naujienų portalas tv3.lt
2020.03.22 16:08

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kovo 22 d. dieną Lietuvoje patvirtinti 24 naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Taigi šiuo metu Lietuvoje iš viso yra nustatytas 129 užsikrėtimo šia infekcija atvejis.

Koronavirusas plinta

Koronavirusas plinta

7 atvejai, patvirtinti Nacionalinėje visuomenės sveikatos laboratorijoje, nustatyti asmenims, kurie tyrimus atliko Vilniaus mobiliuosiuose punktuose. Apie šiuos atvejus informacija šiuo metu tikslinama. Vienas infekuotas asmuo grįžo iš Airijos, kitas kontaktavo su infekuota Ukmergės ligoninės gydytoja.

10 atvejų nustatyti VUL Santaros klinikų laboratorijoje. Keturi asmenys grįžo iš Jungtinės Karalystės, vienas – iš Ukrainos, kiti užsikrėtė jau Lietuvoje. Vienas jų – medikė, dirbusi tarptautiniame renginyje, du atvejai klasteriniai, kai užsikrečiama nuo artimo žmogaus. Du asmenys (ne medikai) užsikrėtė Ukmergės ligoninėje.

3 atvejai nustatyti Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje. Vienas atvejis – įvežtinis iš Jungtinės Karalystės. Kiti du asmenys – šios ligoninės slaugytoja ir slaugytojos padėjėja. Medikės išvykusios į užsienį nebuvo, kita informacija tikslinama.

REKLAMA

Kauno klinikose patvirtinti 4 atvejai: vienas asmuo grįžo iš Jungtinės Karalystės, vienas atvejis – klasterinis, dar vieno atvejo epidemiologija tikslinama. Tarp infekuotųjų – ir karys iš Nyderlandų.

Su asmenimis, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus susisiekta, jie gaus instrukciją, kaip elgtis bei kokiu būdu jie bus pristatomi į gydymo įstaigą.

Visais atvejais vyksta arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

SAM primena, kad ketvirtadienį pradėjo veikti pirmieji mobilieji punktai Vilniuje ir Kaune, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai. Apie jų startą visuomenei praneš SAM.

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

REKLAMA

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

SAM primena, jog nuo trečiadienio Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos jau gali atlikti tyrimus ne tik dėl savo pacientų, siekiant greičiau nustatyti viruso atvejus, bet į jas galės būti vežami ir ėminiai, paimti iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti.

Gyventojai ir toliau raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais pateikiamomis rekomendacijomis, SAM ragina žmones vadovautis, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Daugiau apie Vyriausybės veiksmus kovoje su koronavirusu žiūrėkite čia:

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso  

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

REKLAMA

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

lota
2020-03-22 17:24:34
Ar valdžioje sėdintys ... turi nors kiek sąžinoės ir toliau tempti iš užsienio su užkratu? Kas atsakys už sąmoningą žmonių infekavimą??? Kaip reikia nesikeikti ????
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
dv 2020-03-23 13:44:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
šoktels dar ne tiek kai idiotų pilnos gatvės    ATSAKYTI
Mindaugas 2020-03-23 00:57:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiknon tą 1808, paskambinau, pranešiau kad tris dienas laikosi temperatūra daugiau nei 38, pasakiau, kad skauda visus kaulus ir raumenis, kad kosėju, paklausė ar buvau išvykės į užsienį ir ar kontaktavai su patvirtintu covid 19 žmogų, jei ne, tada pasiūlė kreiptis į savo šeimos daktarą ir laukti, kol pablogės. Net neužregistravo tyrimui, nes to plikagalvio dalbajobo algoritmas to neleidžia...    ATSAKYTI
Gintaras 2020-03-22 21:25:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Matyt, patys turime izoliuotis nuo atvežtų lietuvių iš užsienio, nes jie tą daryti nelinkę. Užsibarikaduokime mėnesiui ir pofik visi kapitalistų pelnai.   ATSAKYTI
Gintaras 2020-03-22 21:22:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vietoje dirbantys neturi vertės, tie išvykėliai daug vertingesni. Todėl ir veža juos, kad nevykėliais atsikratytų. Kas dar neaišku? Reagentų tyrimams neturi, bet veža į Lietuvą būriais. Genocidas, kitaip nepavadinsi.    ATSAKYTI
leitenantas 2020-03-22 21:04:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žmonės-džiaukitės- artėja šūkio PIGIAI GREITAI IR DAUG PABAIGA.....   ATSAKYTI
Lt 2020-03-22 20:57:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juokinga kai sako vyriausybė reikia grįžtantiems save izoliuoti, ar jie matė kokio plauko grįžta piliečiai ? Jiems tik alaus bonka po darbo terūpi. Jeigu grįžę iš užsienio medikai slepia nuo savų kolegų jog jie buvo užsienyje, tai ką kalbėti apie statybininkus-pijokėlius.   ATSAKYTI
Svaika 2020-03-22 20:40:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieko nėra pasiruošė,čia jau katastrofa 30 per 1d.toliau augs ne ne taip,paisto ir viskas,grižta furos ir lėktuvai,ivežtinis jau ir viduje užsikrečią,klounai karantinas viduje o išorė atidarita 5 mėn min.karantinas ir nauji aligarhai iškepti   ATSAKYTI
Pikta 2020-03-22 18:25:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man apskritai darosi pikta del musu valstybes vadovu, visi daro ka nori. Gryzta is karsciausiu tasku keliautojai ir nesiizoliuoja o veryga kalba apie tai kad matai padetis yra dar valdoma. Kiek dar tyciosis valdzia is paprastu zmoniu, kiek galima, kada imsimes rimtu priemoniu kol dar nepasiekeme tokios padeties kaip italija ispanija. Manau to laukia kol bus jau nebevaldoma padetis o paskiui sakys na suklydome.medikai renta kaip muse o veryga psihiatras geriau nusimano viska uz kitus super. Uz ka mes balsavome ir kas mus valdo, negi neatsiras nei viena seimo nario kuris imsis kazko rimto.    ATSAKYTI
Karma 2020-03-22 17:48:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Europos Sąjungos nebėra, liko nieko vertas euras!!! Veryga šaunuolis!!! Gabrielius dabar skaičiuoja savo 20 milijonų neaišku iš kur gavus...kovotojas už save.   ATSAKYTI
lota 2020-03-22 17:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar valdžioje sėdintys ... turi nors kiek sąžinoės ir toliau tempti iš užsienio su užkratu? Kas atsakys už sąmoningą žmonių infekavimą??? Kaip reikia nesikeikti ????   ATSAKYTI
Nu jo 2020-03-22 16:21:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Varo didele baime panika visiems vyresniems ir ne tik.Tai jei leido visiems grizti is visur,tai kam ir vardinti,kad iveze,iplauke,iskrido.Bet kazka raminamo net negirdeti.Kosmaras Guobu gatveje...   ATSAKYTI
Taigi 2020-03-22 20:08:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi kad grįžta nelegaliai dirbantys užsieniuose.  
kauniete 2020-03-22 16:20:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
butinai reikia dezinfekuoti ir butus seimu kuriose nustatytas korona virusas ir ligonis gydosi ligonineje kad kiti seimos nariai ramiai karantinuotusi tarp isdezinfikuotu sienu o ir kaimynams butu ramiau laiptines turi plauti patys ir kuo dazniau   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba renkasi Naisiuose (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)
Valstiečių partijos taryba ir premjeras Saulius Skvernelis penktadienį renkasi Šiaulių rajone, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio ...
Rita Tamašunienė (Fotobankas)
Priėmus sprendimą atverti išorines Europos Sąjungos (ES) sienas, izoliacijos reikalavimai atvykstantiesiems iš jų turėtų būti nustatomi įvertinant epidemiologinę situaciją, ...
G. Landsbergis ir R. Karbauskis (tv3.lt fotomontažas)
Paskelbus skandalingus įtarimus politikai ėmė komentuoti ir ieškoti galimų kaltininkų. Politologai pastebi aiškų susikirtimą tarp valstiečių ir konservatorių, kurie jau ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kitą savaitę bus atkurtas laisvas judėjimas tarp Lenkijos ir Baltijos šalių, penktadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis. „Šiandien kalbėjausi su kolega Lenkijos premjeru ...
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Nacionalinė vartotojų konfederacija kviečia nukentėjusius turistus jungtis prie grupinių ieškinių. Grupės ieškinio procedūra bus pradėta, kai bus gauta ne mažiau kaip 20 ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų