Oficialus pranešimas: Europos rinkoje – pirmoji mirtina elektroninė cigaretė

JAV sveikatos apsaugos pareigūnams nuolatos atnaujinant  duomenis apie neįtikėtinai dažnus sunkius plaučių ligų susirgimo ir mirčių atvejus tarp žmonių, kurie naudojo e-cigaretes, įtariama ir pirmoji mirtis nuo Europos rinkoje pardavinėjamos elektroninės cigaretės. Apie tai paskelbė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas pranešime spaudai pavadinimu Europos rinkoje pirmoji mirtina elektroninė cigaretė".

Elektroninė cigaretė (nuotr. Fotolia.com)

Kaip praneša Belgijos Sveikatos, maisto saugos ir aplinkos Federalinė valstybės tarnyba, šalyje galimai užfiksuotas pirmasis mirties atvejis vartojant elektronines cigaretes.

Įtariama, kad miręs pacientas, kuriam tebuvo 18 metų, mirė nuo plaučių ligų sukeltų komplikacijų vartojant elektronines cigaretes, kurių sudėtyje yra CBD.

Žinoma, kad pacientas vartojo „Green monkey space cake“ skystį, kurio CBD koncentracija net 10 mg / ml, o pagal prekybininkų aprašymą ir iki 0,2 proc. THC. Verta paminėti, kad šis skystis parduodamas, kaip produktas, kuriame nėra nikotino.

Kaip ir atvejuose JAV, pacientui pasireiškė tie patys simptomai – sunkus kvėpavimo nepakankamumas, dėl kurio reikėjo atlikti intubaciją ir ekstrakorporinę membraninę oksigenaciją.

Taip pat atlikus plaučių biopsiją buvo nustatytas difuzinis alveolių pažeidimas, kuris nėra specifinis, tačiau vis dėlto suderinamas su e-cigarečių sukeltu toksiškumu plaučiams.

Naujausiais duomenimis, sunkių plaučių ligų susirgimo atvejų skaičius JAV perkopė 2 tūkstančių ribą, o mirčių nuo šių ligų proveržio padidėjo iki 42 atvejų. Europos pareigūnai, įskaitant Lietuvos, stebėdami situaciją JAV, nuolatos keičiasi ir dalinasi informacija apie šį proveržį, tačiau liūdnos naujienos pasiekė ir Senąjį kontinentą.

Departamentas primena, kad kartu su Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pareigūnais imasi visų priežiūros priemonių, kad panašūs produktai nepatektų į Lietuvos rinką, bei dar kartą nori paraginti verslo atstovus pasitikrinti, ar jų parduodami produktai atitinka jiems keliamus reikalavimus ir nėra įtraukti į Lietuvos rinkai draudžiamų pateikti el. cigarečių ir jų pildyklių sąrašą.  


Rašyti komentarą...
V
ValentasKarosas
2019-11-20 11:50:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia vel as Valentinas Karosas. As pats gaminu tuos skystalus rukalems ir parduodu turguje. Ogaminu is savo slapimo ir skystu ismatu misinio. Labai gerai perka. As pats nerukau, tai si misini geriu, kaip deserta. Dukra Liuda irgi neruko, tai ji ji geria, nuo gripo. Sunus Karosiukas, tai leidziasi i venas, sako labai veza..! Mano boba ruko, kaip paravozas, tai jai nieko nekainuoja. Sesuo Nijole, uzkietejus senmerge, ruko kaip garvezys, nespeju gaminti, tisiog ryja ta smirdinti tirpala. Jai Nijole nebutu zoofile, kaip as, neprasidetu su tais arkliais, tai gal maziau siurptu ta skiedala. Rekomenduoju visiems ta mano mesla.. Pajusite malonuma!
Atsakyti
-1

N
NijoleKarosaite
2019-11-20 14:22:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jooo.. Kaip su arkliu santykiauji, sitas skystalas labai veza ! Aciu tau Valentinai Karosai !
Atsakyti
0

i
ieyxkbh
2020-09-05 10:22:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Print
aieyxkbh
[url=http://www.gar95133lk372l5jlte4qo58nx1m605bs.org/]uieyxkbh[/url]
ieyxkbh http://www.gar95133lk372l5jlte4qo58nx1m605bs.org/
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų