Vilniečio įspūdžiai po tyrimo mobiliajame punkte: tai nemaloni, bet trumpa procedūra

Vilniuje pradėję veikti mobilieji punktai koronaviruso ėminiams tirti jau priima pirmuosius žmones. Vienas jų – vilnietis Povilas, tyrimą atlikęs ketvirtadienį Savanorių prospekte esančiame punkte. Vaikinas teigia, kad procedūra, nors ir nemaloni, trunka vos porą minučių. Vienintelis jį nustebinęs dalykas, – kad niekas neinformavo, kaip jį pasieks informacija, ar tyrimo rezultatas teigiamas, ir kaip reikės elgtis po to.

Užsiregistruoti tyrimams mobiliajame punkte Povilas sumanė po to, kai sekmadienį grįžęs iš Ispanijos pajuto lengvą karščiavimą.

„Man tiesiog temperatūra iki 37 laipsnių pakilo keletą dienų, nežinau, gal šiek tiek jaučiau krūtinėje kažką. Kai kasdien keliama šita tema, po to nesupranti žmogus, ar jauti kažką, ar pradedi sau įsikalbėti. Pagrindinis mano simptomas, kodėl aš kreipiausi, nes grįžau iš Ispanijos sekmadienį ir dalyvavau renginyje, kur buvo nemažai žmonių iš kitų šalių suvažiavusių. Aš su jais palaikiau kontaktą, tai jie skundėsi, kad irgi jaučia gripo simptomus“, – tv3.lt pasakojo Povilas.

(38 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidarytas pirmasis mobilus punktas koronaviruso tyrimams

Šeimos gydytojo siuntimas vykimui į mobilius punktus nėra reikalingas. Pacientai, 14 dienų laikotarpiu keliavę užsienyje ar turėję sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu ligos atveju, jeigu jiems pakilo temperatūra, atsirado kosulys ar dusulys, turi skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefonu 1808, o ne šeimos gydytojui.  Ar pacientas turi būti tiriamas, nuspręs Karštosios linijos konsultantas. 

REKLAMA

Nemaloni, bet trumpa procedūra

Paskambinęs nurodytu numeriu ankstyvą ketvirtadienio rytą, Povilas buvo užregistruotas tyrimui atvykti 13.10 val. 

„Susitarėm su konsultante, surašė mano duomenis ir užregistravo. Po to SMS atsiuntė, kur man reikia nuvykti. 13 val. nuvažiavau iki to punkto. Ten visa teritorija aptverta, matosi iš tolo, kad žmonės pasiruošę, kokie 10 pareigūnų su kaukėmis budi. Yra STOP ženklas, kur privažiuoji. Dėdė su skafandru stovi ir yra pasiruošęs lapelių su instrukcijomis, ką reikia daryti. Reikia savo ID parodyti, tada tave identifikuoja“, – įspūdžiais dalinosi vaikinas.

Mobilus punktas tirti koronavirusą Vilniuje

Tuomet Povilas buvo nusiųstas laukti prie STOP linijos, o lygiai 13.10 val. buvo pakviestas privažiuoti prie lauke esančios tyrimų palapinės, kur ir atliekamas testas.

„Pačioje palapinėje viena darbuotoja dirba, ji visaip kaip apsiginklavusi apsaugos priemonėmis. Parodė ji man ženklą, kad langą atidaryti reikia, pasitikslinau, ar tikrai atidaryti, kad be reikalo žmogaus neišgąsdinčiau. Sako, jo, atidaryk. Pati darbuotoja superinė. 

Nežinau, ar todėl, kad tik pradėjusi dirbti ir todėl tokia nuotaika gera, ar tokia strategija, kad palaikykime žmonių kovinę būseną gerą. Tikrai labai pozityviai viskas, davė instrukcija, pasakė, kad procedūra nemaloni, nusiteik, bet visą laiką su šypsena. Tokiu momentu šypsena, man atrodo, yra geriausias dalykas, kas gali būti“, – pasakojo Povilas.

Tuomet darbuotoja paėmė iš jo nosies ir gerklės ėminius.

„Kišo į ertmes tokius kaip ausų krapštukus, kurie gal 10 cm ilgio. Procedūra, galiu pasakyti, nemaloni, kasdien nenorėčiau jos darytis, bet nieko mirtino, kas labai sužalotų. Visa tai truko porą minučių daugiausiai. Paėmė mėginius ir tiek žinių. Sako, kad galiu važiuoti namo“, – sakė Povilas.

REKLAMA

Nežino, kas toliau

Tiesa, vaikinas sako, kad vienintelis po procedūros jį nuvylęs dalykas – informacijos stoka, kaip elgtis po to ir iš kur sužinoti tyrimo rezultatus.

„Negavau jokios žinios, kaip visas procesas toliau vyks. Man liko tik spėlioti, kaip toliau bus. Nei konsultantas, su kuriuo šnekėjausi, [nepasakė], nei man atsiuntė kokią informaciją, kokia procedūra toliau manęs laukia. Jie mane tikrai suras, nes susirašė visus kontaktus“, – kalbėjo Povilas.

Mobilus punktas tirti koronavirusą Vilniuje

Portalas tv3.lt primena, kad jau netrukus dešimtyje savivaldybių atsidarys mobilūs punktai, kuriuose bus galima pasidaryti tyrimus dėl naujojo koronaviruso. Tiesa, tyrimus galės pasidaryti toli gražu ne visi norintys, į mobiliuosius punktus žmonės privalės atvykti automobiliais, rezultatų laukti namuose, o ne ligoninėse. 

Vilniuje jau veikia du tokie punktai – Savanorių prospekte 127 ir prie „Siemens“ arenos „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelės, trečiasis netrukus bus atidarytas Valakampiuose.

Ketvirtadienį Lietuvoje nustatyti dar du užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. Abu atvejai yra įvežtiniai. Vienas pacientas grįžo iš  Norvegijos per Latviją, kitas – iš Ispanijos. Jie šiuo metu izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Šiuo metu Lietuvoje yra nustatyti 36 koronaviruso atvejai.


Rašyti komentarą...
J
Jolanra
2020-03-21 13:34:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip dėl žmonių privatumo,kodėl fotografai sau leidžia publikuoti nuotraukas su mašinų numeriais,kas čia,šou?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų