Nausėda: būtina ruoštis pokrizinio laikotarpio iššūkiams

Lietuvoje nutarus pratęsti karantino laikotarpį, pradedama svarstyti, kokią įtaką tai padarys šalies ekonomikai. Be to, svarstoma, kaip būtų galima sustabdyti tolimesnį klastingo viruso plitimą.

Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)

Štai ketvirtadienį vakare prezidentas Gitanas Nausėda savo socialinėje paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame patvirtino, kad nuotoliniu būdu organizuotame Europos Vadovų Tarybos susitikime aptarė svarbiausius ateities planus.

Be to, prezidentas G. Nausėda savo kalboje pabrėžė, kad pasaulyje esant tokiai sudėtingai situacijai dėl koronaviruso, svarbu nedelsti ir privalu imtis visų galimų priemonių, siekiant užtikrinti gyventojų saugumą.

„Nebegalime delsti ir laukti, Europos Sąjunga turi ryžtingiau vienyti šalis stabdant koronaviruso plitimą – tai akcentavau nuotoliniu būdu organizuotoje Europos Vadovų Tarybos sesijoje.

Skambučio metu su Europos lyderiais nutarėme, kad šiuo metu pagrindinės veiklos kryptys yra viruso plitimo sustabdymas, medicininės įrangos įsigijimas, socialinių ir ekonominių pasekmių sprendimas, ES piliečių grįžimas namo ir vakcinos bei vaistų kūrimas.

Akivaizdu, kad Europos Sąjunga turi nedelsdama imtis priemonių, kad procesai ir procedūros taptų lankstesni, o sprendimai dėl medicininių priemonių tiekimo valstybėms narėms būtų priimami neatidėliojant. Bendri šių priemonių pirkimai vyksta per lėtai, tiekimas vėluoja.

Esu tikras, kad, turėdami tokią inovacijų, technologijų ir talentų bazę Europos Sąjungoje, privalome aktyviau bendradarbiauti, kurdami vakciną. Tam turime visas prielaidas“, – dėstė mintis G. Nausėda.

Taip pat prezidentas priduria, kad ES turėtų neužmiršti ekonominės ir socialinės pagalbos plano.

„Būtina ES vadovams sutelkti dėmesį į solidaus finansinio paketo ekonominėms ir socialinėms problemoms spręsti parengimą ne tik trumpuoju, bet ir ilguoju laikotarpiu. Taip pat būti pasiruošusiems priimti papildomas priemones. Be to, esu įsitikinęs, kad krizės valdymo planas tik viena medalio pusė, – būtina ruoštis ir pokrizinio laikotarpio iššūkiams ne tik ekonomikos, bet ir socialinių reikalų, aplinkosaugos, švietimo ir kitose srityse“, – reziumavo G. Nausėda.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų