Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis naujausiame savo „Facebook“ įraše nagrinėja gamtinių dujų laivo-saugyklos „Independence“ (SGD terminalo) nuomos sąlygas ir tai, kam ir kur nukeliauja saugyklos nuomai skirti pinigai. 

Ramūnas Karbauskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Ramūnas Karbauskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

„Šiame epizode Suskystintų gamtinių dujų laivo-saugyklos „Independence“ (SGD terminalo) nuoma. Tiksliau, ką apie nuomą rodo dokumentai. Tiesa, nagrinėjant juos ir ieškant, kur nukeliauja laivo-saugyklos nuomos pinigai, sukasi galva nuo keistų manevrų, kuriuos aiškinantis kyla daug klausimų dėl tikrųjų SGD terminalo nuomos naudos gavėjų. Matant viešai prieinamą informaciją, susidaro įspūdis, kad specialiai mėtomos pėdos norint nuslėpti ne tik terminalo įsigijimo aplinkybes, tikrąsias darbų vertes bet ir tai, kur ir kaip mokami mokesčiai“, – rašo valstiečių lyderis. 

Anot jo, šio epizodo herojai – 2008-2012 m. Vyriausybei vadovaujantis Andrius Kubilius, energetikos ministras konservatorius Arvydas Sekmokas, AB „Klaipėdos nafta“ vadovaujantis Rokas Masiulis, bei asmenys, vadovavę įmonei Bermuduose. O kylantys klausimai liečia ofšorines bendroves Bermuduose ir Singapūre. 

REKLAMA

„2011 m. AB „Klaipėdos nafta“ paskelbė konkursą dėl plaukiojančiosios SGD saugyklos su dujinimo įrenginiu (FSRU) pirkimo, 2011 m. spalio 26 d. buvo atplėšti vokai su pasiūlymais, o 2012 m. kovo 2 d., AB „Klaipėdos nafta“ su Bermuduose registruota bendrove „Hoegh LNG Ltd.“ pasirašė 10 metų nuomos sutartį dėl laivo-saugyklos nuomos. Ant sutarties – p. Roko Masiulio, atstovavusio AB „Klaipėdos nafta“ ir p. Sveinung J.S. Stohle, atstovavusio „Hoegh LNG Ltd.“, registruotą Bermuduose, parašai. Tokios sutarties buvimą patvirtina ir Lietuvos oficialus pranešimas Europos Komisijai (EK) (https://ted.europa.eu/udl…)“, – „Facebook“ rašo politikas. 

R. Karbauskis tikina, kad dar prieš sutarties pasirašymą, o ypač – po jo, „viešumoje ima kilti klausimai, kodėl sutartis sudaroma su ofšoru, kad tai gali pakenkti ne tik Lietuvos įvaizdžiui ES, bet ir gali liudyti abejotino skaidrumo dalykus, kaip, antai, mokesčių vengimą, mažiau kontroliuojamą buhalterinę apskaitą“ .

„Tokiame fone 2012 m. sausio 31 d. Lietuvoje įkuriama dar viena Hoegh grupės įmonė – UAB „Hoegh LNG Klaipėda“. Savo dokumentuose UAB „Hoegh LNG Klaipėda“ nurodo, kad ji 2014 m. balandžio 11 d. pasirašė dar vieną sutartį, šį kartą su „Hoegh LNG Klaipėda Pte. Ltd.“ registruota Singapūre, dėl laivo-saugyklos „Independence“ nuomos dešimties metų laikotarpiui. Ir tą pačią dieną Lietuvoje esanti UAB pasirašė sutartį su AB „Klaipėdos nafta“ dėl ilgalaikės laivo-saugyklos „Independence“ nuomos“, – aiškina R. Karbauskis klausdamas, kur ir kodėl dingo „Hoegh LNG Ltd.“ iš Bermudų, kuri buvo laivo savininke 2012 m. ir pasirašė pirmąją sutartį su AB „Klaipėdos nafta“? Kodėl atsirado ofšoras Singapūre?

REKLAMA

Jis tikina, kad Lietuvos pranešime EK jau matome visai kitą versiją. O paaiškinimas yra štai toks:

„HLNG [„Hoegh LNG Ltd.“ registruota Bermuduose], vykdydama Sutartį ir vadovaudamasi Sutarties nuostatomis, siekia perleisti iš Sutarties kylančias teises ir pareigas, išskyrus teises ir pareigas, susijusias su Perkančiosios organizacijos turima FSRU išpirkimo teise, kurios liktų pačiai HLNG, jai netiesiogiai visiškai priklausančiai dukterinei bendrovei Hoegh LNG Klaipėda, UAB (toliau – HLNG Klaipėda), juridinio asmens kodas 302719517, kurios pajėgumai vykdyti Sutartį yra neblogesni (nemažesni) už HLNG, be to, HLNG lieka solidariai atsakinga už tinkamą Sutarties įvykdymą už HLNG Klaipėda. HLNG teisės ir pareigos pagal Sutartį būtų perleistos HLNG Klaipėda pagal novacijos sutartį, kuri bus sudaryta, jeigu bus priimti reikiami korporaciniai sprendimai ir pritarimai (valdybos sprendimas ir visuotinio akcininkų susirinkimo pritarimas).“

Politikas aiškina, kad toks mėtymasis, kai sutartį sudaro ofšoras Bermuduose, paskui registruojama įmonė Lietuvoje, paskui ji sudaro sutartis su kitu ofšoru Singapūre, kuris, panašu, kažkaip jau perėmęs laivo nuosavybės teises iš pirmojo ofšoro, 2012 m.pasirašiusio nuomos sutartį su AB „Klaipėdos nafta“, o Europos Komisija informuojama apie dar kitą variantą – kelia dar daugiau klausimų.

„Kas gi vyko? Kokios buvo tokio mėtymosi priežastys? Kodėl niekam neužkliuvo, kad sudaroma sutartis su vadinamojoje „tikslinėje teritorijoje“, t. y. Bermuduose esančia įmone? Kai vien įtraukimas į „tikslinių teritorijų sąrašus“ gali vykti dėl to, kad tose teritorijose stokojama finansinio-administracinio skaidrumo, o ne tik, kad jose yra galimybės išvengti mokesčių. Kad ir kaip bebūtų – Hoegh grupė pripažįsta, kad įmonė Bermuduose yra kitas grupės įmones kontroliuojanti įmonė. Taigi visi keliai, kokie jie bebūtų pasirinkti apeiti aplink, galiausiai suveda į ten“, – svarsto politikas. 

REKLAMA

Jam taip pat kyla klausimas, kada ir kas pabus Maršalo salose?

„Kaip matyti iš viešų registrų, šiuo metu Hoegh holdingas turi „miegančią“ įmonę Maršalo salose. Pavadintą „Hoegh LNG Klaipeda LCC“. Įdomu, o kada ji bus „pažadinta“ ir kuriame terminalo veiklos etape pradės aktyviai veikti? Kokių sutarčių dar sulauksime? 

Minimalų įstatymo reikalaujamą įstatinį kapitalą ir tris darbuotojus turinti įmonė UAB „Hoegh LNG Klaipėda“ pagal nuomos sutartį su AB „Klaipėdos nafta“ gauna apie 50 milijonų pardavimo pajamų per metus, pardavimo savikaina (gauti nuomos pinigai, kuriuos tenka atiduoti ofšoro įmonei – finansinės naudos gavėjui ir tikrajam laivo savininkui?) sudaro per 45 milijonus eurų. Tad pelno mokesčio Lietuvoje sumokama vos per 300 tūkst. eurų“, – svarstė R. Karbauskis savo „Facebook“ įraše. 

Pasak valstiečių lyderio, SGD laivo-saugyklos nuomos sutartis buvo sudaryta dešimčiai metų ir įmonei Bermuduose pavyko taip susitarti, kad nuomos sutarties nutraukimo galimybės praktiškai nėra. 

„Sutartis taip sukonstruota, kad net suradus galimybę ją nutraukti, sutarties nutraukimo mokestis („bauda“) galėtų siekti per 200 milijonų eurų. Iš esmės antra tiek, kiek kainuotų nuomojantis toliau.

Kalbant apie „profesionaliausių Lietuvoje vadybininkų ir vadovų“ sprendimus, nori nenori prisimeni trečiąjį epizodą ir paslaptingąjį poną Ole. Kurio istorija puikiai iliustruoja, kaip ir be jokių skrupulų, tuo metu, kada Lietuvos pensininkai po nurėžtų pensijų bandė galą su galu sudurti, buvo leidžiami Lietuvos žmonių milijonai.

REKLAMA

Kaip teigė Rokas Masiulis, p. Olė dirbo ypač atsakingą darbą – savo rankomis patikrino visas siūles laive. Mes gerai išgirdome, p. Olė už 13 milijonų litų tikrino laivo siūles? Juk būtent tokią sumą prie įrašo apie sutartis su p. Ole nurodo energetikos ministro J. Neverovičiaus parašu patvirtintas 2008-2012 m. pasirašytų sutarčių, sudarytų vystant SGDT projektą, registras“, – vėl klausinėjo valstiečių lyderis R. Karbauskis

Jis pažadėjo, kad kitas įrašas bus apie pinigus. 

zemaitis
2020-02-17 11:39:13
karbauski,vilk i dienos sviesa konservu aferas........sekmes!!!!!!!!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vytautas 2020-02-19 11:39:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
p. Karbaski, pareikalaukite, Generalinio prokuroro ataskaitos, dėl A.Skardžiaus vadovautos komisijos, surinktos medžiagos   ATSAKYTI
Dainius 2020-02-18 17:21:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul pradeda darbą teisėsauga. Jei užsiimti tai iš peties. Ir kam čia badyti per facebook 'ą.
Gal užteks čia žmones mulkinti.   ATSAKYTI
Vilnietis 2020-02-18 12:43:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aiskeja kad mazos grupeles sprendeju daugybe kartu padare didziule finansine zala Lietuvos valstybei. O istatymus turi parase taip kad kaltininkai teisiskai nepakaltinami net. Sekanciam seimui teks rimtai keisti istatymus kad apriboti piknaudziavimus sprendziant, kad maza grupele zmoniu nebegaletu kaip nori sprest visiems svarbiu klausimu, nes jau greit busim valstybe su didziule skola ir net kreditu jokiu niekur nebegausime, prieisimta defolta jei toliau bus ne pagal kisene svaistomi valstybes pinigai. Priiminejamifinansiskai nuostolingi sprendimai pagal keliu valdanciuju asmeninius igeidzius. O gyventojams bus blogai tuo kad valdantieji isvaiste mokesciu moketoju pinigus papildomai atims pinigus is gyventoju didinamais akcizais ir naujais mokesciais ir baudomis net, ir dar aiskins kad tai daro del zmoniu ar pasulines geroves net kai su ta auto rinkliava kad, arba kaip kova su pijokais degtine pabrangint kad visiems ir ne pijokais. Valdanciuju megstamiausias budas is gyventoju papildomai visaip paiiminet pinigus aiskinant kad paima kad geriau gyventume, kad sukurs net geroves valstybe. Na valstybine gerove aisku sukurs, surinks daugiau pinigu isisavinimui. Bet gyventoju asmenine gerove nukentes geroves valstybes naudai.   ATSAKYTI
AS 2020-02-18 11:06:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
SOKU SEN-SOKU TEN IR NIEKO NEMOKU   ATSAKYTI
Vytautas 2020-02-18 10:28:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vagis ieško sau kompanijos :)   ATSAKYTI
tiesa 2020-02-17 22:42:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tai ir durnam aisku ce tulpes ,konservu maklis ir kol jiu bus generalinis prokuroras sunkus atvejis ,sali valdo konservu teisesaugos,tulpes ,mafija .Kodėl atsirado ofšoras Singapūre?
Man tai nera klausimu visi aferistai teip daro ce ne isimtis    ATSAKYTI
Svein! 2020-02-17 22:34:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Reikalas aiskiai nesvarus kad vietoj laivo pirkimo buvo sugalvota baisiai nuostolinga nuoma. Niekas kitur tokiu pinigu nemoka, vieninteliai tokie per visa pasauli taip taskantis pinigus.   ATSAKYTI
Skaiciau 2020-02-17 22:27:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Zmones seniai kalba kad dalis pinigu grizta i kisrnes konservatoriam kurie organizavo ta siaubingai brangia nuoma. Organizatoriu pavardes zinomos ko nepatikrina ar neturi jie saskaitu slaptu osforuose, i tokias saskaitas ir eina dalis laivo nuomos pinigu   ATSAKYTI
S 2020-02-17 22:26:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Rase, prirase daug, bet kas negerai taip ir nesupratau. Laivas yra, sutartis vykdoma, viskas veikia o kad valstieciui truksta smegenu suvokti tokio projekto apimtis, vykdymo etapus, atsakomybes pasiskirstyma, garantijas, apsaugas ir pan. Nieko keisto.   ATSAKYTI
Mmm 2020-02-18 12:25:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kas trukde ji iskart nupirkti?! Aplamai turi buti apribota visokiu sprendiku teise spresti klausimus kurdaugiamilijonines sumos o pirkti ar nepirkti toki brangu dalyka ar taip brangiai nuomuoti turejo buti sprendziama referendumu, ateinanciame seime visi daugiamilijoniniai klausimai turetu priimtu istatymu sprendziami tik referendumais. Uzkertant kelia valdanciuju savanaudiskoms aferoms.  
Roma 2020-02-17 22:16:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tik dabar pamatė.Nieko iš to nebus,bus kaip visada   ATSAKYTI
Demo+kratija 2020-02-17 20:47:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas nuo ''Independikso'' nukrito, tas ant Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto stogo užkrito.   ATSAKYTI
pensininke 2020-02-17 19:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Laksto liezuvi iskises po Lietuva ir kurpia kompromatus, durneliai ir uzkimba. Tesiog geda, kad tokiu dar pakankamai daug. Tikiuosi, kad tas slykstukas, pralobes is musu visu dings is akiracio kuo greiciau. Pas mane uzklystu sunimis uzpjudyciau.,   ATSAKYTI
pencininkei 2020-02-17 21:59:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Senele, tau matyt jau senatvine dimencija. Jei nieko nesuvoki, tai geriau eik ir isgerk valerijonu zoleliu. Apsiraminsi. Ir sunis pamaitink, nes is ryto dar ikas i uzpakali.  
Vytautas 2020-02-18 10:57:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pensininkė geriau suvokia situaciją negu kai kurie čia komentoriai-gandragalvių padlaižiai :)  
as 2020-02-18 11:20:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pensininkei -o vis delto Kauno kolegijos destytoja teisi, tokias kvailas pensininkes reika utilizuoti  
Ilona 2020-02-17 19:23:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Na pagaliau ir Ole, ir kiti tokie pat sukčiai olialia bus ištraukti už ausų ir atsidurs už grotų , jei nespės išnešt kudašiaus iš Lietuvos.    ATSAKYTI
Vardas 2020-02-17 18:34:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Prieš pirmus rinkimus su lėžuviu be perstojo malė, dabar tas pats. Per 4 metus nė vieno korumpuoto nepasodino, dideli gabumai taip malti, tiek komisijų sukurt... ir nieko nenuveikti.☺
   ATSAKYTI
Ilona 2020-02-17 19:28:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pats pabandyk rast teisybę gudruoli tu , jei visur sėdi klapčiukai ir parsidavėliai . Per 30 metų nepriklausomybės nieks nesikeitė , vieni vagys keitė kitus . Tu nori , kad Karbauskis vienas tau stebuklą per 3 minutes padarytų ?? Pats daryk , mandročiau .  
taigi 2020-02-17 21:09:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
vardeli, ar bent žinai, kad jėgos struktūros ir teismai pavaldūs buvo Prezidentei, o ne seimui ? Pasidomėk, kas skiria ir tvirtina prokurorus, teisėjus, STT. Mokytis tau reikia  
Domas 2020-02-17 17:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Žinot nesu politikas, žmogelis paprastas su viduriniu išsilavinimu, bet siaubą kelia kokios pinklės korupcijos buvo ir dar daug yra- šaunuoliai valstiečiai kurie drąsiai nesitaiksto su tuo, o dėl to jiems klūva nuo tų kurie kelis dešimtmečius grobstė iš valstybės. VM ir FNTT turi dirbti daugiau, kad tokie dalykai kai grobstomi mokesčiai iš mūsų kišenių neliktų Lietuvoje vietos.   ATSAKYTI
Cha cha cha 2020-02-17 16:05:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Rinkimai artėja kur ankščiau buvai   ATSAKYTI
Algis 2020-02-17 15:44:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Visi viską seniai žinote ir verdate tą patį aferų katilą, tik va prieš rinkimus ryškiai pasimato katras pirmas spės nugraibyti susidariusias putas ir užsidirba rinkimams dividentų. Matosi kaip jūs seime dirbate visą kadenciją, o paskiau galvojate papudrinsim smegenėlias naivuoliams, atseit mums rinkėjams ir viskas tuom ir baigsis. Ne tie laikai, dabar rinkėjai greit pamato kas baltais siūlais susiūtą. Taip kad prie darbo ponai, vieną kartą surimtėkit, nebūkit klounai, valstybės reikalai tai ne cirkas...   ATSAKYTI
Algiui 2020-02-17 22:06:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tau tai smegeneles is pradziu isplove, o paskui ir papudrino, ruzava pudra.  
uKISS 2020-02-17 15:13:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Karbauski. Neapsimesk slanga, nors tau tinka.   ATSAKYTI
Šienas 2020-02-17 14:52:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Visi tie pinigai nueina ožio tvarto ir aptvarų remontui   ATSAKYTI
Sėkmės 2020-02-17 14:49:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ž   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Algirdas Paleckis (Tomas Lukšys/Fotobankas)
Daugiau nei 50 signatarų kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą, prašydami sušvelninti kardomąją priemonę šnipinėjimu kaltinamam buvusiam politikui Algirdui Paleckiui. „Pasirašė ...
Pasienis (nuotr. stop kadras)
Prie Lietuvos sienų su kitomis valstybėmis jau turėjo pradėti veikti mobilūs patikros punktai, kad būtų tikrininami asmenys, įvažiuojantys į Lietuvą. Tačiau procesas užstrigo. ...
Koronavirusas (nuotr. scanpix)
Lengvus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai, kuriems leista gydytis ambulatoriškai, privalo laikytis visų izoliavimosi taisyklių iki tol, kol ...
Saulius Skvernelis (Fotobankas)
Premjeras Saulius Skvernelis antradienį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad šįvakar į Kauną iš Vokietijos turi atskristi lėktuvas su apsaugos priemonėmis.  ...
Seimui pateikta naujos mobilizacijos ir karo padėties skelbimo tvarkos(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis antradienį Seimui pateikė naujas mobilizacijos ir karo padėties įvedimo tvarkas. Ministras pabrėžė, kad jo teikiamas įstatymų ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų