Likus metams iki Seimo rinkimų premjeras Saulius Skvernelis neskuba atversti visų kortų ir atvirai pasakyti, ar išbandys jėgas rinkimuose kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), ar su kita politine jėga, o gal išvis burs savo judėjimą. Vis dėlto ministras pirmininkas įsitikinęs, jei LVŽS dalyvaus rinkimuose, jie dar kartą švęs pergalę.

Premjere, kalbame apie ateitį. Ne tik Lietuvos, bet ir jūsų asmeninę. Ne kartą esate minėjęs, kad dar nežinote, ką darysite kitais metais. Kada planuojate apsispręsti ir kas lems tą apsisprendimą?

Daug dalykų lems mano sprendimą. Pirmiausia, tai mano asmeniniai dalykai, susiję su, žinoma, liga, kuo visa tai pasibaigs, kada bus galutiniai atsakymai, kad jau viskas. Aš tikiuosi, kad taip ir bus. Ir, aišku, daug kas priklauso ir nuo politinio lauko, ir programinių tam tikrų dalykų politinių. Bet šiandien aš tikrai sprendimo neturiu.

Ar gali būti, kad įtakos turės ir tai, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai seksis, koks bus jų populiarumas ir reitingai?

REKLAMA

Aš nemanau. Tikrai į reitingus nežiūriu ir nežiūrėsiu, tai nepriklausys nuo populiarumo. Nežiūriu, kad, jeigu politinė jėga turi potencialą laimėti, tai būtina su ja likti, ar palikti, jei neturi [potencialo] laimėti. Tai neesminiai dalykai. Su valstiečiais irgi bus kuriama nauja rinkiminė programa, kalbėsime apie esminius, programinius dalykus, pažangą, pokyčius. Ir tai bus svarbiausi dalykai.

Kaip suprantu, jūs vis dėlto planuojate kitiems rinkimams ruoštis?

Planuoju, jeigu pavyks pabaigti Vyriausybės kadenciją. Bet kokiu atveju, tuos visus metus dirbant, valstiečiai, jeigu jie tikrai dalyvaus rinkimuose, aš esu jų Vyriausybės deleguotas ministras pirmininkas, tai nesvarbu, ar dalyvausiu rinkimuose, ar ne, mes darysime viską, kad politinė jėga tikrai galėtų sėkmingai pasirodyti. Ir kitos politinės jėgos, kurios sudaro koaliciją.

Skirmantas Malinauskas ir Saulius Skvernelis

Skirmantas Malinauskas ir Saulius Skvernelis

Ar kalbos, kad ketinate pasukti kartu su socialdemokratais, iš piršto laužtos, ar turi pagrindo?

Aš manau, kad, kol socialdemokratai turi tokias iškilias politines asmenybes kaip ponas Sysas arba ponas Sabatauskas, kurie galėtų sėkmingai vesti partiją į ateitį, į pažangą, tai mano tas dalyvavimas tikrai iš piršto laužtas.

Pasirodė informacija, kad „Tėvynės labui“ yra politinis susivienijimas. Ne kartą sakėte, kad neplanuojate eiti su tokiu pavadinimu į rinkimus. Bet galvojate kurti savo politinę jėga ar ne?

Tikrai ne. Tikrai ne. Dėl „Tėvynės labui“ galiu dar kartą pakartoti – yra vienintelis siekis, kad šitas pavadinimas būtų apsaugotas nuo politinių batalijų. Nes niekas nesisavina šito šūkio. Eina kalba, kad bando kažkas pasisavinti. Tai yra visiškas melas. Aš nenoriu, kad šitas šūkis būtų politizuojamas ir būtų politinės partijos pavadinime, todėl pateikta teisinė procedūra patentuoti. Jeigu kažkam širdį skauda, aš tas teises padovanosiu galbūt policijai, kad būtų apsaugota, jeigu kažkam kelia alergiją mano asmenybė. 

REKLAMA

Kalbu apie naują politinę jėga, nes pasigirdo kalbų, kad galbūt nauja politinė jėga kuriama ir patekimo į Seimą barjeras mažinamas dėl to, kad ir jūs galėtumėte patekti į Seimą.

Prezidento rinkimai – beveik 300 tūkst. rinkėjų balsavo už mane. Norint politinei partijai pereiti 5 proc. barjerą užtenka apie 70 tūkst. balsų. Sakyti, kad dėl to mažinama kartelė, kad nesurinksiu 70 tūkst. balsų, tai yra visiškas nesusipratimas. Jeigu aš norėčiau, galbūt net ir 100 tūkst., bet ne mažiau nei tie 70 tūkst., balsuotų ir patekti į Seimą nebūtų jokia problema.

Kalbant apie švytuoklės principą, ar manote, kad jis suveiks ir kitąmet turėsime, pavyzdžiui, konservatorius valdžioje?

Manau, kad ne, nes, jeigu žmonės kritiškai mąstantys, tai turi prisiminti tą laikotarpį. Tai yra antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones, niekada neįgyvendino, nepadarė nė vieno strateginio projekto, Lietuvai reikalingo. 

Saulius Skvernelis

Saulius Skvernelis

Kodėl sakote „antivalstybinė partija“?

Jūs pasakykite, kada ji veikė už valstybę? Ji daro visus žingsnius, kurie galiausiai nukreipti prieš mūsų valstybę arba visuomenę. Žmonės buvo skurdinami, buvo įvairūs sprendimai, kurie finansinę naštą užkrovė ne vienam dešimtmečiui į priekį, padaryti nesuprantami sprendimai.

Bet tada buvo krizė.

Nereikia vien tik krizės laikotarpį minėti. Jie buvo ne vieną kartą valdžioje. Aš manau, jeigu žmonės kritiškai mąstantys, jie pasirinks kitas politines jėgas. Taip, gali būti teoriškai, šita politinė jėga gali surinkti daugiausiai balsų. Bet kas su ją sudarys koaliciją? Aš nežinau, ar atsiras kokia nors partija, kuri norės su tokiu partneriu turėti koaliciją.

REKLAMA

Turite galvoje, kad, jeigu ir laimėtų konservatoriai rinkimus, jie vis tiek nesugebėtų suformuoti koalicijos?

Manau, kad taip. Reikia dabar visų centro, centro-kairės politinių partijų sutarimo, kad net iki rinkiminiame laikotarpyje arba po rinkimų būtų padaryta centro-kairės koalicija ir būtų valstybės progresas, o ne regresas, tenkinant vienos politinės grupės interesus.

Bandysite kviesti partijas jungtis?

Aš nežinau, ar aš būsiu politikoje, šiandien tai mažai tikėtina. Bet tą galima daryti ir tiesiog būnant piliečiu.

Sakote, kad mažai tikėtina. Bet sakote, kad sveikata gerėja ir darbus norite užbaigti. Nesvarstote apie rinkimus?

Aš tikrai noriu baigti darbus, įgyvendinti Vyriausybės programą ir tikrai pasiryžęs, jeigu tai bus įmanoma, tęsti iki kitų metų gruodžio mėnesio, kol Vyriausybė baigs įgaliojimus. Bet tai niekaip nesusiję su mano dalyvavimu tiesiogiai politikoje. Tu gali padėti politinės jėgoms apsisprendęs nedalyvauti rinkimuose.

Bet, jeigu jūs pasitrauktumėte, valstiečių populiarumas tikrai smuktų, nes tikra reitingo balo partijai. Kaip galvojate seksis valstiečiams kituose rinkimuose, nes tai ketveri metai valdžioje, jie nebebus naujiena.

Be abejo. Kiekvienai valdžios partijai yra labai sunku. Lietuva, deja, nėra išskirtinė valstybė. Valdžios partijos yra dažnai baudžiamos, pas mus galvojama, nors yra gerai, bet galbūt padarys dar geriau.

Bet socialdemokratams yra pavykę porą kartų iš eilės.

Yra pavykę. Manau, kad ir valstiečiai turi geras perspektyvas. Galbūt nebus tokio rezultato, koks buvo 2016 metų rinkimuose. To neįmanoma pakartoti. Bet [pavyktų] susitelkus ir turint gerą rinkiminę programą, galiausiai perteikiant tuos darbus, permušant informacinę blokadą apie darbus, kada žmonės patys jaučia, mato, kaip keičiasi jų gyvenimas, jeigu žmonės pagalvos apie tai ir pagalvos, kaip buvo anksčiau. 

REKLAMA

Aišku, per tą laiką yra užaugusi nauja kartą, kurie neprisimena, kas yra konservatorių valdymas, tai yra nauji žmonės, kurie dabar balsuos, bet jie gali paklausti savo tėvų, senelių, kaip buvo. Manau, kad visko čia gali dar būti.

Valstiečių reitingams nemažai pakenkė ir tarpusavio nesutarimai, ir rietenos. Pavyzdžiui, Ramūno Karbauskio ir Viktoro Pranckiečio konfliktas. Koalicijos partneriai šneka, kad ir jūs su ponu Karbauskiu nesutardavote, nors viešumoje gal ir nesipykdavote. Kaip galvojate, kad tai gali paveikti jūsų partijos sėkmę rinkimuose?

Be abejo, tai tikrai stipriai paveikė. Galiu pakartoti ir šiandien, kad vidiniai konfliktai, vidinis karas nereikalingas. Ir su pačiu Seimo pirmininku – dabar tikrai nėra vienos teisios pusės, abi pusės yra neteisios, bet reikėjo ieškoti kitokių sprendimų, kitaip spręsti tuos klausimus. Tas kartais užsispyrimas iš vienos ar kitos pusės tikrai kenkia. Daug, aišku, pakenkė ir tie žmonės, kurie buvo kartu, po to perbėgo į, manydami, geresnę perspektyvą. Bet tokių žmonių nėra daug. Bet tai irgi nepridėjo pliuso.

Viktoras Pranckietis

Viktoras Pranckietis

O kalbant apie mano konfliktus, to konfliktais neįvardinčiau. Taip, buvo nuomonių išsiskyrimo. Kai kurie dalykai iš esmės skiriasi dėl kai kurių konceptualių klausimų. Kalbant apie tą pačią švietimo sistemos reformą, tai tikrai buvo tarp mūsų nuomonių išsiskyrimo, bet tai natūralu. 

Tai yra politinė jėga, kuri atėjo į valdžią pirmą kartą su tokiu palaikymu, su tokia dauguma. Žmonės labai skirtingi yra ir nuomonės yra skirtingos. Svarbiausia, kad mes jaučiame atsakomybę už valstybę ir priimame sprendimus. Dažnai jų reikia kompromisinių. Man, pavyzdžiui, norisi greičiau, ryžtingiau, kardinaliau daryti. Kitiems galbūt daugiau procesas patinka. Man reikia rezultatų, kai nematau rezultatų – yra nusivylimas.

REKLAMA

Ar gali ateičiai atsiliepti skandalas dėl jūsų kelio? Kad ir jūsų ar valstiečių reitingams?

Matote, skandalas yra sukeltas. Ir net neabejoju, kad kritiškai mąstantys žmonės turi suprasti, kad tai nėra premjero keliukas, kaip bando vienas iš politinių oponentų visada kartoti. Ten nėra kelias į mano namus, ten yra bendruomenė, keli kaimai. Skandalas yra pučiamas, jis tikrai pakenkė pakenks, natūralu. 

Visi keliai asfaltuojami už biudžeto pinigus, bet ten, kur gyvena premjeras, prezidentas ar Seimo pirmininkas taip neturi būti? Parodykite man nors vieną politiką, kurio kelias išasfaltuotas už jo pinigus, skirtingai nuo mūsų bendruomenės, kur mes dalį kelio tvarkėme už savus pinigus.

Visą pokalbį su premjeru Sauliumi Skverneliu kviečiame pamatyti vaizdo įraše.

 

Kaimietis
2019-12-27 21:01:22
Labai teisingai pasakyta, kad konservatoriai yra antivalstybinė partija. Atsiminkime, Landzbergio veiksmus po pralaimėtų rinkimų 1993. Užteko 2,5 konservatorių valdymo kadencijų, kurių pasėkmes mes jaučiame iki šiolei ir dar ilgai jausime. Tik visiškai kvailas arba naivus gali balsuoti už šitą nusikaltėlių partiją.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Zuikiu 2020-01-13 21:30:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl zuiki neivardinai kad konservai vagys   ATSAKYTI
Senelis 2020-01-13 21:27:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tamsta Skverneli esate didis žmogus.Simta kartų geresnis už landzbierga žydą.Ir už pensijų pakėlimą Ačiū .Balsuosime tik už valstiečius ir tamsta Skverneli.   ATSAKYTI
zuikutis24 2020-01-12 12:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
vagiu saika   ATSAKYTI
Ne Mikė 2020-01-08 14:59:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Skverneliu, kaip ir Mike melagėliu galime tikėti - rezultatas tas pats. Ar atsistatidino po Prezidento rinkimų, ar pardavė savo namą Mazūroviui už deklaruotą sumą?   ATSAKYTI
KRISTĖ 2020-01-08 11:17:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Skvernelis tai didis žmogus.Tikras sąžiningas žmogus.
Tik sėkmės linkiu.   ATSAKYTI
kr 2020-01-08 11:15:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Supuvusi partija tie konservai.
   ATSAKYTI
Raimis 2020-01-03 13:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi prisimena konservatorius kaip ūkio griovėjus...bet kas tik nesėdėjo valdžioje ir jokios kontrolės niekur nebuvo...o dar kai paleido į apyvartą laikinus pinigus,tai didesnės anarchijos nesugalvosi...vienu etapu pradėjo nuvertėti rubliai,tai kiek žmonių liko kvailių vietoje,kitu etapu įvesti laikini pinigai vėl sukėlė chaosą...po šių dviejų etapų pagaliau pasirodė visas konglomeratas nusipelniusių gyventi geriau....tada susiformavo įstatymai ,kurie buvo dvejopų standartų...žodžiu,ne visi mokesčius moka....grįžtant prie tos pačios minties,kad kažkas nusipelnęs gyventi geriau...gal tik dabar susigriebta,kad gyvename laukinio kapitalizmo sąlygomis,teisinė bazė ,tai šuns lojimas prieš mėnulį...   ATSAKYTI
Vienas 2019-12-29 21:56:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Zodis m e n t a s.   ATSAKYTI
Elena 2020-01-08 16:44:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai jie gaudo vagis, jeigu musa zmogu, gelbeja.Beju butu sunku - kas tai padarys jeigu ne MENTAI /pagal chuliganus/
  
CU00361426 2019-12-29 18:58:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pritariu parašytai nuomonei, jei konservatoriai grįštų į valdžią vėl gyventume stagnacijos liūne.   ATSAKYTI
siaip 2019-12-29 15:49:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Linkiu semes Skverneliui. Sukelt toki chaosa seime sugeba tik koncervai. Sitaip meluot, iskraipyt faktus gali tik koncervai. Juk jie atstovauja didziajam kapitalui, todel pries banku, maximu, piliu apmokesdinima ir pries KGBistu isviesinima. Todel bijo, kad ateis kitos saziningos partijos ir paviesins ju darbelius.   ATSAKYTI
Petras 2019-12-29 09:41:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Savo nuomonę apie Skvernelį kaip politiką Lietuvos žmonės parodė prezidento rinkimuose . Kam dabar tos kalbos sergančio žmogaus?   ATSAKYTI
rimas 2019-12-28 17:44:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
...ale kaip tu ,muzike dar gyvas likai...pasiutimas turejo tave seniai sugrauzti,matomai gerai uzsikonsevaves...cha   ATSAKYTI
Nieko sau 2019-12-28 12:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Perskaičiau Pancerovo ir Davidonytės knygą "Kabinetas 339", ir nuo šiol jaučiuosi pasiskiepijęs nuo daugelio tokių išvedžiojimų.   ATSAKYTI
Dgj 2019-12-28 12:41:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Melagis...    ATSAKYTI
XS 2019-12-28 10:39:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nоr­it­e su­sіr­asti m­еrg­iną v­iеn­ai nаk­čiai? Sv­еiki аtv­ykę - w­ww.l­ad­y4.fu­n   ATSAKYTI
Miga pasiūlymas 2019-12-28 10:08:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pradėkite namuose naudodamiesi „Google“! Tai kol kas geriausias sprendimas. Aš gavau 26385 EUR už savo pirmąjį atlyginimą už darbą 3 valandas per dieną. Pradėjau tai prieš 2 mėnesius ir iš karto parsivežiau namo bent 600 eurų per dieną, o uždarbis laikui bėgant gali būti dar didesnis ... Žiūrėti daugiau čia

.................>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.C­­a­­s­­h­­F­­l­­o­­w­­7­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
x 2019-12-28 09:09:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Sabaka.   ATSAKYTI
Arunas 2019-12-28 07:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Vagiu saika baisu   ATSAKYTI
Hmmmmm 2019-12-27 23:40:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Normalioj valstybėje jau seniai kalėjime po apkaltos sedetu   ATSAKYTI
Ieško durniu, kurie balsuotų už vagį 2019-12-27 23:38:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Pavogė 300000 ir vaidina šventą    ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
vaistai (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje 2010–2018 metais augo vaistų vartojimas, rodo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos analizė. Baltijos šalių gyventojai daugiausia vartoja ...
Vilniečio gyvenimo sąlygos šokiruoja: niekam nerūpi, kad gyvena be paso ir elektros
Į „TV Pagalbą“ kreipėsi vilnietė Irena, kuri susirūpino savo kaimyno Petro sveikata ir gyvenimo sąlygomis. Vyras jau metus laiko gyvena be elektros, paso ir jokių pajamų, ...
Organų donorystė (nuotr. 123rf.com)
Praėjusiais metais organų donorais tapo apie 3,5 tūkst. žmonių – tai didžiausias skaičius per visą nepriklausomybės laikotarpį, teigia Nacionalinis transplantacijos ...
Padavėja (nuotr. 123rf.com)
Kada lietuviai gyvens taip oriai kaip Vakarų Europos šalių gyventojai? Lietuvos banko duomenimis, mūsų šalis pavyzdingai stiebiasi link Europos Sąjungos vidurkio, tačiau ...
Gimdymas namuose (nuotr. stop kadras)
Jau beveik metai, kai gimdymas namuose Lietuvoje laikomas legaliu. Tačiau tokio – legalaus gimdymo namuose – per metus šalyje nebuvo nė vieno, mat gimdyme dalyvauti ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų