Vilniaus rajono savivaldybė, šiemet rudenį perskirstant lėšas keliams tvarkyti, neteikė paraiškos nei Susisiekimo ministerijai, nei Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) dėl Upės gatvės Smiglių kaime asfaltavimo, rodo BNS surinkti atsakingų institucijų dokumentai. 

Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)

Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)

Papildomą 300 tūkst. eurų finansavimą gatvei, vedančiai į premjero Sauliaus Skvernelio namus, tvarkyti Vilniaus rajono savivaldybė gavo rajono merei Marijai Rekst spalio 22 dieną nusiuntus raštą Susisiekimo ministerijai. Dokumente nebuvo nurodyta nei konkretaus objekto, nei konkrečios prašomos skirti sumos. 

Susisiekimo ministerijai nuo rugpjūčio vadovauja merės bendrapartietis Jaroslavas Narkevičius.

Vilniaus rajono savivaldybei papildomos lėšos skirtos pagal 2015 metų Vyriausybės protokolo nuostatą, numatančią šešioms tautinių mažumų gausiai gyvenamoms savivaldybėms skirti keliams tvarkyti „preliminariai 10 procentų“ daugiau lėšų. 

Paaiškėjo, kad skirtingai nei kitoms savivaldybėms, Vilniaus rajono savivaldybei, kaip ir Trakų rajono savivaldybei, pagal šią protokolo nuostatą šiemet Vyriausybė atseikėjo papildomai lėšų dukart. 

REKLAMA

Merė M. Rekst nurodė, kad Vilniaus rajonas yra priemiestinis, tiek Vilniaus miesto, tiek rajono gyventojai naudojasi bendru vietos kelių tinklu. Jį sudaro daugiau kaip 2,5 tūkst. kilometrų, iš jų asfalto dangą turi apie 18 proc. visų kelių, likusieji yra su žvyro ar grunto danga. Be to, nuo 2015 metų rajono savivaldybė turėjo gauti papildomai po 10 proc. lėšų keliams, tačiau tik nuo 2018 metų jos papildomai skiriamos.

Išgirdusi šiuos merės argumentus, Susisiekimo ministerija jau po savaitės pasiūlė Vyriausybei Vilniaus rajono keliams ir gatvėms tvarkyti papildomai skirti 300 tūkst. eurų. Ministrų kabinetas be diskusijų pritarė J. Narkevičiaus teiktam nutarimo projektui. 

Kaip rašė portalas 15min.lt, Vilniaus rajono savivaldybė visą 300 tūkst. sumą skyrė vienai, Upės gatvei Smiglių kaime Zujūnų seniūnijoje gatvei, kur gyvena premjeras S. Skvernelis, asfaltuoti.

Vilniaus ir Trakų rajonai gavo daugiau, nes paprašė, kiti – neinformuoti

Tautinių mažumų gausiai gyvenamoms savivaldybėms priskiriamos šešios – Vilniaus rajono, Trakų rajono, Šalčininkų rajono, Švenčionių, Visagino, Ignalinos rajonų. Joms visoms jau šių metų gegužę buvo atseikėta po 10 proc. didesnį finansavimą. 

Tačiau dviems iš šešių savivaldybių – Vilniaus rajono ir Trakų rajono – spalio pabaigoje pagal šią dešimties procentų nuostatą papildomų lėšų atriekta antrąkart, t. y. gerokai viršijant dešimties procentų ribą. Toks sprendimas priimtas jau tuomet, kai Susisiekimo ministerijos vairą buvo perėmęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas J. Narkevičius. 

REKLAMA

Susisiekimo ministerija informavo BNS, kad keliams tvarkyti „Vilniaus rajono savivaldybei tautinėms mažumoms papildomai buvo skirta 17,6 proc. nuo skaičiuojamųjų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų, Trakų rajono savivaldybei tautinėms mažumoms papildomai buvo skirta 21,3 proc. nuo skaičiuojamųjų KPPP lėšų“.

Kodėl iš šešių tautinių mažumų gausiai gyvenamų savivaldybių išskirtos tik šios dvi – Vilniaus ir Trakų rajonų? 

„Buvo gauti šių savivaldybių administracijų prašymai skirti papildomai KPPP lėšų. Jeigu būtų gauti kitų savivaldybių prašymai skirti papildomai lėšų, joms taip pat būtų skirtos papildomos lėšos“, – teigiama Susisiekimo ministerijos atsakyme. 

Kita vertus, ministerija pripažino, kad kitos savivaldybės nežinojo apie galimybę prie jau skirtų papildomų 10 proc. gauti dar lėšų.

„Kitos keturios savivaldybės nebuvo informuotos, kad gali prašyti papildomų lėšų“, – kelis kartus perklausta patvirtino Susisiekimo ministerija.   

Kaip jau anksčiau rašė BNS, pretenduojant į perskirstomą 3,3 mln. eurų rezervo likutį antroje metų pusėje LAKD buvo pateikusios paraiškas 27 savivaldybės. Dviems – Vilniaus ir Trakų rajonams – atseikėta beveik trečdalis šios sumos, t. y. apie milijonas eurų.   

Vyriausybės nutarimu, Vilniaus rajono savivaldybei iš viso papildomai skirta 662 tūkst. eurų: 332 tūkst. eurų konkrečiam objektui pagal paraišką – Riešės gatvei rekonstruoti, ir dar 300 tūkst. eurų bendra papildoma suma neįvardijant konkrečių objektų – pagal savivaldybės merės M. Rekst raštą. 

REKLAMA

Savivaldybės paraiškoje Upės gatvės neliko

Dėl papildomų lėšų skyrimo keliams tvarkyti Vilniaus rajono savivaldybė šiemet kreipėsi kelis kartus. Iš dokumentų matyti, kad dar sausį teiktoje paraiškoje Upės gatvei prašyta lėšų, tačiau rugpjūtį dar kartą kreipiantis dėl papildomų lėšų keliams tvarkyti šios gatvės Vilniaus rajono savivaldybės paraiškoje nebeliko.

Sausį savivaldybė teikė paraišką LAKD su nurodytais pagal prioritetų eiliškumą konkrečiais šešiais objektais, jų kainomis ir pagrindimu. Upės gatvė sausio mėnesio paraiškoje buvo paskutinėje šeštoje vietoje, prašytas 350 tūkst. eurų finansavimas jai tąkart nebuvo skirtas. 

Rugpjūtį LAKD visas savivaldybes pakvietė pateikti informaciją apie šiemet sutaupytas, nepanaudotas keliams tvarkyti lėšas, tuo pačiu ragino teikti paraiškas papildomam finansavimui iš KPPP rezervo, jei yra poreikis. Antroje metų pusėje rengtasi perskirstyti likusias nepanaudotas rezervo lėšas – apie 3,3 mln. eurų. 

Vilniaus rajono savivaldybės atstovė Jolanta Gulbinovič BNS informavo, kad atsiliepiant į minėtą rugpjūčio 5 dienos Kelių direkcijos kvietimą „buvo teiktos paraiškos papildomoms lėšoms, tarp jų ir Upės gatvės, Zujūnų seniūnijoje, Riešės gatvės Avižienių seniūnijoje rekonstrukcijai ir kt“.

Paprašyta atsiųsti konkretų paraiškos dėl Upės gatvės finansavimo dokumentą, Vilniaus rajono savivaldybės atstovė teigė, jog anksčiau atsakymuose BNS suklydo. 

„Ankstesniame komentare įsivėlė mano klaida, tiesiog ne taip surašiau kolegų mintis. Jie turėjo omeny, kad paraiška, išvardijant objektus, buvo teikta 2018 metais“, – patikslino J. Gulbinovič.  

REKLAMA

Pagal 2018-aisiais teiktą paraišką finansavimas Upės gatvei pernai nebuvo skirtas.

Anot atstovės, dėl papildomų lėšų gatvėms ir keliams tvarkyti Vilniaus rajono savivaldybė į atsakingas institucijas kreipiasi nuolat. 

Dar Vyriausybei neskyrus papildomų lėšų, Upės gatvė spalio 25 dieną rajono tarybos sprendimu įtraukta į prioritetinių sąrašą.

Vilniaus rajono savivaldybė šį sprendimą aiškina tuo, kad nedidelė šios gatvės atkarpa jau buvo asfaltuota pernai iš dalies gyventojų lėšomis, taip pat – daugkartiniais bendruomenės prašymais ir Vadovybės apsaugos departamento raštais, „reikalavimu“ rekonstruoti Upės gatvę. 

Spalio 30 dieną Ministrų kabineto nutarimu skyrus papildomų lėšų, 1,5 km Upės gatvės ruožo parengimas asfaltavimui pradėtas lapkričio 18 dieną. Darbus atlieka bendrovė „Kauno tiltai“. Visas Upės gatvės ilgis – 6 kilometrai.

„Tolesnis Upės gatvės kapitalinio remonto darbų tęstinumas priklausys nuo Vilniaus rajono savivaldybės finansinių galimybių“, – nurodo Vilniaus rajono savivaldybė.  

Premjeras tikina nesikišęs

Premjeras S. Skvernelis pirmadienį pareiškė nesikišęs į klausimus, susijusius su jo kelio asfaltavimu už jo vadovaujamos Vyriausybės Vilniaus rajonui papildomai skirtus 300 tūkst. eurų.

„Vertinu situaciją taip, kad aktyvi bendruomenė prisidėjo savo veiksmais, savo lėšomis, kad tas kelias, kurio laukė penki kaimai 30 metų, būtų pradėtas remontuoti. Nesikišau, nesikišu ir nesikišiu į problemas“, – Vyriausybėje žurnalistams sakė premjeras.

Jis teigė nežinojęs, kad Vyriausybės nutarimu skirtos lėšos atiteks asfaltuoti kelią prie jo namų.

Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę yra pareiškęs, kad Vyriausybės vadovas turi atsakyti į visus klausimus, kylančius dėl jo gyvenamos gatvės finansavimo. 

GERARDAS
2019-12-02 14:56:16
VYT VISUS VALDININKUS KAIP SUNIS
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Taigis 2019-12-02 18:00:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
žurnaliugos - propagandistai vėl pučia burbulą. Štai rašo, kad iš gautų 300 000 beveik visi paskirti Upės gatvei remontuoti. Kitoje vietoje jau rašo, kad gauta 630 000 eurų. Gana meluoti ir ieškoti sliekų    ATSAKYTI
Sigita 2019-12-02 17:59:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Negali dirbti turi atsistatyti jei nieko nezino ir nesidomi kas vyksta   ATSAKYTI
Jonas 2019-12-02 17:29:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš tą kelią myliu man nežinant.   ATSAKYTI
Jonas 2019-12-02 16:57:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Labai gerai, kad Vilniaus rajono kelius tvarko, sveikinti reikia. Iki šiol nei vienas "ponas" įlipęs į ministro kėdę Vilniaus rajono kelių netvarkė, pamiršo juos, o juk Vilnius tai sostinė, o aplink sostinę keliai, kaip Rusijoje kalnai kalneliai.    ATSAKYTI
na, kurgi, 2019-12-02 16:50:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
vagys vogė milijardais ,o kiek jų nubausta ? Kiek iš tų pasodinta iki gyvos galvos (nusipelniusių) . KAS sugalvojo, kad Lietuvoje yra privačios gatvės ? Įdomu sužinoti kur ir kokių dar yra privačių gatvių. OpozicijaI RŪPI TIK RINKIMAI, tai , neturėdami ką veikti ''ruošiasi'' . Apie sąžinę neverta kalbėti...    ATSAKYTI
Emma 2019-12-02 16:42:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nоrite susіrasti mеrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.l­ad­y4.fu­n   ATSAKYTI
Benas 2019-12-02 15:42:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Na va, ir paaiškėjo kodėl Skvernelis nenori matyti priežasčių dėl kurių Narkevičius netinka būti ministru. Manau, kad ir Skvernelis už tą "nematymą" turėtų trauktis iš premjero posto.   ATSAKYTI
AR TA gatvė 2019-12-02 17:17:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
yra privati - SKVERNELIO? Nemačiau gyvenime, kad gatvėje būtų vienas namas , opozicijai reikėtų pabendrauti su psichiatrais, iki rinkimų nuvažiuos jums stogai , su artėjančiomis šventėmis krikščionims ....   
tikra tiesa 2019-12-02 15:26:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Va, is tokiu parazitu ir mokinasi visa tauta kaip meluot, apgaut, vogt, o vagia tai is savu, savus apgaudineja ir meluoja. Kur Skvernelio irasai ????????????????????   ATSAKYTI
yyyyy 2019-12-02 15:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
....parazitai,......ir dar kokie,....   ATSAKYTI
Jan 2019-12-02 15:12:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Super Premjer Skvernelis. Gerai atrodo.    ATSAKYTI
Dama 2019-12-02 15:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ar negeda del 1,5 km kelti tokia sumaisti.   ATSAKYTI
GERARDAS 2019-12-02 14:56:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
VYT VISUS VALDININKUS KAIP SUNIS   ATSAKYTI

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)
Premjeras teigia, kad Vyriausybė parengė subalansuotą ir visuomenės lūkesčius pateisinantį kitų metų biudžetą.  „Nepaisant viražų Seime, kurie vyksta dėl įvairių ...
Premjeras Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad remia Seimo priimtą įstatymą dėl mažesnės rinkimų kartelės. Seimas antradienį nusprendė nuleisti kartelę parlamento rinkimams iki 3 ...
Elvinas Jankevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vyriausybė atsižvelgė į advokatų pretenzijas dėl per mažo atlyginimo už valstybės garantuojamą teisinę pagalbą ir valandinį įkainį pakėlė nuo 13 iki 16 eurų. Trečiadienį ...
Saulius Skvernelis (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybė neturėdama konkrečių paraiškų skyrė lėšų visų šešių tautinių mažumų gausiai gyvenamų savivaldybių kelių priežiūrai. Taip ...
Saulius Skvernelis ir Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
 Premjeras Saulius Skvernelis su prezidentu Gitanu Nausėda pirmadienį žada aptarti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus klausimą. „Kol kas nekomentuosiu ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
Skvernelis apie skirtas lėšas: asfaltas nesibaigia ties premjero namais
DABAR RODOMA
Skvernelis apie skirtas lėšas: asfaltas nesibaigia ties premjero namais
DABAR RODOMA
Pasižvalgykite: gražiausios Vilniaus vitrinos, prie kurių nesustoti – neįmanoma
DABAR RODOMA
Užfiksuota, kaip iš „Achemos“ kyla dūmai
DABAR RODOMA
Į teismą atvesdintas moksleives Kaune užpuolęs užsienietis
DABAR RODOMA
Pamatykite, kaip Ryga pasipuošė Kalėdoms
DABAR RODOMA
2020 metų Lietuvos biudžetas: kieno dalis jau nuraškyta aišku ir šiandien
DABAR RODOMA
Gitanas Nausėda apie keliavimą į regionus: yra pasikartojanti problema
DABAR RODOMA
Klaipėda vis labiau stebina: Kalėdų Senelis – atnėrė vandeniu
DABAR RODOMA
Keičiama Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio mirties galima versija
DABAR RODOMA
Paskaičiavo: kiek vidutiniškai lietuvis pasirengęs išleisti Kalėdoms
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų