Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 437 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 437, per vakar dieną ištirti 1524 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti  8424 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

REKLAMA

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Aiškiaregis
2020-03-29 09:16:45
baikit vežti tuos prakeiktus emigrantus ir suknistus turistus. BAIKIT. Laikas kilti į protestus prieš Skvernelio- Verygos politiką. O gal jie specialiai veža tuos marozus, budulius, turistinius šašus ir erkes iš užsienio? Kiek mes dar tylėsime???
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Kada nustos 2020-03-31 19:24:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai kada nustos durninti žmones ,jo majo ką jie nori tuo pagazdint meluodami ir iškraipidami ta info   ATSAKYTI
Užsikrėtusių 2020-03-29 20:25:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
didėja atitinkamai ištirtųjų skaičiui. Ne daugiau 5 procentai. Kelintą kartą skaičiuoju kiek procentaliai. Netikiu... Taip negali būti...   ATSAKYTI
EuroposBalsas 2020-03-29 19:57:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga, užsakinės prozako, nes mužikams stogas važiuoja...
@Mužikams. Nuo viruso yra tik du sprendimai: natūralus ir sintetinis. Natūralus tai įgytas imunitetas, o sintetinis – vakcina. Kol pasaulio polytickai to nesupras, o mužikai nenorės, tol ir tesis karantinas-durninas.   ATSAKYTI
As? 2020-03-29 19:15:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sergančiu saugėja, o pasveikusiu kaip nėr taip nėr   ATSAKYTI
zilvinas 2020-03-29 17:56:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kol musu valdze nesims greztu premoniu viskas tik bloges nesilaikai karantino.5000 baud uzkretei kita 2 met kaleimo uzkretei 2 5 metai kaleimo   ATSAKYTI
Morta 2020-03-29 13:06:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdžiažmogiams nerūpi Lietuvos pilietis. Jie mulkina piliečius kaip įmanydami. Jų galvose tiktai viena ir paskutinė mintis , kaip dar daugiau pinigų prisigruobti, ir paskui pasiskelbti , kad milijonieriai. Vagių ir aferistų gauja.   ATSAKYTI
Dabar 2020-03-29 17:01:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ne laikas spjaudytis, išgerk raminamųjų   
gabriuk, 2020-03-29 11:32:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nuo ko gi slėpsies ? Argi neturi kur ?   ATSAKYTI
As 2020-03-29 11:36:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nebegerk!   
bunkeris 2020-03-29 11:12:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kur po velniu sleptuves bunkerei,veritas,skerneli nekalbu.   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-03-29 10:52:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar vienas pastsbėjimas- NUIMKIT REKLAMĄ SU "JIE PASAULĮ PADARĖ GERESNĮ....SU ĮŽIMYBĖM- MERLIN MURLO, DŽONU LENONU IR KT." Šlykštu matyti tuos iškrypėlius- visas jutubas prikrautas faktų su nuotraukom, kaip jie "padarė pasaulį geresniu".....prievartaudami, aukodami mažamečius . Tai okultistai narkomanai, kurių nuotraukos įkeltos su labai kompromituojančiom nuotraukom. Nei Madona, nei Džolį nebeturi vaikų, kuriuos ėmė globoti- vaikai buvo nužudyti... ir nustokit skleisti melagingus duomenis...pasipinigavimas-"skūpumas žiurkę pražudė"!   ATSAKYTI
ZOFIJA 2020-03-29 10:32:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas sugebat, kurkit peticiją vyriausybei feisbuke dėl imigrantų, turistų parskraidinimo - GANA, lai sėdi,jeigu turi smegenis subinėje. Jei parašytų iš kur atvykę, kokiam mieste, žmonės žinotų, galbūt pasisaugotų ar panašiai.   ATSAKYTI
Jeeee 2020-03-29 10:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vienas tv.3.lt tešlagalvis - statistas paskaičiavo, kad šiuo metu pasaulyje serga 1 žmogus iš 15000. Tad Lietuvoje šiuo metu serga -1 žm. iš 6407. O yra vietų kur neserga nei vienas žmogus, bet tai nereiškia kad ten nesusirgs ir nereikia ''panikuoti".   ATSAKYTI
Lina 2020-03-29 10:41:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ir nesusirgs-ALIASKOJE! Ten klimatas netinka.  
As 2020-03-29 10:17:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Wow, is komentaru matosi kiek tu buduliu vietoj yra, nereikia nei vezti ju.. :)    ATSAKYTI
D 2020-03-29 10:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriau paskelbtų sąrašą kas užsikrėtęs kad nereikėtų but nežinioje ir laukt kada kas ką praneš visi juk internete sėdi    ATSAKYTI
Pilietė 2020-03-29 10:13:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol pabaigs mūsų valdžia visus ,,marozus,,, potencialius viruso nešiotojus, suvežti į Lietuvą, nebeliks laisvų lovų normaliems, dirbantiems Lietuvoje piliečiams.Pasirodo svarbesni tie, kurie paliko šalį, o dabar lekia čia su valdžios palaiminimu. Kiek galima toleruoti tokius neatsakingus valdžios sprendimus ir pykdyti mūsų sėslius piliečius. Per rinkimus tokią valdžią ,, marozai,, tegu palaiko.    ATSAKYTI
besiruošiančiam 2020-03-29 10:57:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
rinkimams konservui : pasakyk atvirai tautai : kieno nurodymu suvežti bomžai iš viso pasaulio , kas tai organizavo ?  
!!! 2020-03-29 10:12:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pažiūrėkite į TV3 žinių komjaunuolišką viščiukų komandą ir viskas pasidarys aišku. Pasidarys aišku ir kas tas žinias žiūri ir kam jos skiriamos.   ATSAKYTI
Pilietė 2020-03-29 10:09:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol pabaigs mūsų valdžia visus ,,marozus,,, potencialius viruso nešiotojus, suvežti į Lietuvą, nebeliks laisvų lovų normaliems, dirbantiems Lietuvoje piliečiams.Pasirodo svarbesni tie, kurie paliko šalį, o dabar lekia čia su valdžios palaiminimu. Kiek galima toleruoti tokius neatsakingus valdžios sprendimus ir pykdyti mūsų sėslius piliečius. Per rinkimus tokią valdžią ,, marozai,, tegu palaiko.    ATSAKYTI
pilietei, 2020-03-29 11:41:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nemaišykit ligų su politika , tai jau pilnai daro TS BESIRUOŠIANTYS RINKIMAMS, bet jiems neįdomu, ar bus prieš ką balsuoti, tegul jau dabar rėkia :''mes laimėjom" - prieš mirusiuosius, valio konservams.....  
Vytas 2020-03-29 09:57:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dėl ko kyla ta visa isterija ? Kad niekas tiksliai nežino ,kaip tuo virusu užsikrečiama ,otuo labiau ,kad nėra vaistų.   ATSAKYTI
Sergu tik nežinau kuom 2020-03-29 13:40:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš sergu jau antrą savaitę, bet nuo coronos vis dar netiria, nes nebuvau užsienyje. Kiekvieną dieną blogiau, vakar skambinau į 1808, per pokalbį pradėjus kosėti, jie iškvietė man greitąją. Pabuvau ligoninėje, sulašino lašelinę, suleido vaistų ir paleido namo. Antibijotikai, vaistai, tepalai namuose nieks nepadeda. Šiandien vėl prasčiau jaučiuosi nei vakar. Ir kai pradeda mintys galvoj suktis, o kas bus jei žinomi vaistai nebepadės. Va čia ir panika prasideda, ir jau visai nesvarbu kur ar kaip užsikrėtei, ar kuom sergi, svarbiau atsikvėpti, nuryti, atsikelti, girdėti, užuosti, nejausti skausmo ...ir t.t. Nors aš vis dar optimistiškai nusiteikusi "viskas bus gerai"  
Z 2020-03-29 09:37:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galėtų parašyti iš kokio miesto vidi užsikrėtusieji, kad žmonės žinotu, kur neiti ar jau kur buvo. Dabar, jau kurį laiką slepiama ši informacija, ar čua kažkam naudinga? Pačioj pradžioj viską pranėšdavo, kas užsikrėtė, iš kokio miesto, kada ir kur lankėsi, o dabar praneša po kelių savaičių kur "zombiai" lankėsi.   ATSAKYTI
Statistika 2020-03-29 09:34:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pasaulyje serga 1 žmogus iš 15000 žmonių. Ar neperdaug isterijos?   ATSAKYTI
Klaida 2020-03-29 09:29:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikit čia apie tuos vyresnius kalbėti, pažiūrėkit komentarus lrytas.lt ir delfi - jaunimas negali atsidžiaugti, kad šis virusas pavojingas tik vyresnio amžiaus todėl ir nesilaiko saviizoliacijos ir karantino. O kokie baisūs komentarai - tiesiog jaučia pasitenkinimą, kad vyresnio amžiaus žmonės pažeidžiami. Mano nuomone buvo padaryta pati didžiausia klaida, kada skelbė, kad šis virusas jaunimui nepavojingas, dėl šios priežasties jaunimas toks atsipūtęs.    ATSAKYTI
Pastoviai 2020-03-29 09:47:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taip kalbant , kai ateis pikas, man atrodo, kad lengviau bus nurašyti vyresnio amžiaus žmones be gydymo.  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Elektroninės cigaretės (nuotr. stop kadras)
Viešai vykdo nusižengimą, bet pažaboti verslininkų nepavyksta. Štai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti internetu yra uždrausta, tačiau prekyba vyksta pilu tempu. Maža to, ...
Mediena (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
Dažnas lietuvis savo privačiame sklype užsiima sodininkyste, taip pat neretai, norėdami padailinti aplinką, griebiasi pjauti medžius. Visgi, už ...
Vagystė (nuotr. stop kadras)
Teisingumo ministerija siekia dar labiau dekriminalizuoti smulkias vagystes. Jei iki šiol prekių iki 150 eurų pavogę ilgapirščiai atsipirkdavo bauda, tad dabar siūloma šią sumą ...
Asociatyvi (nuotr. SCANPIX)
Lietuvoje šeštadienį daugiau nei 50 iš savanorių suburtų komandų valė 20 vandens telkinių – tokiu būdu vyko pasaulinė švarinimo iniciatyva „River Cleanup“. „Lietuva šiemet ...
Kretingos rajone į senjorės lauką nusileidęs sklandytuvas atnešė jai gyvenimo nuotykį (nuotr. stop kadras)
Netikėtiną nuotykį patyrė viena Kretingos rajone gyvenanti senolė. Kai lyg iš giedro dangaus jos žirnių lauke nusileido sklandytuvas, moteris vos galėjo patikėti. Tačiau kai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų