naujienų portalas tv3.lt
2020.04.04 12:22

Lietuvoje – dar viena mirtis nuo koronaviruso. Ji užfiksuota Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje mirė 83-ejų metų moteris.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Apie savo mamos, Stanislavos Bukartienės mirtį šeštadienį itin jautria žinute pranešė žurnalistė Agnė Bukartaitė savo „Facebook“ paskyroje.

„Tam momentui gali ruoštis dešimtis metų, bet rytinis skambutis iš nežinomo numerio visada bus netikėtas. Keldamas ragelį jauti, kas bus pasakyta, bet dar nežinai. Tylos akimirka suspengia begalybe prasisukančių prisiminimų.Gydytoja Stanislava Bukartienė iškeliavo Anapilin Balandžio 4-osios naktį.“

Moteris, kaip dukra ją aprašo, buvo puiki, savo profesijai pasišventusi gydytoja. 

„Ji buvo geriausia mama ir puiki gydytoja. Pasišventusi savo profesijai, bet visada žmogiška ir su velniukais akyse. Ją tokią daugelis ir prisimins. Protingą, išdidžią, gražią ir jautrią. Lietuvos patriotę, mėgusią krepšinį ir didžiąją politiką. Mylėjusią ir lepinusią mane. Sunki liga mums ištrynė daug gražiausių prisiminimų, bet dabar jie sugrįš ir mes vėl pasikalbėsime.“

REKLAMA

Kiek vėliau sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad Lietuvoje užfiksuotas jau 10-asis mirties nuo koronaviruso atvejis. Buvusi medikė buvo gydoma Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir priklausė rizikos grupei.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas reiškia užuojautą artimiesiems. Meras teigė, kad iš žiniasklaidos sužinojo apie mirtį Klaipėdoje.

„Pats dabar skaitau. Pažįstu mirusiosios dukrą, su kuria teko bendrauti darbiniame kontekste, todėl nenorėčiau daugiau kažko komentuoti“, – sakė meras.

V. Grubliauskas teigė, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė šiuo metu turi daug rimų iššūkių ir rūpesčių.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas išreiškė užuojautą kolegės šeimai ir artimiesiems. 

„Amžiams užsimerkė Jūsų akys, lūpos neprabils jau niekada. Liko tuštuma, liepsnelės žvakių ir prisiminimas – lyg negyjanti žaizda. Respublikinės Panevėžio ligoninės medikų bendruomenės vardu nuoširdžiai užjaučiame velionės kolegės šeimą ir artimuosius sunkią netekties valandą“, – skelbė A. Skorupskas.

Portalas tv3.lt primena, kad ketvirtadienį pranešta apie 9 mirtį asmens, kuriam diagnozuotas koronavirusas. Apie atvejį pranešė Ukmergės rajono Administracijos direktorius Darius Varnas. Asmuo buvo prieš tai patekęs į ligoninę, tačiau ne dėl koronaviruso, testas jam buvo atliktas po mirties, jis priklausė rizikos grupei.

Antradienį patvirtinta 8-oji mirtis nuo koronaviruso. Tai – Vilniaus universiteto Santaros klinikose gydytas senyvo amžiaus žmogus, dvi dienos prieš tai atvežtas iš Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus.

REKLAMA

Kovo 28 d. pranešta apie dvi koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis. Vienas jų – 74 metų vyras, miręs kovo 26 dieną. Velionis buvo gydomas Ukmergės miesto ligoninėje, turėjo daug ligų. Apie kitą atvejį informavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. SAM patvirtino, kad tai – brandaus amžiaus žmogus, rizikos grupės, anksčiau gulėjęs ligoninėje, turėjęs daug gretutinių ligų.

Kovo 27 d. pranešta apie 5-tą mirties nuo COVID-19 atvejį. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Taip pat apie du mirties nuo koronaviruso atvejus buvo pranešta kovo 25 d. Vienas jų – 79 metų rizikos amžiaus vyras, kuris gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs.

Kitas miręs pacientas – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojas sunkios būklės rizikos amžiaus grupės pacientas.

Kovo 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

janina
2020-04-04 16:15:56
tas virusas kažkam naudingas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Veronika Tutajeva 2020-04-05 02:06:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikit rašyt nesamonęs kodėl viską nurašot virusui   ATSAKYTI
Tomas 2020-04-04 17:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau teisingiau butu ivardinti , kad mire nuo senatves. O ne nuo korona viruso   ATSAKYTI
Tomas 2020-04-04 17:27:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ,kad cia, ne nuo korpna viruso, o nuo senatves . Manau taip butu teisingiau ivardinti   ATSAKYTI
Katma 2020-04-04 16:48:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Meras ne ten dirba, jam reiktų morge būti užuojautos reiskeju, visi nuo jo nors miršta...   ATSAKYTI
Mere 2020-04-04 17:00:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nereikėjo būti komentatoriumi,bet prižiūrėti savo ūkį,leidot užkrėsti visą senukų prieglaudą.  
janina 2020-04-04 16:15:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tas virusas kažkam naudingas.   ATSAKYTI
Nesąmonė 2020-04-04 16:05:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš kol kas Lietuvoje nei vienos mirties nuo coronos nematau (gal Panevėžyje 60 m verslininko būtent būtų panašiausia). Miršta senoliai, kuriems bet kokia bacila, virusas yra pavojingi, nes visi jau buvo ligoti žmonės, jiems jau laikas pavojingas, nes jų dieneles jau laikas (likimas, dievas ir t.t.) yra suskaičiavęs (kai kurie slaugos ligoninėse gulėję, iš kur dažniausiai deje žmones jau išneša). Tada kyla mintis, jei visam pasaulyje taip skaičiuojama, tai pradėkit skaičiuoti kokios bus pasekmės karantino - "kalėjimo" namuose. Dažniausiai net kaliniai paleidžiami gyventi su apykoje turi daugiau laisvių nei dabar visi žmonės. Žmonės sėdėdami namuose pradės masiškai sirgti nuo nervų, nieko neveikimo, be gryno oro. Visiška nesąmonė.   ATSAKYTI
xxx 2020-04-04 15:41:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
absurdas   ATSAKYTI
Mirtys tik nuo koronos? 2020-04-04 14:09:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar skelbia tik mirusius nuo koronos. Bet mirštama ir nuo kitų ligų. Gal skelbkite ir kitų mirčių statistiką. Visai įdomu būtų palyginti. Ar nemirsime masiškai nuo karantino, nedarbo, verslų žlugimo psichozių?   ATSAKYTI
.... 2020-04-04 14:01:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl seimo nariai,ar prezidentas viešai nesako užuojauta tėvams kai jų vaikai nuo meningokoko numiršta...va čia tai skausmas...Pernai Šiauliuose 3metų mergytė nuo meningokoko numirė net per zines nepraneše ir užuojautos prezidentas nepareiškė viešai...Nepykite bet kas jau mirė nuo korono,bent jau lietuvoje, jau tas amželis nepirmo žydėjimo...   ATSAKYTI
Dirbanti 2020-04-04 15:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
A prie ko čia prezidentas? Visur kaltinat tą žmogų kurį išsirinkom ..stok į jo vietą, jei super protingas(a)..savimyla, reikalaujanti sau ypatyngo dėmesio.  
Idiote 2020-04-04 18:58:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aik į kampą paverksi, kad gyvenimas toks žiaurus ir negailestingas.   
abejonės 2020-04-04 13:41:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gali atsitikti taip, kad žmonės nusispjaus į karantiną ir nebetikės , kad 80m ir vyresni miršta būtent nuo šio viruso .Atrodo, kad siekiama kuo solidesnės statistikos . Nejaugi lig šiol visų senolių organų neveikė nei amžius , nei seniai turėtos ligos . Va, dabar kaip gražu numirti vos ne 100mečiui . Kiek užuojautų iš,,prasikaltusios'' valdžios ir kiek priekaištų gydytojams.   ATSAKYTI
Denas 2020-04-04 13:31:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus rimtai? Kodėl ne rašote kiek per parą mirė nuo kitų ligų, turi būt skaičius išverstu iš koto, kam žmones gasdinate, ryškiai keliate paniką, šiai dienai nuo vėžio, tuberkuliozės, širdies ir kraujagyslių ligų mirė daug daugiau žmonių nei nuo virusų, rašykit pilną statistiką.    ATSAKYTI
Morta 2020-04-04 13:25:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žurnaliūgos turbūt yra papirkti, kad reikia rašyti ( mirė nuo koronoviruso) . Amen, kitokių ligų absoliučiai nebeliko. Kiek jums moka už tą visą sufabrikuota melą???    ATSAKYTI
Adelė 2020-04-04 12:57:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užuojauta dukrai ir artimiesiems.   ATSAKYTI
Visa tiesa 2020-04-04 12:45:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nu jo tikrai 83metu mire nuo karunos, daugelis visai netiki korona   ATSAKYTI
Marke 2020-04-04 15:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Butent  
bosas 2020-04-04 12:36:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dabar visos mirtys nuo korona viruso kitu teigiamas rezultatas nustatomas po mirties uzuojauta visiem kurie neteko savo artimuju tik tos isvados kelia nepasitikejima   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda padėkomis apdovanojo 18 pavyzdingų tėvų iš visos Lietuvos, daugiausia tų, kurie užaugino būrius savų ir svetimų vaikų. Prezidentas ceremonijos ...
Lietuvos vandens telkiniai vis dar kenčia nuo šiukšlių: planuoja surinkti virš 50 tonų atliekų (nuotr. stop kadras)
Šalies vandens telkinių pakrantėse – vis dar apstu šiukšlių. Rytoj organizuojamos masinės talkos metu, vyksiančios net 50-yje šalies vietų, planuojama surinkti virš 50 tonų ...
Bulvės (nuotr. stop kadras)
Įprastai tokiu metu jau mėgavęsi šviežiomis lietuviškomis bulvėmis, šiemet jų mėgėjams dar teks palaukti. Turguje kol kas siūlomos įvežtinės arba pernykštės mūsiškės. ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės kelerius metus apskritai negavo papildomų lėšų pagal protokolinį Vyriausybės sprendimą, kuriuo ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kaip Lietuvos žmonės ir šalies ekonomika išgyveno koronaviruso pandemiją? Kada šalies ekonomika grįš į įprastas vėžes? Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų