Samas apie Vasario 16-ąją: protestavau prieš visas tas komunistines nesąmones

Šiemet – lygiai 102 metai nuo to, kai Lietuvos Taryba paskelbė Lietuvos valstybės atkūrimo aktą. Valstybė gyvavo 21-erius metus ir vėl atsidūrė svetimos valstybės įtakoje. Garsūs Lietuvos žmonės socialinėje erdvėje šiandien dalijasi įvairiomis istorijomis, prisiminimais ir tuo, ką jiems reiškia valstybė.

Apie tai TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir dainininkas Saulius Urbonavičius.

Žmonės šiandien perka širdutes, gėleles ir taip toliau. Svarbu ir tai, kad rekordiškai perka ir trispalves, ir kitus atributus. Kas Vasario 16-oji yra jums pačiam?

Vau. Labai daug jausmų tame yra sukrauta. Visą tą savo vaikystę, jaunystę, paauglystę ir net tokį brandesnį laiką aš tiesiog neturėjau galimybės tos šventės švęsti. Sovietų laikais tai buvo visiškas tabu, visiškas draudimas ir mums tada tai buvo kažkas tokio... Kiekvieną Vasario 16-ąją tyliai, slapčia visada klausydavaisi gandų kur kas mieste iškėlė vėliavą, kur kas atsitiko. Kiekvieną Vasario 16-ąją, kiek aš atsimenu, Panevėžyje vis tiek kažkas įvykdavo. Pasakodavo, kad kažkas ant kažkokio bokšto iškėlė trispalvę ir po to niekaip negalėjo milicininkai nuimti. Buvo įvykis ir mūsų mokykloje, kuris mane labiausiai ir palietė. Kaip tai buvo kieta ir drąsu. 

Mokykloje kažkas vėliavą pakabino?

Taip. Po to visa mokykla ūžė ir visus kvietė pasiaiškinti. Aš, aišku, dar nebuvau tokio amžiaus, kad galėčiau tai padaryti, bet vyresnes klases kvietė ir tardė, kas tai galėjo padaryti.

REKLAMA

Kalbos būdavo tarp šeimos, tarp draugų? Kur vykdavo tos slaptos kalbos?

Tokia nuotaika vyravo visada ir visur. Aš tai atsimenu, man tai atsigamina. Man tai pasididžiavimas kartu, kad kažkas išdrįsta tai padaryti ir ta uždraustoji šventė, ir tas nesuvokimas, kas ta Lietuva, ta nepriklausomybė. Giliai viduje mes kažkaip buvome visi įskiepyti tuo reikalu. Tas labai jaudindavo. Tai būdavo labai jaudulinga diena.

Kai paaugote, sukūrėte grupę „BIX“. Gal jau tada kažkas pradėjo reikštis ir patys pradėjote kažką daryti?

Aš, kai buvau studentas, buvau visiškai nepaklusnus. Vadinamas antitarybiniu. Mane visada grasino išmesti iš ten, nes visada protestavau prieš visas tas komunistines nesąmones ir į tuos mokslus nevaikščiojau specialiai į paskaitas, kurios buvo privalomos. Tai TSKP visokios istorijos ir kitas briedas. Ačiū Dievui, kad niekam to nebereikia ir tai nebesugrįš. Toks buvau. Taip, dabar ryškiai neprisimenu tų Vasario 16-osios švenčių, bet tai buvo visada tokia pozicija, priešiškumas. 

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
V
Vacys
2020-02-15 06:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Girtas myzo ant prezidenturos sienos,o dabar giriasi ,dundukas
Atsakyti
-5

P
Povilas
2020-02-15 04:14:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl dabar prieš nesąmones neprotestuoji
Atsakyti
-6

L
Lochas
2020-02-14 21:00:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar vienas "kovotojas" pilnomis kelnėmis. Po mūšio pavaidinti kietą proto nereikia
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų