Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kovo 27 d. Lietuvoje patvirtinti 345 koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Paskutiniais ketvirtadienį vakare skelbtais duomenimis buvo pranešta apie 299 koronaviruso atvejus, vadinasi, kad per naktį patvirtinti 46 nauji atvejai. Anksčiau ryte SAM nurodė, kad koronavirusas diagnozuotas 344 asmenims, vėliau skaičių patikslino ir nurodė 345.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Per paskutinę parą viso ištirta 1175 mėginiai. Viso nuo infekcijos plitimo pradžios ištirti 5495 mėginiai koronavirusui nustatyti. 

SAM primena, kad šalyje pradėjo veikti pirmieji mobilieji punktai, kuriuose pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai.

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 23 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: tai – asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės): 

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus. 

2) Sveikatos priežiūros specialistai. 

3) Asmenys, vyresni nei 65 metai amžiaus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. 

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

Beda
2020-03-27 09:39:40
Anksciau emigrantai i Lt lauktuves ir pinigus vezdavo, dabar mirtina virusa. Zalieji lervos prisiveze tu valkatu, matyt nori senukus ismarinti, nereikes pensiju moket
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Algirdas3 2020-03-27 11:11:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Japonijoje nustatytas korona virusas beisbolo lygos Tiger komandos garsiam, bet dar jaunam zaidejui, kuriam neskaudejo nei kaulu, nei raumenu, nebuvo temperaturos ir nekosejo, bet pradejo nejausti kvapu ir skonio. Kai dar po paros neuzuode rytines kavos kvapo ir nepajuto skonio, kreipesi i gydymo istaiga, kur jam nustate lengvos formos COVID 19 virusa. Tokiu susirgimo tveju Japonijoje pasitaike jau keli, todel ir tokie pozymiai buvo itraukti i uzkretimo savybiu sarasa   ATSAKYTI
ep 2020-03-27 10:52:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
virusa atveza valdzia tam,kad butu galima ukrainiecius, bulbasus ir pabegelius apgyvendinti   ATSAKYTI
Vat 2020-03-27 10:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko čia stebėtino ,gavo daugiau reagentų ,daugiau patikrina ,daugiau ir randa. Kiek yr užsikėtusių kol kas niekas nežino. Baimės akys didelės.   ATSAKYTI
Beda 2020-03-27 09:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Anksciau emigrantai i Lt lauktuves ir pinigus vezdavo, dabar mirtina virusa. Zalieji lervos prisiveze tu valkatu, matyt nori senukus ismarinti, nereikes pensiju moket   ATSAKYTI
Mintis 2020-03-27 09:23:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tų užsikrėtusių virusu mažiausisi yra 3 karus daugiau. Tik niekas netiria jų. Pati sergu jau dvi savaites. Priėjau iki to kad reikėjo astmos ingaliatoriaus nes negalėjau atikosėti taip plaučius užspaudė ko niekad nebuvę gyvenime. Bet nepatenku į rizikos grupę ir netiria. Kas iš to kad aš namie sėdžiu. Vyras tai į darbą eina. Genocidas lygioj vietoj. Patys stegiasi kad virusas plistų   ATSAKYTI
Tttttg 2020-03-27 09:19:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šaunuoliai asilai emigrantai. Ko jūs čia grūdotes! Per jūs sėdžiu namie, neinu į darbą ir negaliu susitikti su savo vyru.    ATSAKYTI
Vilte 2020-03-27 09:18:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Svarbu,kad nemirtu,isgytu!!!   ATSAKYTI
Arturas 2020-03-27 09:18:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Laba dena visems mano nomones kad Letuva neko ne padaris del sita korono virusa del to kad leidzia gristi tem zmonem kur ira izsenie,ir susirgo ten ir reike ko greiciou pastatit dideles stoceonara arba nuomoti kazkoke didele patalpa ir visus susirgancio ten pagulidit.   ATSAKYTI
Steponas 2020-03-27 14:50:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tavo lietuvių kalba ,tai nachui rašai kaip morozas arba kitatautis...nedaryk gėdos  
PUPYTE 2020-03-27 09:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pons veryga pupu dede jam babies svarbu,nesugeba zmoniu sveikata apdraust.   ATSAKYTI
skruzde 2020-03-27 09:11:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
supratimo ir pagalbos medikams   ATSAKYTI
Nu jo 2020-03-27 09:09:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir toliau vezkimes visus atlikusius is ten....    ATSAKYTI
xxL 2020-03-27 08:50:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Is ju 300 atveze i Lietuva Veryga. Cia ne karantinas bet sabotazas.    ATSAKYTI
:) 2020-03-27 08:47:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegu grįžta daugiau užsienio žiurkiu su virusu ir valkiojasi po lietuvą ir neša visurą Lietuvos piliečiams! Valdžia nori kuo daugiau išnuodyti lietuvių kurie čia dirba ir moka mokesčius! Visgi jiem mažiau vargo.    ATSAKYTI
Arturas 2020-03-27 09:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Malacius gerei pasakei  
Steponas 2020-03-27 14:51:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Malačius yra arklio by.. kam taip įžeidinėti žmogų?  
I 2020-03-27 08:42:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ko neparašo iš kur tie nauji užsikrėtusieji?   ATSAKYTI
O 2020-03-27 08:40:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal kas zinote kur dar yra likusio viruso,?lektume parsivezti.gerai zmogus pasake-mes norime ismusti uodus kambaryje,o langai dar vis atidaryti,ar pavyks tai padaryti Veryga ir kiti nemastantys ponai?manau jog ne.   ATSAKYTI
Je 2020-03-27 10:52:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Je, langus nuo mūsių ir uodų reikia uždaryti aba mašalus atbaidyti spec.žolelių kvapu.  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Vaistai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Nuo „Covid-19“ mirė daugiau nei 350 tūkst. žmonių, tačiau vis dar nėra įrodyta, kad kokie nors vaistai padėtų gydyti šią ligą. Nepaisant to, medikai ieško būdų, kaip bent jau ...
Mokslininkai virusą aptiko net pas pasveikusius ir išrašytus iš ligoninės (nuotr. SCANPIX)
Kinijos mokslininkai nustatė, kad jau pripažinti sveikais ir iš ligoninės paleisti pacientai net ir praėjus 2 savaitėms nešiojo virusą. Medikai pažymi, kad nėra aišku: ar ...
Lėktuvai (nuotr. Fotodiena.lt)
Paskelbtas birželio 8-14 d. galiosiantis sąrašas valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių  atvykusieji privalo izoliuotis. Taip pat nustatyta, kad, atsižvelgiant ...
Koronavirusas
Net ir XXI amžiuje, kai medicina dideliais žingsniais vis bėga į priekį, vis dar yra nuo seno žinomų infekcinių ligų, nuo kurių nėra sukurtų vakcinų. Pavyzdžiui, maliarija ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Šeštadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė birželio 6 d. duomenis. Anot jų, per pastarąją parą Lietuvoje buvo užfiksuota 11 naujų ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų