naujienų portalas tv3.lt
2020.03.19 11:54

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, kovo 19 d., Lietuvoje patvirtinti du nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Abu atvejai yra įvežtiniai. Vienas pacientas grįžo iš  Norvegijos per Latviją, kitas – iš Ispanijos. Jie šiuo metu izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Šiuo metu Lietuvoje yra nustatyti 36 koronaviruso atvejai.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

SAM primena, kad šiandien pradeda veikti pirmieji mobilieji punktai Vilniuje ir Kaune, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. Tokie punktai palaipsniui atsidarys įvairiose savivaldybėse, kurios užtikrins reikiamas sąlygas tokių punktų veiklai. Apie jų startą visuomenei praneš SAM.

Numatyta, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilųjį punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

SAM primena, jog nuo šiandien Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos jau gali atlikti tyrimus ne tik dėl savo pacientų, siekiant greičiau nustatyti viruso atvejus, bet į jas galės būti vežami ir ėminiai, paimti iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti.

Gyventojai ir toliau raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais pateikiamomis rekomendacijomis, SAM ragina žmones vadovautis, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Kovo 18 d. patvirtinti aštuoni nauji atvejai, viena jų – neįvežtinis.

REKLAMA

Kovo 18 d. vėlų vakarą patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis – šio paciento ėminys buvo gautas patvirtinimui iš Santaros klinikų. Asmuo šiuo metu izoliuotas ir gydomas Vilniuje, Santaros klinikose. Pirminiais duomenimis žmogus grįžo iš Jungtinių Arabų Emyratų jungiamuoju skrydžiu Nyderlanduose.

Kiti du asmenys izoliuoti ir gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, jie neseniai grįžę iš Austrijos. Dar du asmenys – Vilniuje, Santaros klinikose, vienas grįžęs iš Jungtinės Karalystės, kitas – iš Švedijos.

Vienas asmuo gydomas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, jis neseniai grįžęs iš Jungtinės Karalystės. Kauno klinikinėje ligoninėje izoliuoti ir gydomi du asmenys, vienas grįžęs iš Jungtinės Karalystės.

SAM atkreipia dėmesį, kad keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Daugėjant atvejų, gyventojai raginami ypatingą dėmesį skirti priemonėms, padėsiančioms sumažinti infekcijos plitimą.

Būtina maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

REKLAMA

***

Daugiau apie Vyriausybės veiksmus kovoje su koronavirusu žiūrėkite čia:

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso  

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.   

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogus, kuriam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam būtina  hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

REKLAMA

Pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Žmonėms, kuriems 14 dienų privaloma izoliuotis namuose, nes jie grįžo iš užsienio, eiti į lauką, jei tai gali sukelti pavojų kitiems žmonėms, draudžiama. Žmogus išeiti į lauką gali, jeigu jis tikrai gali užtikrinti, kad jo buvimas lauke niekam nesukels pasekmių, pavyzdžiui, jis išeis į savo balkoną, terasą, nuosavą kiemą, kuriame nesutiks kitų žmonių.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

Ša
2020-03-19 12:20:32
Visi atvejai įvežtiniai... piliečiai dauguma tikrai nemoka mokesčių Lt, gydysis čia, už kitų piliečių lėšas. Ekonomika ir visa grandinė jau jaučia pasekmes. Šaunuoliai keliautojai ir dar su tokia atsakomybe. Liūdna grįžo iš UK moteris ėjo pas odontologę, užuot izoliavusi save. Sąmoningumo trūksta ir vietiniams, nes daug mano - manęs tai neliečia ir viską juokais "leidžia". Kodėl žmonės tokie savanaudžiai ir pinigai svarbesni už gyvybes?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Raimonda 2020-03-20 07:26:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam vežtis iš svetimų šalių užsikrėtusius????Traukiniais lėktuvais?Patys ir prisiveža.Išgirdai apie kinijoj ligą ir užsidaro sienas muitines.Išsigydys ir galės grįžti,iš kur nori.Išvarė slidinėt ir slidinėkit!!!!Tada 14dienų izoliuokitės.O dabar tempia veža visus ir nori kad nedaugėtų.Bankrotan visas uždarytas kavines nuvarys parduotuves kur žmonės kišo pinigus į verslus,dėl ko?Dėl to kad nori užsikrėtusieji grįžt?Tegu ten ir kabo slidinėja turistauja po balius tenerifes ir dar balai žino kur!!!!!!Tas Aurelijus jau net nuo streso plėmais.   ATSAKYTI
Litvinas 2020-03-19 16:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada tas Ožys nustos vadovautti? Kiek tai gali testis? GĖDA! ŚUO TURI GULĖTI [email protected]   ATSAKYTI
lota 2020-03-19 14:47:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klausimas, ką reiškia karantinas kai valdžios " proto bokštai " ir toliau leidžia grįžinėti sergančius.čia konkretus pasityčiojimas iš žmonių kurie turi sėdėti be darbo.Gal rimtai reikia pasekti Ukrainiečių pavyzdžiu kurie tokius ..( nesikeikiant ) pasitikti su akmenimis rankose, kitaip nieko nebus :(   ATSAKYTI
Ar nagalima atvirkščiai? 2020-03-19 20:10:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Grįžtančius iš kart izoliuot griežtomis salygomis, su apykoje, o su akmenis verygai į plikę  
Kodėl 2020-03-19 12:51:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jie įleidžiami į šalį, nepabuvę karantine???   ATSAKYTI
Milena 2020-03-19 14:50:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dėl to ir pikta kad valdžiai ryškus proto trūkumas :(  
vilimantas 2020-03-19 12:31:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokiu laiku jeigu neatlieka gerai ,jiems paskirtų pareigų reikėtų nemokėti atlyginimų - atleisti iš darbo ir kelti baudžiamąją bylą.(Čia patarimas,kol nevėlu)   ATSAKYTI
Ša 2020-03-19 12:20:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visi atvejai įvežtiniai... piliečiai dauguma tikrai nemoka mokesčių Lt, gydysis čia, už kitų piliečių lėšas. Ekonomika ir visa grandinė jau jaučia pasekmes. Šaunuoliai keliautojai ir dar su tokia atsakomybe. Liūdna grįžo iš UK moteris ėjo pas odontologę, užuot izoliavusi save. Sąmoningumo trūksta ir vietiniams, nes daug mano - manęs tai neliečia ir viską juokais "leidžia". Kodėl žmonės tokie savanaudžiai ir pinigai svarbesni už gyvybes?   ATSAKYTI
Pilietis 2020-03-19 12:06:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jau šimtai uzsikrete ir šimtai persirge ir nereikia cia rašineti 36   ATSAKYTI
vilimantas 2020-03-19 12:49:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sapalionės neįdomios,bet ,kad nuėjus į kelis prekybos centrus ir negauti pigesnės duonos ir kruopų atsiprašau.Čia paprastai naujas milijonierių atsiradimo etapas.\ Kėdainiai  
Medikas 2020-03-19 20:18:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar dar neaišku, kad valdžia siekia tam tikro oficialiai patvirtinto skaičiaus? Jei visus asilus paleidžia ''saviizoliacijai,, reiškia tik daro vaizdą kad rūpinasi, o iš tiesų už viso to slepiasi didžiulis grobis.  

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
Karalienė Elizabeth II (nuotr. SCANPIX)
Visame pasaulyje sparčiai plinta koronavirusas, o dėl jo keliamos grėsmės sveikatai, daugelyje pasaulio šalių skelbiamas karantinas. Būtent dėl to karalienė Elžbieta ll-oji ...
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena)
Siekdamas suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, NVSC vykdo visų COVID-19 atvejų epidemiologinį tyrimą (apklausia atvejus, aiškinasi užsikrėtimo aplinkybes, sąlytį turėjusius ...
Labiausiai kenčia medikai: kodėl koronavirusas aršiausiai puola būtent juos? (nuotr. SCANPIX)
Kovoje su Covid-19 virusu medikai visame pasaulyje moka didžiulę kainą, tūkstančiai jų užsikrėtė virusu, didelė jų dalis mirė nuo komplikacijų.  Gydytojai, seselės ...
Šiemet Lietuvoje Verbų sekmadienis – visai kitoks nei įprastai (nuotr. stop kadras)
Šalyje švenčiamas Verbų sekmadienis, tiesa, pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje – Didžioji savaitė dėl paskelbto karantino prasidėjo be didesnio šurmulio. Bažnyčiose ...
Širvintos (nuotr. stop kadras)
Širvintose – koronaviruso detektyvas. Infekcija užsikrėtusi pacientė apkaltino rajono merę Živilę Pinskuvienę liepus greitajai net su policija išvežti ją į Vilniaus ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų