Seimas antradienį po svarstymo pritarė prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymams dėl bazinių pensijų didinimo. Įstatymo pataisos užtikrintų, kad kitąmet bazinė pensija per mėnesį augtų papildomai apie 3 eurus, o iš viso bazinės pensijos kitąmet didėtų apie 33 eurus.

Pensininkai (nuotr. Fotodiena.lt)

Pensininkai (nuotr. Fotodiena.lt)

97 Seimo nariai balsavo už, 2 susilaikė. Kad pasiūlymai įsigaliotų, Seimas balsuos dar kartą.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas parlamentarams siūlė pritarti šalies vadovo siūlymui nuo kitų metų sparčiau didinti pensijas, 2020 ir 2021 metais taikant penktadaliu didesnį nei numatyta dabar bazinės pensijos indeksavimo koeficientą – kitąmet jis didėtų 1,83 procentinio punkto ir tai leis pensijoms paaugti apie 3,5 eurų, o nuo 2021 metų – 1,91 punkto.

Komitetas papildomai pasiūlė nuo 2021-ųjų taikyti 1,91 punkto indeksavimo koeficientą ir individualiajai pensijos daliai, ko prezidentas nesiūlė.  

Pagal naują tvarką indeksuotos pensijos turėtų būti išmokamos ne vėliau kaip iki kitų birželio 30-osios, kartu būtų išmokamas ir nuo sausio susidaręs pensijų dydžių skirtumas.  

REKLAMA

„Nevarykite Dievo į medį“

Konservatorius Mykolas Majauskas teigė, kad siūlymas pensijas didinti 3 eurais yra geras, tačiau akcentavo, kad tai problemos nesprendžia.

„Tai yra svarbus dalykas, reikalingas žingsnis, nėra jokių kalbų, kad valdančioji dauguma stengiasi padidinti pensijas. Tą reikia daryti, nes pensininkų skurdas yra išaugęs iki tokio lygio, kokio dar nesame turėję Lietuvoje. Pensijų finansavimui skiriame beveik dvigubai mažesnę dalį nuo BVP nei kitos Europos šalys, todėl ir turime tokią problemą“, – Seime kalbėjo M. Majauskas.

Mykolas Majauskas

Mykolas Majauskas

Jis siūlė skirti papildomą finansavimą pensininkų skurdui mažinti, antraip šios problemos išspręsti nepavyks, nes dabartinis pensijų indeksavimas veikia prastai.

Tuo metu valstietis Tomas Tomilinas konservatoriams siūlė „nevaryti Dievo į medį“, nes „pensijų augimas yra beprecedentis“.

„Kitais metais apie 30 eurų vidutiniškai padidės pensija. Tačiau pensijų didinimas yra ne vienintelė priemonė, kurią naudojo ši valdančioji dauguma. Papildomi pinigai Vyriausybės ir Prezidentūros dėka jau yra įskaičiuoti į valstybės biudžetą – kalbame apie 13 mln. eurų mažų pensijų ir apie 6 mln. eurų šalpos pensijų kėlimui“, – kalbėjo T. Tomilinas.

Tomas Tomilinas

Tomas Tomilinas

Socialdemokratas Algirdas Sysas pabrėžė, kad pensijos auga ne tiek dėl valdančiųjų įdirbio, o dėl bendrų Lietuvos ekonominių pasiekimų, anksčiau įvesto pensijų indeksavimo. Savo ruožtu, jis siūlė pasirūpinti valstybiniu rezervu pensijoms.

„Mes turime įstatymą, kuris indeksuoja. Tai surastas kažkoks kompromisas savo laiku. Ar jį galima taisyti? Taip, formulę visada galima taisyti. Bet tada klausimas, ar nereikia turėti rezervo?“ – sakė A. Sysas.

REKLAMA

Tiesa, jis kritikavo prezidento siūlymą dėl to, kad šis yra politinė invaziją į pensiją. Jis siūlė kalbėti apie pensijų skaičiavimo formulės taisymą, taip pat didinti individualiosios pensijos dalies koeficientus.

„Žymiai geriau būtų, kad reikėtų abu dydžius didinti (bazinį ir individualųjį), o tam reikėtų tik 36 mln. eurų“, – siūlė A. Sysas.

Algirdas Sysas

Algirdas Sysas

Tuo metu konservatorius Rimantas Jonas Dagys baiminosi, kad Seimas „per lengvai nupjaustė“ šaltinius, iš kurių planuota gauti pajamų didesnėms pensijoms.

Liberalas Kęstutis Glaveckas taip pat pabrėžė, kad prezidento numatyti pajamų šaltiniai, galintys leisti padidinti pensijas, šiuo metu Seime yra pakibę ore, todėl, nors prezidento siūlymas yra geras, bet minimaliai didinti pensijas nėra išeitis, todėl reikia išsamiai peržvelgti pensijų sistemą ir imtis pokyčių.

Kitąmet – 30 eurų augimas

Kitais metais dėl anksčiau numatyto indeksavimo visos pensijos augs maždaug 8,2 procento, vidutiniškai apie 30 eurų.    

Tuo metu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto siūlė nepritarti G. Nausėdos pasiūlymams nuo kitų metų labiau didinti pensijas, nes tam esą nėra pinigų.

Prezidentūra skaičiuoja, kad 2020–2021 m. pensijų didinimui biudžete reikėtų numatyti po 32 mln. eurų.

Liepa
2019-11-26 11:23:21
Kodel visi ponai randa papildomu lesu savo kancelerinemis prekemis nuo kuriu luzta asmeniniai sandeliukai net nezino kas ka turi ,o is kokiu pinigu jie visa tai perka ar ne is biudzetoir musu visu uzdirbtu pinigu ? Bet geda ir slykstu klausytis kaip reikia rasti lesu tiems zmonems kas juos pasodino i ta vieta . Sukuria tokias formules ,kad kaip bedirbtu zmogus jo pencija bus tik minimumas arba keli eur.tik uz minimumo ,kad nereiketu moketi pasalpu .Tai kodel galvojate ,kad esate isrinkti tam ,kad jus geriau gyventumete ar kad butumet atsakingi uz visos salies materialine padeti ,jai salies zmones skursta tai kaip jus dirbate ir kuo uzsiimate?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
marija 2019-11-28 22:50:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu ko , jie sau sokolada perka furom, Lietuvos zmones neisgali susimoket uz buta ir maista, ir kurju sazine- pirkti salikus , skaras laikrodzius , kaklaraiscius, knygas , kiekviena diena geles, tai stai kur plukia milijonai, nes be viesuju pirkimu cia irgi neapseinama, reikia kuo daugiau pinig istskyt- ubagai palausks, jie ar taip ar taip skursta, tai tebunie skurdziai ir toliau. Ir taip dirba visos vyriausybes, nejausdamos jokio sazines grauzimo, nes jiem sant akiu myzk, o jie sakys , kas lietus lija.Atsibodo tos visos ju rietenos ir nieko neveikimas, tikrai labai noretusi, kad ta valdzia visa iki vieno isnyku kazkur i menuli ir ilgai negryztu. Nes ateinanciuose rikimuose nebus visiskai uz ka balsuot , nes is sudinu loviu tik ausys matyt. Jau priejom liepto gala per ta 30metu. Atvarei 40metu, otu negauni nei vidutines pensijos, tai kas cia - zmoniu muilinimas , varymas i kampa, ar banditiskas genocidas seniu atzvilgiu. Geda pries visa pasauli, nors tam supuvusisiam kapitalizme, tik tokie dalykai ir vyksta- virsu ima kapitalistai burzujai.   ATSAKYTI
Arunas.surdokas 2019-11-27 09:13:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal koks valdzios vagis nori pasikeisti as jam savo invaliduma 2 grupes su priedais viso 317 euru o jis man savo seimo nario atlyginima gali be priedu a seimunai jai jus lietuviai tai laukiu pasiulymo .   ATSAKYTI
Taip 2019-11-26 22:09:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kol į valdze rinksime, melagis, zulikus, nusikaltėlius , milijonierius vagis, to Lietuvo nieko gero nebus , politikai turi turėti proto bet jo nėra daleiskim , ginkluojesi perka iš jenkiu karinė technika o Lietuvos žmonės žemiau skurdo ribos gyvena. kam tada ta ginkluotę jeigu žmonės gyvena pusbadziu atsibuskit valdzezmogei ,,,,,,,,,,,,,.......    ATSAKYTI
Taip 2019-11-26 22:09:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kol į valdze rinksime, melagis, zulikus, nusikaltėlius , milijonierius vagis, to Lietuvo nieko gero nebus , politikai turi turėti proto bet jo nėra daleiskim , ginkluojesi perka iš jenkiu karinė technika o Lietuvos žmonės žemiau skurdo ribos gyvena. kam tada ta ginkluotę jeigu žmonės gyvena pusbadziu atsibuskit valdzezmogei ,,,,,,,,,,,,,.......    ATSAKYTI
konservatoriams 2019-11-26 19:18:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kodėl keliat chaosą, kodėl meluojat, o gal esat neraštingi ?
Per ''krizę'' man atėmėt 12000 litų pensiją , praėjus 10 metų - konservatoriai - nė kriukšt. Kai į valdžią atėjo valstiečiai, gerb. Skvernelio vyriausybė 2017 metais grąžino jūsų atimtas pensijas, gal įvyko stebuklas, ponai kubiliniai ? O kodėl dabar nervuojat senus pensininkus su tais 3 eurais , ar patys tiek nutuokiat ? Netikiu, tiesiog pletkininkai esat, rankiojat nebūtus dalykus, ruošiatės rinkimams,neturėdami ką veikti. GĖDA, BAISI GĖDA KONSERVATORIAMS, chaosą keliat, ir bandot kaltinti tuos, kurie nuoširdžiai dirba.
Gal išvesit iš kantrybės žmones savo šmeižtais. Pasigirkit , kada ir kiek padidinot pensijas ? Atimti puikiai mokat ...   ATSAKYTI
Pensininkas 2019-11-26 17:31:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal geriau mazintu PVM ir akcizus ir neivedinetu mokessciu nukreiptu pries biedniausius musu zmones. Tegu kas nors paskaiciuoja kiek kita ranka atima is pensijos per taPVM ir akcizus   ATSAKYTI
XXX 2019-11-26 16:39:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nоrite susіrasti mеrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.l­ad­y4.fu­n   ATSAKYTI
Senas 2019-11-26 17:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O yra kuri ciulptu? Nebestovi.  
Ruta 2019-11-26 15:44:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pasalpos dalinamos pirkti svaigalus ir dar maisto duoda uzkandai, ir niekas sito nesutvarko.O nasles,turi vyrus ir santuokosneregistruoja,nes gauna papildomai pinigu ir uz ka??O kiek moteru gyvena is vienos vieninteles pensijos ir kam rupi?? Kada atsiras protingu valdininku,kurie neleis apgaudinet valstybes..
   ATSAKYTI
Pasalpa 2019-11-26 17:35:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Svagalai irgi maistas. Kasdieninis. Ir be rukalunera gyvenimo. Tai kasdienines paprastu zmoniu perkamos prekes.  
Liūdna 2019-11-26 15:07:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikiu ateis laikas kai busite teisemi kaip už tautos genocidą, dėl tokių pakėlimų žymių kaip 3 eurais.Begėdžiai.   ATSAKYTI
pensininkė 2019-11-26 15:59:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
kažkodėl vis sakoma, kad pensijos didės tik 3 eurais, o mažai girdėti, kad bus didinama 33 eurais. Šitaip klaidinami pensininkai ir dar kurstomi, kad šauktų jog mažai. Žmogui visada yra mažai kiek beturėtų, kiek begautų. Bet reikia džiaugtis, kad vis didėja, o ne mažėja, kaip prieš keletą metų. Pamenu, kai prieš nemažai metų , padidino pensijas 3 lt, o valdžia pastoviai gyrėsi "kaip mes rūpinamės pensininkais, pakėlėm pensijas 3 lt "(turbūt nemaišau su eurais)... Būdavo juokinga ir graudu klausytis. O dabar vis padidina ir padidina, ir dar negerai... Nevykim dievo į medį...  
Jonas 2019-11-26 14:58:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daug metu dar kolukiu laikais ariau zeme sejau kad visiems butu geriau gyventi dabar seime snargliai kurie rugiu nuo avizu neskiria ka ji zino apie zemes uki tik sukciavimu ir bizniu susikrove milijonus kitu zmoniu saskaita   ATSAKYTI
. 2019-11-26 14:45:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ŠILDYMAS BRANGS 8 PROCENTUS, PENSIJŲ PADIDINIMO REIKĖS LAUKTI PUSMETĮ, KODĖL MOKĖS NE NUO 2020 01 01? TAIGI , PENSIJOS NEUŽTEKS MOKESČIAMS!
MAŽINTI LĖŠAS GYNYBAI!    ATSAKYTI
Pensininkas 2019-11-26 17:41:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gynybai ginklam pirkti negalima mazinti skiriamu pinigu. Ne tik is pensiju gal turetu turcius apdet mokesciu tevynes gynybaiir pai ti kariuomenes reikmem tuos ju susikrautus milijonus saskaitose palikt tik pragyvenimo minimuma.  
Meta 2019-11-26 13:55:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Zinoma maziau moketi tas pasalpas jie durniu stumdo, ir juokus traukia is visu    ATSAKYTI
Meta 2019-11-26 13:55:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Zinoma maziau moketi tas pasalpas jie durniu stumdo, ir juokus traukia is visu    ATSAKYTI
Ot 2019-11-26 13:34:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nesimato tvirtos prezidento pozicijos teisingumo sistemoj. Tai kaip nubausti konservatoriai su A.Kubiliumi priešaky,nustekenę ir pakišę po velėna daugelį Lietuvos pensininkų?   ATSAKYTI
Ir vel tie patys svaiciojimai 2019-11-26 12:59:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Na taip. Ir vel zpdis VIDUTINISKAI. Yai reiskia- gaini 300 €, gausi - 303... gauni 500-, gausi 550. Va taip ir maxrja skurdas Lietuvoj. Cia tik pvz. Nesu ekonomiste...   ATSAKYTI
Asw 2019-11-26 12:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Didinima mato : vieni dzisugiasi, kiti pavydi, o visa tai suvalgo kainu kelimas per visus galus, todel kol kas pagerejimo ir nesimatis irr nepajaus.   ATSAKYTI
Genovaitė. 2019-11-26 12:47:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Verkt norisi krokodilo ašarom, kaip žmogus išdirbęs visą gyvenimą, užauginęs vaikus, ir gauna apie 300 eur pensijos. Susimoki mokesčius, vaistus, ir lieka 100 su trupučiu eur pragyvenimui. Tai kaip įvedė eur, tai ir reikėjo kelti algas ir pensijas 3 kartus didesnes, nes viskas pabrango daugiau negu 3 kartus. Ir nebūtų problemų. Kaip kitiem reikalam tai yra pinigų, o kai pensininkam tai jau nėra ! Iš tų kelių šimtų mes dar mokam 21 % mokesčius betką pirkdami . Taip kad visai riesta !!!    ATSAKYTI
Genovaitė. 2019-11-26 12:40:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Verkt norisi krokodilo ašarom, kaip žmogus išdirbęs visą gyvenimą, užauginęs vaikus, ir gauna apie 300 eur pensijos. Susimoki mokesčius, vaistus, ir lieka 100 su trupučiu eur pragyvenimui. Tai kaip įvedė eur, tai ir reikėjo kelti algas ir pensijas 3 kartus didesnes, nes viskas pabrango daugiau negu 3 kartus. Ir nebūtų problemų. Kaip kitiem reikalam tai yra pinigų, o kai pensininkam tai jau nėra ! Iš tų kelių šimtų mes dar mokam 21 % mokesčius betką pirkdami . Taip kad visai riesta !!!    ATSAKYTI
Viktor 2019-11-26 12:36:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Laba diena. Nekiškite pinigu pirkdami surūdijusius ginklus iš Amerikos, tada tikrai visiems užteks.   ATSAKYTI
Specialistas 2019-11-26 17:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nesurudyje tie ginklai tiesiai is fabriko.  
M ona 2019-11-26 12:25:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pritariu,kad reikia mazinti bedarbiu pasalpas,kai kurie net nesistengia surasti darbo,jiems ne visi darbai tinka,reikia kad daug moketu ir nieko nedirbtu,o be to dauguma tas pasalpas prageria,tai gal skirti tuos pinigus zmonems ,kurie visa gyvenima dirbo,o iseje i pensija nieko negauna.   ATSAKYTI
Pensinikas 2019-11-26 17:49:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Na nesakyk pensininkai ne maziau perka bambaliu. Ir ruko nemaziau . Zinau . Gal pensininkai ne zmones? Sakot tik pasalpiniai gyvena kaip zmones o pensininkai ne.  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Į Lietuvą grįžo medikų pagalbos misija, padėjusi kovoti su COVID-19 Armėnijoje (nuotr. Organizatorių)
Pasibaigus dviejų savaičių humanitarinei misijai Armėnijoje, šalies medikų ir ekspertų komanda grįžo į Lietuvą.  Aštuonis medikus ir tris ekspertus parskraidinęs Karinių ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Ilgąjį liepos savaitgalį ir Mindaugo karūnavimo dieną lietuviai ilsisi ir turi net tris nedarbo dienas. Vaiko teisių specialistai primena, kad auginant vaikus, visiškai ...
Kaune pas gyventojus užsuko netikėtas svečias (nuotr. stop kadras)
Į vieno kauniečio kiemą ankstyvą rytą užsuko nekviestas svečias. Vaizdo kameros užfiksavo drąsiai vaikštinėjantį briedį. Specialistai sako, kad stebėtis tuo nereikėtų, mat ...
Operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė (nuotr. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro) (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras su liūdesiu praneša, jog eidama 78-uosius mirė buvusi šio teatro operos solistė Danguolė Juodikaitytė-Adamkevičienė. Gimusi 1942 ...
Vilnių nuplovė liūtis (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienio naktį debesys apklos didžiąją šalies dalį, palis daug kur, bet daugiausia – vakarų Lietuvoje. Pūs vidutinio stiprumo vėjas, o ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų