REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
117
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)

Antradienį laikinai uždarytame Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Abdominalinės chirurgijos skyriuje patvirtinti dar trys koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, iš viso šiame skyriuje patvirtinti jau penki COVID-19 atvejai. 

117

Antradienį laikinai uždarytame Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Abdominalinės chirurgijos skyriuje patvirtinti dar trys koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, iš viso šiame skyriuje patvirtinti jau penki COVID-19 atvejai. 

REKLAMA

„Paskutines žinias gavom, kad konkrečiai dar dvi slaugytojos iš to paties skyriaus ir vienas gydytojas iš to skyriaus (užsikrėtė – BNS). Tai mes teisingai padarėme, kad mes juos izoliavome, čia iš tų izoliuotų žmonių ir yra“, – antradienį vakare BNS patvirtino J. Sąlyga. 

Abdominalinės chirurgijos skyriaus veikla laikinai buvo sustabdyta antradienį ryte, po to, kai koronaviruso infekcija buvo patvirtinta skyriaus pagalbinei darbuotojai.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga antradienį BNS patvirtino, kad skyrius uždarytas, o skyriaus darbuotojai – izoliuoti. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi buvo nustatyta koronavirusinė infekcija pagalbinei darbuotojai, kuri turėjo kontaktą su skyriaus darbuotojais, taip pat turėjo kontaktą su ūkio reikalų tvarkytoja, kuriai irgi nustatytas koronavirusas, pasitarę su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, nusprendėme stabdyti skyriaus veiklą“, – sakė J. Sąlyga. 

REKLAMA

„Visus karantinavom, jų maždaug 29. Skyrius laikinai stabdo veiklą ir po dviejų savaičių spręsime kaip elgtis“, – teigė Jūrininkų ligoninės vadovas. 

Antradienį vakare koronaviruso infekcija patvirtinta dar trims Abdominalinės chirugijos skyriaus darbuotojams. 

„Paskutines žinias gavom, kad konkrečiai dar dvi slaugytojos iš to paties skyriaus ir vienas gydytojas iš to skyriaus (užsikrėtė – BNS). Tai mes teisingai padarėme, kad mes juos izoliavome, čia iš tų izoliuotų žmonių ir yra“, – BNS patvirtino J. Sąlyga. 

Pasak J. Sąlygos, skyriuje gydyti pacientai perkeliami kitur, o skubius pacientus priims kita uostamiesčio ligoninė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Du pacientai buvo tame skyriuje, jie perkelti į kitą skyrių, o skubi pilvo chirurgijos pagalba bus teikiama Klaipėdos respublikinėje ligoninėje, sutariau su ligoninės direktoriumi. Dabar yra atliekama dezinfekcija ir vis tiek skyrius dabar 14 dienų nedirbs, negalime guldyti pacientų į tokį skyrių“, – sakė Jonas Sąlyga. 

Klaipėdos respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kundrotas sakė, kad ligoninė yra pasiruošusi priimti daugiau pacientų.

„Mes ir taip teikiam skubią pagalbą chirurginių ligų, tai čia nieko naujo. Tiesiog gali padidėti pacientų srautas į mūsų ligoninę, bet mes esame visada pasiruošę, mes turime savo abdominalinės chirurgijos skyrių, kuriame teikiame tas paslaugas“, – patikino M. Kundrotas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pilvo chirurgijos skyrius yra jau antrasis Jūrininkų ligoninės skyrius, kurio veiklą tenka laikinai sustabdyti – dėl chirurgui diagnozuoto koronaviruso mažiau nei prieš dvi savaites buvo laikinai uždarytas Kraujagyslių chirurgijos skyrius, izoliuota 12 pacientų ir per 50 ligoninės darbuotojų. 

Ligoninės vadovas J. Sąlyga antradienį teigė, kad Kraujagyslių chirurgijos skyriaus veiklą planuojama atnaujinti šią savaitę. 

„Jau šiuo metu atsigauname, jau beveik praėjo terminas 14 dienų, šiuo metu yra atliekami tyrimai tiems, kurie buvo karantinuoti ir jeigu viskas gerai, šią savaitę mes planuojame Kraujagyslių chirurgijos skyrių vėl atidaryti“, – vylėsi jis. 

REKLAMA

Lietuvoje – jau virš 500 atvejų

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 533 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 537, per vakar dieną ištirti 1389 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 11280 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

REKLAMA

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

REKLAMA

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų