Lietuvoje skelbiama ekstremali situacija dėl koronaviruso, trečiadienį posėdyje nusprendė Vyriausybė. Toks sprendimas priimtas siekiant geriau suvaldyti galimas grėsmes dėl visame pasaulyje plintančio viruso.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Sveikatos apsaugos ministerija tai numatantį Vyriausybės nutarimo projektą parengė vadovaudamasi Valstybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimu.

„Šiandien valstybė esamą situaciją dėl koronaviruso prevencijos šalyje pilnai kontroliuoja, bet kartais reikalingos papildomos ir operatyvesnės priemonės tikslams pasiekti“, – posėdyje sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Baiminamasi, kad plintant virusui kyla rizika, jog jis bus įsivežtas į Lietuvą.

Viceministro teigimu, paskelbus ekstremalią situaciją bus galima lengviau naudoti valstybės rezervą situacijai valdyti, įsigyti įvairias priemones be viešųjų pirkimų, organizuoti institucijų darbą.

Anot A. Šešelgio, paskelbus ekstremalią situaciją, bus peržiūrėtos visos rekomendacijos, o dalis jų taps privalomais nurodymais. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis atkreipė dėmesį, kad šiuo metu vyrauja nežinia, kaip ministerijose elgtis dėl darbuotojų komandiruočių bei lankytojų ministerijose dezinfekcijos.

REKLAMA

„Tikrai rekomendacijų per mėnesį buvo parengta jūsų minėtais klausimais, bet mes žinome, kad tai rekomendacijos. Jeigu bus patvirtinta ekstremali situacija respublikoje, šios rekomendacijos bus privalomo pobūdžio“, – patikino A. Šešelgis.

Vyriausybė taip pat nusprendė steigti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą, kuris nuo šiol koordinuos veiksmus. Jo vadovu paskirtas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Taip pat palengvintas ekstremalių situacijų skelbimas valstybės mastu. Civilinės saugos įstatymo pataisas pateikusi Vidaus reikalų ministerija nurodo, kad taip reaguojama į teisinius trūkumus, išaiškėjusius per pernai kilusį gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje.

Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, užsikrėtusiųjų naujuoju virusu COVID-19 pasaulyje registruota daugiau nei 80 tūkst., mirė beveik 2,7 tūkstančio žmonių.

Virusas jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Virusui išplitus Šiaurės Italijoje, registruota daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų, mirė dešimt žmonių, šalis pranešė apie judėjimo suvaržymus 11-oje miestų.

Kas yra ekstremali situacija

Ekstremalioji situacija – dėl ekstremaliojo įvykio susidariusi padėtis, kuri gali sukelti staigų didelį pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, turtui, aplinkai arba gyventojų žūtį, sužalojimą ar padaryti kitą žalą. Ekstremalioji situacija tai yra tam tikra teisinė padėtis, kuri įsigalioja tik po sprendimo ją paskelbti.

REKLAMA

Valstybės lygio ekstremalios situacijos yra tokios, kurių padariniai šalinami naudojant savivaldybėse arba valstybėje turimus materialinius išteklius, o padarinių išplitimo ribos viršija trijų savivaldybių teritorijų ribas, arba kurios trunka ilgiau kaip 6 mėnesius.

Ekstremaliosios situacijos paskelbimas yra būtina sąlyga, kad civilinės saugos sistema galėtų veikti visa apimtimi. Ekstremaliosios situacijos paskelbimas sudaro galimybę pasitelkti ekstremaliosios situacijos valdymui reikalingus papildomus išteklius, priimti svarbius sprendimus dėl gyventojų apsaugos organizavimo.

Pamatykite kaip atrodo visai neseniai Vilniuje duris atvėrusi infekcinė ligoninė:

Ilona
2020-02-26 15:54:12
Jokios priemonės ,joks rankų plovimas neapsaugos.Turi nutraukti bet kokį transporto ryšį į užkrėstas šalis
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Zigma 2020-02-27 15:56:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
   ATSAKYTI
Juokinga 2020-02-27 14:25:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galvos paleido virusą, įpiso visuomeninę baimę per informacijos sklaidos šaltinius ir iš to gerai pasipelnys sukurdami 'vaistus/vakcinas' , bijokit, šnekėkit ir toliau apie tai, jie to ir nori.    ATSAKYTI
santariskes 2020-02-27 13:33:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
santariskese vienas uzsikretes yra, kaune yra, panevezyje yra, pisa prota valstybe.   ATSAKYTI
Geisvile 2020-02-27 12:32:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prašau padekit!    ATSAKYTI
Grigorij 2020-02-27 12:49:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
JAV, Vakarai (NATO) Jums pades!.. Rinkit grybaukaites, nausedas vietoj Andriukaicio, landsberginius vietoj paluckininku. Juokas pro asaras...  
Giedrius 2020-03-15 15:12:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rusiškos birkos mėgėjas.??!  
Vaira 2020-02-27 12:25:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek uzdirbs p.Veryga ir kiti,prijauciantys,jai bus pirkimai priemoniu be viesuju pirkimu.ir kur dings savivaldtbiu lesos,i kieno kisenes,jai bus leista savo nuoziura pirkti bet ja ir betkojiomis kainomis?   ATSAKYTI
Grigorij 2020-02-26 21:23:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ekstremalia situacija lengva paskelbti, isakyti panaudoti savivaldybiu lesas. Bet, ar tokioje situacijoje tu lesu uzteks?.. Kiek reikia kontroles, prevencijos, verslo ir keliavimo griezciausio ribojimo, kiek reikia vietu ligoninese, vaistu, gydytoju, kuriu didele dalis emigravo! Paziurekit, kaip sukilo visa Kinija, kokiu pastangu ir milijardiniu lesu prireike! Tai Kinija - galinga ir nebiedna, greiciausiai besivystanti valstybe, kadangi turi stipru valstybini valdyma, valstybine ideologija, virsparlamentines Komunistu Partijos vadovaujanti vaidmeni, paemusi geriausia is kapitalistines gamybos. Kinijai neatsitiktinai atiteko toks sunkiausias kryzius, nes ji, geriausia uz visu, greiciausiai gali nugaleti koronavirusa! Tokia tauta gali maksimaliai mobilizuotis, susitelkti, is idejiniu paskatu masiskai pasiaukojanciai patriotiskai sukilti, sprendziant Hamleto zutbutini klausima. LR JOKIU sansu neturi, nes viskas pras*kta, "besilaisvinant", paaukota vienpusiskam permanentiniam karui su RU. Bet svarbiausia, per 30 metu masiskai degradave "deideologizuoti" lietuviai, kuriu smegenis buvo gerai isplauti "vakarietiskom" vertybem, morale, net su katalikybe nesuderinama. Esme - motyvacija laisvei savanaudiskai viska griebti is gyvenimo, tampant "nusipelnusiais gyventi geriau" (c). Todel, geriausias variantas - ne Lietuva gelbeti, o issilakstyti i airijas. O "patriotai" yra... A.Juozaicio vedami rudmarskiniai naciai "tautininkai"... Taip degradave lietuviai sugebetu pasiaukojanciai stoti pries koronavirusa, susitelkti??? Tai - ne su RU TV, rusu kalba kovoti!

O primityvi "tvirtu isitikinimu", "neklystanti", "neabejojanti", todel nieko netirianti antitarybine, rusofobine propogandiste Jurate Vazgauskaite net nesuvokia, kokia atsakomybe prisiima, kokia karma uzdirba, zombinant lietuvius, pateisinant nusikalstama, LR zudancia, alinancia vienpusisku permanentiniu karu su RU, LR valdzios politika! Kaip ji kariauja su Astravo "Monstru", Kaliningradu, jo "Iskanderais", Putinu, persant nuomone, kad "visi pinigai - Frontui!". O cia staiga paaiskejo, kad isporceliuota, nualinta, "islaisvinta" nuo Pramones LR, jos "optimizuota" Medicina VISISKAI bejege pries koronavirusa! Jei Italija, P.Koreja nesusitvarko, tai LR JOKIU sansu neturi! Jei cia staiga ivyktu nekontroliuojamas koronaviruso protrukis, tai NIEKAS is ES LR negelbetu, LR taptu visiskai izoliuota, be darbo, pinigu, alkana, pasmerkta visiskam isdvesimui maksimum per koki pusmeti, jei dar viduramziu ziauriausiom prevencinem priemonem apsupti ir isdeginti daugiausia uzkrestus miestus, kaimus su ju gyventojais! Jokia NATO negelbes, o pirma masiskai nes kudasius! Duok Dievie, kad kur kas geriau pasirenges kovai su koronavirusu "Rusas" ateitu gelbeti!   ATSAKYTI
fūfaniai 2020-02-26 23:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nešk iš čia savo snukį, vatnike! :)  
EdzkaLT 2020-02-27 00:08:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jau kad akis atvere tai vatnikas :D turbut tu vatnikas sovietineje rusijoje gyveni ir pasaulio nematai :D tu pasiziurek dar i tokia tauta kaip japonija kuri net atlaike 2 branduolinius ginklus fufaniai vapsie tas tavo vatniko komentaras net neturejo buti cia patalpintas. ir seip zmogus parase visa tiesa kas istiesu butu lietuvai jei prasidetu korono viruso protrukis lietuvoje tu galvoji ta sukaujanti lietuva kazko pasaulio verta zinok nieko nes esam europos afrikieciai ir tas tuom pasakyta ir aiskiai pasaulio parodyta.  
EdzkaLT 2020-02-27 00:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Grigor tiesa parasei nes lietuva visam pasauliui yra tik dar viena afrikos valstybele tik tiek kad issivysciusi :D o fufaniau tu cia is sovietmecio islysk vatnikas atsirado :D zmogus tiesa parase kas istiesu butu nes taip greiciausiai ir bus kad lietuva net paskelbus ekstremalia situacija nesusitvarkytu su protrukiu ir visi badautu  
Aire 2020-02-27 04:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokia ta kinija issivysciusi,o gyvus padarus eda! Tikrai toli pazengus .  
Patriotas LT 2020-02-27 12:09:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Eik ten ir gyvenk i savo rusija, neskleides savo nesamoniu.  
Prasideda 2020-02-26 20:51:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na dabar kas pieis prie pinigų tai daugiau pralobs milijonierių bus o kas skursta tiems tik pasvajot , karonavirusas padarys neviena gobsuoly bagotu o kaltu nebus kaip visada toke ta mūsų Lietuva ,,,,,,,,,    ATSAKYTI
Pirmyn 2020-02-26 17:36:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemoka mūsų valdžia žmogaus nuraminti, pasakytu būkit budrūs jei tik kažka pastebėsim pranešim. Kas prisipirko kaukių, kas kruopų avinų banda. Pasakys pirkit citromona ir nušluos. Mūsų valdžia rūpinasi farmacininkais, ir tiek gerai ir tiem. Pirmyn į maxima nes jau rytoj nebus cukraus ir druskos.    ATSAKYTI
As 2020-02-26 17:51:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Musu valdzia daugiau pinigu isviliuot nori. Daugiau jie nieko negali ir nemoka  
62153315 2020-02-26 17:31:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai tokia baisi situacija tai išvis reiktų atšaukti skrydžius į užkratą turinčias šalis. Nesuprantu, kodel valdziai nusisjauti į tai! Viskas čia per tą durną laisvę!   ATSAKYTI
Vika 2020-02-26 17:09:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kas čia ieško dezinfekavimo skysčio rankoms? Puikiausia priemonė ūkinis muilas.Be to reiktų dažniau gerti erškėtogių arbatą su citrina.Išskiriamas stiprus vit.C kiekis, efektivi priemonė ypač 15 min.laike, o svarbiausia gyventi švaria sąžine,mylėti Dievą ir kiekvieną artimą,kad būti po Dievo Malonės apsauga.Gyvename Apokalipsės laikotarpy ir dėl to turime suprasti,kad jei ne tai,tai kas nors vis tiek kitko bus ir dėl to turime būti viskam pasiruošę,bet negyventi baimėje,bet labiau vertinti gyvenimą ir vertinti visas galimybes ir aplinkybes,kurios šaukte šaukia būti Žmonėmis.   ATSAKYTI
liuda 2020-02-26 17:24:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
piukiai pasakyta i desimtuka  
As 2020-02-26 17:05:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Degtine pirkt reikia o ne makaronus.   ATSAKYTI
dėmesio 2020-02-26 16:48:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Su Kinija ir Italija viskas aišku. Bet kodėl neatšaukiami skrydžiai iš Izraelio, kuriame plieskiasi koronaviruso epidemija? Ar pirmą kartą Izraelio vyriausybė padėtį šalyje piešia rožinėmis spalvomis? Iš Lietuvos kilę žydai planavo bėgti į Lietuvą, kad lengviau pergyventi epidemiją.Atveš žydai užkratą, o paskui vėl bus aimanuojama dėl antisemitizmo? Vertėtų atkreipti dėmesį ir į Putinistaną. Ten irgi viskas juodai slepiama.   ATSAKYTI
Aine 2020-02-26 17:10:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rusijoj kaip visada, viskas gerai :)   
Balsavimas 2020-02-26 16:34:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
COVID-19 prieš VERYGA-20, darom statymus.   ATSAKYTI
Ila 2020-02-26 16:03:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Iš valstybės rezervo galima bus lengviau pasiglemžti pinigų įvairiems centrams steigti dėl viruso.Lengvas pasipinigavimas    ATSAKYTI
Ilona 2020-02-26 16:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Straipsnis iš tuščio į kiaurą    ATSAKYTI
Ilona 2020-02-26 15:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Straipsnis apie nieką- iš tuščio į kiaurą   ATSAKYTI
Jadze 2020-02-26 15:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ieškojau priemonių rankoms dezinfekuoti:maxima neturi,kosmetikos parduotuvė buteliuką gelio, kaina 2,4euro, vaistinė kažkokį buteliuką už 3,6euro!50ml!nu tikrai pasiruošę,visus virusus išmušim!   ATSAKYTI
Ilona 2020-02-26 15:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jokios priemonės ,joks rankų plovimas neapsaugos.Turi nutraukti bet kokį transporto ryšį į užkrėstas šalis  
Augustinas 2020-02-26 15:43:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal ir nebus Lietuvoje koroneviruso bet reikėtų būti teisiog atsargiam.   ATSAKYTI
Ilona 2020-02-26 15:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal jis jau yra.Juk nešiotojas nebūtinai kreipėsi į med. įstaigą.Gal jam lengva forma liga praeina,bet jis užkrėčia kitus...  
2020-02-26 15:37:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
   ATSAKYTI
Ozi 2020-02-26 15:36:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kiek duos babkiu europa Lietuvai? Man rodos nemazai   ATSAKYTI
2020-02-26 16:46:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
remti. juk virusas visam pasaulyje. Tai kuriam dabar duoti, o kuriam neduoti...  

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas aštuntas mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Vilnius universiteto ligoninės ...
Keltas (nuotr. stop kadras)
Pas pažįstamus į nedidelį Vokietijos kaimelį šių metų vasario 29-ąją atvykusiai Birutei atostogų pradžia nieko blogo nežadėjo. Problemos prasidėjo artėjant sugrįžimui į ...
SADM spaudos konferencija – Įvertinti pensijų kaupimo reformos rezultatai
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Valstybinės ligonių kasos vadovas Gintaras Kacevičius antradienį Vyriausybėje komentuoja ...
Linas Linkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Opozicijoje esantys konservatoriai antradienį perspėjo, kad koronaviruso krizės metu iš komunistinės Kinijos gaunama parama yra pavojinga Lietuvai, nes gali ilgainiui paveikti ...
Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro  spaudos konferencija dėl naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Antradienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pateikė naujausią informaciją apie ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų