Koronavirusas pasiekė Jonavą: mieste užfiksuotas pirmasis atvejis Lietuvoje jau užfiksuoti 49 atvejai

Koronavirusas pasiekė ir Jonavą. Penktadienį savo „Facebook“ paskyroje apie situaciją rašė Jonavos miesto meras Mindaugas Sinkevičius. Jis patvirtino, kad čia jau patvirtintas pirmasis atvejis.

Koronavirusas plinta Lietuvoje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Deja… Jau turime pirmąjį atvejį. Asmuo parvykęs iš užsienio, ne rizikos amžiaus grupės, bet yra įtarimų, kad gali būti užkrėtęs šeimos narius. Situacija ir nemaloni, ir komplikuota, nes paciento simptomai visiškai neatitiko koronos viruso ligos indikacijų, dėl to konsultuojantys medikai turės atlikti saviizoliaciją. Deja, bet panašu, kad ateityje teks pereiti į režimą, kuomet kiekvienas pacientas, nepaisant jo simptomų, yra potencialus Covid-19 nešiotojas“, – rašoma mero pranešime.

Miesto gyventojams meras priminė apie dar vakar įsigaliojusius draudimus lauke būriuotis didelėmis grupėmis, vaikams žaisti žaidimų aikštelėse grupelėmis. Raginama pagalvoti apie savo artimuosius ir elgtis atsakingai.

„Lauke pasivaikščioti galima, bet būriuotis parkuose, slėnyje, leisti vaikus į žaidimų aikšteles grupėmis? Apie ką mąstom? Tokia “drąsa” gali vesti į rimtas pasekmes ar pražūtį. Galvokime ne tik apie save, bet ir apie savo artimuosius. Todėl dar kartą prašau - elkimės atsakingai“.

Padėkos žodį meras skyrė ir medikams, vaistininkams, bei visiems, kurie dirba tam, kad apsaugotų žmones nuo vyraujančio viruso. 

„Esate pirmosiose fronto linijose, bet už Jūsų - mes. Ne maži ir susigūžę, o stiprūs ir darantys viską, kad Jums padėtume.“

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje jau patvirtinti 49 susirgimo atvejai. Tiesa, pirmoji šiuo virusu susirgusi moteris iš Šiaulių išleista namo. Taip pat penktadienį žiniasklaidoje pasirodė naujienų, kad Kaune iš ligoninės taip pat paleisti 4 asmenys, sirgę koronavirusu. 

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso  

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

REKLAMA

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

REKLAMA

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?


Rašyti komentarą...
V
Virusas
2020-03-20 14:14:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tikrai parazitu šalis, viena šneka , o nesąmonės daro, turėtų tikrinti visus grįžtančius.Taip išeina kad musų tautiečiai parveža dovanėles ne tik mums, bet ir draugams ir kaimynams.
Atsakyti
0

n
nu
2020-03-20 14:20:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
neleist šitų visų parvykėlių,veža jie virusus ir nesaviizoliuojasi,karantinui skirt patalpas ir uždaryt griežtai kad nosies niekur neiškištų,pastatyt armiją apsaugai,nes laksto jie visur laisvai
Atsakyti
0

V
Viki
2020-03-20 17:58:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai taip ir Jiems pirmenybė "gausis", geriausios vietos gydymo įstaigose, o kai Jūs užsikrėsit gali realiai vietų nebebūti... Šiaip pacientai ir taip negauna pagalbos jau. Kodėl Verygai neaišku, kad kiekvieną grįžusį iš užsienio, kaip potencialų užsikrėtusįjį. Jei to neįves iškris pusė Lt medikų: Panevėžys, Šeškinės, Ukmergės (neįvežtinis, bet neturėjo apsaugų, priešingai nei skelbia Veryga), o dabar Jonavos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų