Sukrečiantis ikiteisminis tyrimas dėl Klaipėdoje praėjusio sekmadienio popietę Minijos gatvėje esančio namo bute rasto 2,5 mėnesio moteriškos lyties kūdikio lavonėlio įgauna pagreitį.

Antradienio popietę Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arūnas Saunorius kreipėsi į teismą dėl kardomųjų priemonių mirusio kūdikio mamai Alinai S. (gim 1989 m.) ir jos sugyventiniui Mykolui R. (gim. 1987 m.) paskyrimo.

Šią informaciją tv3.lt patvirtino Klaipėdos prokuratūros atstovė Ignė Rotautaitė-Pukenė: „Išsiųstas prašymas į teismą dėl abiejų asmenų suėmimo. Moterį prašoma suimti 10 dienų, o jos sugyventinį – mėnesiui.“

Teisme antradienio popietę paaiškėjo daugiau šokiruojančių šio įvykio detalių. Dar lapkričio 28 d. šeimos gerovės centro specialistai lankėsi namuose Minijos gatvėje ir tada nieko įtartino nepastebėjo.

Teigiama, kad viena iš versijų yra tokia, jog lapkričio 30 d. moters sugyventinis verkiantį vaiką supurtė, kas galėjo lemti kūdikio mirtį. Tuo metu tiek vaiko motina, tiek jos sugyventinis buvo išgėrę, todėl abu spruko iš buto, palikdami jame kūdikį. Šias aplinkybes atskleidė moterį atstovaujantis advokatas Vaclovas Ruškys. Esą kūdikio motina per apklausą pateikė tokią įvykių versiją.

REKLAMA

Mykolą R. prokuroras siūlo teisti pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 2 dalies 3 punktą – artimo giminaičio ar šeimos nario nužudymą. Už tai gresia įkalinimas iki gyvos galvos. Kūdikio motiną siūloma teisti pagal 158 str. – vaiko palikimą. Už tai numatyta bausmė iki 2 metų.

Vakarop paaiškėjo, kad moterį leista suimti prokuroro prašytam 10 dienų terminui. Dar po kurio laiko teismas patenkino prokuroro prašymą ir dėl nužudymu įtariamo moters sugyventinio suėmimo mėnesiui.

Prabilo apie šoką

Kalbėdamas apie šį įvykį Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas pasakojo, kad į Minijos gatvėje esantį namą iškart buvo iškviestas teismo medicinos ekspertas:

„Išorinių smurto žymių nebuvo nustatyta. Kūnelis buvo su lavondėmėmis. Aiškinamasi, kokia buvo kūdikio būklė gimstant ir kokia buvo motinos būklė gimdymo metu.

Rastas kūdikio kūnelis buvo stipriai apiręs. Bet ypatingos netvarkos, kaip įprasta tokiais atvejais, bute nebuvo pastebėta. Vaikas buvo rastas lovytėje, apklotas.“

Klaipėdoje rastas negyvas kūdikis

Klaipėdoje rastas negyvas kūdikis

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad už šį nusikaltimą asmuo yra baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

A. Motuzas pabrėžė, kad tiek motina, tiek jos sugyventinis teigė, kad jie iš buto išvyko, nes mirus kūdikiui patyrė šoką. Artimieji su jais negalėjo susisiekti keletą pastarųjų dienų.

Tiek kūdikio mamą, tiek jos sugyventi sulaikyti padėjo Kelmės rajono ūkininkas, pas kurį šie uždarbiavo. Ūkininkas, pradėjus sklisti informacijai apie šių asmenų paiešką, kreipėsi į policijos pareigūnus.

REKLAMA

Anksčiau nei motina, nei jos sugyventinis nebuvo sulaukę realių laisvės atėmimo bausmių. Prieš dvejus metus ji buvo bausta administracine tvarka dėl melagingo policijos pareigūnų iškvietimo. „Tokie nusikaltimai, kurie labiau susiję su asmenų gyvenimo būdu“, – pridūrė A. Motuzas.

Sukrečiantis liudijimas

Namo, kuriame rastas negyvas kūdikis, gyventojai TV3 atskleidė daugiau šiurpių šio įvykio detalių. Paaiškėjo, kad negyvą kūdikį aptiko močiutė ir kaimynė.

Kaimynė pasakojo, kad sekmadienį atvyko kūdikio močiutė, kurios niekas neįleido į butą. Jis buvo užrakintas. Moteris su viena kaimyne patikrino pašto dėžutę ir ten surado į vaikišką servetėlę susuktą raktą.

Kaimynė

Kaimynė

Kūdikis buvo rastas su čiulptuku, jis buvo apklotas pledu. Vaikas buvo pažaliavęs, viena akis pramerkta ir nuo jo sklido stiprus dvokas. Durų spynelės buvo užklijuotas su izoliacija, tad spėjama, kad tokiu būdu buvo bandoma slėpti sklindantį kvapą.

Kaimynai paskutinį sykį to buto languose šviesą matė ketvirtadienį. Jie pasakojo, kad moteris dažnai gerdavo alų, o jos sugyventinis esą vartojo narkotikus. Jie matė moterį girtą ir nėštumo metu.

Gėrė nėštumo metu

Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities atstovė Greta Bliutaitė naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad šeima, kurioje nutiko baisi nelaimė, vaiko teisėms buvo žinoma.

„Šis kūdikis buvo ketvirtas vaikas šeimoje. Kitiems trims anksčiau buvo nustatyta nuolatinė globa. Mama nė vieno jų neaugino. Vaikai buvo paimti, nes motinai trūko socialinių įgūdžių, kad galėtų juos auginti“, – pasakojo G. Bliutaitė.

REKLAMA

Klaipėdoje rastas negyvas kūdikis

Klaipėdoje rastas negyvas kūdikis

Anot vaiko teisių atstovės, šių metų spalio 8 d. buvo gautas pranešimas, kad ši moteris su kūdikiu išėjo iš ligoninės taip ir nebaigusi gydymo kurso:

„Spalio 10 d. vyko atvejo vadybos posėdis, kuris įtikino ją sugrįžti į ligoninę pabaigti gydymo kursą. Tuo metu buvo įvertintos ir gyvenimo sąlygos moters namuose, buvo nustatyta, kad jos tinkamos vaikui augti ir jam vystytis.

Moteris bendradarbiavo su mūsų specialistais, su šeima dirbo socialiniai darbuotojai. Mes kalbame tik apie vaiko mamą, apie jos sugyventinį jokios informacijos neturime.

Faktas, kad jai trūko socialinių įgūdžiu, buvo pastebėta girtaujanti nėštumo metu. Tad jai esant nėščiai buvo taikyta atvejo vadyba. Jau tada specialistai dirbo su moterimi, nes ji buvo pastebėta neblaivi nėštumo metu. Po gimdymo nebebuvo fiksuotas nė vienas girtumo atvejis.“

Šokiruojantis radinys

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai sekmadienį pranešė apie šokiruojantį radinį viename Minijos gatvėje esančių namų.

Gruodžio 8 d. apie 14 val. Klaipėdos pareigūnai Minijos gatvėje esančiuose namuose, lovoje, rado 2,5 mėnesio negyvą kūdikį, irimo stadijoje.

Iškart pranešta, kad pareigūnai pradėjo kūdikio mamos Alinos S., gim. 1989 m., ir jos sugyventinio Mykolo R., gim. 1987 m., paiešką.

Šio pirmadienio rytą patvirtinta, kad Telšių apskrities VPK Kelmės policijos pareigūnai sulaikė 1989 m. gimusią kūdikio motiną bei 1987 m. gimusį jos sugyventinį.

Pareigūnai atkreipė dėmesį, kad pirminės apžiūros metu smurto požymių nebuvo nustatyta.

Zita
2019-12-10 17:08:06
Vienas žodis - utilizuoti išgamas!!!! Jokių bausmių !!! Neišlaikysiu jų kalėjime!!! Tuos pinigus - GRIEŽTAI - skiriu sergantiems vaikams!!! TAŠKAS. P.S. O jūs???
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ot 2019-12-11 15:45:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereiktų nieko teisti nežinant įvykio faktų. Kaltų gali būti keletas ir ne tik tėvai.   ATSAKYTI
Durnas ne durnas 2019-12-11 18:55:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokia motina išvis gali palikti vaika namuose viena? Merdenti arba jau mirusi??? Jai kažkas kitas nužude kudiki kodėl jos šale nebuvo kai kudikiui jos reikėjo?? kodėl ji bėgo slapstėsi. nekalti nebėga ir nesislapsto. Nerupėjo jai išvis visi vaikai. 3 vaikai ne su motina, vienas mires tau kažka sako?  
Kristina 2019-12-11 06:24:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iki gyvos galvos!be jokių malones prašymų!   ATSAKYTI
Išgamoms 2019-12-10 18:56:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne nu baikit juokus, šaraškino kontora tiesiog. Tiek motina tiek sugyventini sodinti ir ilgam!! Motinai... net sunku pasakyti, kad motina.. Išgamai! Bauda arba laisves atiemimas iki 2metu??? Kaip galima leisti kažkokiam asilui purtiti tavo vaika? Kaip galėjai ramia sažine pabėgti butent kartu su juo, slapstytis. Sako maitinau ir matyt užspringo. O dabar jau sugyventini kaltina vaiko supirtimu. Visiškai nesiriša. Meluoja ir dar karta meluoja!! Šoka matai patyrė, nekaltu niekas nesodina, bėga tik nusikalte. Kokia tu išvis motina prapuvus. Kaip tau Dievas išvis dovanojo dovana - gimdyti... Jai palikai 3 vaikus ar buvo sunku susimastyti apie harmonine spirale?? Po gimdymo ginekologai gali nemokamai įstatyti. Dievas tave taip nubaus, kad pati gyventi nebenorėsi. Nekenčiu, nors nepažįstu. Pykti nenusakomai dideli laikau, ir sojoviau į tave išgama. Pati esu mama, labai gaila man kūdikėlio, lai ilsisi ramybėje angeliukas    ATSAKYTI
Rolis 2019-12-10 18:26:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
abu pidarus susauditii   ATSAKYTI
Nesvarbu 2019-12-10 17:50:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesiog baisu, truksta žodžių..Tokie neskaitau,kad jie yra žmonės, nes nevern   ATSAKYTI
Baisu 2019-12-10 17:45:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rasiau GI Kelis sykius kad sodinr   ATSAKYTI
0 ka veikia 2019-12-10 17:45:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visa kukuraicio armija???????ziuri,kad kokia mama nepliauksteletu,o kai zudomas vaikas nemato?????????   ATSAKYTI
Asta 2019-12-10 17:27:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tą išgama galvoja kad apkaltins sugyventini ir jei mažiau duos kaleimo ji vienintelė kalčiausia ji taigi buvo mergytės mama ji turejo apginti ją o to nepadarė !!!!!   ATSAKYTI
Asta 2019-12-10 17:23:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas per nesąmonė sugyventiniui iki gyvos galvos o tai išgamai motinai kur negali vadinti motina tik dų metus ji turejo apginti savo kūdiki nuo sugyventinio ir nuraminti verkti mergytė o ji dar su savo sugyventiniu paliko mergytė viena ir pabėgo galėjo greitąją iškviesti gal būtų isgelbeja aiškiai ne žmonės   ATSAKYTI
Baisu 2019-12-10 17:10:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kartoju GI jau pastoviai sodint   ATSAKYTI
Zita 2019-12-10 17:08:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vienas žodis - utilizuoti išgamas!!!! Jokių bausmių !!! Neišlaikysiu jų kalėjime!!! Tuos pinigus - GRIEŽTAI - skiriu sergantiems vaikams!!! TAŠKAS. P.S. O jūs???   ATSAKYTI
Zita 2019-12-10 17:08:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vienas žodis - utilizuoti išgamas!!!! Jokių bausmių !!! Neišlaikysiu jų kalėjime!!! Tuos pinigus - GRIEŽTAI - skiriu sergantiems vaikams!!! TAŠKAS. P.S. O jūs???   ATSAKYTI
Skaitytoja 2019-12-10 16:55:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Be komentarų...   ATSAKYTI
Žiauru 2019-12-10 16:55:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negaliu skaityti. Kraupu tiesiog. Purto pagalvojant apie vaikeli   ATSAKYTI
Jan 2019-12-10 15:08:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sodint o ne suimt. Tegu dirba teisesauga   ATSAKYTI
. 2019-12-10 15:07:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
.   ATSAKYTI
Adelija 2019-12-10 14:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiek galima rasyti tą patį per tą patį. Visuose portaluose tas pats tekstas....    ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Girtas 15-metis sukėlė avariją: kartu važiavo 14-16 metų draugai (nuotr. stop kadras)
Pakruojo rajone į avariją pateko automobilis, kurį vairavo girtas 15-metis, kartu su juo važiavo dar du 14 metų paaugliai ir dvi 15 ir 16 metų merginos. Po įvykio dėl įvairių ...
Aiškėja, kas sugalvojo Lietuvoje pagrobti lenką ir kur jį slėpė (nuotr. stop kadras)
Lietuvos policija išlaisvino kelias paras įkaitu laikytą Lenkijos pilietį. 20 tūkstančių eurų išpirkos reikalavę du įtariamieji Lietuvos piliečiai suimti. Jiems gresia ilgi ...
Gediminui Žiemeliui – nauji nemalonumai: su juo siejama įmonė tiriama dėl kontrabandos (nuotr. stop kadras)
Lietuvos muitininkus sudomino rusiško sraigtasparnio dalių kelionė per Lietuvą. Šalies pareigūnai Kaune sulaikė dėžes su sraigtasparnio mentėmis. Muitinės kriminalinė tarnyba, ...
Sunkvežimio avarija
Krovinį iš Panevėžio vežęs vilkikas kelionę baigė griovyje netoli Kėdainių. Iš visiškai suknežintos kabinos vairuotojas išlipo pats ir išvengė rimtesnių sužalojimų. Tačiau ...
Asociatyvi (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Rokiškyje antradienį vakare automobilis „Peugeot 607“ partrenkė neleistinoje vietoje per gatvę einančias dvi moteris, viena kurių nuo patirtų sužalojimų mirė vietoje. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
Detektyvas dėl politiko nušautos stumbro patelės tęsiasi: įtariama baisi versija
DABAR RODOMA
Detektyvas dėl politiko nušautos stumbro patelės tęsiasi: įtariama baisi versija
DABAR RODOMA
Gediminui Žiemeliui – nauji nemalonumai: su juo siejama įmonė tiriama dėl kontrabandos
DABAR RODOMA
Narkevičius sumanė viešai išvardyti, ką nuveikė per penkis mėnesius poste
DABAR RODOMA
Lietuviai galės lygiuotis į Vakarų Europos šalis tik po gerų dvidešimties metų
DABAR RODOMA
Girtas 15-metis sukėlė avariją: kartu važiavo 14-16 metų draugai
DABAR RODOMA
Suknežinto vilkiko nesužeistas likęs vairuotojas pasakė, kas įvyko
DABAR RODOMA
Aiškėja, kas sugalvojo Lietuvoje pagrobti lenką ir kur jį slėpė
DABAR RODOMA
Specialistai įspėja: šilta žiema neužmigdė visų erkių
DABAR RODOMA
Kovoja dėl stambiausio Lietuvoje plėšriojo paukščio gyvybės: įtariamas apsinuodijimas
DABAR RODOMA
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų