Teks kentėti stiprų vėją: įvardino vietas, kur bus sudėtingiausia

Pirmadienį Lietuvoje buvo vėjuota, pasnigo ir palijo. Artimiausią naktį vėjuotus orus mums atnešęs ciklonas niekur nedings, dėl to ir orai beveik nesikeis – bus vėjuota, ypač vakarinėje šalies dalyje, greitai dangumi skriejantys debesys dalys lietaus papliūpas, kurias vietomis paįvairins šlapias sniegas.

Nedaug pokyčių ir antradienį – bus vėjuota, ypač prie jūros, vakarinėje Žemaitijos dalyje, protarpiais vis palis, kai kur kai kada lietų papildys šlapias sniegas. Visgi popiet gali pasirodyti ir pragiedrulių, vėjas kiek apsilps.

„Kitaip tariant, artimiausią parą orai malonūs nebus: jie visą laiką bus vėjuoti, ypač prie jūros ir vakarinėje Žemaitijos pusėje. Ir naktį, ir dieną dangus bus debesuotas, pragiedruliai gali pasirodyti tik rytoj popiet. Protarpiais lis, dažniausiai negausiai, tačiau tai šen tai ten lietų papildys iš šlapias sniegas. Naktį vyraus 1–3, prie jūros maždaug 4, dieną 3–5 laipsniai šilumos“, – aiškino sinoptikas Naglis Šulija.

Per kitas dvi paras orai ir toliau bus vėjuoti, tačiau tikėtina, kad ketvirtadienį vėjas bus silpnesnis nei trečiadienį. Bet jis tikrai nenurims. Visą laiką kartosis krituliai – vyraus lietus, bet jį kai kada papildys ir šlapdriba. Oro temperatūra keisis mažai – naktimis vyraus 1–3, dienomis 2–4 laipsniai šilumos.

REKLAMA

Eismo sąlygos ir kelių būklė

Utenos apskrityje, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės ir Radviliškio rajonuose mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai išlieka su pažliugusio, vietomis prispausto sniego provėžomis. Šiuose keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai ir situacija keliuose gerėja, tačiau vairuotojų prašome būti atidžius ir neskubėti, stengtis laikyti saugų atstumą, kuris turėtų būti 3 kartus didesnis nei vasarą.

Likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios arba drėgnos.

Audra Ciara siaučia Europoje

Audra Ciara Europoje sukėlė tikrą chaosą, atšaukti skrydžiai, stojo traukiniai, kilo potvyniai. O baisiausia, turbūt, buvo tuo metu orlaiviuose įstrigusiems žmonėms. Netrukus pamatysite, su kokiais vėjo gūsiais tenka kovoti Britanijos oro uostuose nusileisti bandantiems lėktuvams.

Jau vien vaizdas, kaip Birmingamo oro uoste leistis bando kompanijos Wizz Air lėktuvas – kelia šiurpą. Ką tuo metu jautė orlaivio keleiviai – galima tik įsivaizduoti. Lakūnų meistriškumas – neįtikėtinas. Vėjo gūsiai lyg medžio lapą vėto orlaivį į šalis, bet nutūpti pavyksta.

Bet ne visiems – taip pat iš Birmingamo – kai kuriems lėktuvams prieš paliečiant taką tenka ir vėl spausti akceleratorių ir bandyti dar kartą.

Panaši situacija ir Mančesteryje – vienas po kito nesėkmingai leistis bando daugybė lėktuvų ir vėl kyla bandyti iš naujo.

Vakar JK smogusios audros Ciara vėjo gūsiai vietomis pasiekė net 145 km/h. Galingiausias vėjas fiksuotas Velse.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų