baisu, net skaityti o kai tokia situacija nutinka isivaizduoju jog dar baisiau, nes nesulauksi is mediku reikiamos pagalbos. Neveltui esame visi nevilty. Ar danti skauda, ar zmogui infarktas, palikti likimo valiai.Taip neturetu, buti civilizuotoj saly.
Nes dabar žmones bijo sirgt, tyliai kenčia namuose, nes visvien nesulauks pagalbos is mediku kitom ligom besikreipiant,sergant.
Tai yra baisu!!!
Norėčiau suzinoti kam tai naudinga?    ATSAKYTI
Veronika 2020-04-10 08:05:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar daktarai pirmiausia ziuri, kiek gales pasipelnyt is paciento ir pagal tai nustato, ar verta gilintis i ligos nustatyma ir tolesni gydyma. Patyrem tai savo kailiu. Vyras del blogos savijautos nuejo pas seimos gydytoja, tai ji del visu problemu patare suvalgyt lasiniu gabaliuka kasdien ir viskas bus gerai. O kad pas zmogu susiaurejusios kraujagysles, aukstas kraujospudis, sanariai skaudantys ir dar visa puokste problemu, tai paties paciento reikalas   ATSAKYTI
Kęstas 2020-04-09 22:13:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia tikriausiai tas atvejis,kad galės karantino metu nebaudžiami,nusikratyti pagyvenusių,bei silpnos sveikatos žmonių,kitaip tariant,nemokiu.   ATSAKYTI
Virgis 2020-04-09 21:57:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuo kitu ligu numirs daugiau zmoniu nei nuo coronos. Tyrimu nedaro,i ligonine nepapulsi. Kazkokia nesveika psihoze uzvalde pasauli.   ATSAKYTI
Olga 2020-04-09 20:36:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir kodėl medikai užsikrečia ir dar kitus užkrečia? Kas kaltas? Kodėl ministras seka eilines pasakėles? O turėtų rimtai pasižiūrėti į savo kolegas.   ATSAKYTI
Xxx 2020-04-09 20:26:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va apie ką aš ir kalbu kad vyksta atranka, senukai ir ligoti palikti mirčiai. Niekas jų nežiūrės. Gal dabar jau patikėsite, toliau išgirsite dar daugiau, beto bus pradėta drausti pranešinėti apie paprastas mirtis, bus nurašoma ant koronos, nes ir dabar taip vyksta. O su bomžas bus dar blogiau. Bus mėsinėjami.    ATSAKYTI
Teresa 2020-04-09 19:46:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lygoninės tuščios, laukiama pacientu susirgusiu koronavirusu..kas vyksta - nesupranyama!?   ATSAKYTI
Dalia 2020-04-09 19:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Juk tokia stipri medicina buvo Lietuvoj, gyde tikrai gerai-ne vien paracetamoliu kaip Anglijoj. O dabar tik Korona liko, visa kita nustumta toli i sona. Kas bus toliau? Darosi labai baisu, kad musu medicina nebepateisins saves..   ATSAKYTI
A.V 2020-04-09 19:11:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užuojauta tai moteriškai bet cia ne viena dar bus tokia mietus bus yra zmoniu kuriu nesikreipia pasakė nuo viruso ir tebūnie nuo viruso    ATSAKYTI
X 2020-04-09 17:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tokių varijantų bus daugiau. Medikai pasimetę, sunku nustatyti teisingas diagnozes siaučiant korono virusui.    ATSAKYTI
Marytė 2020-04-09 17:34:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liūdna, kad dabar gydo tik korona virusą. Kitų ligų kaip ir neliko. Ir aš labai dėl to pergyvenu. Nes pati turiu aukštą kraujospūdį, neužsidarantį širdies vožtuvą, astmą ir pilną tulžies pūslę akmenų. Neduok dieve kokio priepuolio ir amen.    ATSAKYTI
Rasa 2020-04-09 17:13:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=983367635391410&id=100011545487008   ATSAKYTI
Gintaras 2020-04-09 17:11:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei medikai nesugeba infarkto požymių įžvelgti, tai tokie ir medikai. Yra tokių, kurie net suriša pamanę, kad psichiškai nesveikas, o nepažiūri, kad nusišneka dėl temperatūros kuri virš 40 laipsnių... Taip, tokių medikų yra nemažai.   ATSAKYTI
A.V 2020-04-09 19:12:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Medikai pas mus Lietuvoje nu galima sakyti Vilniuje Kaune Klaipėdoje o tose mažosiose miestose miesteliuose veterinarai geriau gydo gyvūnus  
Nu va 2020-04-09 16:05:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sirgsi korona- mirsi, nesirgsi korona - vis tiek mirsi.   ATSAKYTI
Jooo 2020-04-09 16:02:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gražiai čia pasiteisino- suteikta reikiama pagalba, duoti patarimai....
Nieko sau reikiamą pagalba! Žmogus mirė, o biurokratai .....
P   ATSAKYTI
Lina 2020-04-09 15:37:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar žmonėms , turinčių sveikatos problemų , laukia sunkūs laikai . Tavo sveikata tavo ir bėdos , jei tave kamuoja skausmas , bet dar nemiršti niekas į tai rimtai nežiūri , nepadarys tau net echoskopo . Baisu kad užsitesus karantinui bus daug onkologinių ligonių , o po ištyrimų ir vėl sakys
Tai kur jūs buvot anksčiau ? Labai gaila , kad dabar tokia situacija .   ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Gitanas Nausėda (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Mindaugo Striauko atleidimo iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus ...
Siūloma panaikinti sienų kontrolę su Latvija (nuotr. stop kadras)
Vidaus reikalų ministerija pirmadienį Vyriausybei pateikė siūlymą nuo birželio 1 dienos panaikinti sienų kontrolę su Latvija.  „Stabilizuojantis pandemijos situacijai ...
Darbas (nuotr. stop kadras)
Karantino akivaizdoje Prezidentūroje verslininkai raštiškai pasižadėjo Lietuvos gyventojams nemažinti darbuotojų atlyginimų. Tiesa, su viena sąlyga. Verslininkai žada laikytis ...
Mokykla (nuotr. stop kadras)
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos raginimas bent porai savaičių sugrąžinti moksleivius į mokyklų suolus virto fiasko. Šiandien duris pradinukams atvėrė vos 10 procentų ...
Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)
Lietuvai pamažu išsivaduojant iš koronaviruso gniaužtų, svarstoma, kaip pasikeis tautiečių gyvenimas ateityje bei kokių iššūkių dar galime tikėtis. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų