Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, kovo 21 d., Lietuvoje patvirtinti dar 14 koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Visi asmenys šiuo metu izoliuoti ir gydomi ligoninėse, o 1 – namuose. Taigi iš viso Lietuvoje šiuo metu patvirtintų COVID-19 atvejų yra 83.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Vilniuje nustatyti devyni teigiami atvejai, iš kurių du įvežtiniai iš Šveicarijos ir Portugalijos su persėdimais Belgijoje ir Vokietijoje, vienas asmuo dirbantis Ukmergės ligoninėje ir šeši, apie kuriuos informacija šiuo metu renkama ir bus patikslinta vėliau.

Klaipėdoje nustatyti keturi įvežtiniai atvejai, tarp jų – vidutinio amžiaus pora. Visi asmenys pasitikrinti atvyko į Klaipėdos mobilų punktą.

Šiauliuose vienam pacientui, grįžusiam iš Meksikos per Turkiją, nustatytas teigiamas koronaviruso atvejis, tačiau dėl geros sveikatos būklės jis izoliuotas namuose.

Šeštadienio naktį pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso – tai senyvo amžiaus moteris, mirusi Ukmergės ligoninėje.

SAM primena, kad ketvirtadienį pradėjo veikti pirmieji mobilieji punktai, kuriuose pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai.

REKLAMA

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

REKLAMA

Tuo atveju, jei per 14 dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

taigi
2020-03-21 16:56:35
Ukmergės ligoninė jau aiškus židinys,ukmergės miestas turi būt karantinuotas ir uždarytas nedelsiant nei minutės
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rina 2020-03-23 16:07:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Suprantoma epidemija,o kaip del kitu zmoniu su kitom ligom kur reikejo gidimo ir operavimo,eina kur toliau???   ATSAKYTI
R 2020-03-21 21:14:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul jis ta vinteletoriu tarpukojij ysistato gal smegenine pavintulios    ATSAKYTI
Reg.na 2020-03-21 20:59:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga kad tave velnei nujotu su tavo tvarkymu tik ir žiopcioji visi virusai iš usienio tai nk tu juos ileidi nori padaryt tris milijonus lietuvoj neišdęks aprims ir vėl išleks ka ce jie darys šitam ubagyne ir dar urodai kinus pareme jai ce visko truksta sakai numire tai tu griepk ir gydk one liepk laukt kol blogai matomai renkiesi pagal metus jai pensija zin jau atliks biužete jai mane suries iskart sakysiu kad bucevausi ir gulejau su kinu tai gal greit priežiuron paims o laugdamas ju pagalbos gli ir nesulaukt su termometru   ATSAKYTI
Povilas 2020-03-21 20:45:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Greit. Išdvesim. Populiacija. Per. Didelė. Priviso visokių. Inteligentų    ATSAKYTI
Volkas 2020-03-21 20:23:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga tavo galva lėks pirma kadangi mes labai gerai pasiruoše tu asile net tikros situacijos nesuprantu. Tavo priemonės niekinės jai žmonės nuo gydytojų užsikrečia.    ATSAKYTI
Česlovas 2020-03-21 19:52:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jiems anksčiau rūpėjo kaip prastumti varkes. Kiek pinigų išvaistyta, nuplauta. Auksiniai šaukštai, tualetai, stotelės. Tų pinigų užtektų, jei nebūtų vagiama. Jei būtų valstybės kontrolė. Dabar skolinsis pinigų. Tai gal pradėkit sekti viešuosius pirkimus? Gal pradėkit taikyti baudžiamą atsakomybę? O dabar, NELIEČIAMIEJI. Jokios pagarbis, tik siekis savus interesus tenkinti. Žalios rodyklės, auksiniai šaukštau nuo besivaidenančių priešų. O kada bus skiriami skaidriai pinigai žmonių sveikatai, o ne karui(auksiniams šaukštams). J.Olekas kaip "premija" "už gerus darbus" gavo Europos parlamente kėdę, turi teisinę neliečiamybę, gauna 10000 eurų kas mėnesį    ATSAKYTI
zemvaldys 2020-03-21 19:50:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visai zali ir (ne) valstieciai pasirinko taktika-jei pasijuto zmogus blogai ir paprase pagalbos , jam uzduodamas klausimas ar buvau tam tikrose salyse. jei nebuvo, tai netiria.tuo budu parodomas skaicius serganciu tik is atvykusiu is uzsienio. tai tautos pjudymas ir tautos naikinimas. lauk juos is valdzios per (ne) rinkimus.   ATSAKYTI
pilietis 2020-03-21 19:44:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesistebėkite, vakar Veryga kalbėdams apie plaučių ventiliavimo aparatų kiekį pasidžiaugė, kad 1 aparatas Lietuvoje tenka 3000 gyventojams, o Anglijoje 12000 gyventojams. Supraskite į ką lyguojasi Veryga.   ATSAKYTI
Protingas 2020-03-21 19:09:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodel meluojama,virusas Lietuvoje neplinta.Valdzia virusa i Lietuva gabena laivais,lektuvais,automobiliais.VISI virusai Atvezami.   ATSAKYTI
Bacila 19 2020-03-21 18:59:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Veryga, kada pradėsi dirbti? Kada beišbrisi iš padirbtu klaidų. Ar tu aklas kad nematai kas dedasi kitose šalyse. O tu kaip ąsilas dar galvoji kaip isivežti nauju bacilų.Jei visur yra karantinas tai tegu ir išbūna karantine, apie gryžima po karantino galvoti.Tiktai ąsilas gali galvot, parsivežti ąsilus dar su dovanėlėm.   ATSAKYTI
Spiglys 2020-03-21 18:19:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl niekas nesiulo valgyti česnako, svogunų, pipirų, išgerti skystos duonos , sodos truputi truktelti? Tai irgi geros priemonės koronui gesinti.   ATSAKYTI
JO 2020-03-21 18:12:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kai Veryga ar Karbauskis sako kad viskas labai gerai pasiruošta man iš karto darosi jau neramu,vos tik Karbauskis prieš kelias dienas pasigyrė kad mes europoje pasiruošėme geriausiai iš karto pasipylė užkratas   ATSAKYTI
xxL 2020-03-21 17:28:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tie punktai tai imitacija. Kas kad jie yra jri be spacialaus nurodymo taves ten niekas netikrins?    ATSAKYTI
Mastantis 2020-03-21 17:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Valdzia niekam tikusi jai kai pasirode virusas momentaliai turejo primti sprendimus griestus bet kaip sakant ilgai gere paskiau pahmelijosi karantinas namuose seimos narei su serganciu ,sitokio idijotizmo ..... Pasimokyti reikejo is rusu kinieciu valdzios o dezinfekavimo skysciu vadzia subines savo tegu dezinfekuoja .Paprastiem zmogeliukam patarciau isigiti lenkiska spiruta rankom nusivalyt ....O tuos kur grizineja is uzsienio nejau proto neturit zaraza nesiodami pasilikit toj sali kur esat sazines turekit ...,!!!!
   ATSAKYTI
Saulute 2020-03-21 17:25:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kur mūsų pono sveikatos ministro pagyros, kad mes gerai pasirengę?! Kaip dabar atrodo? Ar mes tikrai gerai pasirengę? Man atrodo kad pono Verygos pagyros nieko vertos. Mes negalime jaustis saugūs, kai toks sveikatos ministras. Geriau būtų jei situacija valdyti toks žmogus, kuris žino ką tokiu atveju daryti. Tegu perima visa valdymą kariuomenė. Tada bus saugu.    ATSAKYTI
Visus 19 2020-03-21 19:17:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai puse Lietuvos išdvasios, tai patys atiduos sveikatos ministerija valdyti kokiam lenkui.  
Aldona 2020-03-21 17:18:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuviai dar skyrė 100000 eurų Kinijai nuo viruso. Tai irgi įdomu ar iki Kinijos tie tūkstančiai nuėjo, ar kažkas jau vilą statosi    ATSAKYTI
. 2020-03-21 18:25:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reik ne kinijai skirt pinigus, o kinija į teismus paduot, kad paleido užkrata.
Delsė pusantro mėnesio, kad praneštu ir karantinus darytu ir paleido kiniečius po pasauli po švenčiu - rezultatas matomas.  
Je 2020-03-27 08:58:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Je, tai ar kiniečiai susigalvojo tokią "kvarabą",ar gavo dovanų... ?  
Klausimas 2020-03-21 17:17:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viskas valdoma, geriausiai pasiruosta, ar ne negerbiamas veryga?   ATSAKYTI
Vietoj Verygos 2020-03-21 18:31:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei toks kietas , stok jo vieton ir valdyk, o ne rašliavom užsiimk,liežuviu plak!   
Vytas 2020-03-21 17:12:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš tik norėčiau vieną klausimą
Kaip suprasti ,kad kaukė neapsaugo nuo viruso ,tai kam ji reikalinga medicinos personalui jei nieko nesaugo ?   ATSAKYTI
As 2020-03-21 17:04:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Beprasmiska. yra dejusiu ant visu 10%.juos suvaldys tik antrankiai   ATSAKYTI
Aprasykit 2020-03-21 17:02:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip karantino laikosi gyventojai susigrūdę savaitgalį į Palangą,jie neskiria žodžio karantinas nuo žodžio kurortas Parašykit uzbekit už akių galimai koronos židinio vietai Palangoje   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Saulius Čaplinskas (nuotr. Fotodiena)
Pirmadienį Užkrėčiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įžvalgomis apie koronavirusą. Anot jo, ši COVID-19 ...
Ligoninė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Jau mėnuo, kaip Lietuvos gydymo įstaigoms leista vėl atverti duris ir dirbti pilnu pajėgumu, jei tik jos turi tokią galimybę. Tačiau realybė tokia, kad vos daugiau nei pusė ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
BNS pateikia svarbiausių pirmadienio naujienų apie koronaviruso krizę Lietuvoje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso atvejai, visi ...
Rolanda Lingienė (nuotr. Fotodiena.lt)
Pateikdama naujausią informaciją apie koronaviruso šalyje plitimą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė pasidžiaugė ir naujais užgesusiais ...
Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)
Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas pirmadienį Vyriausybėje suteiks daugiau informacijos apie Lietuvos padėtį karantino metu. Kviečiame stebėti ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų