Subūrė gaują lyg 90-siais: aukas sekdavo, bandė sušaudyti ir net susprogdinti

Teismui perduota organizuotos trijų latvių ir trijų lietuvių grupuotės byla, joje šeši asmenys kaltinami neteisėtu informacijos rinkimu, disponavimu šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ir suklastotais asmens dokumentais, pasikėsinimu visuotinai pavojingu būdu sunaikinti didelės vertės turtą.

Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Taip pat jie kaltinami pasikėsinimu sunkiai sutrikdyti asmens sveikatą ir dviem pasikėsinimais nužudyti asmenį dėl savanaudiškų paskatų, penktadienį pranešė prokuratūra.

Pasak teisėsaugos, žmonių gyvybės buvo išsaugotos dėl nuo kaltinamųjų nepriklausančių aplinkybių.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vieno kaltinamųjų E. M. nurodymu Latvijos pilietis R. R. galimai vykdė neteisėtą užsakovą dominančių asmenų bei jų šeimų sekimą. Nieko neįtariantys žmonės buvo slapta filmuojami, aiškinamasi jų dienotvarkė, judėjimo maršrutai. Žmonės buvo sekami ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje.

Kai kuriuos iš sektų asmenų buvo suplanuota nužudyti, sunkiai sužaloti ar sunaikinti jų turtą, tačiau kaltinamiesiems nepavyko sėkmingai šių planų įgyvendinti.

2017 metų rugsėjį metaliniais strypais ginkluotų vyrų prie namų užpultas šiaulietis nuo jų sėkmingai apsigynė ir privertė sprukti pačius užpuolikus.

Tų pačių metų lapkričio mėnesį buvo pasikėsinta visuotinai pavojingu būdu sunaikinti didelės vertės turtą – brangiakailių žvėrelių fermą, įsikūrusią Šiaulių rajone. Ji buvo padegta, tačiau gaisrą laiku pastebėjus ir užgesinus, daugiau nei 260 tūkst. eurų vertės turtas išsaugotas.

REKLAMA

2018 metų sausį Klaipėdoje buvo pasikėsinta į Rusijos piliečio gyvybę – laiptinėje į jį iš pistoleto paleisti ne mažiau kaip septyni šūviai, tačiau į kojas sužeistas vyras sugebėjo pabėgti ir liko gyvas.

Tyrimo duomenimis, dar vieną Šiauliuose gyvenantį vyrą kaltinamieji iš pradžių planavo nušauti, kai jis bėgioja parke, tačiau vėliau planus pakeitė ir prie šio vyro automobilio slapta pritvirtino savadarbį sprogmenį, kuris 2018 metų liepą buvo susprogdintas.

„Tuo metu automobiliu važiavo ne tik šiaulietis, su kuriuo kaltinamieji norėjo susidoroti, bet ir jo žmona bei mažametis vaikas. Tik todėl, kad nugriaudėjus sprogimui vairuotojas sugebėjo suvaldyti automobilį, jame buvę žmonės nenukentėjo“, – teigia prokuratūra.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko jungtinės Klaipėdos ir Šiaulių apskričių kriminalistų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų pajėgos. Jungtiniai tyrėjų grupei vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis.

Prokuroro A. Urbelio teigimu, tyrėjai atliko sudėtingą darbą tirdami kruopščiai parengtas ir kryptingai vykdytas nusikalstamas veikas, o profesionalus darbas ir glaudus skirtingų policijos padalinių bendradarbiavimas padėjo išaiškinti ne tik nusikalstamų veikų vykdytojus, bet ir užsakovą, padėjo atskleisti eilę pagal užsakymą vykdytų nusikaltimų.

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą Lietuvos pareigūnams teko aktyviai bendradarbiauti su Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Vengrijos, Baltarusijos teisėsaugininkais.

Šių nusikaltimų išaiškinimui buvo skiriamas ypatingas pareigūnų dėmesys, kuris padėjo užkardyti galimą skirtingų su organizuotu nusikalstamumu susijusių grupuočių priešpriešą.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.


Rašyti komentarą...
t
tai
2020-02-28 13:45:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
TAI KAIP DIRBA lR SAUGUMIEČIAI IR VIETOS POLICIJA?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų