REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pateikė naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo šalyje suvaldymą.

Trečiadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pateikė naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo šalyje suvaldymą.

REKLAMA

Ministras informavo, kad šiuo metu stacionare gydomi 108 pacientai, 8 iš jų reanimacijoje su deguonimi, 3 iš jų – su dirbtine plaučių ventiliacija.

Naujausiais Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.  Iš viso per praėjusią parą nustatyti 48 nauji COVID-19 atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami. 

Primenama, kad per kovo 31 dieną ištirti 1849 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 12574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. 

REKLAMA
REKLAMA

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai. Taip pat yra patvirtinti 8 mirties nuo koronaviruso atvejai, 7 asmenys pasveiko.

REKLAMA

Ministras informavo, kad tęsiamas apsaugos priemonių gabenimas į Lietuvą.

„Yra atgabenta daugiau nei 31 t. apsaugos priemonių medikams. Kaip planuota, jis atgabeno 860 tūkst. vienkartinių kaukių, 430 tūkst. chirurginių kaukių, daugiau nei 50 tūkst. vienkartinės aprangos, 8500 apsauginių skafandrų ir 390 tūkst. vienkartinių kepuraičių, 100 tūkst. tamponėlių mėginių ėmimui, taip pat vienkartinių pirštinių ir respiratorių. Jos yra skirstomos po gydymo įstaigas ir tikimasi, kad visi medikai bus aprūpinti tokiomis apsaugos priemonėmis", – sakė A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kodėl kai kur medikai vis dar priversti kai kurias apsaugos priemones naudoti ne vieną kartą, ministras atkreipė dėmesį, kad esama skirtingų apsaugos lygių. 

„Greitu metu bus patvirtintos rekomendacijos, kokiais atvejais kokias apsaugos priemones reikia naudoti. Tikrai ne visi medikai turi vaikščioti apsirengę pilną aprangą, kaip yra infekcinių ligų skyriuose. Tie apsaugos lygiai turi būti skirtingi. Juos parengsime ir tada galėsime kontroliuoti, ar tikrai naudojimas atitinka apsaugos lygių reikalavimus“, – kalbėjo ministras.

Apgailestavo dėl medikų algų 

A. Veryga kartu ramino gydymo įstaigų vadovus ir sakė, kad yra sutarta, jog gydymo įstaigos pajamų nepraras, todėl nėra jokio pagrindo priverstinėms darbuotojų prastovoms ar varyti juos į atostogas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikia ieškoti kitų būdų, kaip įveiklinti juos per kitus būdus – per nuotolines konsultacijas ir panašiai“, – sakė jis.

Kviečiame žiūrėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Taip pat ministras neslėpė apmaudo dėl vakarykščio Seimo sprendimo nepadidintų medikų algų.

„Vakar turėjome sudėtingą dieną ir tenka tik apgailestauti, kad dėl dalies politikų noro rasti būdų pasipuikuoti, pasirodyti, pademonstruoti savo dirbtinį rūpestį, nepavyko vakar priimti sprendimų dėl 50 ir 100 proc. papildomo atlygio mokėjimo medikams. Neabejoju, kad tie sprendimai bus priimti“, – tikino A. Veryga.

Jo teigimu, nauji teisės aktų projektai jau yra paruošti. 

Kartu ministras pabrėžė, kad gydymo įstaigos turėtų būti ramios, nes žadama mažinti finansinę naštą dėl žalos apmokėjimui skirtų įmokų.

REKLAMA

„Kai karantino metu įstaigos nedirba, nuspręsta mažinti finansinę naštą, tad tiek karantino metu, tiek mėnesį po jo nebus skaičiuojami delspinigiai už nesumokėtas įmokas į sąskaitą, kurioje kaupiamos gydymo įstaigų įmokas dėl pacientams padarytos žalos“, – informavo jis.

Vėluojantys tyrimai

Paprašytas pakomentuoti situaciją, kodėl Vilniuje apie savaitę vėluoja tyrimai dėl koronaviruso, A. Veryga teigė šią situaciją žinantis.

„Laukti reikia ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose. Nors tyrimų apimtys buvo stipriai išplėstos, laboratorijos nespėja su tokiais augimo tempais ir nors diegia papildomus pajėgumus, fiziškai dar yra riboti. 

REKLAMA

Dar vakar turėjome apie 2300 neištirtų, savo eilės laukiančių testų. Šiandien šis skaičius yra sumažėjęs iki 1800. Tačiau, kita ertus, jau yra išaugęs bendrai atliktų testų skaičius – vakar jis siekė arti 2000.  Šiandien yra instaliuojami ir bandomi papildomai pajėgumai laboratorijose, kurie, tikimės, leis sumažinti tą atsilikimą iki minimumo“, – kalbėjo jis.

Seimo Sveikatos reikalų komitete trečiadienį kalbėjusi sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė pastebėjo, kad papildomai instaliavus pajėgumus per parą būtų galima ištirti 3000 ėminių.

Supaprastins nedarbingumo pažymėjimų išdavimą

Paklaustas, kaip ketinimas įteisinti naują nedarbingumo pažymėjimų kodą, kad tėvai dėl karantino galėtų prižiūrėti namie jo nepratęsinėdami, atsilieps medikų darbo krūviui, ministras žadėjo, kad situacija turėtų pasikeisti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai girdime nepasitenkinimą dėl krūvio iš medikų, nes vaiko priežiūra, kuri nėra susijusi su jo liga, tikrai yra papildoma našta  medikams. Kalbėjome dėl to su Socialinių reikalų ir darbo ministerija ir yra numatoma, kad tokiais atvejais nedarbingumas turėtų tęsiamas be medikų įsikišimo“, – kalbėjo jis.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų