naujienų portalas tv3.lt
2020.04.04 21:31

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Lietuvoje patvirtinta vienuolikta mirtis nuo koronaviruso (COVID-19). Žmogus buvo gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje ir priklausė rizikos grupei.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems.

Portalas tv3.lt primena, kad anksčiau šeštadienį pranešta apie 10-ąją mirtį – ji užfiksuota Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje mirė 83-ejų metų moteris.

ketvirtadienį pranešta apie 9 mirtį asmens, kuriam diagnozuotas koronavirusas. Apie atvejį pranešė Ukmergės rajono Administracijos direktorius Darius Varnas. Asmuo buvo prieš tai patekęs į ligoninę, tačiau ne dėl koronaviruso, testas jam buvo atliktas po mirties, jis priklausė rizikos grupei.

Antradienį patvirtinta 8-oji mirtis nuo koronaviruso. Tai – Vilniaus universiteto Santaros klinikose gydytas senyvo amžiaus žmogus, dvi dienos prieš tai atvežtas iš Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus.

Kovo 28 d. pranešta apie dvi koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis. Vienas jų – 74 metų vyras, miręs kovo 26 dieną. Velionis buvo gydomas Ukmergės miesto ligoninėje, turėjo daug ligų. Apie kitą atvejį informavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. SAM patvirtino, kad tai – brandaus amžiaus žmogus, rizikos grupės, anksčiau gulėjęs ligoninėje, turėjęs daug gretutinių ligų.

REKLAMA

Kovo 27 d. pranešta apie 5-tą mirties nuo COVID-19 atvejį. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Taip pat apie du mirties nuo koronaviruso atvejus buvo pranešta kovo 25 d. Vienas jų – 79 metų rizikos amžiaus vyras, kuris gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs.

Kitas miręs pacientas – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojas sunkios būklės rizikos amžiaus grupės pacientas.

Kovo 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

REKLAMA

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

romos popiezius
2020-04-05 09:58:30
eik tu idiojote gydytis nesamoniu nerasinejas,koncervu anuke.Uzknisot jus su tais rusais
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Yyyytt 2020-04-05 18:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O be koronos ,nuo ko galejo mirti,nuo sirdies,nuo pervargimo,insulto ,dar ko,kaip seniau mirdavo zmones ,kai k9ronos nebugo   ATSAKYTI
Vilnius Šiaurės miestelis 2020-04-05 16:27:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žiauru skaityti šituos visus straipsnius kurie visiškai neverti nei toletinio popieriaus!!
Buvo prieš naujus ir po naujų paskelbta Lietuvoje gripo epidemija! Kaune virš 5 o Vilniuje virš 7 tūkstančių sergančių ir komplikuojančios ir kiek mirčių bet!!!!!! Bet nei žodžio!!!! Tyla!!!
Paskelbus Koronos virusą pasiejo panika!!!
Aliooooo kur grypas kiek tūkstančių mirštamumas alioooo išgaravo????!!!!!!
Pasveiko!!!!!!!
Čia visame pasaulyje skiepija šį samišį!! Dėl ekonomikos!!!!!! Dėl kainų!!!!
Tuoj bus sekantis tai yra ekonomikos krizė!!
Čia normalu tik visiems likusiems kas kam dar liko smegenų nepasiduokite panikai!!!!!
Kitaip is jūsų nieko neliks. Saugokite savo protą ir kūną neleiskite visokiems tarakonams jums įbauginti. Gyvenkite ir toliau kaip gyvenote prieš tai!!!!!!!!    ATSAKYTI
aiducci 2020-04-05 08:49:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl metu neparasyta ? Nebenorit juokinti ???   ATSAKYTI
F 2020-04-05 18:07:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
61 ar kiek ten ,virs60  
barborabirute 2020-04-05 08:00:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš kur toks bukumas žurnalistų , mano valia būtų , visi eitų "šieno ravėti" , jei tik sugeba antraštėje įvardinti, kad mirė 11 žmogus, o pažiame tekste rašinėja anksčiau, gal dešimt kartų ar daugiau girdėtą pliurpalą...   ATSAKYTI
viRUsas 2020-04-05 02:48:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O, žinokite, Girgorijus teisus, pabrėždamas "virusas" ir "rusas" panašumą. Nes iš tikro, net labai tikėtina, virusas galėjo pasklisti ne iš Uhano Kinijoje, o iš Novosibirsko virusologijos tyrimų centro "Vektor" Rusijoje. 2019m. rugsėjo 16d. ten įvyko sprogimas laboratorijos patalpose, kilo gaisras. Oficialiai buvo paskleista standartinė tokiais atvejais formuluotė, tačiau juk mes ne vakar gimę. O 2019m. spalio 19d. Uhane Kinijoje prasidėjo Kariškių žaidynės, į kurias galėjo būti komandiruoti "Vektor" specialistai pašnipinėti naujojoje kinų laboratorijoje Uhane, pastatytoje bendradarbiaujant su Prancūzija. Jie ir galėjo užvežti virusą į Uhaną. Beje, versija - ne mano, o buvusio Putino tarnybos KGB draugo Jurijaus Šveco. Jei prisiminti visas sovietų nuslėptas katastrofas, tokias kaip radioaktyvių medžiagų kombinato "Majak", visai nereikėtų stebėtis. Beje, tai paaiškintų ir Prigožino trolių skleidžiamus gandus, neva virusas buvo sukurtas JAV. Nes vagiui ir vėl kepurė dega. :)   ATSAKYTI
romos popiezius 2020-04-05 09:58:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
eik tu idiojote gydytis nesamoniu nerasinejas,koncervu anuke.Uzknisot jus su tais rusais  
Rusas 2020-04-05 15:17:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
rusas visada atpirkimo ozys, nebestebina.  
Arturas 2020-04-04 23:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cia tik pradzia ir neko neks ne padaris poto bus pasakita bus keip bus.   ATSAKYTI
Spiglys 2020-04-04 22:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia tik pradžia, todėl raginu visus ūkininkus ir žmones turinčius žemės ; užsodinkite daržovėmis ir kitomis kultūromis, kurios tinka maistui. Nes metas bus labai sunkus.   ATSAKYTI
Birutė 2020-04-05 04:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai sakot...Vanga išpranašavo koronos virusą, 21 metais-badmetį  
Senelis Adomas 2020-04-04 22:11:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Patariama buvimą lauke rinktis:...nuosavas kiemas, miškas... o kaip pensininkams, kurie neturi savo asmeninio transporto nuvykti iki savo sodo, kur yra gamta ir nuosavas kiemas ir žmonių mažai....nes sustabdytas visas visuomeninis transportas po rajoną neleidžiama važiuoti autobusams , todėl į kolektyvinius sodus ar pro kolektyvinius sodus nevažiuoja nei vienas autobusas . Ar tai yra labai teisinga ir teisiška...?
TODĖL PENSININKAI YRA PRIVERSTI SĖDĖTI BLOKINIŲ NAMŲ BŪTUOSE IR KLAUSYTIS (nes blokinių namų sienų garsų pralaidumas didžiūlis!) KAIP DARBINGI ASMENYS DIRBDAMI IŠ NAMŲ LEIDŽIA SAVO KOMPIUTERIAMS, TELEVIZORIAMS '' DARBUOTIS '' . Todėl visi aplinkiniai butų savininkai taip ir gyvename...   ATSAKYTI
Aviad 2020-04-04 22:05:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesiog greit bus jaunų panikuojančių, žmonių kurie mirs nuo streso rašomo skelbiamo ir panašei.isvis koks jauniausias žmogus Lietuvoje, nuo šios ligos yra miręs... Ar tik to, garbingo amžiaus sulaukę žmonės. Su begale rizikos grupės ligų. Suprantama reikia saugoti ir saugotis, bet reikia ir gyventi džiaugtis saule, pavasariu, leisti dirbti.nes darbas džiaugsmas, sportas yra sveikata. Atsiprašau. Tai turi žinoti sveikatos ministrai.    ATSAKYTI
ir kiek 2020-04-04 23:18:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tamsta turi sveikatos ministrų ?  
X 2020-04-04 22:02:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Korono virusas prisidėjo prie mirties pagreitinimo. Užuojauta artimiesiems.   ATSAKYTI
Tai vėl 2020-04-04 21:54:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mirė,kuriam jau laikas buvo...   ATSAKYTI
Z 2020-04-05 04:51:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tau irgi jau laikas ateina.  
Nuomonė 2020-04-04 21:53:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mirė nuo senatvės ar ligos, o nurašo virusui. Žaidimas užsitęsė. Nėra jokios koronės viruso. Jau net pyktis ima nuo tų spektaklių.   ATSAKYTI
tai ko 2020-04-04 23:15:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
sulėkėt iš viso pasaulio , dantis taisytis, ar kitų ligų gydytis ? Specialiai atvežėt tą zarazą ?  
Sani 2020-04-04 21:40:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Melagiai   ATSAKYTI
Sansan 2020-04-04 21:40:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mirsta kuriems laiks mirti ir viskas nurasoma ant koronos...as net netikiu   ATSAKYTI
Močiūtė 2020-04-04 22:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad tie patys gydo, nors sako vaistų nėra nuo šito maro, tie patys ,ir mirus senoliui ir patikrinimą atlieka nuo ko mirė ? Tai kodėl netikrino ankščiau, kol nebuvo miręs-ar neturi korono viruso ?  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
A. Veryga apdovanoja su koronavirusu kovojusius medikus medikus (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Trečiadienį užfiksuotas COVID-19 sergančiųjų šuolis. Jei tokia tendencija tęstųsi, pirma sugrąžinta priemonė būtų privalomas kaukių dėvėjimas, žurnalistams ...
Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)
Premjeras Saulius Skvernelis prakalbo apie galimybę Lietuvoje sugrąžinti privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešose vietose. Anot premjero, kaukės galėtų grįžti į ...
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Nors karantinas Lietuvoje atšauktas jau kelias savaites, dalis apribojimų tebeišlieka. Vienas jų – šalies vidaus sienų kontrolė pratęsiama dar vienam mėnesiui iki rugpjūčio 15 ...
Gaisras Alytuje
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, vykdanti biomonitoringą, kokią įtaką žmonių sveikatai galėjo padaryti pernai Alytaus padangų perdirbimo įmonėje ...
Sporto rūmai (nuotr. Vilnius.lt)
Vilniaus miesto taryba šiandien pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai, o tuo pačiu – savivaldybės dalyvavimui ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų