Koronaviruso epidemijos plitimą Lietuvoje gali pavykti suvaldyti iki balandžio vidurio, prognozuoja Lietuvos mokslininkai. Numatoma, kad iki metų pabaigos gali užsikrėsti nuo 4 tūkst. iki 6 tūkst. Lietuvos gyventojų, priklausomai nuo to, pildysis realistiškas ar pesimistiškas viruso plitimo scenarijus. Taip pat prognozuojama, kad nuo viruso gali mirti nuo 208 iki 247 žmonių.

Koronavirusas (nuotr. scanpix)

Koronavirusas (nuotr. scanpix)

Vilniaus universiteto mokslininkai penktadienį Vyriausybėje pristatė prieš dvi savaites suformuotos matematikų ir informatikų darbo grupės rezultatą. Mokslininkai viruso plėtrą sugeba prognozuoti trumpuoju ir ilguoju periodu. Kaip sakė Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Račkauskas, trumpalaikės prognozės iki šiol buvo gana tikslios.

„Šios dienos prognozės rytdienai – šiandien mes turėjome tikslų skaičių 696, tai rytoj prognozė rodo, kad bus 762 užsikrėtusieji. Kol kas mums „šaudyti“ sekasi labai neblogai, nes paklaida būna 2–3 žmonių, tai, sakyčiau, kad šitas paprastas modelis yra jau gana nusistovėjęs“, – žurnalistams penktadienį Vyriausybėje kalbėjo A. Račkauskas.

REKLAMA

Tūkstančiai užsikrėtusiųjų

Tuo metu darbas su ilgalaikėmis prognozėmis buvo gana sudėtingas, sakė Vilniaus universiteto profesorius Remigijus Leipus, nes virusas visiškai naujas.

Virusas, kuris dabar yra nagrinėjamas ir modeliuojamas jo plitimas, yra naujas. Dėl to teko aiškintis visiškai nežinomus dalykus, pasinaudojant tais modeliais, kurie yra tinkami epidemijoms modeliuoti. Teko tuos modelius patobulinti, patikslinti ir pritaikyti šio viruso plitimui“, – kalbėjo R. Leipus.

Prognozuojant pagal vadinamąjį realųjį scenarijų, anot R. Leipaus, epidemijos suvaldymo galima tikėtis balandžio viduryje.

„Tai balandžio pradžia. Konkrečiai su šitais parametrais galima išskaičiuoti, kad tai dienos tarp balandžio 9 ir 12, kuomet turėtume sulaukti epidemijos suvaldymo“, – prognozavo R. Leipus.

Pagal realųjį scenarijų, iki metų pabaigos susirgs apie 4,5 tūkst. Lietuvos gyventojų, numato mokslininkai. Pesimistiniu scenarijumi sergančiųjų skaičius būtų beveik 6 tūkst. 

„Aišku, tos prognozės, kurios bus padarytos kitą savaitę, bus tikslesnės“, – pridūrė R. Leipus.

Pikas – netrukus

Anot A. Račkausko, pagal realistinį scenarijų Lietuvoje nuo koronaviruso mirtų 208 žmonės, pagal pesimistinį – 247. 

„Piko, apie kurį dažnai kalbama, apibrėžimai yra keli. Pirmas, kada epidemija pradeda būti suvaldyta, ir antras – didžiausias apkrovimas ligoninėse. Šitos dvi datos nesutampa. Kai kurie mokslininkai ne tik Lietuvoje, bet ir kitur teigia, kad [virusas] jau suvaldytas, vyksta sergančiųjų sumažėjimas. 

REKLAMA

Mūsų prognozėmis, tai turėtų būti kažkur kitos savaitės pabaigoje. Antrasis skaičius būtų apie gegužės pradžią, kada sergančiųjų skaičius bus didžiausias“, – sakė profesorius.

R. Leipus patikslino, kad šiuo atveju kalbama apie balandžio 10 ir 29 dienas.

Svarstys švelninti karantiną

Ministras spaudos konferencijoje sutiko, kad karantinas gali ilgainiui kelti tam tikrų psichologinių problemų, tad būtų galima svarstyti apie tam tikrų karantino sąlygų sušvelninimą.

„Tačiau tai turi būti susiję su labai objektyviais infekcijos suvaldymo kriterijais, situacija turi neblogėti, šalys turi būti tai nusistačiusios. Mes tą taip pat vertiname ir galvojame, kokiomis aplinkybėmis galėtume šiek tiek atlaisvinti izoliacijos ir karantino sąlygas, kad žmonės nesusidurtų su kažkokiomis sudėtingomis psichologinėmis pasekmėmis.

Kaip jau minėjau, tai, kad iš 100 atvejų nustatomas mažesnis užsikrėtusiųjų skaičius, yra geras ženklas, tai reiškia, kad situacija kol kas nesieskaluoja“, – kalbėjo A. Veryga.

Plitimo kreivė plokštėja

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį teigė, kad vertinant susirgimų koronavirusu dinamiką nustatomų atvejų skaičius yra mažėjantis, o praėjusią parą iš šimto atliktų tyrimų buvo nustatyta 1,6 teigiamo atvejo.

Pasak ministro, šiuo metu ligoninėse gydomi 124 koronavirusu sergantys pacientai, kai kurie jų – reanimacijoje.

Kiek anksčiau ministras yra sakęs, kad yra ženklų, jog viruso plitimo kreivė plokštėja, o tai galėtų reikšti, kad valdžios pritaikytos priemonės veikia. Ministras taip pat yra teigęs, kad, remiantis Vilniaus universiteto mokslininkų analizėmis, užsikrėtimo koronavirusu pikas šalyje turėtų būti pasiektas gegužės pradžioje. 

REKLAMA

Siekiant sulėtinti viruso plitimą, Lietuvoje nuo kovo 16 dienos įvestas karantinas. Jo metu uždarytos šalies sienos, neveikia darželiai, mokyklos, universitetai, daugelis parduotuvių, draudžiami žmonių susibūrimai.

Arunas
2020-04-05 00:06:44
Karantina praso verslininkai sumazint.va tada bus tukstanciai lavonu.tik grieztint karantina jai norim gyvi likti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2020-04-13 16:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O dėl patirto streso nuo visų gąsdinimų ir bauginimo dėl perdėtos reakcijos i ta "pandemija"pablogėjus sveikatai mirs koks 1000.    ATSAKYTI
Ana 2020-04-07 20:40:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar rizikingo amžiaus žmogus kai išsikvies greitaja, su savo ligomis kurių turi ne viena,pirmiausia bus daromas covid-19 testas,kol lauks ligonis su infarktu atsakymo tikrai numirs ir pasieksim mes tuos planuojamus 200 ir viršinsim.   ATSAKYTI
p 2020-04-07 00:13:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai kiek tada nuo gripo kasmet mirsta zmoniu ar kartais ne daugiau?   ATSAKYTI
Arunas 2020-04-05 00:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Karantina praso verslininkai sumazint.va tada bus tukstanciai lavonu.tik grieztint karantina jai norim gyvi likti.   ATSAKYTI
Nesamonė 2020-04-04 11:11:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šie skaičiai nėra realistiški, nes skaičiuoja nuo patvirtintų sergančiųjų skaičiaus. O iš tikrųjų sergančiųjų gal 3-4 kartus daugiau. Jei žmogus bando pasidaryti tyrimą ir jį dar atkalbinėja tie specialistai, kurie turi padėti ir kuo skubiau "sako simptomai nepanašūs į šį virusą", "Jums nereikia šio tyrimo" ir kad gautum leidimą tyrimui dar turi pusę lietuvos specialistų ir tarnybų apskambinti. Tai viskas aišku, kad šitaip užsikrės pusę Lietuvos. Sako kinai nuslepia tikruosius skaičius, o iš tikrųjų mūsų valdžia daro tą patį. Net tyrimų neleidžia pasidaryti žmogui, kad įsitikinti serga ar ne. Elementarus yra ir biržų atvejis, kai serga visa šeima, o specialistai vos leido pasidaryti žmonėms tyrimus dėl viruso   ATSAKYTI
As 2020-04-13 16:10:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi mes ta liga persirgsim jei dar nepersirgom-ir gyvensim toliau. O seni ligoti kaip mirė taip ir mirs, jei ne nuo senatvės tai nuo bet kurios kitos ligos sukeltų komplikacijų- jokia čia naujiena. Tik išpūstas burbulas kuriuo dabar politikieriai kaikūrie kelia savo reityngus neivygdę nė puse to ka buvo pažadėję prieš praeitus rinkimus.  
(Nebūtinas) 2020-04-04 07:22:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labas rytas   ATSAKYTI
Mo 2020-04-03 22:48:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
A kur si chebryye buvo kai kinijoj pradejo burtai darytis, negalejo biski paburt??   ATSAKYTI
nu 2020-04-03 20:34:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikit čia gasdint žmones ir kelt panikas,toks ispūdis kad visas dėmesys tik mirusiems,o gyvieji tai paliekami likimo valiai   ATSAKYTI
Mastantis 2020-04-03 20:33:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokia cia nesamone kaip galma paskaiciuoti kiek mirs zmoniu tai gal karstu imone dar viena atidaryti reiktu paklausa bus !!!   ATSAKYTI
Svaika 2020-04-03 19:35:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
19 suras,su infarktais ir karantinas baigsis   ATSAKYTI
Veltui_panika 2020-04-03 19:10:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kam tokia panika dėl 250 žmonių. Nuo šito viruso, kaip ir nuo kitų virusų ateityje dar mirs ne vienas (ne vienas jau mirė praeityje), bet dėl tokios betvarkės kokia dabar yra šalyje bus žmonių kurie mirs nuo kitų ligų, nes nėra kam jų gydyti (p.s. sirgau dvi savaites "paprastu" gripu su komplikacijomis, bet niekam nesi įdomus jei nesergi corona, o kiek serga rimtesnėm ligom), griaunama visa ekonomika, švietimo sistema. Mes visi mirtingi, nepakeičiamų nėra. Tačiau panikuoti, sėdėti užrakintiems namuose nėra geriausia išeitis.   ATSAKYTI
Morta 2020-04-03 18:07:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie daugiau nieko ir nesugeba , kaip tiktai spręsti kiek Lietuvos piliečių mirė. Daugiau jiems pinigų įkris į kišenę. Jiems visiems reikia gerai atsikosėjus spjauti į marmūzes   ATSAKYTI
Krisė 2020-04-03 18:45:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Morta begėdė  
Lina 2020-04-03 17:42:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ir vėl debilai su savo paskaičiavimais, aiškiaregiai mat. Rašyk berašti, kad nugalabyt tiek ruošiasi, bus teisingiau! Ar negali teisybę parašyt, kad tai ne koronavirusas, o didysis pasiruošimas čipizacijai- skaitmeniniam konclageriui ir jį sugalvojo Rotšildai su Rokfeleriais!!!!! Feikas tas virusas, yra kita statistika- IŠ 20 MIRČIŲ PRIEŽASČIŲ, KORONAVIRUSAS 17 VIETOJ!!! Idijotas esi, jei manai, kad močiutės nesinaudoja internetu ir nežino, kur kokia info jieškot!!   ATSAKYTI
Veronika 2020-04-03 18:33:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šaunuolė ir aš tuom domėjausi ir pilnai su jumis sutinku....   
Pzd 2020-04-03 17:16:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Norisi sjauti snukin tiems mokslininkams kurie jau mus laidoja. Ir žurnalistui kuris rašo tokius absurdus. Aiškeregiai neda...ti.   ATSAKYTI
Janis 2020-04-03 17:02:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žmonės net kiaulės po 200 kg motinines ieško pirktis savo prasimaitinimui, nes maisto tikrai gali trukti, žiūrėkime kas kitose valstybėse dedasi, ką čia šnekant, savo galvom dirbkite, ne į kitur zvalgykites, jug mūsų tiek nedaug, bet....    ATSAKYTI
Verona 2020-04-03 18:35:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Italai draugiški mačiau per TV dalinasi maistu per balkonus su sniurais nuleidžia maistą kas neturi iš kaiminu valgit ateina pasiima.
Ko tikrai Lietuvoj šito nebus, nes čia labai daug abzoru  
Arunas 2020-04-03 16:58:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O del sugriautų verslų ir šeimų nusižudys kokie 2000. Pamatysite   ATSAKYTI
Gėda 2020-04-03 17:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei verslas per 1 mėn sugriuvo, tai ne verslas...  
Valiio 2020-04-03 16:57:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Karantinas, iki 2020 05 01, kaip minimum!   ATSAKYTI
Jole 2020-04-03 16:57:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul ne mirtis skaiciuoja o vaistus išradinėja   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-04-03 17:36:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau išrasti-čipizacija visuotinė.  
xxL 2020-04-03 16:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dievas is zmoniu planu smagiai juokiasi. Kaip gali planuoti pergale kai neturi jokiu priemoniu pergalei pasiekti?    ATSAKYTI
Zjb 2020-04-03 16:53:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užtai pensijas nereikės mokėti šitų debilu svajonė    ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Kelių direkcija pristatė pasiekiamus ir ateities planus Fotodiena/Arnas Strumila
Seimui baigiant svarstyti Vyriausybės inicijuojamas pataisas dėl Automobilių kelių direkcijos pertvarkos iš biudžetinės įstaigos į valstybės įmonę, o vėliau – į akcinę ...
Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)
Daug nerimo ir kritikos gydytojų bendruomenėje sukėlęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas dėl rekomendacijos keliose įstaigose dirbantiems medikams ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Baltijos šalyse iki sekmadienio iš viso patvirtinta 4493 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys. Lietuva: patvirtinti ...
Aly­taus ko­le­gi­jos di­rek­to­rė D. Remeikienė at­leis­ta iš pa­rei­gų, bet lai­ki­nai jai va­do­vauja (tv3.lt fotomontažas)
Po teismų maratono ir beveik metus trukusio nedarbingumo gegužės pirmomis dienomis į darbą grįžusi Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė buvo atleista iš pareigų, nes ...
Sovietinė medicina (nuotr. Wikipedia)
Prievarta gydomi alkoholikai, psichiatrinėse kenčiantys demokratijos mylėtojai ar venerinių ligų ligoninėje užstrigę hipiai sovietmečiu niekam nekėlė nuostabos. Gydyti per ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų