REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Saulius Skvernelis šeštadienio vakarą paaiškino, kokia atsakomybė gresia tiems, kurie nesilaikys karantino režimo. Pasak jo, už tai gresia ir administracinė, ir baudžiamoji atsakomybė.

Premjeras Saulius Skvernelis šeštadienio vakarą paaiškino, kokia atsakomybė gresia tiems, kurie nesilaikys karantino režimo. Pasak jo, už tai gresia ir administracinė, ir baudžiamoji atsakomybė.

REKLAMA

„Dėl šių pažeidimų numatyta atsakomybė asmenims, priklausomai nuo padaryto nusižengimo, nuo 60 iki 3 tūkst. eurų, kalbant apie juridinius asmenis, priklausomai nuo veikų ir kokios pasekmės yra sukeltos“, – per Vyriausybės posėdį sakė S. Skvernelis.

Jis priminė, kad yra ir Baudžiamojo kodekso 277 straipsnis, kuris numato, kad už kovos su epidemijos ir užkrečiamųjų ligų pažeidimus, gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

277 straipsnis numato, kad kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas užtraukia tokią atsakomybę:

REKLAMA
REKLAMA

1. Tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

REKLAMA

2. Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

3. Asmuo atsako pagal šį straipsnį tik tais atvejais, kai jame numatytos veikos yra padarytos dėl neatsargumo.

4. Už šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką atsako ir juridinis asmuo.

Šeštadienį vakare Lietuvos Vyriausybė paskelbė karantiną visoje Lietuvoje. Priėmus nutarimą ribojamas tiek į Lietuvą atvykstančių, tiek išvykstančių asmenų ribojimas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ribojamas institucijų darbas. Visas Vyriausybės nutarimas, kai karantinas skelbiamas nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d.

Premjero komentarai po Vyriausybės posėdžio, ką reiškia nauji draudimai:

Visas Vyriausybės posėdis:

Nauji atvejai Klaipėdoje ir Vilniuje

Kovo 14 d., Lietuvoje patvirtinti dar du koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai Klaipėdoje ir Vilniuje. Iš viso Lietuvoje šiuo metu jų patvirtinta 8.

Šeštadienį infekcija patvirtinta jaunam vyrui, iš Danijos, kur studijuoja, parskridusiam kovo 10 dieną. Jis kelias dienas lankėsi viešose vietose Vilniuje, todėl neįmanoma atsekti, kiek užkratas galėjo išplisti. Kovo 14-osios naktį vyras pristatytas į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kur yra izoliuotas ir šiuo metu gydomas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat šeštadienį pranešta apie naujausią ligonį vyrą. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.

Vidutinio amžiaus vyras, kovo 1 d. grįžęs iš Italijos, penktą dieną pasijuto blogai, sukarščiavo, skundėsi raumenų skausmais, perštinčia gerkle, kosuliu, vėliau būklei negerėjant 13 dieną kreipėsi į klinikų Infekcinių ligų centrą, kur gautas patvirtinimas, kad vyriškis užsikrėtęs. Šiuo metu paciento savijauta gera, jis nebekarščiuoja.

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad visi į Lietuvą atvykę iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Danijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Egipto, 14 d. turi izoliuotis namuose (saviizoliuotis). Į šias šalis negalima ir išvykti.

REKLAMA

Tai privalomas reikalavimas, už kurio nepaisymą gresia atsakomybė.

Uždaromos parduotuvės, sienos užsieniečiams

Vyriausybė šeštadienį nusprendė Lietuvoje nuo pirmadienio įvesti karantiną, siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą. 

„Lietuvos Vyriausybė (...) nusprendžia paskelbti visoje Lietuvos Respublikoje karantiną“, – posėdyje paskelbė premjeras Saulius Skvernelis.

Įvedus karantiną, į Lietuvą bus draudžiama atvykti daugeliui užsieniečių, bus uždarytos dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių parduotuves.

Draudimai neapims prekių judėjimo.

Vyriausybė rekomenduoja atšaukti religines apeigas

Vyriausybė šeštadienį paskelbė rekomendaciją Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms „neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų“.

REKLAMA

Tokia nuostata įtraukta į Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatomi nauji ribojimai, siekiant pristabdyti naujojo koronaviruso plitimą.

Lietuvos piliečiams draudžiama vykti į 18 ypatingos rizikos šalių

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo šeštadienio Lietuvos piliečiams draudžiama vykti į 18 ypatingos rizikos šalių, pranešė Vyriausybė.

Tai – Kinija, Honkongo specialusis administracinis regionas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija, Egiptas.  

Šis draudimas reiškia, kad nei lėktuvais, nei sausumos, nei jūrų keliais į sąraše esančias šalis išvykti nebus galima. Visi, į Lietuvą  iš šių šalių atvykusieji turi izoliuotis namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie šias priemones paskelbė Sveikatos apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijos. 

Į bet kokias kitas užsienio šalis Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja nevykti.

„Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją ir tai, kad valstybės pradeda riboti asmenų judėjimą, piliečiams rekomenduojama nutraukti neatidėliotinas keliones, o, esantiems užsienio šalyse, ieškoti galimybių grįžti į Lietuvą per judėjimo ribojimų netaikančias valstybes“, – rašoma Užsienio reikalų ministerijos. 

Kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galima pasitikrinti  https://keliauk.urm.lt  puslapyje.

Skvernelis: Seimas, priėmęs būtinus įstatymus, gali stabdyti darbą

Seimas, antradienį priėmęs būtinas Vyriausybės teikiamas įstatymų pataisas dėl kovoje su koronavirusu taikomų griežtų priemonių, gali laikinai stabdyti darbą, sako premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA

„Seime antradienį teiksime konkrečius įstatymų projektus, kuriuos skubiai reikia priimti. Ir jeigu jie bus priimti, manau, kad Seimo posėdžiai taip pat kuriam laikui pasibaigs“, – šeštadienį teigė ministras pirmininkas.

Jis teigia, kad Vyriausybės rekomendacijos riboti viešus renginius neapima Seimo posėdžių ar, pavyzdžiui, privačių įstaigų veiklos, todėl posėdis antradienį ir vyks. Be to, jo teigimu, Seimas privalo užtikrinti įstatymų leidybą.

„Matote, Seimas nėra masinis renginys ar pasilinksminimo vieta – Seimas privalo susirinkti. Mes taip pat nepasakome, kad ministerijos, įstaigos, ar privatūs ofisai, kur yra žmonės, kad jie neitų į darbą, ar ten penkiasdešimt, ar šimtas žmonių“, – tvirtino S. Skvernelis.

REKLAMA

Lietuvoje nustatyti aštuoni koronaviruso atvejai. 

Premjeras ragina gyventojus nepasiduoti panikai šturmuojant maisto parduotuves

Vyriausybei ruošiantis Lietuvoje įvesti karantiną, premjeras Saulius Skvernelis ragina gyventojus nepasiduoti panikai ir neapgulti maisto parduotuvių.

S. Skvernelis pabrėžia, kad Vyriausybė nesiims priemonių riboti maisto produktų įsigijimą, nes, pasak jo, prekybininkai patikino, jog grėsmės dėl produktų trūkumo šalyje nėra.

„Ribojimai dėl prekybos, maisto įsigijimo nėra taikomi ir tikrai nereikėtų pasiduoti norui, panikai daugiau nusipirkti, užsipirkti. Tikrai turime patikinimą, žinome, kad produktų nepritrūks, nebent pirksime neadekvačiais kiekiais – tada tiekimai gali būti sutrikę“, – Vyriausybėje šeštadienį žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjeras taip pat sako, kad turgums ir kitoms maisto prekybos vietoms numatyti nurodymai imtis aukštesnių higienos standartų, pvz. naudoti vienkartines pirštines, dezinfekcijos priemones.

Papildoma kontrolė

Kaip jau pranešta, Lietuva atstato laikiną kontrolę prie vidinių Europos Sąjungos sienų. Sienų kontrolė atstatoma 10 dienų nuo šeštadienio 18 val.

Atnaujinus sienų kontrolę į Lietuvą draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus tuos, kurie turi oficialius leidimus dirbti. Lietuviams bus leidžiama sugrįžti, jie raginami tai padaryti kuo greičiau. Visiems asmenims, grįžusiems iš paveiktų teritorijų, privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, visose šalies parduotuvėse ir prekybos centruose rekomenduojama riboti klientų srautus, išvengiant jų grūsčių. Tarp eilėse stovinčių pirkėjų turėtų būti išlaikomas ne mažesnis nei vieno metro atstumas.

REKLAMA

Tuo metu, parduotuvių darbuotojams turėtų būti sudaryta galimybė ne rečiau nei kas dvi valandas, o esant poreikiui – ir dažniau, plauti rankas po šiltu tekančiu vandeniu skystu muilu ar dezinfekuoti jas naudojant tam skirtas priemones.

Viešojo maitinimo įstaigoms rekomenduojama riboti klientų srautus taip, kad patalpose žmones skirtų ne mažesnis nei vieno metro atstumas.

Kartu įstaigoms siūloma spręsti ir dėl paslaugų teikimo vengiant artimo kontakto, tai yra, kai maistas užsisakomas išsinešti ar pristatomas į namus ar darbo vietą.

Naktiniai klubai, barai ir kitos naktinio pasilinksminimo vietos nuo kovo 14 d. iki kovo 27 d., galės dirbti tik tuo atveju, jei ribos žmonių srautus, užtikrinant, kad patalpose tarp žmonių būtų ne mažesnis nei vieno metro atstumas. Jų darbo laikas ribojamas iki 22 val.

REKLAMA

Nuo pirmadienio stabdomas ugdymo procesas visuose darželiuose, mokyklose ir aukštosiose mokyklose. Taip pat atšaukiami renginiai.

Laikinai jokios grupinės procedūros ar grupiniai užsiėmimai SPA, sveikatingumo centruose, sanatorijose, poilsio centruose negali būti organizuojami. Čia galės vykti tik individualios gydymo ar sveikatingumo mankštos, procedūros.

Taip pat tokias paslaugas teikiančios įstaigos įpareigotos užtikrinti tinkamą dažniausiai liečiamų paviršių (durų rankenų, turėklų, krepšelių, vežimėlių rankenų) valymą. Tai turėtų būti atliekama ne tik drėgnu būdu, bet ir naudojant specialias dezinfekcines medžiagas. Dezinfekcijai rekomenduojama naudoti 0,1 natrio hipochlorito tirpalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų