Pastarosiomis savaitėmis per Lietuvą nusirito protestų banga, ministrai ir Seimo nariai klimpsta į skandalus dėl neapmokėtų pietų ar giminaičių parlamento viešbutyje, o Seime atmosfera kaista dėl stringančio biudžeto priėmimo. Portalo tv3.lt kalbinti ekspertai pabrėžia, kad kol premjeras dėl ligos aktyviai nedalyvauja politiniame gyvenime, lyderystės turėjo imtis prezidentas Gitanas Nausėda, kuris tokia proga nepasinaudojo.

Gitanas Nausėda (Fotobankas)

Gitanas Nausėda (Fotobankas)

Seime stringant biudžeto priėmimui, protesto akcijas surengė dėstytojai, vežėjai ir ūkininkai. Politinę atmosferą įkaitino ir susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, kuris pastarąsias savaites yra įsisukęs į skandalų verpetą: J. Narkevičius išvaikė Lietuvos pašto valdybą, už mokesčių mokėtojų pinigus buvo nuvykęs į konferenciją Abu Dabyje, kurioje nelipo ant scenos kalbėti, leido savo dukrai gyventi Seimo viešbutyje, įtariamai brakonieriavo Trakų raj. esančiame ežere.

G. Nausėda pareiškė, kad J. Narkevičius turėtų pasitraukti, tačiau susisiekimo ministrą užstojo valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis ir premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA

Neturėtų kalbėti per patarėjus

„Šitame gyvulių ūkyje reikalingas atitinkamas skerdžiaus balsas“, – naujienų portalui tv3.lt sakė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas, politologas Bernaras Ivanovas.

Jo teigimu, Seimo kadencijai einant į pabaigą, jaučiamas pakrikimas ir čia vertėtų svaresnį žodį tarti prezidentui, tačiau, politologo nuomone, jis nėra matomas, poziciją perduoda per patarėjų lūpas.

„Čia labai blogas dalykas, sakyčiau ir tonas blogas. Negali už prezidentą, kuris yra absoliučiai veiksnus, drūtas, sveikas, galintis kalbėti visuomenei, kalbėti patarėjai. <...> Prezidentas skatina tų mūsų nelabai disciplinuotų Seimo daugumos atstovų dar didesnę savivalę“, – įsitikinęs B. Ivanovas.

Bernaras Ivanovas (Facebook.com nuotr.)

Bernaras Ivanovas (Facebook.com nuotr.)

Pašnekovas pasigedo aiškesnės prezidento pozicijos per šalį nusiritus protestų bangai, kai vieni paskui kitus į gatves išėjo dėstytojai, ūkininkai, vežėjai.

„Tokios skylės yra prastas komandos darbas“, – įsitikinęs VDU docentas.

Norėjo leisti susigadinti įvaizdį?

Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Vytautas Dumbliauskas portalui tv3.lt sakė, kad gana chaotiškoje pastarųjų savaičių politinėje situacijoje pasigedo ryžtingesnės pozicijos iš prezidento.

„Toks jausmas, kad leidžia valdančiajai koalicijai toliau savo autoritetą visuomenės akyse gadintis. Gal jis galvoja apie naują Seimą, naują valdančiąją daugumą, su kuria reikės po to dirbti“, – svarstė V. Dumbliauskas.

Vytautas Dumbliauskas

Vytautas Dumbliauskas

Nors G. Nausėda pareiškė norą, kad J. Narkevičius pasitrauktų iš ministro posto, ir premjeras S. Skvernelis, ir valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis mano, kad susisiekimo ministras gali toliau eiti pareigas.

REKLAMA

„Nausėda gavo antausį. <...> Pasakymas [trauktis] nieko nereiškia. Jei tu pasakai ir niekas nevyksta, tada tu esi nulio vietoje. Jam valdančioji koalicija davė suprast, kad jo žodis yra nulio vietoje. Tai kvepia nepagarba visai prezidento institucijai. Valstybės vadovas ir valdantieji eina į mūšį. Kvepia negerai“, – samprotavo V. Dumbliauskas.

Nausėda galėtų pasimokyti iš Adamkaus

B. Ivanovo nuomone, politinio chaoso įkarštyje G. Nausėda galėjo aktyviau reikštis viešojoje erdvėje.

„Reikėjo demonstruoti, kad prezidentas dalyvauja politikoje ir ne jis paskui žurnalistus vaikšto, o paskui jį žurnalistai vaikšto, kad jis kurtų informacinę dienotvarkę. Jis jos nekuria. Jeigu tu tiesiog pasižiūri, kokie įvykiai Lietuvoje ir bandai juose dalyvauti, o ne kurti įvykius, koks tu prezidentas tada“, – kalbėjo B. Ivanovas.

Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. Fotodiena/Matas Baranauskas)

Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. Fotodiena/Matas Baranauskas)

V. Dumbliauskas siūlė G. Nausėdai paimti pavyzdį iš Valdo Adamkaus. 1999 m. tuometinis prezidentas konfliktavo su Vyriausybe ir norėjo, kad iš pareigų pasitrauktų premjeras Gediminas Vagnorius.

Valdas Adamkus

Valdas Adamkus

„Adamkus neturėjo jokių svertų pašalinti Vagnorių. Bet jis tada kreipėsi į tautą per televiziją, pasakė gerą kalbą, kuri paveikė emociškai. Nausėda turėtų pasakyti kažkokią kalbą, kad papirktų rinkėjus, kad parodytų valdančiosios koalicijos sukeltą chaosą, nepadarytus darbus. Jis galėtų būti protestuojančių mokytojų, gydytojų sąjungininkas, visų tų, kurie nepatenkinti šitos Vyriausybės veikla“, – svarstė politologas.

REKLAMA

B. Ivanovo nuomone, G. Nausėda turi savo konstitucinių galių stygių kompensuoti savo aktyvumu. Ypač, kai dažnai darbe nebūna premjero S. Skvernelio.

„Nausėdai tai yra šansas. Neaišku, kodėl jis jo neišnaudoja. Yra galimybė parodyti lyderystę. Kodėl jis nerodo, aš nežinau. Nausėda tiek metų pradirbęs administracinėje struktūroje, išsilavinęs intelektualas, kuris žino politikos klasiką, žino komunikaciją. Kodėl jis praleidžia progas tapti stipriu ir ryškiu lyderiu, man sunku paaiškinti“, – samprotavo pašnekovas.

Valstybė aukščiau už sveikatą?

Pašnekovai sutaria, kad lyderystės valstybėje stoka atsirado ir dėl premjeros S. Skvernelio ligos, dėl kurios jis buvo pasiėmęs nedarbingumą.

„Mes linkime jam daug daug sveikatos, bet, deja, yra dalykai, kurie aukščiau nei kiekvieno mūsų sveikata. Tai yra valstybė. Jeigu tu taip iš tikro myli Lietuvą, užleisk kėdę, leisk dirbti. Premjeras yra faktinis valstybės vadovas, tačiau jis tokio šanso neišnaudoja, nes serga, jo nėra darbe, lyderystė išslysta. Mes gauname tokią situaciją, kad biudžeto nepriėmimas gresia. Visi laksto, daro savo, šeimininko valstybėje nėra“, – kalbėjo B. Ivanovas.

Saulius Skvernelis

Saulius Skvernelis

„Aš ne medikas, bet, vis dėl to, gal geriau gydytis iki galo. Tačiau gal buvimas namuose jį slegia, gal jam geriau darbe kažką veikti. Negalime už jį nuspręsti“, – svarstė V. Dumbliauskas.

Pirmadienį S. Skvernelis Vyriausybėje susirinkusiems žurnalistams Saulius Skvernelis aiškino, kad jam medikai liepė ilsėtis ir nebūti darbe, tai jis taip ir daro.

„Yra medikai, jei jie sako, kad turiu ilsėtis ir nebūti darbe aš tą darysiu. Jei reikės ateityje dešimt dienų, dvi dienas, penkiolika dienų. Gydymas pas mane yra baigtas pakankamai seniai, bet reikia atstatyti organizmą, o šiandien didžiausia rizika yra infekcija, bakterija ir virusas. Dėl to, kai tiek daug žmonių, nežinau, kas ką nešioja“, – apie savo sveikatą kalbėjo premjeras.

Lietuvis
2019-12-04 09:26:32
Lietuvoje baisi betvarke ir tai vyksta seniai .Su tokia tvarka mes ritames zemyn .
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Olė 2019-12-10 03:38:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū Aukščiausiajam , turime Konservatorius , turime ką kaltinti - Karbauskis , Širinskienė ir visa jų ''šutvė'' - nekalti ! O Prezidentas Nausėda tegul kekiauja ''po pasaulį ''ir padeda žmonai demonstruoti garderobus ...    ATSAKYTI
Jonas 2019-12-10 03:27:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Komentarui ''Tonis '' - ar daug išgėrėte , ar protelis nuvažiavo !? Pats laikas palikti savo noru Lietuvą , kol su šakėm neišvijom !   ATSAKYTI
Ema 2019-12-10 03:20:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prezidentas G. Nausėda mokosi iš p. Adamkaus - gal nevertėtų ? ! Kaip toli Jam iki Gerb. D.Grybauskaitės ! Sakoma ''Gražus dangus - tik ne dėl Martyno ''...    ATSAKYTI
JUOZAS 2019-12-08 19:19:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
TEGU TOMASEVSKIS PASKAITO MINISTRO NUSIZENGIMUS O NEPROSALI IR KITIEM PASKAITYTI AISKIAI PARASYTA KUO O NE GINTI AKLAI KAD NIEKO NEPADARE GAILA KAD PREZIDENTAS TOKS NESIIMA NA GAILA KAD AS JI RINKAU IR GAILA KAD NERA GRYBAUSKAITES JI BUTU NUKIRPUSI ZULIKAM SPARNUS KAIP IR KA APIE JA BEKALBETUME SLABNA CIA YRA KAIP KARBAUSKO NAISIU UKYJE VISKAS PADRIKA   ATSAKYTI
JUOZAS 2019-12-08 19:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
TEGU TOMASEVSKIS PASKAITO MINISTRO NUSIZENGIMUS O NEPROSALI IR KITIEM PASKAITYTI AISKIAI PARASYTA KUO O NE GINTI AKLAI KAD NIEKO NEPADARE GAILA KAD PREZIDENTAS TOKS NESIIMA NA GAILA KAD AS JI RINKAU IR GAILA KAD NERA GRYBAUSKAITES JI BUTU NUKIRPUSI ZULIKAM SPARNUS KAIP IR KA APIE JA BEKALBETUME SLABNA CIA YRA KAIP KARBAUSKO NAISIU UKYJE VISKAS PADRIKA   ATSAKYTI
zemaicio pamastymai 2019-12-07 19:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
koki suda cia malate del to lenko pavalgimo.Stai vakar ziurejau televizija ogi atsiziureti negaliu.Kaip sako ten buvo susede prie staslu visokie dedes matyt papliurtot kad truksta pinigu bet ne tai svarbu klausymas ar nors bent vienas susimokiejo,o jei ne tai talenkiuka palikit ramybeje,jis Lietuvos tikrai nepravalge.Gal istikruju ta rikimini meslo malima ir drastimosi del sventos ramybes baikit.Jus tiek prisidirbsit kad i rinkimus reike varyti su strelbomis,   ATSAKYTI
Aris 2019-12-07 12:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nausėda bijo karbauskio .   ATSAKYTI
lopkmn 2019-12-06 09:32:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
,,,, PRAŠAU, SKAITYKITE MANO TESTU

 Mano vardas Akbar Al Baker. Aš esu „Qatar Airways“ generalinis direktorius. Noriu tavęs
 visi žino, kad „Jose luis“ paskolų įmonė yra viena geriausių paskolų
 įmonė internete, kad suteiktų jums pasirinktą paskolą., gavote paskolą iš
 įmonė po kelių mėnesių atgal, aš jiems nusiunčiau kvietimą sulaukti
 speciali 30 milijonų dolerių suma, skirta mūsų orlaivio priežiūrai ir revoliucingoms oro kelionėms per didelę ekonominę vėjo pusę. Oro transporto stabilizavimo taryba ir suvienyta
 paskolų garantijų agentūros atsisakė mums pasiūlyti reikalingą paskolą
 nusprendė ieškoti tikrosios laisvosios rinkos paskolų bendrovės
 Norėdami gauti paskolos internetu, mes sugebėjome susisiekti su jais čia, naudodamiesi mūsų I.T departamentu, ir įvykdėme visus jų reikalaujamus reikalavimus, per 3 darbo dienas mes gavome jūsų paprašytą paskolą
niekada man nekilo mintis, kad paskolos internetu pasirinkimas bus
būk toks lengvas, tik trys paprasti žingsniai ir mes gavome paskolą.Aš esu
be galo džiaugiuosi „Jose luis“ paskolų bendrove ir noriu asmeniškai padėkoti Waleedui Abulkhairui už jo nenuilstamas pastangas priartinti mus prie šio punkto, mes rekomenduojame jų paslaugą tam, kuriam reikia paskolos
bet kokiu būdu susisiekti su jais el. pašto adresu
  ([email protected]) ([email protected])
arba +13075431042 „whatsapp“ dabar, jie nėra padirbti, nuoširdūs, susisiekite su jais dabar,   ATSAKYTI
Petras 2019-12-06 08:55:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išvada: prie kiaulių reikia turėti ne balsą ,o botagą!   ATSAKYTI
Ulmas 2019-12-06 08:22:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Balsuodamas už Nausėdą nemaniau, kad jis toks neryžtingas.   ATSAKYTI
Ot 2019-12-07 10:36:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Nereik kalbėti apie dieną be vakaro... Kantrybės .  
Norka 2019-12-05 21:46:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paziuresim ka kitais metais padarys Nauseda.    ATSAKYTI
ni i nax...ji 2019-12-05 12:08:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jo menkas is jo prezidentas.Negali nieko bankininkas   ATSAKYTI
Tonis 2019-12-05 11:27:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ateis rusai ir gyvensime geriau o rusai tikrai ateis , užtenka to 30metu haoso kiek gali mus engti savi įzgamos prie rusų to nebuvo , laukėme rusų jie tikrai skurstančių išgelbės ,,,,,,.....    ATSAKYTI
Martin 2019-12-04 20:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Seime vien savanaudiškumk infekcijos ir korupcijos virusų nešiotojai.) Skvernelis" myli Lietuvą", tik kažkaip pardavė su konservatorių pagalba gražiausių miškų ir girių papigiai, dalis tų girių supuvo , nes niekam jų nebereikėjo. Lietuva stipriai nuskurdo. Gmtos sveikatos požiūriu.   ATSAKYTI
Arvydas 2019-12-04 18:02:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Netikiu,kad Skvernelis nežinojo apie savo kaimo-gatvės asfaltavimą. Netiesa. Be to, koks jis ministras jei nežino. Privalo žinoti,ypač,apie save saugotis, nesusikompromituoti. Toks tuščiagarbis ubagas? Lygus Narkevičiui ??? Apie Karbauskį, Širinskienę jau ir šneka neina. Gėda Lietuvai dėl tokių žmonių, tiek lenkų, tiek lietuvių. Kaip jie patys nesusivokia ? Visai, visai neturi sąžinės, doros, savigarbos ?   ATSAKYTI
Saulius 2019-12-04 17:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Teisingai kazkas yra issireiskes,turejom boba su kiausais,daba tipo vyra be tu paciu,.taip kad lyderio dar reiks palaukti,o dabar turim ka turim,abrozdeli ant sienos pasikabint.   ATSAKYTI
Senjorė 2019-12-04 14:18:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Galvoju,kad neteisingas ir nesąžiningas puolimas prieš prezidentą.Labai gaila,kad susirgo premjeras.Sėkmės jam sveikstant.Mano nuomonė,Jis turėjo atsistatydinti ir skirti visą dėmesį savo sveikatai.   ATSAKYTI
Jis seniai turėjo atsistatydint ir net ž 2019-12-04 20:23:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Martin  
Martin 2019-12-04 20:24:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jis seniai turejo atsistatydinti. Ir net buvo žadėjęs ir apgavo.  
Kazimieras 2019-12-04 14:15:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Reiketu prazidentuij galiu daugiau   ATSAKYTI
Kazimieras 2019-12-04 14:15:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Reiketu prazidentuij galiu daugiau   ATSAKYTI
Vika 2019-12-04 13:49:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Karbauskis vadovauja Nausedai oh oh ho ho.Kada ta vagi kas ismes is seimo?????   ATSAKYTI

Top Video

Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
DABAR RODOMA
Gražuolės bandymas atkreipti sportininkų dėmesį virto sensacija – visai nesidrovėjo
DABAR RODOMA
Princas Williamas su žmona Kate vos sulaikė juoką po žurnalistų komentarų
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: vaizdas danguje priminė baisiausią siaubo filmą
DABAR RODOMA
Tokio padaro žvejai dar nebuvo regėję: nesuprato, kas per mutantas
REKLAMA
Medicininė kaukė (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso pasekmės Lietuvoje – medicininių kaukių įsigyti tampa vis sunkiau ir vis brangiau. Kasdien kaukes naudojantys odontologai už jas dabar moka keturis kartus daugiau ...
Pinigai (Fotobankas)
Lietuva savo darbuotojams moka vieną didžiausių minimalių atlyginimų Rytų Europoje, tačiau nei ekonomistai, nei smulkieji verslininkai neskuba tuo džiaugtis. Ekspertai ir ...
Klaipėdiečiai pasimetę: apie vamzdį girdi pirmą kartą, o kaltina juos (nuotr. stop kadras)
Dar vienas taršos skandalas Klaipėdoje. Dviejų daugiabučių gyventojai sužinojo, kad jų namų nuotėkos keliauja ne į miesto, bet į lietaus kanalizaciją, o iš ten į upelį ir į ...
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija Andrius Ufartas/Fotobankas
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pradėjo tyrimą dėl galimo neteisėto prisijungimo prie Nacionalinio transplantacijos biuro (NTB) valdomo donorų bei recipientų registro, ...
Stumbriuką iki DNR tyrimų prižiūrėjęs veterinaras: sulaukė spaudimo ir keistų skambučių (nuotr. stop kadras)
Po valstiečio Utenos tarybos nario Jono Slapšinsko skandalingos naujametinės medžioklės Panevėžio rajone, kai buvo neteisėtai nušauta stumbrė, o vėliau pas žmones į sodybą ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų