Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) antradienio ryte paskelbė naujausius duomenis apie koronaviruso situaciją Lietuvoje. Anot jų, per parą infekcija užfiksuota dar 37-iems žmonėms.

Koronavirusas (nuotr. Fotodiena)

Koronavirusas (nuotr. Fotodiena)

Balandžio 7 d. 7.00 val. duomenys:

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 880

Per pirmadienį patvirtinta naujų ligos atvejų: 37

Atvejis užfiksuotas ir „Lietuvos geležinkelių“ įmonėje

Antradienio rytą „Lietuvos geležinkelių“ Komunikacijos direktorius savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame teigiama, kad koronavirusas neaplenkė ir įmonės. Čia užfiksuotas pirmasis atvejis.

„Vakar sužinojome, kad koronavirusas neaplenkė ir LG darbuotojų. Vienam kolegai nustatytas koronavirusas. Jis jau tris savaites dirbo iš namų, artimo kontakto su kitais darbuotojais neturėjo“, – rašo Mantas Dubauskas.

Tikinama, kad vieta, kurioje darbuotojas dirba bus imamasi priemonių. Patalpos bus dezinfekuojamos.

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

REKLAMA

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

REKLAMA

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Nesvarbu
2020-04-07 08:58:20
Liuks, skaičiuokit toliau ...tik nepamirškit,kad patys už visa tai atsakingi....būtų sienos iškart buvę uždarytos...nekentėtumėm visai niekuom dėti žmonės
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Linfa 2020-04-08 16:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kur juos laiko jai ligoninės tuščios. Namo išleidžia, vadinasi ne taip ir pavojinga.    ATSAKYTI
taigi 2020-04-07 14:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
skaičiuokit ir toliau patys prisivežėt ir tebevežat tą užkratą,o kentėt turi niekuo dėti žmonės   ATSAKYTI
Lk 2020-04-07 14:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje apie 3 milijonus gyventojų, o sergančių nė tūkstančio nėra ir dėl to verta kelti paniką?   ATSAKYTI
Rialybė 2020-04-07 12:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiekvienais metais visame pasaulyje sergama gripu. Vien nuo širdies ir plaučių ligų mišta 4 mln.su viršum žmonių. Tačiau niekas iki šiol jų taip isteriškai neskaičiavo. Daugelis serga, bet niekas nežino kuo serga, nes Corona-19 simptomai - daugelio ligų simptomai. Senoji karta serga ne viena,o keliomis lėtinėmis ligomis, todėl įvardinti nuo kokios ligos mirė, taip pat neįmanoma. Visa ta sergančiųjų Corona-19 virusu statistika nieko neverta nes joje labai daug nežinomų dalykų.   ATSAKYTI
Nieko tokio 2020-04-07 11:59:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiek dar mulkina liaudį? Greičiau baigtųsi tas filmas. Lietuva kitaip negali, turime išlikti aktoriais.   ATSAKYTI
Močiūtė 2020-04-07 11:34:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kur mano komentaras☹ Stebėtina-užsikrėtusių 880, o pagijusių 8žmonės!? Tai kam tos ligoninės?!   ATSAKYTI
nu 2020-04-07 14:33:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai juk visi užsikrėtusieji neguli ligoninėse ligoninese tik sunkesni atvejai berods sakė apie 100žmonių,beda ta kad namuose besigydantieji nesilaiko saviizoliacijos,vos tik geriau visur eina,net serganti medikė buvo pagauta kieme,tai ką jau kalbėt apie eilinius  
Močiūtė 2020-04-07 11:34:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kur mano komentaras☹ Stebėtina-užsikrėtusių 880, o pagijusių 8žmonės!? Tai kam tos ligoninės?!   ATSAKYTI
Lietuvė. 2020-04-07 11:31:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Normalu!? Užsikrėtusių 880,o pagydytų 8!!! Puikus rezultatas!   ATSAKYTI
Vilius 2020-04-07 10:18:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nustatyti 37 užsikrėtusieji. O kiek buvo patikrinta? Kodėl nenurodot?   ATSAKYTI
Nora 2020-04-07 09:22:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laba diena ,kodėl Jūs negalite atidaryti ūkinių prekių parduotuvės drabužių ,batų ,nes mes nebeturime su kuo vaikščioti ,jeigu maisto prekės dirba tai ir pramoninės prekės galėtų dirbti ,dabar parduodama viskas per Feisbuka ir žmonės yra apgaudinejami su siunčiamomis prekėmis ,parašai atsiųsti striukė kokia nori spalva tai jie atsiunčia ,kad jos negalima niekur panaudoti ,o pinigėliai yra prašomi persiųsti į Jų sąskaitą ,kol dar nėra prekės ir atsiunčiamas tokia prekė kokios tu nenori spalvos ,šakočiai ,kad reiktų atidaryti parduotuvės didžiąsias ,kur yra pramoninės prekės ir avalynė ,o tokius ,kaip turgavietės neleisti prekiauti ,kodėl maisto dirba ?,o pramoninės ir avalynė negali dirbti ,nebūtų tokia apgaulinga prekyba kaip per Feisbuka !!!   ATSAKYTI
Irena 2020-04-07 11:36:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
100%pritariu!!!  
Ispanija 2020-04-07 09:11:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kodėl Ispanija virto Šri Lanka?   ATSAKYTI
Nu jo 2020-04-07 09:02:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar gi prisivezem. Po 2 savaiciu pamatysim buma...   ATSAKYTI
Nesvarbu 2020-04-07 08:58:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Liuks, skaičiuokit toliau ...tik nepamirškit,kad patys už visa tai atsakingi....būtų sienos iškart buvę uždarytos...nekentėtumėm visai niekuom dėti žmonės   ATSAKYTI
Vladimir 2020-04-07 08:39:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Masine psichoze protingiems iveikiama!   ATSAKYTI
Perskaičius 2020-04-07 08:35:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
šį straipsnį, reiktų nusiplauti rankas, o įrenginį panardinti į dezinfekcinį skystį   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
R. Požėla (nuotr. stop kadras)
Mažeikių rajone nušauto policijos pareigūno šeimai bus išmokėta aštuonių  metų vidutinio atlyginimo dydžio kompensacija, renkama ir daugiau pinigų šeimai paremti, sako ...
Libertas Klimka (Fotobankas)
Birželio 1-oji – ne tik vaikų gynimo diena. Tai ir antroji diena, kadaise buvusios didelės, trijų dienų šventės – Sekminių. Tarpukario Lietuvoje šiai šventei buvo ...
Rūkymas (nuotr. stop kadras)
Pasaulio sveikatos organizacijos analizė atskleidė, kad Lietuvos paaugliai išlieka tarp daugiausia rūkančių visoje Europoje. Aiškėja, kad tradicines cigaretes Lietuvoje ir ...
Lietuvos miestuose – koncertai koronaviruso suvaldymui: dalis politikų vadina reklama (nuotr. stop kadras)
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – didžiulis flešmobas. Keliolikai minučių į aikštes, skverus, gatveles išėję šimtai orkestrų, chorų ir dainininkų dėkojo visiems ...
Vilniaus policijos pareigūnai pagerbė nužudytą policininką  (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Visoje šalyje vidurdienį gaudė policijos automobilių sirenos: taip Lietuvos policijos pareigūnai atsisveikino su tarnyboje žuvusiu kolega iš Mažeikių Sauliumi Žymantu. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų