Rezonansinėje jaunos plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje penktadienį Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis. 

Pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas šioje byloje buvo kaltinami, kad siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinti neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Strazdauskaitės žudikai vėl teisme: netrukus išgirs, kas jų laukia

Kartu buvo teisiami ir bendrininkais pripažinti Algimantas Stankevičius ir Tomas Zagurskas. Visi posėdžiai vyko už uždarų durų. Dėl koronaviruso paskelbimas taip pat surengtas neįprastai. Kaltinamieji ir kitos suinteresuotos pusės paskelbimą išklausė telekonferencijos būdu.

Teismas, įvertinęs kaltinamųjų ir liudytojų parodymus, apžiūrų protokoluose užfiksuotus duomenis, specialistų išvadas, kitus teisiamajame posėdyje ištirtus įrodymus, padarė neginčijamą išvadą, kad visi kaltinamiesiems prokuratūros inkriminuoti nusikaltimai pasitvirtino.

Pusbroliai nuteisti už tai, kad veikdami organizuotai, kankindami ir itin žiauriai, dėl savanaudiškų paskatų, siekdami nuslėpti kitus nusikaltimus, nužudė merginą.

REKLAMA

Kaltinamieji A. Stankevičius ir T. Zagurskas nuteisti už tai, kad, veikdami organizuotoje grupėje, dalyvavo apiplėšime ir pagrobė didelės vertės turtą.

Skirdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, atsakomybę sunkinančias ir lengvinančias aplinkybes, kaltininkų asmenybes, teistumus, padarytų nusikalstamų veikų motyvus ir tikslus, nusikalstama veika padarytą žalą.

Teismas nustatė, kad trys pusbroliai kryptingai naikino įkalčius, teisme pakeitė ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, neatgailavo. Nors jie visi trys veikė aktyviai, tačiau teismas nustatė, kad darydamas labai sunkų nusikaltimą asmens gyvybei, kuris sukėlė nepataisomas pasekmes, būtent L. Bieliauskas elgėsi itin žiauriai.

Teismas, subendrinęs bausmes, L. Bieliauskui paskyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę, kurią jis turės atlikti kalėjime, ir pripažino jį pavojingu recidyvistu. K. Bieliauskui teismas paskyrė subendrintą 17 metų laisvės atėmimo bausmę, o M. Bieliauskui – 16 metų laisvės atėmimo bausmę, kurias jie turės atlikti pataisos namuose.

A. Stankevičiui teismas paskyrė subendrintą 2 metų 2 mėnesių, o T. Zagurskui – 2 metų laisvės atėmimo bausmes, kurias jie turės atlikti pataisos namuose.

Teismas tenkino visų nukentėjusiųjų ieškinius ir nusprendė baudžiamojoje byloje nuteistiesiems taikomą laikiną nuosavybės teisių apribojimą taikyti iki visiško civilinių ieškinių išieškojimo.

Teismas nužudytosios tėvams iš trijų pusbrolių solidariai priteisė 4 510 eurų turtinei žalai atlyginti ir po 30 tūkst. eurų kiekvienam neturtinei žalai atlyginti, nužudytosios seseriai ir sužadėtiniui 15 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

REKLAMA

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

Baigiamosios kalbos

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad prieš tai vasario mėnesį vykusiame posėdyje baigiamuosius žodžius tarė už nužudymą teisiami pusbroliai. K. Bieliausko advokatas Raimundas Gargasas trumpai apžvelgė tos dienos situaciją teisme.

„Karolis kalbėjo pirmas, jis atsiprašė mergaitės tėvų. Jis dar kartą pakartojo, kad mergaitė neturėjo žūti. Jis teigė, kad jaučia kaltę, jog neišsaugojo jos gyvybės. Taip pat jis paprašė, kad būtų nuteistas už tai, ką padarė, o ne už tai, ko nepadarė. Jis pakartojo, kad privalėjo išsaugoti jos gyvybę. Jo balsas trūkčiojo“, – pasakojo R. Gargasas.

Anot advokato, tik Leonas išlemeno, kad neturi ką pasakyti: „Proceso metu nebeliko abejonių, kad būtent Leonas užmušė ją su kastuvu. Tas įrodyta 100 proc. ir niekam dėl to nekyla abejonių.“

M. Bieliausko advokatas Valteris Alekna pridūrė, kad jo klientas per posėdį visų labai atsiprašė: „Nei nukentėjusiųjų, nei jų atstovo nebuvo, bet Mantas atsiprašė visų proceso šalių, kad visa tai nutiko. Jis atsiprašė, kad tiek ilgai viskas užtruko. Jis atsiprašė prokurorų, policininkų.

Tuo pačiu pritarė Karolio išsakytai pozicijai, kad tai nebuvo organizuota grupė, nes jis jau nuo mažens bendravo. Jis nesuvokė, kaip tai (nužudymas – aut. past.) galėjo įvykti. Jis supranta, kad tai yra sunkus nusikaltimas. Jautėsi per jo kalbą, kad žmogus labai išgyvena dėl to, kas nutiko.“

REKLAMA

Siūlė iki gyvos galvos

Dar anksčiau vykusiame posėdyje prokuroras bei kiti proceso dalyviai pasisakė dėl bausmių. Visus tris pusbrolius Bieliauskus prokurorai siūlė įkalinti iki gyvos galvos.

Dar dviem bendrininkams pasiūlytos švelnesnės bausmės. Algimantui Stankevičiui – 4 metų ir 3 mėnesių, o Tomui Zagurskui – 4 metų bausmės. Šią informaciją patvirtino bylai vadovaujantis prokuroras Gintas Ivanauskas, kuris dar kartą pabrėžė, jog griežtos bausmės siūlomos dėl itin ciniško ir žiauraus nusikaltimo.

„Teismo paprašėme pripažinti Karolį Bieliauską, Leoną Bieliauską ir Mantą Bieliauską kaltais dėl dviejų plėšimų 2016 ir 2017 metų, dėl turto sunaikinimo, dėl neteisėto laisvės atėmimo, taip pat pripažinti kaltais dėl kvalifikuoto nužudymo ir skirti galutines subendrintas bausmes – laisvės atėmimus iki gyvos galvos“, – tuomet kalbėjo prokuroras.

„Atsižvelgiant į paties nusikaltimo ciniškumą, žiaurumą, į tai, kokį sukėlė pavojų visai visuomenei tas nusikaltimas, jau nešnekant apie tai, kokius išgyvenimus turėjo patirti artimieji“, – griežtos bausmės argumentus vardijo G. Ivanauskas.

L. Bieliauską, atsižvelgus į jo ankstesnius teistumus, siūloma pripažinti pavojingu recidyvistu. Prokurorai taip pat prašo pilnai tenkinti nužudytos merginos artimųjų civilinius ieškinius.

Prabilo apie klaidas

Anksčiau K. Bieliausko advokatas Raimundas Gargasas tv3.lt teigė, jog ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai padarė daug grubių klaidų, kurios tiesiog bado akis.

R. Gargasas sakė, kad tokių kraupių klaidų jam neseniai neteko matyti: „Nužudymo bylose, kad vyktų kriminalistai su įtariamuoju be advokato į nusikaltimo vietą... Nesuvokiama! Praktikoje yra buvęs atvejis, kai dėl advokato nedalyvavimo tam tikram procese buvo pakeisti parodymai teisme ir žudikas buvo išteisintas.

REKLAMA

O čia – advokato nėra, nieko nefilmuoja. Parodymų patikrinimo protokolą surašo po kelių dienų. Įtariamasis vėliau teigia, kad nesąmonės tame protokole surašytos. Tos klaidos, kurios dabar išryškėjo, krenta į akis beprotiškai. Juodu ant balto įstatyme parašyta, kad gynėjo dalyvavimas yra privalomas. Nori to ar nenori. O dabar turime klausimą, kuo tikėti – pareigūnais ar kaltinamuoju?“

Bet išklausius kitą pusę, paaiškėjo, kad situacija nėra tokia dramatiška, kaip galėjo pasirodyti. I. Strazdauskaitės artimuosius atstovaujantis advokatas Marius Liatukas sutiko pakomentuoti viešus teiginius dėl esą nekokybiškai atlikto ikiteisminio tyrimo.

Paklaustas dėl ikiteisminio tyrimo metu padarytų pareigūnų klaidų, M. Liatukas teigė, kad jokių rimtų klaidų jis nemato:

„Manau, kad ikiteisminis tyrimas vyko ypatingai profesionaliai. Buvo sutelktos gausios aukštos kvalifikacijos pajėgos. Visuomenės dėmesys šiam įvykiui suponavo ypatingai kokybišką priėjimą prie šio tyrimo. Net daugiau neturiu, ko komentuoti. Šiuo metu negaliu patvirtinti kitos pusės reiškiamų aplinkybių. Bet, kiek esu susipažinęs su byla, tai jokių klaidų nematau.“

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaltinamųjų Strazdauskaitės nužudymu teismas

Bet kuriuo atveju, anot M. Liatuko, teismas neabejotinai įvertins visas tas aplinkybes ir galimai iš to kylančias abejones: „Jei tas bus konstatuota, į tai bus atsižvelgta. Teisėjų komanda yra ypatingai stipri. Jei tokie faktai bus nustatyti, bus viskas patikrinta. Visi duomenys, kurie surinkti ikiteisminio tyrimo metu, įrodymais tampa ir jais remtis galima tik tada, kai juos įstatymų numatyta tvarka įvertina teismas.

REKLAMA

Jei teismas įvertintų, kad kažkas buvo padaryta pažeidžiant asmens teises, tai gali to įrodymo nepriimti. Esu įsitikinęs, kad šioje byloje yra daugiau negu vienas kaltę patvirtinantis įrodymas. Tarkime, jei turime 10 argumentų ir vienas iš jų teismo neįtikina, tai vis tiek 9 lieka. Pasikartosiu, nematau prielaidų, kad netinkamai kažkas būtų padaryta. Jei kiti advokatai mato, jų valia, jie turi teisę tai įrodinėti.“

(96 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teisme – I. Strazdauskaitės žudikai

Užmušė kastuvu

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad I. Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai pradingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas užkastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu. Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas taip pat kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. 

Be to, pusbroliams Bieliauskams bei T. Zagurskui pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.

Kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Artūras Urbelis anksčiau yra sakęs, kad kaltinamieji neneigia dalyvavę nusikaltime, tačiau jų parodymai apie atliktą vaidmenį kinta.

CCCP
2020-04-03 10:19:04
Suni uzmusi gauni daugiau nei zmogu,tokeim erelem turetu but susaudymas o ta kas ten sklaides su kastuvu paty su juo uzmust.gaila ka nera mirtes bausmes.daba reiks tokes atmatas mokesciu moketojam islaikyt
Atsakyti
(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Strazdauskaitės žudikai vėl teisme: netrukus išgirs, kas jų laukia
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Matot ? 2020-04-03 12:19:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
koks yra pavojingas iškrypimas ? Sveiki normalūs vyrai negalėtų nužudyti simpatiškos jaunos merginos . Tokius reikia gydyti priverstinai   ATSAKYTI
Jonas 2020-04-03 11:28:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neturtinės žalos atlyginimas kelia juoką teismas vadovaujasi 20 metų senumo praktika draudimo išmokos siekia 1'5 milijono teismai atsilieka todėl ir toks teismų autoritetas ir iš reikia kaltinti aukščiausiąjį teismą su tokia atgyvenusia praktika gėda daugiau nieko negali ir pridurti!!
   ATSAKYTI
MARCUS72 2020-04-03 11:25:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jau baigesi cirkas sitiek laiko vilkino pinigu sukiso nemazai tai gavo iki gyvos galvos o yra pavyzdziu kur atima gyvybes zmonems ir gauna iki 20 metu vat tai ystatymai skiriasi lietuvoj nuolaidu kuponus dalina kai kuriems   ATSAKYTI
tikrai 2020-04-03 10:58:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nesamone kazkokia visi nusipelne iki gyvos galvos ypac tas karolis jo isakymu viskas ir ivyko na bet lietuva stebuklu krastas tikekimes kad nei vienas ju nematys laisves isdves kalejime nuo koronos ar dar ko nors   ATSAKYTI
Lemon 2020-04-03 11:03:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus greiciau isdvesit .nekask kitam duobes nes greitai pats padvesi labai greit susirgsi labai gretu laiku ir padvesi   ATSAKYTI
Lemon 2020-04-03 11:09:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jus greiciau pastipsit nekask kitam duobes tu labai greitu laiku pastipsi susirgsi   ATSAKYTI
Juozas 2020-04-03 10:52:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila kad parazitus dar išlaikyt reikės už mokesčių mokėtojų pinigus kap anksčiau būt sušaudė ir viskas   ATSAKYTI
Juozas 2020-04-03 10:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila kad parazitus dar išlaikyt reikės už mokesčių mokėtojų pinigus kap anksčiau būt sušaudė ir viskas   ATSAKYTI
Juozas 2020-04-03 10:46:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila kad parazitus dar išlaikyt reikės už mokesčių mokėtojų pinigus   ATSAKYTI
Laisve 2020-04-03 10:44:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikrai gaila kad ner susaudymo.gerai butu jai susaudytu visua lietuvos pedofilus kurie prievartauja kudikius o po to nuzudo bet kazkodel apie tokius zmones mazai kalbama kada tai vyksta vos nekiekviena diena del tu vaiku niekas neverkia pedofilu ir zudiku veidu nerodo ir tokios apykantos nieks nerodo ir skvernelis nevrrkia atsistojes del vaiku nuzudimo.rasistai apsiraminkit jie blogai padare ir jie atliks bausme nors yra didelis kausimas ar istikruju jie nuzude ar jie nepakisti yra siais laikais kaip nores valdzia taip ir padarys nores apkaltint nekalta ras ir irodymu.o kad juos smauge ir muse policija tai tiesa nes tokie dslykai realiai vyksta.ir dar kaa rase si straipsni jam reikia iskrlti byla nes vadina ne romais o cigonais bet tipo niekam tas neuzkliuna ir nepastebi i kitu nusikaltimus ypac kitatauciu labai greitai pastebi.   ATSAKYTI
As 2020-04-03 10:44:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu tokio teisingumo juk visi veikė išvien jeigu tokie nekalti kodėl nei vienas nesutrukdė šiam žiauriam sumanymui visiems turėjo būti iki gyvos galvos   ATSAKYTI
Ryte 2020-04-03 10:52:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nei jus zinot kas ir kaip ten buvo istikruju ar jus ten buvot? Matet savo akimis? Kad lojan kaip sunys .pasiskaitot ka kiti raso tiesa netiesa nezinot bet vistiek komentuojat   ATSAKYTI
to Ryte 2020-04-03 12:17:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kraštutiniu atveju šitie marozai bent jau žinotų, kas nužudė. Todėl neteisink, manau, kad tikrai kalti   ATSAKYTI
Mociute 2020-04-03 10:39:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paskaicius nuosprendi,verkti norisi,po to ,ka jie padare.Jie zmones?Sunku suvokti,kas jie per padarai   ATSAKYTI
Ryte 2020-04-03 10:49:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O ar jus tikrai zinot .kad tai jie padare?   ATSAKYTI
Ninjalemons 2020-04-03 11:01:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kada musu lietuviai savo sunus dukras prievartauja motinas po to nuzudo ar jums nesinori verkti ???? Kada per internetus lietuviai tvyrkina mazamezius siuntineja vidio rodo savo organus kviecia susitikti paskui nuzudo kur policija kodek nekontroliuoja nesodina ? Ka? O ispejimus tik duoda geriau uzsiciaupkit ir kitus neteiskit jum lietuviams ieinantiems i nusikaltimu desimtuka geriau patyleti o nekomentoti kitu nusikaltimus net bjauru skaityti   ATSAKYTI
MARCUS72 2020-04-03 11:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ryte tai gal ir tu prikises nagus kad gini reikia pasidomet ir tavim kas tu toks geradaris ar nesesi paskui juos   ATSAKYTI
asas 2020-04-03 11:33:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ryte kazin tavo vaika uzbaladotu kastuvu tai gal tu apkaltintum puse lietuvos o kai svetimas pohui jie nekalti ziurek neprisisnekek gal tau reiktu pas psikologa lankytis jei toks mastymas   ATSAKYTI
Ryte 2020-04-07 11:25:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia neginyba .o tiesos ieskojimas nes kai lietuviai nuzudo visi tylit nekomentuojat o kai per 100 metu toks ivykis nutiko kad romai nusikalto ir tai ar nusikalto didelis klausimas .tada lojat nesustodami .mergaites gaila .bet jus esat ziauresni uz zudikus paziurekit kaip jus komentuojat gatavi suesti kaip sunys urzgiat.o kas cia nori pasidomet apie mane ))) ne jusu nosiai neverti esat apie mane dometis   ATSAKYTI
Gintaras 2020-04-03 10:36:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visus iki gyvos galvos, visi veikė iš vien ir nei vienas nesukliudė žudymui, visi tą tik dangstė ir padėjo vykdyti, todėl keistos bausmės po du, keturis metus... Nesąmonė.   ATSAKYTI
CCCP 2020-04-03 10:19:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suni uzmusi gauni daugiau nei zmogu,tokeim erelem turetu but susaudymas o ta kas ten sklaides su kastuvu paty su juo uzmust.gaila ka nera mirtes bausmes.daba reiks tokes atmatas mokesciu moketojam islaikyt   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Avarija Vilniuje (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Šeštadienio vakarą, apie 21 val. Karaliaučiaus gatvėje Vilniuje nuo kelio nuvažiavo ir apsivertė lengvasis automobilis. Pranešimą apie įvykį gavo Bendrasis pagalbos centras. ...
Teismas (Fotobankas)
Buvusią žmoną pasmaugti bandęs 29-erių Mantas Gaudušas nesusitaikė su mintimi, kad dėl tokio savo neapgalvoto poelgio už grotų turės praleisti penkerius metus. Bausmė jam buvo ...
Avarija Kaune (nuotr. TV3)
Šeštadienio dieną, apie 13 val., Kaune, Tunelio gatvėje, įvyko masinė avarija – susidūrė keturi automobiliai. Vienas asmuo išgabentas į ligoninę. Kaip nurodyta Priešgaisrinės ...
Eurai (nuotr. FNTT)
Policijos sistemos vardą suteršusi tyrėja Jolanta Taraškevičiūtė toliau blaškosi savo pačios pasispęstose sukčiavimo pinklėse. Dėl piktnaudžiavimo, turto pasisavinimo ir ...
Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Naktį iš šeštadienio į penktadienį, 00.00 val., Joniškyje rastas vyro lavonas, praneša Šiaulių policija. 1975 m. gimusio vyro kūnas aptiktas Vilniaus g. esančio daugiabučio ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų