Šeštadienio rytą prezidentas Gitanas Nausėda sukritikavo naktinį Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimą dėl mobiliųjų punktų. Prezidentas pažymėjo, kad SAM sprendimas laikinai apriboti mobiliųjų punktų darbo laiką pasirodė naktį, o taip komunikuoti negalima. Pasak prezidento, tai kelia bereikalingą įtampą.

Gitanas Nausėda (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Gitanas Nausėda (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Vėlai penktadienį vakare pasirašytame Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos sprendime teigiama, kad nuo sekmadienio Lietuvos savivaldybių administracijos turi užtikrinti, jog mieste veiktų „ne daugiau nei vienas mobilus punktas“ ir ėminius dėl koronaviruso jis rinktų „ne ilgiau nei 6 valandas per dieną“.

„Pats sprendimas nėra mažinti testavimo skaičių. Bet kokiu metu jis pasirodė, praktiškai vos ne naktį. Taip komunikuoti negalima. Tai kelia visiškai bereikalingą įtampą lygioje vietoje.

Dar kartą tenka apgailestauti, kad komunikavimas vis dar tobulintinas ir komunikavimas sukelia aistras ten, kur to visiškai neturėtų būti.

Mes einame teisingu keliu, mes didiname testavimo skaičių, mes turime apsirūpinę pakankamai testų. Mes įvedinėjame naujus laboratorijų pajėgumus apdoroti testavimo vienetams. Bet kol kas tai yra procesas. Ir sakyti, kad pasiekėme didžiausią pajėgumą šiuo metu, deja, negalime.

REKLAMA

Turbūt palinkėjimas Sveikatos apsaugos ministerijai, be tų savo rutininių darbų, tikrai skirti dėmesį komunikavimui, nes komunikavimas šiandieninėje visuomenėje taip pat yra be galo svarbus dalykas“, – sakė prezidentas G. Nausėda.

Nausėda atsakė į skambutį karštosios koronaviruso linijos

Prezidentas G. Nausėda šeštadienį lankėsi Kauno greitosios medicinos pagalbos stotyje, kurioje veikia karštosios koronaviruso linijos 1808 skambučių centras.

Prezidentas turėjo galimybę dalyvauti skambučio priėmime ir konsultavo vieną šiaulietę.

„Atsakiau į vieną skambutį. Tai buvo šiaulietė. Tikiuosi, atsakiau kvalifikuotai, nes šalia sėdėjo konsultantas. Labai stengiausi ir šiek tiek jaudinausi. Kadangi tą klausimą neblogai žinojau, manau, kad atsakiau gerai.

Moteris susidūrė su problema, kad ketvirta diena kai dar nėra testo atsakymo. Taip, tai kritinis laikotarpis ir tas atsakymas turėtų atsirasti artimiausiomis dienomis. Jeigu jis vis dėlto dėl šio metu gerai žinomų priežasčių, laboratorijų užsikimšimo nebūtų padarytas laiku, tai be abejo tektų registruotis iš naujo“, – teigė prezidentas.

Pasak G. Nausėdos, jis išgirdo, kad šiaulietės būklė neblogėja, tačiau ir negerėja per tas laukimo dienas: „Blogėjimo galbūt ir nėra, bet simptomai bendrais bruožais panašūs į tuos susirgimo simptomus.“

Prezidentas pabrėžė, kad testavimo skaičius Lietuvoje nemažėja.

„Labai neteisinga sakyti, kad mūsų testavimo pajėgumai nukarpyti pastarosiomis dienomis. Jokiu būdu ne. Mes didiname testavimo skaičių, bet laboratorijų pajėgumai nedidėja tokiu greičiu, kaip mes norėtume. Laboratorijų pajėgumai turėtų didėti ir pasiekti 5 tūkst. per parą. Tačiau tai ne šiandienos realybė. Tai bus galima padaryti artimiausioje ateityje“, – sakė prezidentas G. Nausėda.

REKLAMA

Šimašius taip pat negailėjo kritikos Verygai

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriuo kritikuoja sveikatos apsaugos ministro ir ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimą sumažinti koronaviruso tyrimų pajėgumus. Vidurnaktį paaiškinimą pateikė ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Anot mero, Vilniaus miesto savivaldybei buvo liepta uždaryti du iš trijų mobilių testavimo punktų ir taip pajėgumus sumažinti daugiau nei 10 kartų.

„Padėtis tiek smarkiai gerėja, kad mums liepė uždaryti du iš trijų mobilių punktų, o vieno likusio punkto darbo laiką sutrumpinti tik iki 6 valandų, t.y., iki 36 mėginių per dieną“, – rašo R. Šimašius.

Teigiama, kad Vilniuje buvo planuota padvigubinti pajėgumus, tačiau po pastarųjų A. Verygos sprendimų juos teks ir sumažinti.

Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu Vilniuje perpus trumpinamas mobiliųjų patikros punktų darbo laikas, pranešė Vilniaus savivaldybė.

Tuo metu Kauno savivaldybė penktadienį pranešė atidaranti trečiąją liniją savo koronaviruso patikros punkte ir žada, kad nuo šeštadienio vietoj dabartinių 180 bus atliekama beveik 400 ėminių per dieną.

Pasak Vilniaus savivaldybės, SAM nurodė trumpinti trijų sostinėje veikiančių mobilių patikros punktų dėl COVID-19 darbo laiką perpus – vietoje 12 valandų dirbti tik 6 valandas.

„Tokiu būdu Vilniuje mobiliuose punktuose atliekamų testų kiekis mažės dvigubai – nuo iki šiol galimų 450 – iki maždaug 220“, – teigiama pranešime.

REKLAMA

Pasak sostinės savivaldybės, ministerija pranešė, kad problema kyla dėl laboratorijų pajėgumo trūkumo. 

Sveikatos apsaugos ministerija pateikė paaiškinimą

Siekiant subalansuoti paimtųjų ėminių ir atliktų tyrimų kiekius, dviem dienoms – balandžio 5–6 dienomis – trumpinamas mobilių punktų darbo laikas. Dėl tos pačios priežasties minėtomis dienomis didžiuosiuose miestuose veiks tik po vieną mobilų punktą. Pasieniuose dirbančių mobilių komandų darbas nesikeis – imti mėginių jie vyks kada reikia, ir kiek reikia, rašoma pranešime.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad siekdama ištirti kuo daugiau žmonių dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), sukūrė platų mobilių punktų tinklą. Tačiau laboratorijų pajėgumų didinimas tiesiogiai ir beveik vien tik susijęs su technologijomis, o jas prognozuoti yra gerokai sudėtingiau nei suburti žmones veiklai naujame mobiliame punkte. Dėl šios priežasties vis dar išlieka tyrimo laukiančių ėminių „perviršis“, t. y. ėminių buvo paimta daugiau, nei tuo metu laboratorijos galėjo jų ištirti. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kiek anksčiau penktadienį pranešė, kad kai kurių mobiliųjų patikros punktų darbas dėl susikaupusių neištirtų mėginių bus ribojamas. Nors laboratorijos tyrimų apimtis padidino iki 2,8 tūkst. per parą, išaugus ir ėminių skaičiui, neištirtų mėginių padaugėjo maždaug tūkstančiu – iki 3,2 tūkstančio. O juk ir ėminių galiojimo laikas ribotas.

Šias dvi dienas gyventojai, nerimaujantys dėl savijautos ir pajutę viršutinių kvėpavimo takų peršalimo simptomus, raginami kreiptis į savo šeimos gydytoją. Atkreipiame dėmesį, kad didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune – veiklą pradėjo karščiavimo klinikos.

REKLAMA

Numatoma, kad nuo antradienio visi mobilūs punktai sėkmingai tęs darbą. Taip pat tikime, kad laboratorijose dirba profesionalūs žmonės, kurie parengs laboratorijų įrangą didesnės apimties darbui.

Arunas
2020-04-04 10:21:42
Nausėda vienoje valtyje su konservatoriais ir liberastas, tad jam ir nenormalu. Visur kitur pasaulyje kova su covid19 vyksta 24/7, o čia matai miegoti neleidžia kažkam...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2020-04-06 11:17:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga uždarineja tikrinimo punktus o prezidentas pramogauja atsilirpinedamas i skambucius karstojoj linijoj. Ir zmones visi patenkinti....tyli...   ATSAKYTI
Vytautas 2020-04-05 15:25:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbiamas LR Prezidente,periimkite koronos viruso valdyma,o ne kitikuokite,manau būtu geriausia   ATSAKYTI
Antanas 2020-04-04 20:54:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Verygai turbut klimaksas kad nakti pasirasineja naujoves.   ATSAKYTI
Antanas 2020-04-04 20:54:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Verygai turbut klimaksas kad nakti pasirasineja naujoves.   ATSAKYTI
Tomas 2020-04-04 19:55:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas Prezidente Nauseda, Lietuvoje viskas galima, jus patys keliat panika zmonems ir nepasitikejima, ryte viebas istatymas nakty kitas, jus patys panikoje ir nezinot ka daryti, kaip suvaldyti zmones, kad nekiltu panika, bet patys panikuojat, negalit priimti sprendimu lietuvos giventoju naudai, ir kaip juos apsaugoti, tiesiog snekat neapgalvoje, pagarba Grybauskaitei, ji jau butu viska sutvarkiusi ir ivedusi tvarka, o jus susimyze blaskotes is vjeno kampo i kita, nes neturit sprendimu, nenuostabu, priprate zmonem meluoti, kol neistinka beda, o kai jau tai nutinka visi viens nuo kito nusimetinejat, jei atvirai esat visi apgailetini, ant verygos varot visi, okas nors jam padeda priimti sprendimus???? Vienas lauke ne karys, jus visi turit kovoti kaip viena komanda, o kas dabar vyksta? pinigu plovimas perkat skudurus ale apsaugos priemones, kurios neatitinka ES standartu, paskui verkiat kad daktarai uzsikrete neturit priemoniu, jus bukagalviai, turit visas galimybes jei butumet vieningi, o dabar esat zemoji grandis, kai uzsikisa klozetas darot viesaji pirkima kuris uz milijona ji atkims, tebunie kaip yra esme ir taip aiski ismirs puse lietuvos, bet tik ne seimunai ir prezidentai, nes ju virusas neima, jus taigi nelieciami. Apgailetina lietuvos valdzia vienas stengiasi o 10 priestarauja. Sekmes tvarkant korona virusa, juk uz 10 dienu jau viskas baigsis    ATSAKYTI
Oi 2020-04-04 19:26:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Toks toky sukritikavo tokius bukus kritikus reike pasiųsti pas psikiatra mano manymu jie vienas kito verti ,,,    ATSAKYTI
O tai 2020-04-04 19:04:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ooooooooo. Pasirodo lietuvoj ir prezidentas yra   ATSAKYTI
tomas 2020-04-04 20:52:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aha bent jau taip pavadintas, ale prezidentas, jam dar toli grazu iki vadovavimo, tesaugo ji dievas, Pone Nauseda jei galima taip jus pavadinti "pone" neturi egs tam vadovauti, esi tas kuris tik pinigus gauni uz savvo pozicija, o vis kita tau dzin, manau kad zmones supratingi ir kitais nerais galesi sedeti savo pirtyje ir linguoti savo draugelius, esi per silpnas vadovauti, atleisk uz isireiskima bet manau pats supranti kad toks esi  
Rinkejas 2020-04-04 18:12:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prezidentas tik kaip vilniaus sikasius, temoka tik sukritikuoti, o galet pasiulyti ka daryti, o ne islisti kaip "pilypas is kanapiu...."
Visas pasaulis dusta Italija Ispanija, Amerika .....
dar neblogai kapstosi LTvaldzia . Pakentetu, nekistu pagaliu kaip sikasius...Jei reiktu jam priimti sprendimus butu vapsce krahas, daug kritiku, bet nevienas nenoretu pakeist Verygos.

Oi toli , toli iki Grybauskaites, ta tai pasokdindavo seima(nors siejama su rusija ar t.t....), bet ji saunuole.
Geras zmogus neprofesija.
Antra karta uz ji nebalsuosiu.   ATSAKYTI
Tomas 2020-04-04 20:46:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As irgi nebalsuosiu, O D.Grybauskaitei pagarba!!!!!Galetu ir toliau vadovauti, per visa laika vienintele kuri tvarka dare, ir rupinosi o ponas Nauseda jei nubraukaim a Tai gausis Nuseda tai reiskias nuseda kai dulke ant palanges "if you dont have no nuts, you cant be a prezident"  
Katažina 2020-04-04 18:05:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negi jūs nežiūrite informacijos, kad plepate kažkokius niekus. Vakar viduryje dienos paskelbtas, o jums naktį. Sunku suprasti tokius samprotavimus ir kokiu tikslu jie skelbiami viešoje erdvėje.   ATSAKYTI
gedas 2020-04-04 15:36:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebudinkite prezidento- jis miega, o mes žmonės nemiegame ir galvojame ne tik kaip nesusirgti bet ir kaip šeimas išlaikyti reikės. Ačiū Vyriausybei kuri dirba nežiūrėdami darbo valandų, gal ir klysta bet kai nedirbama tai ir klaidų nedaroma. Belika padėkoti medikams, vyriausybei kuri nemiega, o dar ir policija ir kariškai dirba mums...   ATSAKYTI
xxL 2020-04-04 15:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei Prezidentas yra Tautos lyderis jis tai turetu bent parodyti. Deja bet Gitanas tuno visiskame seselyje ir nusisalines nuo Lietuvos zmoniu problemu. Nuvyle.    ATSAKYTI
Koks skirtumas 2020-04-04 15:09:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senai laikas buvo pakeist ta arkli vidury brastos   ATSAKYTI
Linksmai 2020-04-04 13:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Panašu kad sveikatos ministrą kankina nemiga, todėl ir kuria naujus įstatymus vėlai vakarais..   ATSAKYTI
nuliui 2020-04-04 13:12:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tauta zvengia is tokiu kaip tu o ne is prezidento   ATSAKYTI
taigi 2020-04-04 13:06:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gerai kad prezidentas reaguoja nes nezinia kas verygai sauna i galva ne viena karta jau paskelbia isakyma ir vel atsaukia gal prades mastyti   ATSAKYTI
r 2020-04-04 13:04:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu,nu veriga tu musu...pasake IG   ATSAKYTI
nuliau 2020-04-04 12:53:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
plonalupi,blyn tu ka nors sugebi?!Suda baik malti,Tauta jau zvengia...   ATSAKYTI
>>>Grazina 2020-04-04 12:20:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grazina, laikas žinoti, kad valstybės viešasis sektorius yra pagrindinis rinkėjas ir jis išsirenka sau tokią valdžią, kokią nurodo viešosios valdžios vadovai. Lietuvoje privatus sektorius egzistuoja tik tam, kad Lietuva būtų demokratinė respublika,kad lietuviškasis marksizmas turėtų demokratijos kvapą.   ATSAKYTI
>>>Grazina 2020-04-04 12:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Grazina, laikas žinoti, kad Lietuvos darbo liaudis, dirbanti privačiame sektoriuje, yra paversta baudžiauninkais, kurie privalo išlaikyti dirbančius viešame sektoriuje. Jie vadinasi biudžetiniais biurokratais - darbo žmonių administratoriais.   ATSAKYTI
2020-04-04 13:02:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ypač auklytės iš biudžetinių darželių yra biudžetinės biurokratės!Nenusišnekėk!!!  
Gr. Nefaitė-ak. 2020-04-04 12:11:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prezidentas kartais PERSISTENGIA kritikuodamas. TAIP TIKRAI NEDERA...
Ministras jau anksčiau, dieną, informavo, negi Jo ekselenc.patarėjai nepranešė laiku?..
Mes, gyventojai , BŪTENT DĖL MINISTRO VEIKSMŲ ĮTAMPOS NEJAUČIAM, nes VISKAS DAROMA RAMIAI IR PAAIŠKINAMA IŠ ANKSTO.Be to, KOKĮ SPAUDIMĄ iš visų JIS TURI ATLAIKYT.Prašom -- NEKAIŠIOKIT VIENI KITIEMS PAGALIŲ Į RATUS, juk mes, pedag., grrai žinon, kad "vaikas" be galvos lieka tarp kelių auklių. Pagarbiai - pedagogė Gražina   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda padėkomis apdovanojo 18 pavyzdingų tėvų iš visos Lietuvos, daugiausia tų, kurie užaugino būrius savų ir svetimų vaikų. Prezidentas ceremonijos ...
Lietuvos vandens telkiniai vis dar kenčia nuo šiukšlių: planuoja surinkti virš 50 tonų atliekų (nuotr. stop kadras)
Šalies vandens telkinių pakrantėse – vis dar apstu šiukšlių. Rytoj organizuojamos masinės talkos metu, vyksiančios net 50-yje šalies vietų, planuojama surinkti virš 50 tonų ...
Bulvės (nuotr. stop kadras)
Įprastai tokiu metu jau mėgavęsi šviežiomis lietuviškomis bulvėmis, šiemet jų mėgėjams dar teks palaukti. Turguje kol kas siūlomos įvežtinės arba pernykštės mūsiškės. ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės kelerius metus apskritai negavo papildomų lėšų pagal protokolinį Vyriausybės sprendimą, kuriuo ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kaip Lietuvos žmonės ir šalies ekonomika išgyveno koronaviruso pandemiją? Kada šalies ekonomika grįš į įprastas vėžes? Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų