Pataisykite mane, jei klystu, bet dar nė vienas Lietuvos premjeras nėra ramiu veidu vienos opozicinių partijų pavadinęs antivalstybine. Taigi sveikinu, premjere Sauliau Skverneli, tapote pirmuoju taip be skrupulų konservatorius pakrikštijusiu ministru pirmininku. Ir iškėlėte klausimą bent jau man – kodėl svaidotės kaltinimais konkurentams, nematydamas, kaip entuziastingai purve maudosi jūsų vadovaujama Vyriausybė ir Ramūno Karbauskio valdoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga? Kitaip tariant, kodėl meluojate?

Monika Kasnikovskytė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Monika Kasnikovskytė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Tai yra antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones, niekada neįgyvendino, nepadarė nė vieno strateginio projekto, Lietuvai reikalingo“, – tv3.lt prieš šventes Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus kritikavo premjeras.

Paprašytas patikslinti, kodėl konservatorius vadina „antivalstybine partija“, S. Skvernelis sakė: „Jūs pasakykite, kada ji veikė už valstybę? Ji daro visus žingsnius, kurie galiausiai nukreipti prieš mūsų valstybę arba visuomenę. Žmonės buvo skurdinami, buvo įvairūs sprendimai, kurie finansinę naštą užkrovė ne vienam dešimtmečiui į priekį, padaryti nesuprantami sprendimai“.

REKLAMA

Tokie aptakūs lozungai kaip „žingsniai, nukreipti prieš valstybę“, „visuomenės skurdinimas“ ar „finansinė našta“ nieko nestebintų iš tūlo rinkėjo, bet ne iš vieno valstybės vadovų lūpų. Juo labiau, kad premjeras nepateikia svarių argumentų, o tik maitina konservatoriams ir taip priešiškus savo rinkėjus jau sukramtytomis frazėmis.

Saulius Skvernelis

Saulius Skvernelis

Juokiasi puodas...

Ir, ak, kaip S. Skverneliui palanku likus mažiau nei metams iki Seimo rinkimų bei taip iki galo ir neįvardinant, ar ketina juose dalyvauti, kurstyti rinkėjus prieš reikšmingus konkurentus. Taigi pabandykime dekonstruoti S. Skvernelio žodžius, ieškodami, kas gi antivalstybiško tose mūsų politinėse partijose.

Be abejo, užvis paprasčiausia konservatorius su purvu maišyti dėl vadinamosios naktinės mokesčių reformos, kurią dar pamena daugelis rinkėjų, dalis jų įgyvendintus pokyčius pasitikę riaušėse po Seimo langais.

Tuo metu Vyriausybės vairą valdžiusiam Andriui Kubiliui rinkėjų taip ir nepavyko įtikinti, kad sprendimai buvo būtini ir padėjo suveržti socialdemokratų valdymo laikotarpiu gerokai atlaisvintą valstybės diržą. Vargu, ar tarptautinius finansinius įsipareigojimus, siekiant laviruoti pasaulinės finansų krizės kontekste, galima vadinti darbu prieš valstybę. 

 I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires

I. Šimonytė pristatė užsienio politikos gaires

Beje, klausimui, kaip pavyko tvarkytis per 2009–2010 metų finansinę krizę, valstiečiai Seime juk dedikavo ištisą Stasio Jakeliūno vadovaujamą tyrimą, todėl nenuostabu, kad šis klausimas buvo ir bus vienas pagrindinių leitmotyvų, partijai bandant pakirsti savo pagrindinius konkurentus rinkimuose.

REKLAMA

Konservatoriai muštruoti ir už neskaidria laikomą „Mažeikių naftos“ privatizavimo istoriją, ir susitepusius ar prisikalbėjusius ministrus Dainių Kreivį, Vygaudą Ušacką ir Rimantą Joną Dagį.

Bet juk šiame kontekste puikiai tinka liaudies išmintis – „juokiasi puodas, kad katilas juodas“. Prisiminkime, kaip aršiai pastaraisiais metais – valstiečiams jau įsipatoginus valdžioje – už didesnius atlyginimus gatvėse kovojo medikai ir rezidentai, ministeriją užėmę mokytojai, ugniagesiai, socialiniai darbuotojai ir kt. Kaip garsiai Seimo koridoriuose, o vėliau ir žiniasklaidoje skambėjo buvusios Seimo narės Gretos Kildišienės skandalas. 

Kaip vos ne už plaukų iš Seimo pirmininko kėdės buvo bandoma ištempti Viktorą Pranckietį, su kokiu pasimėgavimu iš žurnalų buvo plėšomos alkoholio reklamos, kaip susitepė svetimoje žemėje karaliavęs ir savo darbuotojus spaudęs buvęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. Vyriausybės įrašo skandalas, „premjero keliuko“ istorija, bandymas kištis į LRT veiklą, karas prieš komercinius bankus, komercines mokyklas, iš skandalų neišbrendantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ir nesibaigiantys pažadai apie maksimalų skaidrumą... Galima būtų vardinti ir vardinti, o tai tik treji metai valdžioje.

Tylėjimas – auksas

Na, o dabar grįžkime prie kandžios premjero retorikos. Be abejo, kiekvienas politikas turi teisę į kritiką – opozicija kritikuoja valdančiuosius, valdantieji – opoziciją, be daugiau ar mažiau pasvertos kritikos būtų sunku įsivaizduoti diskusijas Seime.

REKLAMA

Vargu, ar po trejų S. Skvernelio metų valdžioje dar ką nors stebina aštrūs šio Vyriausybės vadovo pasisakymai. Esame girdėję jo kandžias replikas Seimo salėje, kai jis apie Remigijų Žemaitaitį sakė „Jūs užkiškite burną šitam žmogui“. Girdėjome, kaip po susitikimo su didesnių atlyginimų prašiusiais medikais jis sakė „Pasakykit, kad išvažiuotų“, kalbėdamas apie rezidentų perspektyvas Lietuvoje. Pamename ir kaip Seimo nariui Mantui Adomėnui S. Skvernelis sakė: „Jūs nešaukite, jeigu esate nestabilus, jums kažkas su sveikata yra blogai, tai kreipkitės į atitinkamas įstaigas“.

Petras Gražulis

Petras Gražulis

Ar žinote parlamentarą, Seime registravusį ne vieną rezoliuciją, kurioje konservatorius išvadino „teroristine partija“ ir siūlė jiems teikti privalomą nemokamą psichiatrinę pagalbą, o Seimo plenarinių posėdžių metu vos pasitaikius progai aplojantį konservatorius? Tai Petras Gražulis.

Apšaukdamas vieną didžiausių parlamentinių partijų „antivalstybine“ ir nepateikdamas tam svaresnių argumentų nei tai, ką apie konservatorius šūkautų bet koks prieš juos nusiteikęs pilietis, S. Skvernelis nusileido iki savo snargliais Seimo palanges tepančio P. Gražulio. 

Vis tik sutinku su viena S. Skvernelio mintimi tiradoje apie konservatorius. Jis teigė, kad šie nelaimės 2020 metų Seimo rinkimų, jei rinkėjas bus kritiškas. Tiesa ta, kad jokia valdžios neverta politinė partija nelaimės Seimo rinkimų, jei bent kartą rinkėjas pasivargins būti kritiškas tam, ką sako kalbančios galvos. 

Autoriaus komentaras yra autoriaus nuomonė, nebūtinai atspindinti redakcijos nuomonę.

Pilietiškai
2019-12-30 16:48:31
Ačiū, tiesiai šviesiai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Tiesa apie juos 2020-01-10 20:43:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Premjeras teisus. Tik žabala višta nemato, kad konserviniai, – tai ta pati senoji TSKP (ne LKP) partija, su visais tarybiniais paveldimais pričindalais   ATSAKYTI
Klausimas 2020-01-02 10:17:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šita mergužėlė savo rašinėlyje nepateikia nei vieno argumento kodel premjeras yra neteisus! O tik juokingai bando prilyginti Kildisienę su didžiausiais konservatorių nusikaltimais! Juokinga:)))   ATSAKYTI
Gydytojas 2019-12-31 20:53:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Skvernelio liga jau ir paskutinius smegenėlių likučius naikina.   ATSAKYTI
Virginijus 2019-12-31 14:58:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagaliau konservatoriai išgirdo tikrąjį savęs apibudinimą. Sveikinu Skvernelį už drąsą.   ATSAKYTI
Alkasius ir rukorius ir golf vairininkas 2019-12-31 14:58:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei konservatoriai prisieks sumazinti akcizus visom akcizinem prekem sumazint edalo kainas sumazinant taPvm ir rupinsis uzdraust misku kirtima vietoj tlo tarsos mokedcio balsuosiu uz konservatorius. Dar turi panaikint idiotiskas prekybos draudimo valandas ir importuoti pigias cigaretes Prima. Su sia rinkimu programa konservatoriu pergale nastupit   ATSAKYTI
Kaimietis 2019-12-31 14:49:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teisinga Va Lukosenka vienu pluksnos brukstelejimu panaikino paskutinius du opozicijos kandidatus. Vais ko musiskiai gali imti pavyzdi   ATSAKYTI
Bronislovas Peciukonis 2019-12-31 13:55:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tam ligoniui jau desperacija prasidėjo. Jis turi onkologijos palatoje šūkauti, o ne seime. Plikas eksmentas.    ATSAKYTI
Brima 2019-12-31 13:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai taikliai,kaip su sadata uodui į akį.Ačiū už tiesą.Su Naujais,teisingais 2020 metais!   ATSAKYTI
Genovaite 2019-12-31 07:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Saunuolis Skvernelis.Antivalsty bine konservu partija xseniaoi reikejo isvaikyt ir uzdrsust dar nuo tada kai ,,privatizavo ,,Mazeikiu navfta,,.Tada konservas reikejjo pripazint kaip nusikalssta gauja ir teist .,jau nekalbant kaip nuskurdino visiems Kubilas nurezes algas ir pensijas.   ATSAKYTI
Lyra 2019-12-31 05:35:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Teisingi Skvernelio žodžiai, labai teisingi, pasirašau po kiekvienu jo išsakytų sakiniu, dėl Lietuvos naikintojo Lansbergio ir jo partijos veiklos. Lansbergio klano darbai turi būti įvertinti šiandiena, o ne po mirties, taip kaip Hitleri ir Stalino, ..
Gaila, kad tik dabar pradedame parodyti, kad konservatorių partija, tai antivalstybinė partija, tiesiogine prasme sužlugdė Lietuvą,išniekino jos žmones.    ATSAKYTI
Skripka 2019-12-31 02:01:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Slyksti zurnaliste...korumpuotu konservu ruporas...   ATSAKYTI
Emka 2019-12-31 01:53:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Skvernelis pasake tiesa...jie Lietuva nustume i Europos patvori..emigravo trecdalis tautos, pensijos, atlyginimai maziausi europoje..o tu zurnaliste esi buka...matomai konservu k...   ATSAKYTI
ŠUDAVIEDRIAS 2019-12-31 01:27:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu   ATSAKYTI
Kestas 2019-12-30 22:33:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Laiku Skvernelis pasakė teisybę 30 metu Lansbergyno idiotai varė Lietuvius iš Lietuvos bet atėjo laikas atsirado užtarėjas kuris nebijo pasakyti teisybę į akis
Daugiau drąsos ponas Skvernelis už teisybę   ATSAKYTI
Temidės žvilgsnis 2019-12-30 22:12:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kas galėtų pameigti šiame komentare nurodytus faktus? Apie juos žr. toliau:
" 1990-03-11 priimto Lietuvos Respublikos Laikinojo Pagrindinio Įstatymo 65 straipsnis, o nuo nuo 1992-11-02 Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55, 78 ir 119 straipsniai nustato ir tuo pačiu įpareigoja, kad Tautos atstovų rinkimai į visas deputatų tarybas (tarp jų ir į Aukščiausiąją Tarybą), į Seimą, į Respublikos Prezidento pareigas, į savivaldybių tarybas vyktų pagal LYGIĄ ir TIESIOGINĘ rinkimų teisę (šiuo klausimu taip pat yra atitinkamas LR Konstitucinio teismo 2015-10-20 išaiškinimas). Tačiau ši konstitucinė teisė iš Lietuvos Respublikos piliečių buvo nepagrįstai atimta ir iki šiol negrąžinama anūko senelio 1992-07-09 pasirašytu antikonstituciniu LR Seimo rinkimų įstatymu, įtvirtinusiu agresyviai antikonstitucinę - pusiau daugiamandatinę (mišrią) rinkimų sistemą, pagrįstą NELYGIA ir NETIESIOGINE rinkimų teise. Pagal pastarąją teisę iki šiol rinktų visų septynių Seimų galios yra kvestionuotinos, nes antikonstitucinė tokių Seimų sudėtis tegalėjo priimti tik vieną teisėtą sprendimą - paklusti Konstitucijai ir Seimo rinkimų įstatyme įgyvendinti LYGIĄ ir TIESIOGINĘ rinkimų teisę: vienas rinkėjas - vienas balsas (išsamiau apie antikonstitucinę Lietuvos valdžią bei "Lietuvos laisvę nelaisvėje" - portale ekspertai.eu 2019 m. gruodžio 24 d. paskelbtame rašinyje "Vytauto Landzbergio antikonstiticiniai blūdai").
Senelio pėdomis apie sąrašinius rinkimus su "daugiamandatėmis kartelėmis" blūdijantis anūkas dėl pirmiau paminėtų priežasčių yra patekęs į interesų konfliktą, nes į Seimą buvo išrinktas būtent pagal tą antikonstitucinę NELYGIĄ ir NETIESIOGINĘ rinkimų antitesę. Jis iš viso negali dalyvauti priimant jokius teisėtus sprendimus, išskyrus vieną ... paklusti Konstitucijai ir Seimo rinkimų įstatyme įgyvendinti LYGIĄ ir TIESIOGINĘ rinkimų teisę: vienas rinkėjas - vienas balsas.
Kas galėtų paneigti, kad senelis neleis anūkui išpirkti jo 1990-07-09 padarytą klaikią nuodėmę?"   ATSAKYTI
Agnė 2019-12-30 22:09:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tikra tiesa pagaliau išsakyta šaunuolis , Skvernelis!    ATSAKYTI
As 2019-12-30 22:00:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Durne zurnaliste   ATSAKYTI
Birutė 2019-12-30 21:31:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
ŠAUNUOLĖ ŽURNALISTĖ , ačiū už drąsą ir tiesą !    ATSAKYTI
Čia man žodžių trūksta 2019-12-30 21:17:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Man tai vaizdas susidaro kad skvernelis su valstiečių partija panašesni į antivalstybinę partiją.Sulinde iš visų kampų kampelių,nesuprasi kam jie dirba.Na o skvernelis kaip turgaus boba   ATSAKYTI
žiauru 2019-12-30 21:13:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
AČIU JUMS, UŽ TEISINGAS, ATVIRAS MINTIS. skverelis yra šestiorke savo naisiu fermoje, ka ponulis liepia ta ir gieda. Be to ir protelis jau yra nebe toks šviesus, chemija savo padare su kaupu. skverelio net velnias nenori, palieka ji klaidžioti žemeje....   ATSAKYTI
Magdlena 2020-01-01 01:00:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Duenas nepraustasnukid  

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Tadas Povilauskas
Praėjusiais metais nedarbo lygis, kurį apskaičiuoja Statistikos departamentas, šalyje nelauktai ūgtelėjo – vidutinis metinis nedarbo lygis 2019 metais buvo 6,3 proc., arba 0,2 ...
Edwardas Lucasas (nuotr. Fotodiena.lt)
Miuncheno saugumo konferencija – bauginama vieta pristatyti naują idėją. Jos dalyviai – vieni svarbiausių ir labiausiai išmanančių žmonių pasaulyje. Atkreipti jų dėmesį sunku, ...
Politologas Linas Kojala (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Iš kasmet vykstančios Miuncheno saugumo konferencijos Lietuvos atstovai grįžo nekokios nuotaikos. Buvo pabrėžiama Kinijos grėsmė, o agresyvios Rusijos klausimas arba apeinamas, ...
„Swedbank“ ekonomistė Greta Ilekytė (nuotr. „Swedbank“)
Neseniai Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) paskelbtas indeksas parodė, kad esame vienintelė šalis Europos Sąjungoje, kuri nuo 2005 metų nepadarė progreso moterų ir vyrų ...
„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis (nuotr. Organizatorių)
Per praėjusį dešimtmetį dėl emigracijos Lietuva prarado maždaug dešimtadalį savo gyventojų. Tačiau pernai išryškėjo nauja tendencija – atvykstančių gyventojų buvo daugiau nei ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų