Namo įregistravimas – procesas, su kuriuo susidūrę lietuviai neretai pavadina „tikru galvos skausmu“. O savo bėdomis feisbuke pasidalinęs Karolis (tikrasis vardas redakcijai žinomas, – aut. past.) svarsto, kad „galvos skausmą“ sukelia ne popierizmas ir sudėtingi terminai, o patys valstybinių įstaigų darbuotojai, kurie kartais bando uždirbti žmonių sąskaita.

Namai (asociatyvi nuotr. BFL)

Namai (asociatyvi nuotr. BFL)

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Karoliu jis papasakojo, kad užregistruoti namą, kurį vyras pasistatė Vilniaus Pilaitės mikrorajone, jam truko beveik 9 mėnesius. Vyras dar pavasarį, norėdamas įregistruoti namą, apsilankė Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (VTPSI). 

„Čia man darbuotojas paaiškina, kokių dokumentų reikės namo pridavimui. Vardina mažai girdėtus žodžius. Tada, lyg tarp kito, užsimena, kad daugelis žmonių, susidūrę su namo pridavimu, neapsikentę biurokratinių pinklių, samdo specialistą. 

O kur tokį rasti? Jis keletą kartų primygtinai pakartoja, kad negali sakyti, nes darbo etika neleidžia. Šiaip ne taip iškauliju telefoną ir pasvarstymą, kad namo pridavimas kainuos apie 500 eurų. Pasirodo, kad tai buvęs jo kolega, kuris sėdi tame pačiame pastate, keliais aukštais žemiau. Pačiam priduodant namą suma tekainuotų 20-25 eurus. Skirtumas daugiau nei ženklus, todėl nusprendžiu reikalo imtis savarankiškai“, – istoriją feisbuke dėsto vyras. 

REKLAMA

„Specialisto paprašau, kad atspausdintų Statybos techninių reglamentų reikalavimus namo pridavimui. Jis reikalingus punktus pabraukia ir paaiškina. Pasirodo, kad turiu beveik visus dokumentus ir baubas ne toks baisus, kaip dailininkas piešia. Realiai trūksta kelių dalykų: konstruktyvo dalyje turi būti parašyta ne tik TP (techninis projektas), bet ir dar dvi raidės – DP (darbo projektas). Tam dalykui pakanka, kad konstruktyvą atlikusi įmonė parašytų raštą: TP savo apimtimi atitinka TP–DP. Taip pat trūksta tinklų išpildomosios nuotraukos.

Labiausiai išgąsdino punktas: statybų techninis prižiūrėtojas privalo būti apsidraudęs civilinės atsakomybės draudimu konkretaus namo statybai. Tuo metu jis nieko apie tai neminėjo, suprantama, kad tokio dokumento neturiu. Viena draudimo bendrovė šį dalyką būtų įforminusi už 165 eurus. Man pasirodė tai eilinis lupikavimas atgaline data. Pabandau rizikuoti ir namo dokumentus priduoti be minėto draudimo“, – dėsto vyras.

Karolis pasakoja, kad ir Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos internetiniame puslapyje susidūrė su sunkumais: „Sukelti dokumentų į „Infostatybos“ puslapį man niekaip nepavyko. Daugybę kartų skambinu į VTPSI aiškintis, bet prisiskambinti beveik neįmanoma. 

Tarsi to būtų maža, po kiekvieno skambučio į tarnybą sistema man perskambina ir klausia ar deramai aptarnavo. Skambini, neprisiskambini, perskambina, klausia... ir taip daugybę kartų... Įspūdis toks, lyg viskas sukurta kuo labiau išerzinti. Dokumentų sudėti į puslapį taip ir nesugebėjau. Pasinaudojau tuo, kad už papildomus 5 eurus tai padaro jų darbuotojas“, – prisimena Karolis.

REKLAMA

Vyras pasakoja, kad po savaitės gavo laišką iš inspekcijos, kuriame informuojama, kad jo prašymas liko nepriimtas, nes: „1. Nepateikta deklaracija, kurios rekvizitai patvirtinti Inspekcijos viršininko įsakymu (reglamento 93.1 punktas); 2. Nepateiktas statinio statybos techninio prižiūrėtojo civilinės atsakomybės dokumentas ir jo apmokėjimą įrodantis dokumentas (reglamento 93.16 punktas); 3. Nepateiktas statinio techninis pasas ar pastato techninis-energetinis pasas (reglamento 93.19 punktas)..."

„Dėl pirmų dviejų punktų man buvo viskas aišku, bet apie trečią girdžiu pirmą kartą. Pradedu aiškintis ir VTPSI puslapyje, randu išaiškinimą, kad techninis-energetinis pasas nuosavam namui nereikalingas. Panašu, kad specialistas atviru tekstu šaiposi iš manęs, arba jo kompetencija per žema. Raštinėje išsiprašau pakeisti specialistą.

Naujasis darbuotojas patikina, kad techninis-energetinis pasas nereikalingas. O deklaracijoje galiu nurodyti ne techninį prižiūrėtoją, bet statybų vadovą. Pastarajam joks civilinės atsakomybės draudimas neprivalomas. Susidarė įspūdis, kad pirmasis specialistas bandė išgąsdinti: priduoti namą sudėtingą, reikalavimai keičiasi kas pusmetį, todėl geriau eik pas kolegą, klok 500 eurų ant stalo ir jis viską sutvarkys. Elementari biurokratinė korupcija“, – feisbuke pyktį liejo vyras. 

Karolis pasakoja, kad po mėnesio pavyko viską išsiaiškinti su inspekcija ir galėjo kreiptis į „Registrų centrą“. Tiesa, ir čia vyras susidūrė su nesklandumais. 

„Registrų centre“ sužinau, kad trūksta sklypo kadastrinių duomenų atnaujinimo. Prieš išvykdamas užsakyti trūkstamo dokumento, pasiteirauju, kiek kainuos namo įregistravimas. Atsakymas: apie 60 eurų. Pirma įmonė reikiamą dokumentą pasisiūlo padaryti už 400 eurų. Kosmosas! Juk kadastrinių duomenų atnaujinimas tėra pastato pavaizdavimas ant sklypo su užstatyto ploto nurodymu. Antra įmonė už tą patį darbą paprašo 200 eurų. Randu matininką, kuris apsiima darbą atlikti už 70 eurų. Neskubiai. OK, neskubiai, tai neskubiai. Juk laiko turiu.

REKLAMA

Juodojo penktadienio popietę atsiimu šiuos dokumentus ir atvažiuoju į „Registrų centrą“. Laikrodis muša 15:30 val., eilė didžiulė, jie dirba iki 16 val. Sulaukęs eilės, paduodu dokumentus ir matau kaip specialistė pirštu baksnoja į užrašą ant stiklo. Pasirodo naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas netinka, reikia atsinešti asmens tapatybės kortelę. Tą dieną jau nepriims, laiko neliko – juodasis penktadienis. Teks eiti trečią kartą.

Šį pirmadienį (gruodžio 2-ąją) su asmens tapatybės kortele sėdžiu „Registrų centre“. Panašu, kad pagaliau pavyks įregistruoti namą. Pasiteirauju, kiek tai kainuos. Atsakymas – virš 100 eurų. Neblogai – per mėnesį kaina padvigubėjo! Pasirodo mažesnė namo įregistravimo kaina galioja tuomet, jeigu į „Registrų centrą“ po VTPSI sprendimo kreipiesi per mėnesį. Aš apie tai nebuvau informuotas, niekur neskubėjau, praleidau terminą ir susimokėti teks dvigubai – 108,21 eur. Likimo pirštas – su savimi turėjau 109 eurus su centais. Pakako susimokėti ir dar liko vienam buteliui alaus nervams apraminti“, – pykčio neslepia vyras. 

„Registrų centro“ naujienų portalui tv3.lt atsiųstame atsakyme teigiama, kad mokestis Karoliui tikrai galėjo išaugti, mat nespėjus iki termino užregistruoti statinio, mokama suma didinama 100 procentų.

„Pagal Vyriausybės patvirtintus Nekilnojamojo turto registro (NTR) nuostatus, už statinio įregistravimą imamas 2,9 euro atlyginimas, o už nuosavybės teisių į statinį įregistravimą atlyginimo dydis priklauso nuo statinio vidutinės rinkos vertės, nustatytos prašymo padavimo metu.

REKLAMA

Nekilnojamojo turto registro įstatyme nustatytas 30 dienų terminas statiniui įregistruoti, o Statybos įstatymu nustatytas 3 mėnesių privalomas registracijos terminas. Praleidus šį terminą, vadovaujantis Vyriausybės patvirtintais NTR nuostatais, atlyginimas už nuosavybės įregistravimą didinamas 100 procentų, t.y. dvigubinamas.

Registrų centro klientų aptarnavimo padalinių darbuotojai, gavę asmens prašymą įregistruoti statinį ir nuosavybės teises į jį pirmiausiai turi įsitikinti, ar yra pateikti visi reikalingi dokumentai ir tik vėliau įvertinti atlygio už įregistravimo paslaugas dydį.

Minimu atveju taip ir buvo padaryta. Buvo nustatyta, kad nėra parengta atnaujinta žemės sklypo, kuriame yra statinys, kadastro duomenų byla. Už jos parengimą yra atsakingas matininkas“, – rašoma „Registrų centro“ atsiųstame laiške.

Pasiteiravus, kodėl įstaigos specialistė neinformavo vyro apie gresiantį didesnį mokestį, buvo atsakyta: „Kadangi įregistravimo terminas skaičiuojamas nuo tada, kai yra pateikiamas prašymas, o su juo ir visi reikalingi dokumentai, pirmojo vizito metu Registrų centro klientų aptarnavimo specialistė dar negalėjo pasakyti, ar jau artėja terminas, kai paslaugų kaina gali išaugti, ar jau tas terminas buvo praėjęs.

Bet kuriuo atveju, siekiame būti supratingi kiekvieno kliento atžvilgiu ir turint tokią informaciją, klientas turėtų būti informuojamas apie galimas pasekmes ir turėtų galimybę priimti atitinkamus sprendimus. Tačiau, kaip ir minėjau, pirmojo vizito metu klientų aptarnavimo specialistai neturėjo galimybių įvertinti su terminais susijusių aplinkybių“, – rašoma atsakyme.

REKLAMA

„Registrų centras“ pabrėžia, kad klientai turi galimybę pateikti prašymą atleisti nuo padidinto atlyginimo netaikymo ir nurodyti priežastis, dėl ko buvo praleistas nustatytas registravimo terminas.

Karolis pasakoja, kad namo pridavimas iš viso truko apie 9 mėnesius. Atlikęs skaičiavimus, Karolis suprato už namo įregistravimą sumokėjęs virš 900 eurų.

„Man priduoti A+ klasės namą kainavo:

1. Kadastriniai matavimai – 120 eurų;

2. Energetinis sertifikatas – 300 eurų;

3. Akredituotas sandarumo testas – 150 eurų;

4. Tinklų išpildomoji nuotrauka – 160 eurų;

5. Raštas dėl TP-DP – 20 eurų;

6. Mokestis VTPSI su dokumentų sukėlimu – 25,45 euro;

7. Sklypo kadastrinių duomenų atnaujinimas – 70 eurų;

8. Įregistravimas „Registrų centre“ – 108,21 euro.

Iš viso: 953,66 euro.

Įspūdinga suma. O jeigu būčiau samdęs rekomenduotą ekspertą, tai suma būtų išaugusi iki poros tūkstančių eurų. Kažkurioje institucijoje minėjo, kad kitiems namo pridavimas kainuoja tris ar net penkis tūkstančius eurų. Sunku tuo patikėti“, – stebisi vyras. 

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt atsiųstame laiške Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija rašė:

„Statybos užbaigimo procedūrų atlikimą reglamentuoja Statybos įstatymas, Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymas ir aplinkos ministro įsakymu patvirtintas statybos techninis reglamentas STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“ (toliau – Reglamentas).

Ypatingųjų ir neypatingųjų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų pastatų statyba užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, ją patvirtinant ir įregistruojant Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (VTPSI). Deklaracijos apie statybos užbaigimą neprivaloma tvirtinti VTPSI, jeigu atlikta statinio ekspertizė aplinkos ministro patvirtinto statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ nustatyta tvarka.

Taigi ypatingųjų ir neypatingųjų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų pastatų statybos užbaigimo atveju statytojas turi teisę apsispręsti, ar: 1) teikti prašymą VTPSI patvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą; 2) atlikti statinio ekspertizę teisės aktų nustatyta tvarka. Statinio ekspertizę turi teisę atlikti atestuotos statinių ekspertizės įmonės. Tokiu atveju statytojo surašytos deklaracijos apie statybos užbaigimą tvirtinti VTPSI nereikia, reikia ją pateikti registruoti informacinėje sistemoje „Infostatyba“ (toliau – IS „Infostatyba“).

REKLAMA

VTPSI, teikdama konsultacijas, informuoja asmenis apie galimus teisės aktuose numatytus statybos užbaigimo būdus.

Per 2019 m. sausio – lapkričio mėn. VTPSI pateikti 14 325 prašymai patvirtinti deklaracijas apie statybos užbaigimą.

Su prašymu patvirtinti deklaraciją VTPSI turi būti pateikti dokumentai, kurių sąrašas pateiktas Reglamento 93 punkte.

Prašymas patvirtinti deklaraciją VTPSI gali būti pateikiamas:

1) nuotoliniu būdu, per IS „Infostatyba“, užpildant atitinkamus prašyme nurodytus privalomus laukus ir įkeliant visus su prašymu privalomus pateikti dokumentus, pasirašytus statytojo el. parašu;

2) tiesiogiai VTPSI, pridedant visus privalomus pateikti dokumentus ir elektroninę laikmeną su šių dokumentų įrašais; šiuo būdu prašymas patvirtinti deklaraciją pateikiamas tuo atveju, jei jo pateikėjas neturi galimybės prisijungti prie IS „Infostatyba“ (nesinaudoja el. bankininkystės, el. parašo paslaugomis ar kitų priežasčių).

Rinkliavų už deklaracijos patvirtinimą VTPSI dydžiai nustatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu: už deklaracijos patvirtinimą, kai prašymas pateikiamas nuotoliniu būdu naudojantis IS „Infostatyba“, mokama 20 eurų rinkliava; už deklaracijos patvirtinimą, kai prašymas pateikiamas tiesiogiai VTPSI, mokama 25 eurų rinkliava.

Remiantis Reglamento 94 punktu, užregistravus prašymą patvirtinti deklaraciją, VTPSI pareigūnas ne ilgiau kaip per 5 darbo dienas patikrina:

1. ar statytojas:

1.1. žemės sklypą, kuriame pastatytas statinys, valdo nuosavybės teise ar valdo ir naudoja kitais Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais pagrindais, išskyrus Statybos įstatyme ir Reglamento 4 priede nustatytas išimtis – tokiu atveju patikrinama, ar gauti Reglamento 50 punkte nurodyti sutikimai (susitarimai);

REKLAMA

1.2. turi statybą leidžiantį dokumentą (kai jis privalomas); statybą leidžiančio dokumento galiojimo terminas gali būti pasibaigęs;

1.3. tais atvejais, kai nebuvo privalomas statybą leidžiantis dokumentas, turi Statybos įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 13 ir 15 punktuose nurodytų asmenų rašytinius sutikimus (susitarimus) (kai jie privalomi);

1.4. statinį (jo dalį) valdo nuosavybės teise arba valdo ir naudoja kitais įstatymų nustatytais pagrindais – statinio rekonstravimo ir remonto (keičiant paskirtį ar jos nekeičiant) atvejais;

1.5. ar reikėjo gauti naują statybą leidžiantį dokumentą, pakeitus projekto sprendinius (jeigu jie buvo pakeisti);

2. ar prašymas patvirtinti deklaraciją užpildytas laikantis nustatytų reikalavimų, ar jame nurodyti visi naujai pastatytų pastatų rodikliai;

3. ar su prašymu patvirtinti deklaraciją pateikti visi privalomi pateikti dokumentai;

4. ar šio prašymo pateikėjas turi statytojo įgaliojimą pateikti prašymą patvirtinti deklaraciją – tuo atveju, jei prašymą patvirtinti deklaraciją pateikia ne statytojas;

5. ar pateikta informacija apie rinkliavos už deklaracijos patvirtinimą sumokėjimą.

Jei Reglamento 94 punkto reikalavimai neįvykdyti, VTPSI pareigūnas statytoją informuoja, kad prašymas patvirtinti deklaraciją nepriimamas.

Nustatęs, kad Reglamento 94 punkto reikalavimai įvykdyti, VTPSI pareigūnas pažymi prašymą kaip priimtą.

Remiantis Reglamento 97 punktu, priėmęs prašymą, VTPSI pareigūnas per 5 darbo dienas patikrina, ar:

1. nėra nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių, viršijančių nustatytus Reglamento 79.1–79.3 papunkčiuose ar pažeidžiančių (šiuo atveju tikrinama pasirinktinai), nustatytus Reglamento 79.4 papunktyje; statinio atitiktį kitiems statinio projekto sprendiniams ar statinio projekto atitiktį teisės aktų reikalavimams VTPSI pareigūnas gali patikrinti pasirinktinai;

REKLAMA

2. nepažeisti teisės aktų reikalavimai dėl statinių išdėstymo sklype (pagal kadastro duomenų bylą, geodezinius matavimus) ir atstumų nuo statinių iki žemės sklypo ribų (jei statinio projekto rengti neprivaloma);

3. dėl deklaracijoje nurodyto (-ų) statinio (-ių) nėra surašyta savavališkos statybos aktų;

4. nereikėjo gauti naujo statybą leidžiančio dokumento, pakeitus statinio projekto sprendinius (jei jie buvo pakeisti);

5.  įvykdytos Reglamento 6 priede nurodytų subjektų rašytinių pritarimų statinio projektui sąlygos (jeigu tokių buvo);

6. tais atvejais, kai statybą leidžiantis dokumentas nebuvo privalomas, buvo gauti Statybos įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 13 ir 15 punktuose nurodytų subjektų rašytiniai sutikimai (jei jie privalomi) ir įvykdytos juose nurodytos sąlygos (jei tokių buvo);

7. ar pateikta rangovo garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo dokumento, t.y. draudimo bendrovės išduoto laidavimo draudimo rašto arba kredito įstaigos garantijos kopija atitinka reikalavimus, o taip pat ar pateikta draudimo bendrovės išduoto laidavimo draudimo rašto apmokėjimą įrodanti dokumento kopija.

Pagal viešai prieinamą informaciją, VTPSI turi duomenų, kad rinkoje veikia privatūs subjektai, kurie padeda statytojams užpildyti prašymus patvirtinti deklaracijas, surinkti reikiamus dokumentus, pateikti prašymus naudojantis IS „Infostatyba“.

Jei VTPSI pareigūnas asmens priėmimo metu nurodė konkretų subjektą, kuris teikia panašaus pobūdžio paslaugas, VTPSI tokį pareigūno elgesį vertina kaip neetišką (net jei, kaip nurodyta, pats asmuo ir prašė VTPSI pareigūno suteikti tokią informaciją).

REKLAMA

Kylant neaiškumų dėl teisės aktų taikymo atliekant statybos užbaigimo procedūras ar dėl IS „Infostatyba“ naudojimo, VTPSI kviečia konsultuotis:

1. bendruoju konsultacijų telefonu (8 5) 207 3333 (dėl teisės aktų taikymo – atsiliepus operatoriui, spausti „1“; dėl IS „Infostatyba“ naudojimo – atsiliepus operatoriui, spausti „2“);

2. užpildžius el.paklausimo formą;

3. el. paštu [email protected]

Vartotojų patogumui informacija, kaip naudojantis IS „Infostatyba“ pateikti prašymus, pateikta parengtose vaizdo instrukcijose.“, – rašė VTPSI atsakyme.

besmegenis
2019-12-06 20:28:26
Tokių įmonių vadovus, kurių vadovaujamosiose įstaigose nustatomi tokie faktai (tvarka) reikia staigiai atleisti, nes turėtu būti vertinama, kaip vykdoma valstybės priešų veikla prieš Lietuvos liaudį. Kitaip su tokiais nesusitvarkysi, nes jie kenkia valstybės įsipareigojimams prieš liaudį.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Pastebėjimas 2020-01-09 18:43:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai rodo,kaip biurokratinė-otkatinė valdžia totaliai įsigalėjo,tapo parazituojančia ir dar už piliečių mokėtojų pinigus ...Ir tai per mūsų pačių abejingumą ..Sekančiuose rinkimuose partgaujoms turi būti iškeltas uždavinys mažinti biurokratus ir biurokratiją 30%   ATSAKYTI
Julija 2020-01-08 21:28:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Po rekonstrukcijos savo namą davėme priduoti įmonei. Padarė per kažkur 3 savaites. Kainavo 900€. Esam labai patenkinti. Maloniai bendravo, konsultavo. Rekomenduoju - pridavimaiLT   ATSAKYTI
As 2019-12-17 15:14:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai zmogus pagailejo keliu simtu euru ir pats tvarkesi ir nezinodamas ko ten reikalauja taip ir yra. Pats pridavinejau sumokejau imonei 400eu ir galva neskaudejo. Ir truko iki men viskas   ATSAKYTI
Matininkas 2019-12-16 21:20:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Welcome to the republic of Lithuania , kur visi nuleidzia galvas ir stebisi kodel nielas nesikeicia   ATSAKYTI
Olecka 2019-12-14 20:25:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkoks kosmosas... Va jum ir laisva Lietuva - biurokratų daugiau nei žiurkių priviso...   ATSAKYTI
Jonas 2019-12-09 19:00:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Asmeniškai man tai irgi žinoma situacija, kai prieš daugiau nei metus laiko bankas pareikalavo (pagal paskolos sutartį, kurią visą perskaityti turbūt neįmanoma!) pateikti baigto statyti namo dokumentus, nes priešingu atveju bus pakeltos palūkanos. Prisimenu internete ilgai sedėjau ir ieškojau, skaičiau komentarus kaip ir ką daryti, tačiau iš galvos niekaip neišėjo palūkanų didinimas ir nežinau ar kas nors esate bandę paskaičiuoti kas nutiktų, jeigu bankas padidintų palūkanas? Mano atveju, tai per 30 metų paskolos mokėjimo terminą aš sumokėčiau beveik 8 000 eur daugiau!!!!! Va tada man ir dingo noras pačiam skaityti ieškoti ir daryti. Geriausiai pasirodė baigiaustatyti.lt, pasiskambinau ir jau telefoninio pokalbio metu supratau, kad žmogus išmano savo reikalus. Susitikom, parodė sąrašą dokumentų, susakė kokios daugmaž kainos už tuos dokumentus rinkoje ir pasakė - atnešk man visus dokumentus, o aš tau už 150 eur viską sutvarkau, arba jeigu neturi laiko, aš tau viską užsakysiu - tu susimokėsi ir tada aš už savo darbą iš tavęs paimsiu tuos pačius 150 eur. Neabejodamas sutikau su pastaruoju variantu - daugiau galvos skausmo neturėjau, apart to, kad visgi reikėjo susimokėti už tuos darbus :)
Na o antra šios istorijos dalis tokia, kad prieš 3-4 mėn susitikau su buvusiu klasioku - jis pasirodo matininkas! Tai aš jį iškamantinėjau apie kainas, procedūras ir pan. Na ir žinokit pas jį tie darbai man būtų kainavę ~60-70 eur pigiau. Klausimas tik ar visiems jis tokias kainas pasako ar čia man kaip pažįstamam? Bet aš nesuku galvos dėl tokios sumos :) Na o dabar pasiskaitęs Jūsų istorijas antrą kartą džiaugiuosi, kad man viskas išsisprendė be dvigubų antkainių ar 9 mėnesių galvos skausmo :)   ATSAKYTI
Ekspertas 2019-12-07 22:20:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tik Jūsų darbas ir paslaugos turi kainuoti brangiai, o architektai, projektuotojai ir matininkai turi dirbti už dyką . Nesvarbu ,kad 4-6 metus turi mokytis , pirkti brangią techninę ir programinę įrangą ,pastoviai tobulintis ,draustis ir t.t.Pamėginkit savo sugaištą laiką paversti į pinigus ir pamatysit ,kad savo namą prisidavėte llabai brangiai.ir uźtruko llgaii.Tai kam tas vargas? Geriau tegul kiekvienas dirba savo darbą ,tai bus geriau ir pačiam ir Tėvynei ĹIETUVAI.
   ATSAKYTI
Vidas 2019-12-07 19:04:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paziurekite kas per bardakas registru centre. Paziurekite kokie statybu reikalavimai. Tai tik tam kad zmogus butu priverstas duoti kysi   ATSAKYTI
Kazys 2019-12-07 18:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo teisybe raso,mazeikiuose ta pati sistema veikia,norint paciam priduot tai uzveiks moraliskai po visokius kabinetus visokiu bereikalingu popiereliu kol pririnksi visur turi laukt po puse dienos ir t.t.litas sumokejau 3000 litu ir viska sutvarke per 3 dienas,tokia musu mielu tautieciu sedinciu valstybinese istaigose darbo specifika,ilindo toks rusu laiku palikimas i tokia vieta ir tempia guma kol pencija ateis,vargo valstybe,geroves nesukurs prezidentas kol tokie biurokratai neissprogines,nors ir jaunimas neatsilieka nuo savo dedziu lupa dar daugiau.   ATSAKYTI
Gėda 2019-12-07 16:45:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau niekas nebestebina šioje Lietuvos biurokratų sistemoje.žiūri kaip tik pakenkti ir išpešti pinigų
iš žmogaus.o o ne sąžiningai atlikti savo darbą.Mano susidurimas su registrų centru buvo taip pat grynas reketavimas.Pasirodo.jei nori parduot butą renovuotame penkiaaukštyje.reikia.kad matinininkas permatuotų butą už 130 eurų.Saksu ką matuos jis.juk butas nepsikeitė po namo renovacijos.Sako balkonas pridedamsa prie kvadratūros.Košmaras.Pasirodo Panevėžio Registrų centre įsikūrė privatūs matininkai ir siunčia kiekvieną žmogelį.norintį parduoti butą renovuotame name.kad permatuotų už 130.kitaip atmeta pažymą ir negali buto parduoti.Baisiau nebebūna absoliutus reketas.   ATSAKYTI
Rimantas 2019-12-07 13:19:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Parazitų valdžiažmogių įsišaknijimo Lietuvoje KLASIKA ! Šaunuolis šią istoriją paviešinęs. Tik gaila, kad valdžiažmogiams tai - kaip vanduo nuo žąsies...   ATSAKYTI
Naujakurys 2019-12-07 08:30:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Man kaimyne pasakojo, kad 9 menesius pridavinejo nama. As pagavojau, kad man to tikrai nereikia ir pasamdziau imone. Uz 700 eur namas buvo priduotas, o man jokio galvos skausmo ir laiko gaisimo.    ATSAKYTI
besmegenis 2019-12-06 20:28:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokių įmonių vadovus, kurių vadovaujamosiose įstaigose nustatomi tokie faktai (tvarka) reikia staigiai atleisti, nes turėtu būti vertinama, kaip vykdoma valstybės priešų veikla prieš Lietuvos liaudį. Kitaip su tokiais nesusitvarkysi, nes jie kenkia valstybės įsipareigojimams prieš liaudį.    ATSAKYTI
U te 2019-12-15 15:39:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va va laisa Lietuva o valdziamogems vis maza   
Geologijos tarnyba 2019-12-06 18:41:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sios istaigos viena soecialiste, kol kas, irgi gerai nervus patampe elementariu klausimu: nupirkus sklypa, reikia kadastre neregiatruota grezinio vendra nuosavybe pas juos iforminti. Meto iskarpas is istatymu, visiskai neieskodama sprendimo netipines situacijos atveju. Eisiu tuoj pas kitus specia ten, ziuresim ar sureguliuosim reikala ar reiks irgi tv3 teis kviestis kartu pas istaigos vada, apie lean ir pilieciu interesu paskaitele pravesti... turi po velniu paorasteti procesai, o tai dar leistu ir tu procesisininku skaiciu aparate sumazinti zenkliai   ATSAKYTI
Alius 2019-12-06 18:36:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasidalinkit kas konstruktyvaus zmogelio koordinatemia, kuris gali sutravkyti pridavimo dokumentus 2006 statybos namui. Tu kur neapsisprede ateina 500 ar 3000€ uz paslaugas bus , nereikia.    ATSAKYTI
Spec 2019-12-07 08:32:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
. 2019-12-07 08:34:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Blyn 2019-12-06 18:09:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes taip pat pridavinejome namą 2012 metais. Atvažiavo, patikrino, sako garažas 20cm išsikišęs nuo projekto. Taigi ne aš jį projektavau ir stačiau, bet yra kaip yra. Liepė rašyti raštą, kad valstybė, kurios žemė yra už mano tvoros ribų, neturi pretenzijų, kad mano garažo siena pastatyta 20 cm arčiau prie tvoros. Ok. Parašiau raštą, po mėnesio gaunu atsakymą, kad žemė, esanti už tvoros ne valstybinė, o jau 10 metų yra privatizuota ir man reikia kreiptis į savininką dėl sutikimo, kad jam netrukdo mano valdose esančio garažo padėtis. P.s. garažo siena iki tvoros nutolusi daugiau nei 3 metrus. Taigi mes irgi vargom daugiau nei pusę metų, kol priregistravome naujos statybos namą.    ATSAKYTI
Vargdienis 2019-12-06 16:54:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokia nesamonė. 1986 metais priaviau namą. Atvažiavo visa komisija prie namo, patikrino dokumentus, surašė pridavimo aktą, pasirašė ir per pusvaladį problema išspręsta. Užsakumas inv. Biurui padarė nuosavybės turto bylą ir reikalas baigtas.    ATSAKYTI
Jo 2019-12-06 17:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tada buvo sovietmetis,odabar yra laukiniskapitalizmas,mano nuomone  
Alytiškė 2019-12-06 16:25:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Galiu tik pasidžiaugti Alytaus VTPSI skyriaus darbuotoja. Kai kreipėmės, viską nuosekliai paaiškino, padėjo supildyti reikiamus dokumentus. Viskas buvo sutvarkyta greitai, sklandžiai ir be jokių nereikalingų išlaidų.   ATSAKYTI
dėl matininko 2019-12-06 15:40:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O sąskaitą matininkas atlikęs žemės sklypo kadastrinių domenų atnaujinimą išrašė?   ATSAKYTI
Aistė 2019-12-06 15:40:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pas mane buvo tokia pati situacija. Iš manęs paprašė 1200 eurų. Bet pati nusprendžiau tą padaryti. Po kiekvieno išsiųsto dokumento vis neigiamas atsakymas, daugybe kartų.Galais ne galais prisidaviau. Ir sutaupiau 600 eurų. Bet labai daug pareikalavo nervų ir laiko.    ATSAKYTI

Top Video

Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
REKLAMA
(nuotr. 123rf.com)
Lietuvoje nuo liepos planuojama sugriežtinti nebetinkamų naudoti padangų surinkimą iš jų pardavėjų bei automobilių remonto dirbtuvių. Tokias Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas ...
Gitanas Nausėda Knygų mugėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Šeštadienį Knygų mugėje Gitanas Nausėda pasakojo apie tai, kokią knygą svajoja parašyti, kai turės daugiau laiko. O Dalia Grybauskaitė pristatė jau antrąją knygą apie ...
Tinderis (nuotr. stop kadras)
Internetas negrįžtamai pakeitė net ir žmonių poravimosi įpročius. Tačiau suderinti lūkesčius dabar – be galo sudėtinga. Apklausos atskleidžia, kad moterys tokiose pažinčių ...
Darijus ir Laima (nuotr. stop kadras)
Kai ankstų žiemiškai apniukusį rytą prieš kelias savaites laidos „Prieš srovę“ žurnalistai važiavo į Dievogalos kaimą Raseinių rajone pas Darijų ir Laimą net nežinojo, ko ...
(nuotr. Fotodiena.lt/Ieva Budzeikaitė)
Naktį eismo sąlygas sunkins gūsingas vėjas, praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.  Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį protarpiais numatomi krituliai, ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų