Paskutiniu etapu ištirta 14 ėminių dėl koronaviruso (COVID-19) – visi neigiami. Kitu etapu bus tiriami 26 ėminiai. Tarp jau ištirtų ėminių yra šiaulietės, kuriai pirmajai nustatytas koronavirusas, artimųjų ėminiai. Augantis laboratorinių tyrimų skaičius susijęs su tikrinamais jau nustatytojo viruso nešiotojo kontaktais, taip pat ir kitais pagalbos besikreipiančiaisiais ir rizikos kriterijus atitinkančiaisiais asmenimis.

Naujienų portalas primena, kad naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vyriausybė pranešė apie šalyje fiksuotą pirmąjį koronaviruso (COVID-19) atvejį. Užsikrėtė 39 metų moteris, kuri vasario 24 dieną grįžo iš Veronos miesto Italijoje. Penktadienio rytą pranešta, kad be keturių stebimų kontaktą su paciente turėjusių žmonių į ligoninę atvežtas ir moters vyras, turėjęs artimą kontaktą su paciente, paimtas mėginys jo būklei ištirti.

Pamatykite, kaip buvo pranešta apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje:

 

Karūnos virusė
2020-02-29 02:41:38
Kažkaip niekas nekalba apie likusias moteriškes kurios grįžo su ja. Juk jos taip pat gali būti užsikrėtusios, nes liga gali pasireikšti ir po kelių savaičių. Manau jas taip pat reikėjo ištirti arba izoliuotį.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Loreta 2020-03-15 09:39:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Isverciau is prancuzu kalbos, pasidalinkite su jūsu artimaisiais:

Oficiali informacija, kaip geriausiai kovoti su virusu.

Siunčiame visiems aiškią, paprastą ir visiems prieinamą informaciją, kurioje tiksliai aprašytas „Covid-19“ virusas (koronavirusas), kaip jis plinta tarp žmonių ir kaip jį galima neutralizuoti gyvenime. kasdien.

 Užsikrėtimas virusu nesukelia peršalimo su sloga ar riebalinio kosulio, tačiau sausas kosulys yra lengviausias dalykas, kurį galima atpažinti.

 Virusas neatlaiko karščio ir miršta, jei būna 26–27 laipsnių temperatūroje, todėl karštus gėrimus, tokius kaip arbata, žolelių arbata ar sriuba, dažnai reikia gerti dienos metu arba tiesiog karštas vanduo: karšti skysčiai neutralizuoja virusą, todėl venkite gerti ledinį vandenį.
 
Tiems, kas tai gali padaryti,būkite ant saulės!

 1. Viruso dydis yra gana didelis (skersmuo apie 400–500 nanometrų), todėl bet kokia kaukė gali jį sustabdyti: normaliame gyvenime nereikia specialių kaukių, pakanka paprastų kaukių. .

 Kita vertus, gydytojų ir sveikatos priežiūros specialistų, kurie susiduria su dideliais virusų kiekiais ir kurie turi naudoti specialią įrangą, situacija yra kitokia.

 2. Kai virusas randamas ant metalinių paviršių, jis išgyvena maždaug 12 valandų. Taigi palietę metalinius paviršius, tokius kaip durų rankenėlės, prietaisai, tramvajaus strypai ir kt., Gerai nusiplaukite rankas ir kruopščiai dezinfekuokite.

 3. Virusas gali gyventi įdėtas į drabužius ir audinius maždaug 6/12 valandų: įprasti plovikliai gali jį sunaikinti. Drabužius, kurių negalima skalbti kiekvieną dieną, galite palikti ilgą laiką saulėje, „Covid 19“ neisgyvens.

 Kaip pasireiškia „Covid 19“:

 1. Virusas pirmiausia įsikuria gerklėje, sukeldamas uždegimą ir sausos gerklės pojūtį: šis simptomas gali trukti 3/4 dienas.

 2. Tada virusas keliauja per kvėpavimo takuose esančią drėgmę, patenka į trachėją, nusėda plaučiuose ir sukelia pneumoniją. Šis etapas trunka maždaug 5/6 dienas.

 3. Pneumonija atsiranda esant dideliam karščiavimui ir pasunkėjusiam kvėpavimui, tačiau ji nėra lydima įprasto drebulio. Jei jaučiatės kad negalite prakvepuoti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 Kaip jūs galite to išvengti?

 1. Virusas dažniausiai perduodamas tiesiogiai liečiant, liečiant audinius ar medžiagas, ant kurių yra virusas: būtina dažnai plauti rankas.

Virusas ant jūsų rankų išgyvena tik dešimt minučių, tačiau per dešimt minučių gali nutikti daug: patrinti akis ar įbrėžti nosį, ir tokiu būdu leisti virusui patekti į gerklę ...

 Taigi savo ir kitų labui labai dažnai plaukite rankas ir dezinfekuokite jas!

 2. Galite skalauti gerkle su dezinfekuojančiu tirpalu, kuris pašalina ar sumažina viruso, galinčio patekti į jūsų gerklę, kiekį, taigi jūs jį pašalinsite, kol jis nepateks į trakta, o po to į plaučius.

 3. dezinfekuokite kompiuterių ir mobiliųjų telefonų klaviatūras.

Be to, „Covid19“ daugelį dienų gali nerodyti infekcijos požymių, per tą laiką nežinoma, ar žmogus užsikrėtęs, ar ne.
Bet kai karščiuojate ir (arba) kosėjate, jūsų plaučiai paprastai būna jau 50% uzsikrėtė.
Todėl ekspertai siūlo atlikti paprastą patikrinimą, kurį galite padaryti patys kiekvieną rytą:
Giliai įkvėpkite ir sulaikykite kvėpavimą ilgiau nei 10 sekundžių. Jei tai darote ne kosėdami, nejausdami priespaudos ir pan., Tai rodo, kad plaučiuose nėra fibrozės, o tai iš esmės rodo, kad nėra infekcijos.

Tokiu kritiniu metu patikrinkite tai kiekvieną rytą švaraus oro aplinkoje.

Tai paprasta informacija ir gydytojų, gydančių COVID-19 atvejus, patarimai.

Kitas paprastas patarimas, mes privalome pasirūpinti, kad gerklė būtų drėgna, bent kiek įmanoma maziau sausa. Gerkite kelis gurkšnius vandens bent kas 15–20 minučių.
KODĖL? Net jei virusas patektų į burną ... vanduo ar kiti skysčiai jį nešios per stemplę ir į skrandį.
Patekusi į skrandį, skrandžio rūgštis sunaikins virusą. Jei reguliariai negersite pakankamai vandens, virusas lengviau pateks į jūsų plaučius.   ATSAKYTI
Amanda 2020-03-01 20:10:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tas korona virusas labai jau išpūstas pvz nuo gripo miršta daug daugiau žmonių. Nuo jo galima įsigyti namuose nereikia važiuoti į ligoninę pakanka paprastos arbatos nes korona virusas bijo karšcio   ATSAKYTI
Loreta 2020-03-15 09:31:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip tiesa kad virusas bijo karscio ir neisgyvena jau nuo 26-27 laipsniu temperaturoj, taigi jei gersite karstus skyscius virusas neisgyvens. Bet jei to nedarysite, tai virusas pateks i plaucius ir sukels pneumonija, o tada jau nei kokia arbata nepades!  
Sveikata 2020-03-01 11:25:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tai kad virš 42000 žmonių pasveikę tai nesvarbu taip?   ATSAKYTI
Mes 2020-02-29 16:03:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip taip kad be lietuvos ir pas mus tai yra o pades Amerika o ši biologinį ginklą sukure rusai   ATSAKYTI
Anuka 2020-02-29 17:53:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na iš viso jau nusišnekejimai... Bailiai jūs, bijot Rusijos, bijokit viruso geriau   
nezinomas 2020-02-29 14:00:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
tai dabar mes pamatysime japonus kiniecius ir svetimsalius su tom kur yra koronosvirusas reksime kad tai koronavirusas viesajame transporte ir bus japonu ar kinieciu reksime ant viso autobuso kad tai korona vaiksto mieste pamatisime ir reksime kad koronosvirusas vaiksto taip iseina kad per tos japonus kiniecius honkonga mes nekur neisime i miestus ko nebuvo to nebus as zinau kaip baiksis sitas virusas tai ir visi nutils nes cia neskirti nuo paprasto grypo koronosviruso o ko nutilo apie ta siauliete kuri guli toi ligoninei tipo nera jokiu ziniu ar ji yra uzsikretusi ar ne?o tik moka kalbeti ir skiescioti rankomis imtusi veiksmu priestos japonus kiniecius honkonga neleistu ju i musu sali.   ATSAKYTI
nezinomas 2020-02-29 13:50:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
zurnalistai perdaug perlenkia lazda del koronosviruso i baugino visa pasauli su to viruso dabar tik kalba apie koronosvirusa visi portalai lusta ziniu kanalai kalba apie ta virusa pirmoje vietoja tik koronavirusas pas zurnalistus sugedo plokstele o kada je pasikeis nezinia buvo atvejis su timais vos nevisa menesi kalbejo apie tai poto buvo pauksciu grypas kiauliu grypas ebolos grypas malerijos grypas teberkulioze buvo ziv buvo dabar a grypas ir dabar koronos virusas dabar kol neiskalbes tai ir toliau bus sejama panika as pasiuliciau is tu saliu kur tas grypas siaucia uzdaryti oro uostus visus pasienius tu neleisti atvikti i musu sali musu salies piliecius neleisti isvikti i tas salis kur tas yra virusas musu oro uostus tai pogi uzdaryti visus pasienius uzdaryti tada nebus sejamos baimes apie koronosvirusa o sveikatos apsaugos ministerija panika labiausiai seja nes neva jau ivardijo kad nesinaudoti grynais pinigais kas bus toliau cia laukiam naujo grypo pagal visas kalbas cia yra apsurdas as netikiu tom kas cia viksta su koronosvirusu cia yra mitas perdaug is pustas burbulas ir kada baiks si cirka    ATSAKYTI
Vb 2020-03-01 08:33:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Matyt per mazai keliaujate,kad neturite supratimo,
ka tai reiskia uzdaryti orouosta su simtais skrydziu.Viska uzdarom del vieno sergancio?  
Bijau 2020-02-29 11:16:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Yra begalė žmonių gryžusiu is turistiniu kelioniu.Vieną porą pažystu kuri gryžo, po dviejų savaičių pradėjo kosėti net baisu, dirba su žmonėmis, niekur nesikreipia. Va tokie atvejai gasdina. Nes kontakta turime kasdien, ir nezinia nuo ko kada pasigausime, besalygiskai visus gryztancius is kelioniu, tikrinti ne tik oro uoste bet ir po poros savaiciu.   ATSAKYTI
Vygis 2020-02-29 10:34:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaune kiek as žinau iš italijos gryžo burelis žmoniu po atostogu ir kita diena i darba ir nieks ju netikrino   ATSAKYTI
Daiva 2020-02-29 10:02:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kiek galima rašyt tą patį, jau tiek apie tą virusą prirašyta, kad nei skaityt įdomu, nei baisu darosi. Panaši kaip oro prognozė, paklausai ir tiek.    ATSAKYTI
Bijau 2020-02-29 11:19:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasidarys idomu tuomet, kai susidursite akis i aki.As taipat sakiau ispustas burbulas, kol mano aplinkoje, (dziaugiuosi kad dar neturejau kontakto) atsirado zmones gryze is atostogu, ir kaip taisykle per dvi savaites susirgo, kosrja baisingai.Na jiems sveikatos paaveikti, ir kad tik itarimai nepasitvirtintu. O jums inkejimas nesutikti kelyje serganciu, kad ir netektu pakeisti nuomones ;)  
Gintaras 2020-02-29 09:55:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nelabai suprasi, kada tirti reikia. Jei šiandien sukontaktuotum su užsikrėtusiu, tai abejoju teigiama tyrimų išvada.tą pačią dieną, ar kitą dieną juos padarius. Virusas gal po trijų dienų, gal po penkių ims ir suveiks, įsigalės, nors iš karto padarytas tyrimas buvo neigiamas... Čia slidus reikalas ir reikėtų tą savo supratime turėti.   ATSAKYTI
Vetas 2020-02-29 09:39:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visi tie tyrimai ,bent jau ĺìetuvoje juokas.MEDICINOS darbotojai vaiksto su kaukemis kurios tika nuo pabezdejimo ,kaukems pagal sonus galima kumsti uzkisto O .diel Verygos tai 100 procentumelagis   ATSAKYTI
Jovidad 2020-02-29 09:18:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Stebuklad turbuy iviko virs neserga. Bet buna visko relus ivikis su vienu švitkštu leidosi penki narkomanai keturi apsikrete aids o penktas ne buna vidko toks padaulis.   ATSAKYTI
Jovidad 2020-02-29 09:18:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Stebuklad turbuy iviko virs neserga. Bet buna visko relus ivikis su vienu švitkštu leidosi penki narkomanai keturi apsikrete aids o penktas ne buna vidko toks padaulis.   ATSAKYTI
Jovidad 2020-02-29 09:18:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Stebuklad turbuy iviko virs neserga. Bet buna visko relus ivikis su vienu švitkštu leidosi penki narkomanai keturi apsikrete aids o penktas ne buna vidko toks padaulis.   ATSAKYTI
Reeper 2020-02-29 09:13:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jus blet apgailetini esate! O jezau ka dbr daryti. Pagal jumis tai atrodo kad is karto ir ta boba ir visa jos seima greiciau numarint ir nx.    ATSAKYTI
Už teisybę 2020-02-29 09:09:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aikit gultis isiblaivykit .... Nes nieko gero nepasakėt. TIK ISISUKINĖJAT. KĄ ČIA IŠ VIS VEIKIAT.   ATSAKYTI
Ukininkas 2020-02-29 08:33:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip nemasto žmones ir visvien važineja i užsieni ir pritempe ligu . Reik išvis uždrausti keleuti kol viskas neapsiramins    ATSAKYTI
Stasius 2020-02-29 09:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu ,teisingai raso ukininkas, dabar ,kai atidarytos sienos ,tai reikia ar. ne laksto ,kaip blusos ,kad galetu pasigirti ,va buvau ten ir dar ten ,o kad visokiu ,,zarazu,, parvilks i savo sali , tai nesvarbu , yra zmoniu,kur dar prie juros nebuve ir gyvena ir neisproteja.Reikia prilaikyti tuos lakstytojus ,po keliones palaikyti karantine kuri laika ,tai atsoktu noras noras valkiotis be reikalo.  
K 2020-02-29 07:28:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kažkokia niesamonie.Moterys užsikrėte o jos vyras ne.negal pasakyti koks mestas gal ne Lietuvoje.Gal bananų valstibiei.   ATSAKYTI
K 2020-02-29 07:27:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kažkokia niesamonie.Moterys užsikrėte o jos vyras ne.negal pasakyti koks mestas gal ne Lietuvoje.Gal bananų valstibiei.   ATSAKYTI
Lietuvių Mokytoja 2020-02-29 08:01:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Išmok rašyt:Ddd  
Rolis 2020-02-29 07:04:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Dorna boba ko jin ten vilkos i ta verona zinojo kad gali uzsikresti o dabar kitus uzkres dar nori i namus isleisti giditis ka tie daktarai visai nukvako   ATSAKYTI
Egis 2020-03-01 08:35:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai tu durnas,darbo tikslais vaziavo i konfetencija,ne ilsetis.  

Top Video

TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
REKLAMA
Jaroslavas Narkevičius (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
Premjeras Saulius Skvernelis nestandartine vadina situaciją dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus ir teigia, jog norint priimti sprendimus dėl ministro, jam reikia ...
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Vasaros pradžioje Lietuva atveria sieną keliautojams iš tų šalių, kuriose koronaviruso situacija yra stabilizuota. Iš į sąrašą patekusių šalių grįžusiems keliautojams ...
Prokuroras Justas Laucius (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį netenkino koncerno „MG Baltic“ advokato Lino Belevičiaus prašymo dėl teisėjų kolegijos įžeidimo nuo politinės korupcijos bylos ...
autobusų stotis Andrius Ufartas/Fotobankas
Tarpmiestinių keleivių vežėja „Kautra” nuo gegužės 29 dienos atnaujina dar keliolika papildomų reisų. Reisai numatyti į Vilnių, Klaipėdą, Panevėžį, Šiaulius, ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog karantiną galima pabaigti nors ir šiandien, tačiau grąžinus gyvenimą į įprastas vėžes, greičiausiai, lauktų naujas koronaviruso ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų