Kai kuriuos darbus dirbantys žmonės net mokėdami tokias pačias įmokas kaip visi mirtingieji gauna dvi ar daugiau pensijas, net jeigu jų stažas mažesnis ar pensinis amžius trumpesnis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau ne vienerius metus planuoja reformuoti valstybines pensijas. Ar tai pavyks padaryti 2020 m.?

pensija

pensija

Pareigūnai, kariai, teisėjai, mokslininkai, signatarai, sportininkai, menininkai ir kiti asmenys turi teisę į ypatingas pensijas arba rentas. Šios išmokos mokamos kartu su „Sodros“ skiriama pensija. Taigi net ir sumokėję mažiau įmokų, tokie žmonės senatvėje užsitikrina didesnes pajamas nei visi mirtingieji.

Šių privilegijuotų išmokų dydžiai skiriasi. Taip pat skiriasi laikas, kiek žmonės turi išdirbti skirtingą darbą, kokio amžiaus sulaukus išmokos bus mokamos ar už kokius pasiekimus.

Per pastaruosius kelerius metus Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pats ministras Linas Kukuraitis ne kartą viešai yra žadėję reformuoti valstybinių pensijų sistemą.

Portalas tv3.lt pasidomėjo, kaip tai gali būti padaryta ir kiek realu, kad tai bus padaryta jau kitais metais.

REKLAMA

Žada aptakiai ir atsargiai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, kad Europos Komisijos užsakymu dar 2018 m. atlikta Lietuvos valstybinių pensijų sistemos ir valstybės biudžeto finansinių įsipareigojimų šioje sistemoje analizė.

„Remiantis ja, suformuluoti pasiūlymai pristatyti Vyriausybėje, organizuoti susitikimai su Kultūros, Vidaus reikalų, Krašto apsaugos ministerijomis, diskutuota dėl galimų sistemos pertvarkos krypčių“, – apie reformą kalbama ministerijos atsiųstame komentare.

Tiesa, jame nedetalizuojamos jokios datos, kada galima tikėtis valstybinių pensijų sistemos pertvarkos projektų, kurie buvo žadėti pristatyti dar 2019 m.:

„Šiuo metu rengiami siūlymai (įstatymo projektas) remiasi sistemiškumo, socialinio teisingumo ir proporcingumo principais. Parengtas įstatymo projektas bus pateiktas institucijoms ir visuomenei.“

Jaučiasi išskirtiniai, pasigenda indeksavimo

Viena iš didžiausių darbuotojų grupių, kuriuos paveiktų valstybinių pensijų reforma, yra statutiniai pareigūnai – policininkai, kariai, muitininkai, pasieniečiai ir kt.

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel kritikavo Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl galimos reformos. Jo nuomone, imtis veiksmų reikėjo prieš trejus metus.

Vladimir Banel

„Šiai ministerijai teikėme konkrečius pasiūlymus. Ji buvo vienintelė ir pagrindinė, kuri priešinosi tokiems pasiūlymams. Nes ir Krašto apsaugos ministerija, ir Vidaus reikalų ministerija, siūlėme, kad būtų bent pradėta pareigūnų pensijų indeksacija. Kad tos pensijos būtų indeksuojamos taip, kaip ir kitos, kuriuos jau indeksuojamos bent pora metų“, – kalbėjo pirmininkas.

REKLAMA

Jo teigimu, pagal pareigūnų pensijas Lietuva atsilieka nuo Estijos, Latvijos, Skandinavijos šalių, kuriose, pasak jo, pasibaigus tarnybai, gauna išmokas, siekiančias 50–85 proc. buvusios algos, o Lietuvoje – vos 20 proc.

„Mes apie tokį padidinimą nekalbame, bet bent jau teikiame siūlymus, kad jie įjungtų indeksavimo mechanizmą, net to nesugeba. Tai net nežinau, ką jie mano“, – apgailestavo V. Banel.

Tačiau yra manančių, kad niekas neturėtų gauti dviejų ar daugiau pensijų, jei nemoka daugiau įmokų. Į tokią repliką pirmininkas atsakė klausimais.

„Ką reiškia, dviejų pensijų ar manančių? Jei taip, tai turime aiškiai apsispręsti, ką mes šitiems kariams ir pareigūnams duodame. Tai yra viena svarbiausių socialinių garantijų, vertinant kariūnų ir pareigūnų riziką.

Bent jau pareigūnai maksimaliai maksimaliai išgrynino, kas jų gretose gali pretenduoti į tai. Prieš kelerius metus turėjome tam tikras spekuliacijas, kad yra padalinių padaliniai, kurie to neturėtų. Pavyzdžiui, personalo ar informacinių technologijų sritys. Taigi per 3–4 metus maksimaliai išgryninome, nėra tokių arba tėra vienetai“, – tikino pirmininkas.

Įžvelgia ministerijos klastą

Pasak susivienijimo vadovo, reikia sutarti, kiek mokėti pareigūnams, kurie atiduoda gražiausius savo metus dirbdami rizikingą darbą. Lietuvoje reikėtų eiti Skandinavijos keliu ir jas susieti su buvusiu atlyginimu ir gal iš viso atsisakant „Sodros“ pensijos.

„Buvo keliamas klausimas, kuo skiriasi pareigūnas nuo paprasto darbuotojo. Jeigu žmonėms užtenka proto kelti tokius klausimus, tai man automatiškai kyla klausimas, ar jiems su galva gerai lyginti rizikingą darbą, policininko, pasieniečio, kariškio, kuris guli apkasuose, darbą su paprastu darbu, kuris dirbamas kabinete. Jeigu reikia tai įrodyti, tada atsiprašau“, – apgailestavo V. Banelin.

REKLAMA

Jis skeptiškai vertino pasiūlymą, kad jeigu pareigūnų darbas yra toks sudėtingas ir rizikingas, tai ir jų algos turi būti didesnės ir atitinkamai didesnė įmokos „Sodroje“, kurios garantuotų didesnes pensijas senatvėje.

Pareigūnų profesinė sąjunga Seimo nariams įteikė naudotų batų ir pirštinių

„Tegul pradeda mokėti didesnius atlyginimus. Bet niekas nenori nei tų pensijų, nei atlyginimų didinti. Yra įsipareigojimai didinti mažiausią atlyginimą iki 1 tūkst. eurų, ir jų nesilaiko ši Vyriausybė. Tai apie kokias pensijas ir didesnius atlyginimus kalbėti? Bent jau laikytis to plano“, – piktinosi pašnekovas.

Jo nuomone, ministerija specialiai siūlo pareigūnams nepriimtinus sprendimus dėl valstybinių pensijų, kad šiems atsisakius galėtų pasiteisinti, kodėl, pvz., neindeksuojamos dabartinės jų pensijos.

Privilegijos ir gyvulių ūkis

Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka įsitikinęs, kad valstybines pensijas reformuoti būtina ir tą jau reikėjo padaryti prieš daugelį metų. Vis dėlto jis abejoja, ar tai pavyks padaryti 2020 m.

„Nedrįs jų judinti. Kaip sakoma, dabar rinkiminiai metai. Aišku, jeigu jas judintų, tai, matyt, judintų ne į gerą pusę. Jas reikėtų kažkiek mažinti. Kaip sako ekonomistas Raimondas Kuodis, ir šioje srityje reikėtų mažinti gyvulių ūkį“, – komentavo profesorius.

Anot jo, iki šiol vykę diskusijos ir tyrimai šia tema nieko nedavė. Vis dėlto tokias privilegijuotas socialines teises palaipsniui reikėtų mažinti. Tiesa, neliečiant tų, kurie jau yra įgiję visą arba dalį teisių į papildomas išmokas, nes tai pažeistų teisėtus jų interesus:

REKLAMA

„Siūlėme įgyvendinti principą, kad jeigu žmonės dirba kažkokius darbus, už kuriuos dabar bandoma kompensuoti pensijomis, tuos darbus reikėtų kompensuoti atlyginimu. Tai yra mokėti normalesnį atlyginimą. Dėl didesnio atlyginimo bus didesnė „Sodros“ pensija ir tada nereikės papildomai motyvuoti pensijomis.“

R. Lazutka

Pašnekovas pripažino, kad baigę tarnybą ir išėję į atsargą ne visi pareigūnai gali susirasti tokį darbą, kuris leistų uždirbti didesnę pensiją. Tačiau tokiems turėtų būti skiriamos programos, padedančios pakeisti profesiją, įgyti naujų įgūdžių. Be to, trūkstama „Sodros“ įmokų dalis galėtų būti kompensuojama iš valstybės biudžeto.

„Visi kiti valstybinių pensijų gavėjai, pvz., teisėjai yra tiesiog nesąmonė ir tą reikia sakyti atvirai. Teisėjai gauna ir didžiules algas ir dar papildomas didžiules pensijas. Panašiai ir dėl mokslininkų 

Ir dėl tų pačių mokslininkų. Esame siūlę, kad mokslininkams ir teisėjams, dabar mokamos pensijos būtų transformuojamos į profesines pensijas, kokios populiarios Vakaruose. Pavyzdžiui, didinant jų algas, dalį padidinimo skirti tokių pensijų kaupimui“, – aiškino R. Lazutka.

Jo vertinimu, reformai trūksta ne tik politinės valios – vykdant švelnią reformą, ištęsiant ją per daugelį metų, nemažinant jau esamų darbuotojų garantijų, pasipriešinimo jai gal būtų ne tiek daug. Tačiau yra ir tam tikro „apsileidimo“, nenoro apskritai jų imtis, nes tokia ilgalaikė reforma neturėtų didesnės įtakos valstybės biudžetui artimiausiu metu.

Pensininkas
2019-12-30 09:22:54
Tegul pirma atiduoda pavogtas pensijas išrinktieji atsiėmė o kitiems špyga rodo
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
pensininkas 2020-03-17 19:41:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip kurie komentatoriai purkštauja,girdi pareigūnai gauna dideles pensijas.Bet kodėl tie nepatenkintieji,neina dirbti į policiją,kur jų manymu moka tokias geras pensijas?Jie eina dirbti bet kur,tik ne į policiją. Kodėl?Ogi todėl,kad ten sunkus,nenormuotas,reikalaujantis daug žinių ir labai pavojingas darbas.Pagalvokite pavyduoliai,kas būtų,jeigu nebūtų policijos?Ogi nebūtų ir valstybės.O statutinių pareigūnų pensijos Lietuvoje,mažiausios iš visų Europos sąjungos šalių.Kodėl?Ogi todėl,kad valdžioje daug neišmalėlių,pasivadinusių patriotais,kurie teisingumo tiesiog bijo.Pamenate,kaip Lansbegiui tapus Auksčiausios Tarybos Pirmininku,policija buvo tiesiog naikinama,tuo lengvinant gyvenimą nusikaltėliams.   ATSAKYTI
Manau 2020-01-04 19:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Baisu vėl Romerio absolventai pamiršo, kad socialinių garantijų negali liesti naujai priimami įstatymai, t. y. kad įstatymai atgal negalioja. Jau vieną kartą valstybė apgavo pareigūnus kai nuo 1995 sumažino procentus nuo 1,8 iki 1 pensijai skaičiuoti ir gauti. Visi užmiršo Landsbergio pažadą liekantiems 1991 tarnauti policijoje nemažinti ir ne naikinti socialinių garantijų. O šitie profsajunginiai prisiplakeliai tik politikoje, nes yra išmesti į užribį.    ATSAKYTI
Jurgis. 2020-01-04 12:11:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jus turbut juokaujat? Dirbau ugniagėsių. Pastoviai pritrukdavo pinigų algoms. Vadovai motivavo mus tuo, kad išėisim jauni į pensiją. Dėl nelaimingo įvikio gaisre, tapau netinkamas tarnybai, nes buvo sužalotas stuburas. Jau 16 metų gaunu tarnybinė pensija=83 EUR. Per visus tos metus, mano pensija nebuvo nei kelta, nei indeksojama. Melagiai ir vagys. Nei atlyginimo nebuvo, nei dabar pensijos. Dirbdamas pagal savo profesija, aš bučiau pasėkės daug daugiau ir žymiai daugiau uždirbės.
   ATSAKYTI
birute 2020-01-03 19:27:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Kiekvienas darbe rizikuoja ir net invalidais tampa bedirbdami , kodiel tik išskirtiniams mokamos po 2 ar net ir daugiau pencijų   ATSAKYTI
VRM pensininkas 2020-01-02 09:27:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Daugelis man pavydi mano pareigūno pensijos, kuri, atseit, yra labai didelė (?), bet kažkodėl tie pavyduoliai nesusimąsto, kad per 20 metų tarnybos nebuvo nei normalių išeiginių, nei normalių atostogų, o ir sėdėti paromis pasalose, persekioti bei sulaikyti nusikaltėlius ir bet kuriuo momentu gauti peiliu į šoną tikrai buvo menkas malonumas... Bet lietuvis jau toks sutvėrimas: ne kad jam geriau būtų, o kad... kaimyno karvė padvėstų ar kad jo tvartas sudegtų   ATSAKYTI
Nujau 2020-01-01 01:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teisejams jau super atseiketa...uz kokius nuopelnus?   ATSAKYTI
. 2019-12-31 02:39:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iki 1990 metų mėnesio atlyginimas buvo 200 rublių, sodra indeksavo 2 litai per mėnesį, o įvedus eurus lygu 0. Todėl 0 taškų atlyginimo ir 0 taškų darbo stažo, pagal dabartinę skaičiavimo Kukuraičio metodiką! Netinkama nauja pensijų skaičiavimo metodika, kuri pensijos dydį sumažina 200 eurų, todėl pensijos nesieka net 250 eurų, turint 34 metus būtinąjį darbo stažą. Reikia sodroje ištaisyti pensijų netinkamą skaičiavimo metodiką! Pensininkams didinti pensijas iš esmės - pridedant 200 eurų.   ATSAKYTI
. 2019-12-31 02:14:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Prašome naikinti privilegijas : valstybines pensijas ir rentas! Šios privilegijos iškreipia tikrą statistiką ir vidutinį pensijos dydį, reikia mažinti socialinę atskirtį! Tegul visi būna lygūs pagal įstatymą! Vidutinė pensija turint 34 metų darbo stažą ir mokant sąžiningai sodrai mokesčius yra tik 250 eurų. Seimo narių bei kitų pareigūnų atlyginimai ir pensijos iškreipia pensijos dydį, todėl didinant pensijas procentais atskirtis tik padidėja, reikia pensijas didinti konkrečios sumos dydžiu, tai yra 100 eurų, tiems pensininkams, kurių pensijos nesiekia 300 eurų. Mokesčiai didėja, todėl 8.1 procento nuo 250 eurų, lygu nuliui pensijos padidinimas nuo 2020 metų!   ATSAKYTI
Manau 2020-01-04 19:16:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Eik patarnauk tai ir būsi lygus   ATSAKYTI
Terė 2019-12-30 19:15:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Naikinti valstybines pensijas,teisėjų atlyginimai milžiniški,apsauga,tegu ponai patys pasitaupo senatvei,kas jie kitokie dievo vaikai,taip pat ir kiti privilegijas privilegijas gaunantieji ponai.Kodėl mes mirtingieji gauname viena mizerną pensijėlę ir gyvename.   ATSAKYTI
Terė 2019-12-30 19:15:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Naikinti valstybines pensijas,teisėjų atlyginimai milžiniški,apsauga,tegu ponai patys pasitaupo senatvei,kas jie kitokie dievo vaikai,taip pat ir kiti privilegijas privilegijas gaunantieji ponai.Kodėl mes mirtingieji gauname viena mizerną pensijėlę ir gyvename.   ATSAKYTI
Pilietis 2019-12-30 18:25:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
jai tik nuo policijos ir kariškių nuimant valstybinės garantijas, kurios yra ir šiuo metu tikrai menkos, tai mano manymu pusę LT kariuomenės dės pareiškimus jau kitą dieną manau ir policijoje bus tas pats    ATSAKYTI
Dovilė 2019-12-30 18:03:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Nesijaučiu išrinktoji, jeigu man - universiteto docentei- duoda tą varganą priedą. Tarsi neturėčiau teisės į normalią pensiją, dėl kurios nebūtų gėda pasaulyje. Net sovietai, ir tie įvertino aukštą kvalifikaciją, puikų išsilavinimą ir nesulygindavo tokių žmonių su šūdvežiais be jokios kvalifikacijos. Tik laisvoje Lietuvoje tokios nesąmonės vyksta.   ATSAKYTI
Algis 2019-12-31 14:36:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Matosi kad sudvezys turi geresne galva uz tarybine docente, nes uzdirba desimteriopai daugiau ir nesiskundzia.   ATSAKYTI
Ema 2019-12-30 13:09:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Labai žema ir juokinga , kad kariškiai gauna tokias pat pensijas , kaip ir kokia ilgą laiką nedirbusi ir mažą stažą turinti bobutė.   ATSAKYTI
negerbejas 2019-12-30 13:04:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Išvis tas privilegijas reikia naikinti priprato prie lovio sėdi kabinete ir rėkia rentos valstybinės pensijos gyvenkit kaip visi kiek sumokejai tiek ir gauk gyvenkime saziningai   ATSAKYTI
patriotas 2019-12-30 11:50:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Baisu kas darosi Lietuvoje, senatves pensijas indeksuoja o pareigunu ne, kaip gauna buves policininkas 150 Eur, taip ir gauna. Visur taikomi dvigubi standartai, kokioj mes suknistoj skylej gyvenam!!!   ATSAKYTI
zodziu visi 2019-12-30 11:48:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
islaikytiniai dykai gave atlyginimus --iseje y pensija noretu dvigubu ,o ypatingai nusipelne degradai trigubu pensiju ...   ATSAKYTI
mikas 2019-12-30 11:44:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
atims is dirbusiu visa gyvenima pensijas ir prides ,,priviligijuotiems,, kurie voge visa gyvenima   ATSAKYTI
Angele 2019-12-30 11:21:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
esu 5 vaiku mama ir turiu 3 grupe neigalumo,sodroje pasake jog dvi ismokas negaliu gauti,Reikia atsisakyti neigalumo pensijos,,,kur ta teisybe,As isauginau 5 vaikus,esu neigali,o jai gausiu uz isaugintus vaikus ismoka reiskia paliksiu sveika,,kur tu istatymu kureju protas,,,??Ir dar keisciausias dalykas-pensiju kaupimo istatymas,,jai zmogus kaupia ta pensija,bet iki jos nedagyvena,tie sukaupti pinigeliai neatitenka vaikams ar seimos nariams-jie palieka valstybej,,,ot geras istatymas,,nors nusisauk,,,,,   ATSAKYTI
Pikasas 2019-12-30 10:23:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lentelė kai ką gali nuliūdinti. Jei vieniems pensija padidėja net 60 eurų, t.y. 2 eurus per dieną, tai apie mažiau kaip 250 gaunantiems turintiems būtinąjį stažą net eilutė nepaskirta. Taip ir lieka neaišku ar tie garsūs 3,5 euro per mėnesį yra įtraukti į nurodytą sumą, ar jie papildys išmoką. Žinoma, pensininkai gali pasidžiaugti, kad jų pensijos pakilo labiau negu ekonomikos rodikliai. Deja, nutylint infliacijos dydžius... Teigiama, kad tie 3,5 euro mėnesiui - tik gera pradžia. Na, taip. Ta pradžia vidutine pensiją gaunantiems verta 11 eurocentų per dieną. Kuklesnės išmokos bus mažas pensijas gaunantiems. Jos sumos bus padidėję maždaug 4 eurocentais per dieną. Gaila, kad lėšos dirbančiųjų sumokėtos būsimoms pensijoms iki 1985 metų nuplaukė į nežinią. Gal Letos upe? Jos į jokias pensijų apskaitų skaičiuotes neįtrauktos . Dar įspūdingiau yra vėlesnių metų valiutų keitimas. 100 - 500 rublių atlygiai paversti 1-5 litais ir pensijos skaičiuojamos pagal naujai nurodytą vertę. Tą nurodo kontoros paaiškinimai, spalvotais antspaudais patvirtinti. Vadinasi, „vsio zakonno“ („viskas teisėta“)? Šiuo atveju, net 400-500 rublių gaudavęs darbuotojas priverstas gyventi iš 200 eurų pensijos. Tiesa, tokie nelaimėliai turi teisę kaltis į mažesnį butą ar pirkti bakūžę kaime. Menininkų asociacijos nariams tai gal net praverčia, kaip sakoma, pabūti „arčiau gamtos“. Vis tiek jiems kūrybos darbo metų stažas neskaičiuojamas. Ar jie knygas rašytų, simfonijas kurtų ar meno ieškojimuose Pegasą gaudytų. Situacija keista ir kebli, tačiau ji vis greičiau sprendžiasi. Valdžią tenka nuraminti, nes tokių nukentėjusių senukų lieka vis mažiau. Žvalgosi jie jau iš aukštybių ir bando suprasti - teisingas buvo SODROS darbuotojos išaiškinimas, kad jis nieko nedirbo ir neuždirbo ar ne?. Mat, sumokėtos įmokos iki 1985 metų prapuolė. Garbiame amžiuje mitingo nesuorganizuosi ir net kompiuterio klavišai protestui gali painiotis sudiržusiems nuo sunkių darbų pirštams. Gal ir tas amžius nėra garbus, nes kai kas vis dar kažkodėl delsia Anapilin iškeliauti. Svarbiausia valdžiai, kad skelbiama situacijos tarp skirtingų grupių lyginimas. Bet juk tai tik apgaulingas oro virpinimas... kai pensijos didėja proporcingai? Taip gali teigti politikai, kurie aritmetikos nežino... Jie ir skelbia... Graudžiai juokinga, kad visi politikai ir ekonomistai, su kuriais pavyko pakalbėti šia tema, vieningai teigia, kad taip pažeidžiamos konstitucinės žmogaus teisės. Ar ji, ta LR Konstitucija dar galioja? O gal jau ne?    ATSAKYTI
Pencinykas 2019-12-30 10:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Lietuva - karabasų ir buratinų šalis. Graudu...   ATSAKYTI
Fui smirda 2020-01-04 09:15:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dvokia koncervom šitas   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų